افزایش ۴۷۴ شعبه بانکی در یک سال اخیر

افزایش ۴۷۴ شعبه بانکی در یک سال اخیر
خلاصه اخبار

تعداد شعب بانک‌های کشور، از ۲۳ هزار و ۷۵ شعبه در بهمن ماه سال گذشته به ۲۳ هزار و ۵۴۹ شعبه در بهمن‌ماه سال جاری رسیده که حاکی از ایجاد ۴۷۴ شعبه جدید توسط بانک‌ها، در یکسال گذشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرآنلاین، تعداد شعب بانک‌های کشور، از ۲۳ هزار و ۷۵ شعبه در بهمن ماه سال گذشته به ۲۳ هزار و ۵۴۹ شعبه در بهمن‌ماه سال جاری رسیده که حاکی از ایجاد ۴۷۴ شعبه جدید توسط بانک‌ها، در یکسال گذشته است.

گزارش پژوهشکده پولی و بانکی هم حکایت از آن دارد که تعداد شعب بانک‌ها در حالی طی یکسال گذشته افزایش یافته که دولتمردان و سیاست‌گذاران چندین بار بر لزوم کاهش تعداد شعب بانکی تاکید کرده‌اند.

در آخرین اظهار نظر نیز عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد بیان داشته که بر اساس مطالعات صورت گرفته در وزارت امور اقتصادی و دارایی بر پایه شاخص‌های تولید ملی، وسعت و جمعیت کشور، تعداد شعب نظام بانکی کشور باید در مجموع ۱۲ هزار شعبه باشد که تمامی بانک‌ها باید بهینه‌سازی شعب خود را در دستور کار قرار دهند.

در صورتی که قرار باشد تعداد شعب بانکی به ۱۲ هزار شعبه کاهش یابد، باید حدود نیمی از شعب بانک‌ها تعطیل شوند؛ در حالی که عملکرد بانک‌ها در یکسال گذشته نشان داده که سیاست‌های دیگری را دنبال می‌کنند و هرچند برخی بانک‌ها به ویژه بانک‌های دولتی شعب خود را کاهش داده‌اند اما در مجموع شاهد افزایش تعداد شعب بانک‌ها بوده‌ایم.