ابلاغ دستور‌العمل نحوه ثبت اطلاعات در سامانه‌های مرتبط

ابلاغ دستور‌العمل نحوه ثبت اطلاعات در سامانه‌های مرتبط
خلاصه اخبار

فهرست عناوین با صدور بخشنامه بانک مرکزی و برای الزامات برگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان، دستور‌العمل نحوه ثبت اطلاعات در سامانه‌های مرتبط اعلام شد. به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، با توجه به موضوع رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و الزام برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور این دستورالعمل […]

با صدور بخشنامه بانک مرکزی و برای الزامات برگشت ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان، دستور‌العمل نحوه ثبت اطلاعات در سامانه‌های مرتبط اعلام شد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، با توجه به موضوع رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و الزام برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور این دستورالعمل ابلاغ شده است. براساس این گزارش، با توجه به اینکه تعدادی از صادرکنندگان تاکنون نسبت به ثبت اطلاعات مرتبط با واردات در مقابل صادرات خود یا واردات در مقابل صادرات غیر (واگذاری پروانه‌های صادراتی) در سامانه‌های ذی‌ربط (تامین ارز و جامع تجارت) اقدام نکرده‌اند، دستورالعمل نحوه ثبت اطلاعات یاد شده در سامانه‌های مزبور منتشر شد. در بخشی از این بخشنامه آمده است: درصورتی‌که صادرکنندگان تمایل داشته باشند ارز حاصل از صادرات خود را جهت وارداتشان استفاده کنند لازم است در عملیات ثبت‌سفارش، نوع عملیات ارزی را «بانکی» و فیلد تامین ارز را «از محل صادرات» انتخاب و پس از نهایی کردن ثبت‌سفارش به بانک عامل مراجعه کرده و درخواست گواهی ثبت آماری ( تخصیص ارز) از نوع «ارز اشخاص – از محل صادرات» کنند.