ویدئو | استارتاپ 9 میلیارد دلاری در کره جنوبی
سیگنال -
بم کیم (Bom Ki)، مدیر عامل کمپانی کوپانگ، به عنوان بنیانگذار ارزشمندترین استارتاپ کره جنوبی و جدیدترین میلیاردر این کشور شناخته می شود. در این ویدئو خبرنگار CNBC به سئول می رود تا وی را ملاقات کند و ببیند که چگونه از تحصیل در دانشکده بازرگانی هاروارد به تاسیس یک کمپانی شبیه آمازون در شبه جزیره کره رسیده است.
ویدئو | ارز دیجیتال ایاس (EOS) چیست و چگونه کار می‌کند؟
سیگنال -
ارز رمزنگاری شده ایاس (EOS) یکی از جدیدترین پروژه‌های بلاک چین است که به بازار ارزهای دییجتال وارد شده است. هدف اصلی ایاس ایجاد شبکه‌ای با قابلیت انجام میلیون‌ها تراکنش در ثانیه و با کارمزد بسیار کم است.
ویدئو | تأثیر مهاجرت بر اقتصاد کشورها
سیگنال -
گزارشی صندوق بین المللی پول (IMF) نشان می دهد که افزایش 1 درصدی سهم مهاجران در جمعیت بزرگسال می تواند تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد را در اقتصادهای پیشرفته تا 2 درصد طی دراز مدت افزایش دهد.
ویدئو | دلار تتر (Tether) چیست و چگونه کار می‌کند؟
سیگنال -
دلار تتر (USDT) در حقیقت یک استیبل کوین یا رمزارز با ثبات است که استفاده از آن برای پرداخت های روزانه و هزینه های آنلاین می تواند بسیار کاربردی باشد و از طرفی ارزش آن به ارزش دلار آمریکا و سایر ارزهای فیات وابسته است.
ویدئو | بحران هویت در پیمان ناتو (NATO)
سیگنال -
جشن هفتادمین سالگرد تاسیس ناتو (NATO) به یک درام سیاسی تبدیل شده است و متحدین در مورد نقش این سازمان در سطح بین المللی اختلاف نظر دارند.
ویدئو | چگونه اقتصاد هند با سرعت بیشتری نسبت به چین در حال رشد است؟
سیگنال -
اقتصاد چین ممکن است توجهات بیشتری را به خود جلب کند، اما در حال حاضر هند به لحاظ رشد اقتصادی از همسایه خود پیشی گرفته است. طبق گزارش صندوق بین المللی پول، هند در سال 2018 میلادی به عنوان سریعترین اقتصاد در حال رشد جهان شناخته شده است.
ویدئو | صندوق سرمایه گذاری (Mutual Fund) به زبان ساده
سیگنال -
صندوق سرمایه گذاری نهادی است که مبالغ خرد و کوچک را از افراد حقیقی و حقوقی جمع‌آوری کرده و در سبدی متشکل از اوراق مشارکت، سهام، سپرده‌های بانکی و سایر اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند.
ویدئو | راه پر پیچ و خم لیبرا برای تبدیل شدن به یک رمز ارز واقعی
سیگنال -
آیا فیسبوک می‌تواند لیبرا را به یک رمزارز واقعی تبدیل کند؟ در این ویدیو به این موضوع پرداخته‌ایم.
ویدئو | تضعیف جایگاه اقتصادی کشور چین
سیگنال -
در حال حاضر رشد اقتصادی چین 6 درصد است، در حالی که یک دهه پیش این رقم حدوداً 12 درصد بود. در این ویدئو به بررسی عوامل کاهش رشد اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ دنیا خواهیم پرداخت.