ویدئو | قرارداد هوشمند (Smart Contract) چیست و چگونه کار می کند؟
سیگنال -
قراداد هوشمند (Smart Contract) برنامه‌‌ای کامپیوتری و قابل برنامه نویسی است که بصورت مستقیم مبادلات ارزهای دیجیتال را تحت شرایط و قوانین تعریف شده بین خریدار و فروشنده کنترل می‌کند.
ویدئو | رویارویی ترامپ با خطرناک ترین بحران دوران ریاست جمهوری خود
سیگنال -
این ویدئو ترجمه شده گزارش پیتر اسپیگل (Peter Spiegel)، سر دبیر مجله فایننشال تایمز، در رابطه با پرونده استیضاح دونالد ترامپ میباشد. این استیضاح در ارتباط با درخواست رئیس جهور از همتای اوکراینی خود طی یک تماس تلفنی مبنی بر شروع تحقیقاتی علیه جو بایدن و پسرش، موجب طرح سؤالاتی درخصوص تخلفات انجام شده در نهاد ریاست جمهوری شده است.
ویدئو | تشدید جنگ در حوزه فناوری بین چین و ایالات متحده آمریکا
سیگنال -
جنگ تجاری میان چین و آمریکا بیشتر نوعی مقابله به مثل دولت‌ها از طریق وضع تعرفه بود، اما جنگ فناوری مستقیماً شرکت ها را هدف گرفته است. در این ویدئوی کوتاه James Kynge، خبرنگار بین المللی فایننشال تایمز، به این موضوع خواهد پرداخت.
ویدئو | چرا تولید گوشی های هوشمند اپل در آمریکا غیرممکن است؟
سیگنال -
شرکت اپل برای خودداری از پرداخت تعرفه‌ها، درحال منتقل کردن تأسیسات تولیدی خود از چین به کشورهای غیر آمریکایی است. در این ویدئو ترجمه شده از وال استریت ژورنال به این نکته خواهیم پرداخت که دلیل وابستگی اپل به زنجیره تأمین بین المللی چیست.
ویدئو | معرفی 10 شرکت بزرگ جهان بر اساس ارزش بازار (Market Value)
سیگنال -
از ده شرکت موجود در لیست، هشت تای آنها در آمریکا مستقر بوده و دو شرکت Tencent و Alibaba نیز چینی هستند. در این ویدئو (تولید شده در گروه سیگنال) به معرفی اجمالی 10 شرکت بزرگ بر اساس ارزش بازار در سال 2019 میلادی خواهیم پرداخت.
ویدئو | چگونه شیائومی (Xiaomi) به یک شرکت بین المللی تبدیل شد؟
سیگنال -
شیائومی (Xiaomi) در مدت زمانی کمتر از یک دهه توانسته است از یک استارتاپ کوچک تبدیل به یک شرکت بزرگ بین‌المللی شود. بنا به گزارش مجله Fortune، شرکت شیائومی در بین ۵۰۰ شرکت برتر جهان جوان ترین آنها محسوب میشود. در این گزارش خبرنگار شبکه CNBC از مقر این شرکت در پکن بازدید نموده است.
ویدئو | تأثیر موجی کاهش رشد اقتصادی چین بر منطقه شرق آسیا
سیگنال -
کاهش رشد اقتصادی چین بر همه صنایع از جمله فروش گوشی‌های هوشمند و صادرات نفت تأثیر سوء می‌گذارد. متعاقباً شرکت‌ها و کشورهایی که به دور مدار اقتصاد این کشور می‌گردند نیز در آینده نزدیک شاهد رکود و اُفت اقتصادی خواهند بود.
ویدئو | انقلاب صنعتی چهارم (Fourth Industrial Revolution) چیست؟
سیگنال -
انقلاب صنعتی چهارم چهارمین دوره اصلی از بدو انقلاب صنعتی است که با ظهور فناوری های نوین در چند حوزه رباتیک، هوش مصنوعی، نانوتکنولوژی، پردازش کوانتومی، اینترنت اشیا و .... همراه است.
ویدئو | آیا اقتصاد جهان به سمت رکود می‌رود؟
سیگنال -
در این ویدئوی کوتاه رعنا فروهر، ستون‌نویس روزنامه فایننشال تایمز (Financial Times)، به تحلیل و بررسی پدیدار شدن نشانه‌های رکود در اقتصاد جهان می‌پردازد. وی به عنوان یک محقق و روزنامه‌نگار به دنبال پیش‌بینی زمان وقوع رکود بعدی در جهان است.
ویدئو | قدرتمندترین ارزهای جهان کدامند؟
سیگنال -
حدوداً دویست کشور در جهان وجود دارند که برخی از آن‌ها دارای ارزهای قدرتمندی نسبت به سایرین هستند که بقیه کشورها را نیز نسبت به استفاده از واحد های پولی خود متقاعد نموده اند.