آژانس خدمات مالی ژاپن در حال بررسی ETF بیت کوین !

آژانس خدمات مالی ژاپن در حال بررسی ETF بیت کوین !
خلاصه اخبار

فهرست عناوین منبع ناشناسی در تاریخ ۷ ژانویه (۱۷دی) به بلومبرگ گفته است که قانون‌گذاران مالی ژاپن در نظر دارند تا اجازه ایجاد صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین را در ژاپن صادر کنند. به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، با اشاره به اظهارات شخصی که در جریان امور قرار دارد، خبرگزاری […]

منبع ناشناسی در تاریخ ۷ ژانویه (۱۷دی) به بلومبرگ گفته است که قانون‌گذاران مالی ژاپن در نظر دارند تا اجازه ایجاد صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین را در ژاپن صادر کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، با اشاره به اظهارات شخصی که در جریان امور قرار دارد، خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) در حال بررسی میزان علاقه احتمالی به راه‌اندازی ETF است که در چشم‌انداز آن، ابزارهای مالی موجود به‌صورت بالقوه اجازه خواهند داشت که در بازارهای داخلی به مبادلات بیت کوین بپردازند.

این حرکت، ژاپن را مستقیماً در مقابل ایالات‌ متحده قرار خواهد داد که در آن، قانون‌گذاران تمایلی به ریسک کردن در مورد ETF ندارند اما مجوز معاملات آتی بیت کوین را صادر می‌کنند. این در حالی است که آژانس خدمات مالی ژاپن قراردادهای آتی بیت کوین را رد کرده است.
بر اساس گزارش بلومبرگ، دلیل تضاد مذکور این است که قانون‌گذاران ژاپنی به این نتیجه رسیده‌اند که چنین محصولاتی در مقایسه با سفته‌بازی‌هایی که در بازار سهام انجام می‌شود، عواید کمتری را حاصل می‌کنند.
همچنین نظرات ضد و نقیضی در مورد میزان علاقه به ETF بیت کوین وجود دارد. در حالی‌ که برخی از حامیان ارزهای دیجیتال بر این باورند که تایید ETF باعث افزایش اعتبار و محبوبیت بیت کوین خواهد شد، عده‌ای دیگر از فعالان این حوزه معتقدند که افزایش سفته‌بازی و عدم مالکیت فیزیکی بیت کوین، اثرات مخربی را بر بازار این ارز دیجیتال خواهد داشت.

جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) وکیل امور سهام و اوراق بهادار، در خصوص موضع ایالات‌متحده در قبال ETF بیت کوین، همچنان تأکید کرد که تغییر رویه قانون‌گذاران حوزه مالی این کشور به احتمالا فراوان در آینده‌ای نزدیک اتفاق نخواهد افتاد.
همچنین گمانه‌زنی‌ها در خصوص تعطیلی اخیر دولت آمریکا در واشینگتن افزایش یافته که از دیدگاه برخی افراد، ادامه این روند باعث تأیید خودکار صندوق ETF از جانب کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) خواهد شد.
چروینسکی در خلل یادداشتی عنوان کرد:
این موضوع صحت دارد که اگر SEC تا پایان مهلت قانونی تعیین شده در خصوص اصلاحیه پیشنهاد شده تصمیم‌گیری نکند، آن اصلاحیه به‌صورت خودکار تأیید خواهد شد اما در حقیقت این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.
وی افزود:
با این حال، SEC برای تصمیم‌گیری در این خصوص نیروی انسانی کافی را داراست. حتی می‌تواند با انتشار سندی تک‌صفحه‌ای، اعلام کند که درخواست ETF رد شده و دلایل آن متعاقباً اعلام خواهد شد.
پلتفرم بکت (Bakkt) که تحت نظارت صرافی بین‌قاره‌ای فعالیت خواهد کرد، بر اساس برنامه اعلام شده قبلی در اواخر ماه جاری قراردادهای آتی بیت کوین در بازار آمریکا را ارائه خواهد نمود. حرکتی که بورس اوراق بهادار نزدک نیز مشابه آن را در سال ۲۰۱۹ به انجام خواهد رساند.