اولین دستاورد پلتفرم بکت (Bakkt) با وجود تاخیر مجدد در راه‌اندازی آن رقم خورد

اولین دستاورد پلتفرم بکت (Bakkt) با وجود تاخیر مجدد در راه‌اندازی آن رقم خورد
خلاصه اخبار

پلتفرم بکت (Bakkt) احتمالاً در ماه جاری قادر به راه‌اندازی بورس مبادلات قراردادهای آتی بیت کوین نباشد اما این مسئله شرکت مذکور را از توسعه پروژه‌های خود باز نداشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، کلی لوفلر (Kelly Loeffler) مدیرعامل اجرایی بکت، روز دوشنبه اعلام کرد که استارت‌آپ پشتیبانی شده توسط بورس سهام نیویورک، دارایی‌های معین متعلق به رُزنتال کالینیز گروپ (RCG) که یک کمیسیون تجاری مستقل فعال در زمینه قراردادهای آتی است را خریداری کرده است.
رُزنتال کالینیز گروپ قبلاً اعلام کرده بود که در حال فروش حساب‌های مشتریان و کسب‌وکار مربوط به کارگزاری خود، به شرکت بریتانیایی مرکس اسپکترون (Marex Spectron) است.

پلتفرم بکت پیش از این اعلام کرده بود که در مرحله اول جذب سرمایه خود، مبلغی در حدود ۱۸۳ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است که بر اساس برنامه قبلی این پلتفرم، سرمایه به دست آمده در جهت ایجاد زیرساخت این صرافی هزینه خواهد شد.
بر اساس نوشته‌های لوفلر، تملک دارایی‌های جدید به بکت کمک خواهد کرد که مدیریت ریسک و اداره امور مرتبط با خزانه‌داری خود را بهبود بخشد.
همچنین وی افزود که این معامله، به پیشرفت عملیات بکت در زمینه مبارزه با پول‌شویی (AML) و شناخت مشتری، کمک خواهد کرد.
انتظار می‌رود که این معامله در ماه آینده نهایی شود.
لوفلر با اشاره به تأخیری که توسط قانون‌گذاران CFTC در راه‌اندازی بورس مبادلات آتی به وجود آمده است، افزود:
خرید دارایی شرکت مذکور، نشان‌دهنده این واقعیت است که ما در انتظار تأیید CFTC برای راه‌اندازی مبادلات قانونی خود در بازار ارزهای دیجیتال، بی‌حرکت نایستاده‌ایم. مأموریت ما، نیازمند سرمایه‌گذاری قابل‌توجه در حوزه فناوری است تا بتوانیم برای ایجاد پلتفرمی نوآورانه اقدام کنیم. همچنین تجربه و تخصص بازار مالی، یکی از ملزومات ارائه قابل‌اعتمادترین اکوسیستم فین‌تک برای دارایی‌های دیجیتال است.
بکت، پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد تا بورس مبادلات آتی خود را در تاریخ ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ راه‌اندازی کند. با این حال، این شرکت به دلیل این‌که برنامه‌ای مبنی بر ذخیره بیت کوین‌های مشتریان در خزانه خود ارائه کرده، همچنان منتظر تأیید کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) است.

کمیسیون ابتدا باید در طی یک دوره ۳۰ روزه، نظر عموم مردم را در راستای این طرح پیشنهادی موردسنجش قرار دهد که این امر هنوز توسط قانون‌گذاران، به انجام نرسیده است.
این مسئله بدان معناست که پلتفرم بکت در تاریخ ۲۴ ژانویه قادر به راه‌اندازی فعالیت خود نخواهد بود. در آخرین اطلاعیه منتشرشده توسط لوفلر، تاریخ تقریبی مجددی برای راه‌اندازی این پلتفرم ارائه نشده است.