ابراز نگرانی اسراییل از تصویب لایحه مقابله با پولشویی در ایران

ابراز نگرانی اسراییل از تصویب لایحه مقابله با پولشویی در ایران
خلاصه اخبار

فهرست عناوین تصویب لایحه مقابله با پولشویی در ایران یکی از مهمترین خبرهای رسانه‌ها بود. خبری که رسانه‌های غربی و شرقی به آن پرداختند و هر یک از نقطه نظر خود موضوع را مورد تحلیل قرار دادند. به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین، خبر گزاری رادیو ازادی اروپا هم از این خبر به […]

تصویب لایحه مقابله با پولشویی در ایران یکی از مهمترین خبرهای رسانه‌ها بود. خبری که رسانه‌های غربی و شرقی به آن پرداختند و هر یک از نقطه نظر خود موضوع را مورد تحلیل قرار دادند.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین، خبر گزاری رادیو ازادی اروپا هم از این خبر به عنوان یک تحول مثبت در اقتصاد ایران یاد کرد و نوشت:از زمانیکه ایران و اروپا برای امضای توافق تازه با هم مذاکره می کنند، ماه ها گذشته است ولی هنوزهیچ کاری در زمینه تسهیل فرایند تجارت با ایران انجام نشده است. تصویب FATF و CFT گام مهمی در جهت از میان برداشتن موانع پیش پای اروپا و اجرایی شدن طرح هایی است که اروپا پیشنهاد داد و با موافقت طرف ایرانی تصمیم به اجرای آن گرفته شد، خواهد بود.
خبر گزاری نیوز کشور پاکستان در گزارش اخیر خود نوشت: تصویب این لایحه باعث می شود یکی از بزرگترین موانع شرکتهای خارجی که خواهان همکاری با ایران هستند برطرف شود. ایران و کره شمالی تنها کشورهایی هستند که در لیست سیاه FATF قرار دارند و با تصویب این لایحه و اجرایی کردن سیاستهای مبارزه با پولشویی در کشور انتظار می رود درهای تازه ای به روی اقتصاد ایران باز شود.
از طرف دیگر روزنامه Haaretz رژیم صهیونیستی از تصویب این لایحه ابراز نگرانی کرده است. این روزنامه نوشت: با این کار یکی از موانع همکاری اقتصادی، تجاری و مالی ایران و غرب از میان برداشته می شود. در این شرایط بانک‌های کوچک و متوسط مانعی برای عدم همکاری با ایران نمی بینند و شرکتها هم می توانند با ایران کار کنند. همکاری بانک‌ها و شرکت‌هایی که منافعی در امریکا ندارند با ایران، می تواند زمینه ساز افزایش نرخ رشد اقتصادی ایران و بهبود شرایط اقتصادی کشور شود و امریکا را از هدفش که وارد کردن فشار به اقتصاد ایران بود دور کند.