ایران دومین صادرکننده گاز طبیعی به ترکیه شد

ایران دومین صادرکننده گاز طبیعی به ترکیه شد
خلاصه اخبار

روسیه با صادرات 2.1 میلیارد متر مکعب گاز بزرگ‌ترین صادرکننده گاز طبیعی به ترکیه بوده و پس از آن نیز ایران با 839 میلیون متر مکعب صادرات گاز، در جایگاه دوم قرار گرفته است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز ، گزارش ماهانه سازمان نظارت بر بازار انرژی ترکیه نشان می‌دهد، واردات گاز طبیعی این کشور در ماه نوامبر ۱۳٫۸ درصد کاهش داشته است.
به گزارش تجازت‌نیوز، به نقل از حریت؛ سازمان نظارت بر بازار انرژی ترکیه گزارش داد واردات گاز طبیعی این کشور در ماه نوامبر ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۱۳٫۸ درصد کاهش داشته است.
این سازمان در گزارش ماهانه خود اعلام کرده که ترکیه در ماه نوامبر ۳٫۶ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از طریق خط لوله وارد کرده است و در عین حال ۱٫۱ میلیارد متر مکعب نیز واردات گاز طبیعی مایع شده داشته است.
از این بین روسیه با صادرات ۲٫۱ میلیارد متر مکعب گاز بزرگ‌ترین صادرکننده گاز به ترکیه بوده و پس از آن نیز ایران با ۸۳۹ میلیون متر مکعب صادرات گاز، از این منظر در جایگاه دوم قرار گرفته است.
آذربایجان نیز در ماه نوامبر ۷۴۵ میلیون متر مکعب گاز به ترکیه صادر کرد.
الجزایر، نیجریه، آمریکا و قطر نیز از دیگر کشورهایی بودند که ترکیه از آنها گاز وارد می‌کند.
از سوی دیگر ذخایر گاز ترکیه در ماه نوامبر با ۱۵٫۷ درصد افزایش به ۳٫۴ میلیارد متر مکعب رسید.
در ماه نوامبر در مجموع ۴٫۱ میلیارد متر مکعب گاز در ترکیه مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۱ درصد کاهش داشته است.