ایالت وایومینگ لایحه‌‌ای برای تعریف ارزهای دیجیتال به عنوان پول ارائه داد

ایالت وایومینگ لایحه‌‌ای برای تعریف ارزهای دیجیتال به عنوان پول ارائه داد
خلاصه اخبار

طبق اعلام رسمی سایت دولتی ایالت وایومینگ، در تاریخ ۱۸ ژانویه (۲۸ دی) لایحه‌ای با هدف دسته بندی ارزهای دیجیتال در این ایالت آمریکا معرفی شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، در این لایحه، دارایی های ارز دیجیتال به سه دسته تقسیم شده‌اند: دارایی های دیجیتال مصرف‌کننده، اوراق بهادار دیجیتال و ارزهای مجازی. بر اساس لایحه مذکور، دارایی های دیجیتال فارغ از اینکه در کدامیک از این سه دسته قرار گرفته اند، به عنوان دارایی‌های شخصی غیرقابل لمس تعریف می شوند.
همچنین این لایحه ارزهای مجازی را به عنوان پول فیات در نظر می‌گیرد.
بر اساس لایحه مذکور، بانک ها مطابق با قوانینی که از سوی سازمان SEC تعریف می شوند و با ارائه یک اطلاعیه کتبی ۶۰ روزه به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، مجاز به ارائه خدمات امانت‌داری و همچنین فعالیت به عنوان یک نهاد نگهدارنده واجد شرایط برای دارایی‌های دیجیتال هستند.

نظام حقوقی ایالت وایومینگ اخیرا شاهد افزایش ورود قانون گذاری های مربوط به حوزه ارز دیجیتال و بلاک چین بوده است؛ بنابر اخبار منتشر شده، مجلس وایومینگ دو لایحه قانونی که هدف آن ها ایجاد یک محیط نظارتی مفید برای ارزهای دیجیتال و نوآوری های بلاک چینی است را تصویب کرده است.
از طرف دیگر، ایالت وایومینگ به استفاده از فناوری بلاک چین برای امور اجرایی دولت نیز علاقه نشان داده است. در ماه دسامبر، مسئولین شهرستان تتون همکاری خود با شرکت خرده فروشی آنلاین Overstock در پروژه مدیریت اسناد املاک و مستغلات با استفاده از فناوری بلاک چین را اعلام کردند.