افزایش ظرفیت شبکه لایتنینگ؛ مقیاس پذیری بیت کوین محقق می شود؟!

افزایش ظرفیت شبکه لایتنینگ؛ مقیاس پذیری بیت کوین محقق می شود؟!
خلاصه اخبار

شبکه لایتنینگ بیت کوین بیش از آنچه انتظار می رفت رشد داشته است و ظرفیت این شبکه به ۵۷۵ بیت کوین به ارزش ۲.۰۴ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، شبکه لایتنینگ راه حلی برای مقیاس پذیری بیت کوین است و تمام تراکنش های و کاربران جدید را به خوبی مدیریت می کند. شبکه لایتنینگ لایه دیگری به بلاک چین بیت کوین افزوده است و به کاربران امکان ایجاد کانال هایی میان یکدیگر را می دهد تا از این طریق آنها بتوانند به صورت دو جانبه و با هزینه خیلی کم یا بدون کارمزد نقل و انتقال انجام دهند.
شبکه لایتنینگ پس از عرضه به خوبی و با قدرت رشد کرد و تراکنش های زیادی را انجام داد. این شبکه بسیار سریع و امن است. همچنین تعداد نودهای این شبکه در حال حاضر ۵,۳۷۶ است که نسبت به ماه گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است. تعداد کانال ها بر روی شبکه اصلی لایتنینگ ماه گذشته حدود ۴۲.۷ درصد افزایش یافت و در حال حاضر حدود ۲۰ هزار کانال بر روی این شبکه وجود دارد.
ظرفیت شبکه نیز ۲۱ درصد افزایش یافته است و در حال حاضر ظرفیت آن ۵۷۵ بیت کوین است و بدان معناست که ۲۰۵ میلیون دلار در این شبکه وجود دارد و احتمال آن وجود که تعداد نودهای این شبکه خیلی سریع به یک میلیون برسد.
یکی دیگر از کاربران با نام @khannib آمار متفاوتی در توییتر منتشر کرد که نشان می دهد تعداد کل کانال ها ۲۴ هزار است و همچنین ارزش بیت کوین های موجود در این کانال ها افزایش یافته و به ۵۸۲ بیت کوین به ارزش ۲.۰۶ میلیون دلار رسیده است. وی همچنین اینگونه توضیح داد:
کمتر از یک سال پیش ظرفیت کانال شبکه لایتنینگ ۱ بیت کوین بود. حال این ظرفیت به ۵۸۱ بیت کوین رسیده است. یعنی در سال ۲۰۲۰ این میزان چقدر خواهد بود؟