آب پاکی بانک مرکزی اروپا بر روی نرخ بهره

آب پاکی بانک مرکزی اروپا بر روی نرخ بهره
خلاصه اخبار

فهرست عناوین بانک مرکزی اروپا اعلام کرد باتوجه به تنش های تجاری و ریسک های مالی جدید، مادامی که لازم باشد نرخ بهره را در سطح پایین قرار می دهد. به گزارش سیگنال به نقل از تابناک، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد باتوجه به تنش های تجاری و ریسک های مالی جدید، مادامی که لازم […]

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد باتوجه به تنش های تجاری و ریسک های مالی جدید، مادامی که لازم باشد نرخ بهره را در سطح پایین قرار می دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک، بانک مرکزی اروپا اعلام کرد باتوجه به تنش های تجاری و ریسک های مالی جدید، مادامی که لازم باشد نرخ بهره را در سطح پایین قرار می دهد.
«بنوییت کوئر» عضو ارشد بانک مرکزی اروپا گفت: نرخ بهره پایین از سوی بانک مرکزی اروپا تا زمانی که برای باز گرداندن تورم به سطح هدف گذاری ۲ درصد ضرورت داشته باشد، در سطح پایینی باقی خواهد ماند.
بانک مرکزی اروپا به برنامه خرید دارایی ۲.۶ تریلیون یورویی خود در ماه گذشته میلادی پایان داد؛ اما وعده حفظ نرخ بهره در سطح پایین را تا دست کم تابستان سال ۲۰۱۹ میلادی داد.
همچنین این بانکدار ارشد اروپایی گفت: نرخ بهره ای که ما برای اقتصاد منطقه یورو تعیین می کنیم، در سطح فعلی تا حداقل بعد از تابستان ۲۰۱۹ میلادی باقی خواهد ماند و در صورتی که لازم باشد، نرخ بهره بعداز آن زمان هم در سطح پایینی قرار خواهد گرفت.
«بنوئیت کوئر» گفت: باتوجه به رشد کُند اقتصادی به دلیل نگرانی ها درباره تنش های تجاری که یک ریسک بحران مالی جدید را ایجاد می کند، ضرورت دارد که در این باره بسیار هشیار باشیم.