ابلاغ برنامه هفتم توسعه/ ستاد تدوین آیین‌نامه‌ها تشکیل شد

ابلاغ برنامه هفتم توسعه/ ستاد تدوین آیین‌نامه‌ها تشکیل شد
خلاصه اخبار

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر لزوم پیگیری مستمر برای تحقق و وصول کامل منابع و درآمدهای بودجه ۱۴۰۳ تأکید کرد و گفت: قرار است قانون برنامه هفتم تا پایان هفته جاری ابلاغ شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، داود منظور، بر لزوم پیگیری مستمر برای تحقق و وصول کامل منابع و درآمدهای بودجه 1403 تاکید و اظهار کرد: معاونت‌ها و امور تخصصی سازمان باید ضمن پیگیری مستمر برای تحقق منابع بودجه، نظارت کامل و دقیقی نیز بر وصول درآمدها داشته باشند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: ضرورت دارد برنامه تحقق منابع بودجه 1403 از سوی سازمان برنامه و بودجه با دستگاه‌های اجرایی توافق و مصوب شود تا دستگاه‌ها بتوانند برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه قرار است قانون برنامه هفتم پیشرفت تا پایان این هفته ابلاغ شود، افزود: آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و اسناد راهبردی برنامه هفتم پیشرفت باید ظرف موعد مقرر، تهیه، تصویب و ابلاغ شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با تشکیل ستاد تدوین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های برنامه هفتم پیشرفت در سازمان برنامه و بودجه، این کار سرعت خواهد گرفت.

منظور ادامه داد: برای اجرای بهتر ماموریت‌ها و وظایف سازمان برنامه و بودجه کشور، امور آموزش به دو امور جداگانه تفکیک شد و از این پس، آقایان «رضا عوض‌پور» به عنوان رئیس امور آموزش و پرورش عمومی و فنی‌حرفه‌ای و «غلامرضا خواجه‌سروی»، به عنوان رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری، فعالیت خواهند کرد.

در جلسه شورای معاونین سازمان برنامه و بودجه، گزارش‌های «وضعیت تحقق منابع در سه‌ماهه نخست سال 1403»، «وضعیت عملکرد تخصیص بودجه در سه‌ماهه نخست سال 1403»، «اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی سامانه مبادله موافقت‌نامه‌ها»، «آخرین وضعیت آیین‌نامه‌های قانون بودجه 1403» و «آخرین وضعیت آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و اسناد راهبردی برنامه هفتم پیشرفت» از سوی معاونت‌های ذی‌ربط ارائه شد.

مرجع: تسنیم