استیو وزنیاک، بنیان‌گذار اپل: تمام بیت کوین‌هایم را در قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار فروختم !

استیو وزنیاک، بنیان‌گذار اپل: تمام بیت کوین‌هایم را در قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار فروختم !
خلاصه اخبار

یکی از بنیانگذاران اصلی اپل، استیو وزنیاک اعلام کرد که تمام بیت کوین‌هایش را درست وقتی که قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷، به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، فروخته است.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، استیو وزنیاک در گفتگو با انجمن نوردیک (NBF)، در استکهلم سوئد گفت که او ابتدا برای کسب تجربه با بیت کوین مقدار نامعلومی را در قیمت ۷۰۰ دلار خریداری کرده است. او در این خصوص گفت:

هدف من سفر به جایی مثل استکهلم و رفتن به رستوران‌ها و هتل‌هایی بود که فقط بیت کوین را می‌پذیرفتند. قصدم فقط استفاده از بیت کوین در سفر بود.

با این حال وقتی که بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخش یعنی قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، وزنیاک تمام دارایی‌های بیت کوینش را به فروش می‌رساند. او گفت:

وقتی بیت کوین به شدت صعود کرد، با خودم گفتم نمی‌خواهم یکی از افرادی باشم که مدام بنشیند و تماشا کند و نگران آن عدد باشد. نمی‌خواهم چنین نگرانی را در زندگی‌ام حس کنم. بخشی از شادی من نداشتن نگرانی است بنابراین همه آن را فروختم و از شرش خلاص شدم.

استیو جابز و استیو وزنیاک – دو بنیانگذار اصلی اپل در جوانی

وزنیاک سخن خود را اینگونه پایان برد که هیچ وقت در هیچ زمینه‌ای غرق پول نبوده است. او افزود:

من هیچ‌ وقت از برنامه خرید و فروش سهام اپل استفاده نکرده‌ام. من سهام خرید و فروش نمی‌کنم.

سال گذشته وزنیاک در مصاحبه‌ای اظهار داشت که فقط بیت کوین می‌تواند طلای دیجیتال باشد. او در آن زمان با وجود اینکه بیشتر دارایی بیت کوین خود را فروخته بود، بر اعتقادش به این ارز دیجیتال تاکید کرد.

وزنیاک حتی پس از آنکه بلاک چین را به عنوان یک حباب مانند حباب دات کام توصیف کرد، بیت کوین را مانند آمازون دانست.

توضیح مترجم: آمازون یکی از معدود شرکت‌هایی بود که در جریان حباب اقتصادی بزرگ سال ۲۰۰۰، ورشکست نشد.

در اکتبر سال ۲۰۱۸ وزنیاک اعلام کرد که بنیانگذار یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر متمرکز روی بلاک چین به نام EQUI Global است.