احساس نیاز به کریپتو: جریمه ۶۵۰ میلیون دلاری برای مستر کارت به دلیل کارمزدهای بالا !

احساس نیاز به کریپتو: جریمه ۶۵۰ میلیون دلاری برای مستر کارت به دلیل کارمزدهای بالا !
خلاصه اخبار

شرکت بزرگ پرداخت‌ و صادرکننده کارت‌های اعتباری بین‌المللی، به دلیل دریافت کارمزدهای بالا به ۶۵۰ میلیون دلار جریمه محکوم شد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، یکی از عوامل محرک ابتدایی که در پشت پرده‌ی پذیرش ارزهای دیجیتال این است که بتوانیم خودمان را از هزینه‌های گزاف بانکی و هزینه‌های مرتبط با کارت‌های اعتباری برهانیم. اخبار امروز حاکی از آن است که به‌تازگی اتحادیه‌ی اروپا شرکت مستر کارت را به دلیل افزایش کارمزد، مبلغ ۶۵۰ میلیون دلار جریمه کرد و این خبر سندی بر مطلب گفته شده است.

به گزارش وال‌استریت ژورنال (WSJ)، کمیسیون اروپا، شرکت کارت اعتباری مستر کارت را به دلیل نقض قوانین ضد انحصار با افزایش ساختگی کارمزد پرداختی درگاه که برای خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان افزایش قیمت تمام شده را در پی داشته است، ۵۷۰ میلیون یورو (در حدود ۶۵۰ میلیون دلار) جریمه کرد.
یکی از قانون‌گذاران اروپایی در کمسیون اروپا تصریح کرد که شرکت مستر کارت اجازه جستجوی نرخ‌های پایین‌تر در دیگر کشورها را به خرده فروشان نداده است. این امر سبب شد تا رقابت برون مرزی محدود شود و افزایش قیمت را برای مشتریان و خرده‌فروشان رقم بزند.
مارگارت وستاگر (Margrethe Vestager)، مقام ارشد کمیسیون اروپا در امور رقابت‌های بازرگانی، چنین اذعان داشت که:
اقدامات شرکت مستر کارت با سد کردن راه بازرگانان در قبال گشتن به دنبال شرایط بهتری که امکان داشت بانک‌های دیگر اعضای اتحادیه ارائه دهند، به‌طور ساختگی هزینه‌های پرداختی کارت‌ها را افزایش داد و باعث ضرر رساندن به مصرف‌کنندگان و خرده‌فروشان اتحادیه‌ی اروپا شد.
شرکت مستر کارت در طی تلاش برای شانه خالی کردن از زیر مسئولیت‌ها گفت که این عمل را متوقف کرده است و بدون هیچ بحثی این جریمه را متقبل خواهد شد. این شرکت اظهار داشت:
این تصمیم تنها در قبال فعالیت‌های پیشین گرفته شده است و تنها به یک دوره زمانی کمتر از دو سال مربوط شده و فعالیت‌های تجاری کنونی شرکت نیازی به اصلاح ندارند.

این اولین بار نیست که شرکت‌های ارائه دهنده کارت‌های اعتباری شناخته‌شده به دلیل دریافت کارمزد بالا به دردسر میافتند. در سپتامبر سال گذشته ویزا کارت و مستر کارت جز شرکت‌هایی آمریکایی بودند که با پرداخت ۶.۲ میلیارد دلار جریمه برای کارمزدهای کارت‌های اعتباری موافقت کردند.
شرکت پی‌پل نسبت به دیگر شرکت‌های فعال، زمان انتقال کندتر و کارمزد دریافتی بیشتری دارد و این دلیل خوبی برای استفاده نکردن از این درگاه پرداختی و در عوض، انتخاب ارزهای دیجیتال است.