آغاز ثبت نام آزمون‌های الکترونیکی سه ماهه اول ۱۳۹۸ از پانزدهم دی ماه

آغاز ثبت نام آزمون‌های الکترونیکی سه ماهه اول ۱۳۹۸ از پانزدهم دی ماه
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بنا بر اعلام مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار، ثبت نام آزمون ‌های الکترونیکی بازار سرمایه از پانزدهم دی ماه آغاز می شود. به گزارش سیگنال به نقل از سنا، شاهین احمدی رییس مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به زمان آغاز ثبت نام این دوره‌ها، عنوان کرد: به […]

بنا بر اعلام مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار، ثبت نام آزمون ‌های الکترونیکی بازار سرمایه از پانزدهم دی ماه آغاز می شود.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، شاهین احمدی رییس مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به زمان آغاز ثبت نام این دوره‌ها، عنوان کرد: به منظور انجام برنامه‌ ریزی لازم توسط داوطلبین و انتخاب زمان مناسب، ثبت نام آزمون ‌های هفت ‌گانه بازار سرمایه برای دورۀ سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ آغاز شده و در این دوره همه متقاضیان واجد شرایط می‌توانند ثبت نام کنند.

احمدی تأکید کرد: براساس مصوبات کمیتۀ گواهی ‌نامه‌ های حرفه ای، دانشجویانی که تا پیش از برگزاری آزمون ‌ها بتوانند حداقل مدرک دانشگاهی خود را (مدرک کارشناسی) پس از تأیید از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کنند، می‌توانند در آزمون‌های بازار سرمایه شرکت کنند.

وی ادامه داد: برخی از داوطلبین بدون مطالعه شرایط عمومی و اختصاصی آزمون ‌ها و تنها براساس شنیده ‌ها اقدام به ثبت نام در آزمون ‌هایی می کنند که نیاز به گذران واحدهای پیش نیاز دارد، لذا این دسته از داوطلبان باید دقت کنند که در صورت به وجود آمدن چنین مشکلاتی، آزمون آنها ابطال می شود.

احمدی گفت: لازم است تمامی متقاضیان پیش از ثبت نام در هر آزمونی، حتما شرایط عمومی و اختصاصی آن آزمون که بر روی سایت مرکز آموزش قرار دارد را به دقت مطالعه کنند. بدیهی است در صورتی که مقررات موجود رعایت نشود، مسئولیت آن به عهدۀ داوطلب خواهد بود.

رئیس مرکز آموزش با اشاره به برخی از معافیت‌ ها در آزمون ‌های حرفه ‌ای بازار سرمایه، عنوان کرد: برابر مصوبات هیأت مدیرۀ سازمان بورس و اوراق بهادار، افرادی که سطح یک مدرک بین‌المللی CFA را با موفقیت گذرانده ‌اند می‌ توانند در آزمونی که تحت عنوان اصول بازار سرمایه (ویژه دارندگان مدارک CFA) است ثبت نام کنند.

وی افزود: اگر این دسته از داوطلبان در دو درس اصول بازار اسلامی و اخلاق حرفه‌ ای و مقررات اصول بازار سرمایه حداقل نمرۀ ۵۰ را کسب کنند می توانند پس از گذراندن دوره آموزشی، گواهی‌نامه اصول بازار را دریافت کنند. هم‌ چنین دارندگان مدرک سطح دو CFA در صورت داشتن گواهی‌ نامۀ اصول بازار سرمایه می‌ توانند در آزمون مقررات تحلیلگری بازار سرمایه (ویژه دارندگان مدارک CFA) که برای این افراد پیش ‌بینی شده شرکت و به شرط اخذ حدنصاب ۵۰، گواهی نامۀ موصوف را دریافت کنند.

این مقام مسئول اینگونه ادامه داد که: در خصوص آزمون معامله‌ گری بازار سرمایه نیز مصوباتی وجود دارد که در بخش آشنایی با گواهی‌ نامه ‌ها و شرایط عمومی و اختصاصی سایت بارگذاری شده است.

برای آشنایی با سرفصل‌ آزمون‌ها، شرایط عمومی و اختصاصی و هم چنین برنامه زمان‌ بندی آزمون‌ ها به سایت اداره آموزش و امور گواهی ‌نامه‌ های حرفه‌ای به نشانی http://icmc.seo.ir مراجعه کنید.