افزایش 25 درصدی تولید زغال سنگ در 9 ماهه امسال

افزایش 25 درصدی تولید زغال سنگ در 9 ماهه امسال
خلاصه اخبار

فهرست عناوین وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش 25 درصدی تولید زغال سنگ ازابتدای امسال تا پایان آذر ماه خبر داد و گفت: تولید کنسانتره زغال سنگ در این مدت حدود یک میلیون و 250 هزارتن بود؛ درحالی که تولید سال قبل در همین مدت حدود یک میلیون تن بوده است. به گزارش سیگنال […]

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش 25 درصدی تولید زغال سنگ ازابتدای امسال تا پایان آذر ماه خبر داد و گفت: تولید کنسانتره زغال سنگ در این مدت حدود یک میلیون و 250 هزارتن بود؛ درحالی که تولید سال قبل در همین مدت حدود یک میلیون تن بوده است.

به گزارش سیگنال به نقل از فلزات آنلاین، رضا رحمانی در نشست با فعالان زغال سنگ کشور افزود: ذخایر ما قابل توجه است و بازار مطمئنی هم درکشور داریم و طرح جامع زغال سنگ نیز در آینده نزدیک و برای اولین بار در کشور تدوین و ابلاغ می‌شود.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم ارتقای سطح ایمنی معادن به‌خصوص معادن زغال سنگ کشور، گفت : ایمنی در همه صنایع باید جدی گرفته شود و و نقطه حساس آن در معادن به‌ویژه معادن زغال سنگ است و باید اقدامات آموزشی انجام دهیم و قبل از حادث شدن حوادث ناگوار ضمن تهیه تجهیزات مورد نیاز، هشدار لازم ونظارت مستمر اعمال شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بر ارتقای وضعیت معیشت و حقوق و مزایای کارگران شاغل در بخش معادن زغال سنگ تاکید کرد و گفت: سرمایه اصلی نیروهای انسانی هستند به‌ویژه کارگرانی که در شرایط سخت کار می‌کنند.
در حاشیه این نشست همچنین معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت از توافق بر سر قیمت زغال سنگ در این نشست خبر داد و گفت: از این پس قیمت زغال بر مبنای درصدی از قیمت فولاد تعیین می‌شود.
جعفر سرقینی افزود: فرمول تعیین قیمت زغال سنگ 26.5 درصد قیمت فولاد تعیین شد؛ بدین ترتیب هر تن زغال سنگ که تحویل فولادی‌ها می‌شود به این میزان درصد قیمت فولاد را می‌پردازند.
وی تصریح کرد: در صورت ارزان یا گران‌شدن فولاد تفاوتی به حال طرفین نخواهد داشت.