زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
5 تیر 1403

ETFهای اتریوم تصویب شده‌اند و اکنون بازار ارزهای دیجیتال در دوگانه ترس ناشی از سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو و امید ورود سرمایه از طریق ETFهای رمزارزی قرار گرفته است. به گفته رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا تا ماه سپتامبر شاهد اجرایی شدن این صندوق‌های قابل معامله در بورس‌های نزدک و نیویورک خواهیم بود، اگرچه تحلیلگران بلومبرگ انتظار دارند که تا یک ماه دیگر معاملات ETFهای اتریوم آغاز شود. به گفته تحلیلگران سایت کوین شیرز نیز، موسسات شروع به سرمایه‌گذاری بر روی اتریوم کرده‌اند. اما باید دید که این روند تا کی ادامه خواهد داشت؟

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیت کوین (روزانه) | 29 خرداد 1403

قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین نتوانست از سد سقف کانال نزولی یک سال و نیم خود عبور کند. اگرچه نکته مثبت در نمودار قیمت این است که پس از رشد قیمت اخیر از 0.045 تا 0.057 BTC اصلاح صورت گرفته چندان شارپ نبوده و در صورتی که قیمت بتواند حمایت 0.05 BTC را حفظ کند، کماکان می‌توان به رشد قیمت تا سقف کانال در گام اول و محدوده 0.06 BTC در گام بعدی امیدوار بود.

بیت کوین بخریم یا اتریوم؟
نمودار روزانه قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیت کوین (روزانه) | 12 خرداد 1403

همانطور که در نمودار روزانه نسبت اتریوم به بیت کوین مشاهده می‌شود، اتریوم در حال حاضر در محدوده سقف کانال نزولی یک سال و نیم اخیر خود قرار دارد. در صورت شکست سقف کانال نزولی، محدوده مقاومتی استاتیک مهم 0.06BTC پیش روی قیمت اتریوم خواهد بود. در صورتی که اتریوم بتواند بالای این ناحیه تثبیت بدهد، اهداف 0.07 و 0.085 BTC فعال خواهند شد.

اتریوم بخریم یا بیت کوین؟
نمودار روزانه اتریوم نسبت به بیت کوین
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار ارزهای دیجیتال را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید:
سیگنال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیتکوین (روزانه) | 13 اسفند 1402

اتریوم که به تازگی توانست از سد مقاومت 3500 دلار عبور کند، با توجه به روند مثبت بازار رمزارزها توانست خود را به محدوده مقاومتی مهم 4 هزار دلار برساند. همانطور که در نمودار روزانه قیمت اتریوم مشاهده می‌کنید، در طول چند روز گذشته، قیمت در محدوده مقاومتی فوق، در حال نوسان بوده است. عبور از سد این مقاومت مهم رشد قیمت تا سقف تاریخی (4800 دلار) را به دنبال خواهد داشت. اگرچه عبور از سد این ناحیه مقاومتی به روند مثبت بازار رمزارزها، ادامه سرمایه‌گذاری موسسات و چه بسا تصویب ETFهای اتریوم وابسته خواهد بود. کماکان محدوده 3500 دلار از اهمیت حمایتی بالایی برخوردار است.

تحلیل تکنیکال اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیتکوین (روزانه) | 13 اسفند 1402

شکست سقف کانال نزولی چندماه اخیر به رشد قیمت تا 0.07 BTC در گام اول و 0.085 BTC در گام بعدی منجر خواهد شد. محدوده 0.05 BTC مهمترین حمایت پیش روی قیمت خواهد بود.

اتریوم بخریم یا بیت کوین
نمودار روزانه قیمت اتریوم به بیتکوین (ETH/BTC)

نسبت اتریوم به بیت کوین (هفتگی) | 27 تیر 1402

نسبت اتریوم به بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

این تحلیل در بهمن ماه سال گذشته به مخاطبین سیگنال تقدیم شد. از آن روز تا به الآن بیت کوین بهترین بازدهی را در مارکت کریپتوکارنسی داشته و انتظار داریم این روند تا رسیدن جفت ارز ETH/BTC به محدوده خط روند سبز رنگ ادامه داشته باشد.

تحلیل در تایم فریم هفتگیست و برای رسیدن به اهداف باید صبور بود.


Ethereum to Bitcoin Ratio (هفتگی) | 10 بهمن 1401

Ethereum to Bitcoin Ratio
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق نمودار فوق انتظار داریم قیمت یکبار دیگر به کف کانال بلند مدت خود واکنش داده و بعد از آن در جهت صعودی حرکت کند. این موضوع نشان می‌دهد در کوتاه مدت بازده بیت کوین از اتریوم بیشتر خواهد بود و در بلند مدت برگ برنده هم‌چنان در دستان اتریوم باقی خواهد ماند.

در تحلیل فوق، اتریوم در صورت و بیت کوین در مخرج کسر قرار گرفته و این یعنی بالا رفتن نمودار، نشان‌دهنده بازده بیشتر اتریوم و پایین آمدن آن نشان‌دهنده بازده بیشتر بیت کوین است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بروزرسانی تحلیل بایننس کوین (BNB) | 19 خرداد 1403

در ادامه‌ی تحلیل‌های ارائه شده از بایننس کوین، در شرایط فعلی بازار ارزهای دیجیتال این رمز ارز با تثبیت هفتگی ورای حدود 650 دلار میتواند به اهداف بالاتر از جمله حدود 1000 دلار و حتی 1500 دلار (در میان‌مدت و بلندمدت) دست یابد.

بروزرسانی تحلیل بایننس کوین (BNB) | 26 اسفند 1402

بایننس کوین نه تنها به هدف اعلامی در تحلیل آذرماه 1402 ( کانال 500 دلار) دست یافت، بلکه رشد بیشتری را تجربه نمود.

نمودار هفتگی BNB
نمودار هفتگی BNB -خردادماه 1403

بروزرسانی تحلیل بایننس کوین (BNB) | 29 بهمن 1402

بایننس کوین (BNB) با رشد حدود 60 درصدی از حمایت اعلامی در تحلیل آذرماه 1402 ، در شرایط فعلی بازار رمز ارزها در حوالی قیمتیِ 355 دلار معامله میشود.
شایان ذکر است با وجود اینکه مقاومت کوتاه مدتی پیش روی این ارز دیجیتال در حدود 400-370 دلار واقع شده است، کماکان دستیابی به هدف کانال 500 دلار (در میان‌مدت و بلندمدت) دور از انتظار نمیباشد.

نمودار هفتگی BNB – بهمن ماه 1402

بروزرسانی تحلیل بایننس کوین (BNB) | 11 دی 1402

بایننس کوین (BNB) از ناحیه‌ی حمایتیِ اعلامی در آخرین تحلیل رشد بیش از 35 درصدی را تجربه نموده است.
در ادامه فارغ از نوسانات اصلاحیِ معمول به نظر مادامی‌که حمایت باکس سبزرنگ حفظ گردد، روند صعودی فعلی تا کانال 500 دلار (در میان مدت) ادامه دار باشد.

نمودار هفتگی BNB- دی ماه 1402

تحلیل ارائه شده از BNB در آذرماه 1402

براساس داده‌های هفتگی حمایت مهم بایننس کوین (BNBUSD) در حدود قیمتی 220-180 دلار (باکس سبزرنگ) واقع شده است.
از این رو با حفظ حمایت مذکور میتوان به صعود این رمز ارز تا کانال 500 دلار (در میان‌مدت و بلندمدت) امیدوار بود.

نمودار هفتگی BNB- آذر 1402

نات کوین که یک بازی در محیط تلگرام است، توسط شرکت Open Builders راه‌اندازی شد که به دلیل حمایت بنیاد تلگرام از این پروژه، توانست موفقیت زیادی کسب کند و کاربران بسیاری را جذب کند، به طوری که تعداد هولدرهای نات کوین از شیبا نیز پیشی گرفته است.

تحلیل تکنیکال نات کوین (روزانه) | 12 خرداد 1403

قیمت ارز دیجیتال نات کوین در طول یک هفته گذشته بیش از 160 درصد رشد داشته است. هنوز برای تصمیم گیری در مورد روند آتی احتمالی نات کوین بسیار زود است اما در صورتی که قیمت بتواند ناحیه حمایتی 0.013 دلار را حفظ کند، می‌توان انتظار رشد قیمت تا اهداف 0.017، 0.024 و 0.035 دلار را داشت.

قیمت نات کوین
نمودار قیمت نات کوین (NOT/USDT)

یکی از اخباری که اخیرا به بحث روز فعالان اقتصادی تبدیل شده است، خبر آزادسازی واردات با رمزارز یا همان ارز دیجیتال است. در خبری که دوشنبه هفتم شهریور ماه منتشر شد، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت، در مصاحبه‌ای اعلام کرد که آیین نامه استخراج رمزدارایی ها در دولت به تصویب رسیده است. در ادامه این مقاله با هم به مرور جزئیات این خبر و اطلاعات تکمیلی آن و همچنین به بررسی موارد مرتبط با این خبر می‌پردازیم.

واردات با رمزارز

سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت، در حاشیه اختتامیه نمایشگاه تحول صنعت خودرو در جمع خبرنگاران پیرامون مصوبه اخیر دولت درباره آزادسازی واردات با رمزدارایی‌ها گفت:

از چند هفته قبل امکان واردات با رمزدارایی‌ها فراهم شد و این مسئله در توافقنامه‌ای بین وزارت صمت و بانک مرکزی انجام و برای نخستین بار واردات از محل رمزدارایی‌ها فعال شد. قبلاً وزارت صمت به یک سری از واحدها جواز تأسیس داده بود که بتوانند واحدهای استخراج رمزدارایی را احداث کنند که مشکلات حقوقی وقفه‌ای را در این موضوع ایجاد کرد، اما امروز در دولت آیین‌نامه کاملی مصوب شد و استخراج رمزدارایی‌ها رسمیت پیدا کرد.

سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت
سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت

واردات کالا با رمزارز (مصوبه دولت درباره آزادسازی واردات با رمزارز)

فاطمی امین ادامه داد:

آیین‌نامه‌ای که یک‌شنبه در دولت مصوب شد، آیین‌نامه بسیار کامل و دقیقی است که همه موضوعات مربوط به رمزدارایی‌ها را از جمله نحوه تأمین سوخت و انرژی آنان، نحوه واگذاری و اعطای مجوزها را مشخص کرد که این مجوزها را وزارت صمت درباره استخراج رمزدارایی‌ها خواهد داد. این خبر مهمی است که مدتهاست فعالان این صنعت منتظرش بودند و این واردات می‌تواند درباره هر کالایی از جمله خودرو باشد. شما وقتی قصد واردات یک کالا را دارید باید یک ارزی را پرداخت کنید که این ارز می‌تواند اکنون به‌جای دلار و یورو از بیت‌کوین استفاده شود.

وزیر صمت افزود:

در همین زمینه، مراکز رسمی استخراج بیت‌کوین که زیرنظر وزارت صمت فعالیت می‌کنند و دارای مجوز هستند، با هماهنگی‌ای که با بانک مرکزی انجام شده است می‌توانند از بیت‌کوین برای واردات خودرو استفاده کنند.

برای مطالعه مقالات آموزشی بازارهای مالی
اینجا کلیک کنید

واردات خودرو با ارز دیجیتال

وزیر صمت درباره زمان اعلام تعرفه‌های واردات خودرو چنین گفت:

آیین‌نامه این مسئله مشخص شده است، ما دو هفته (تا 18 شهریور) به واردکنندگان حائز شرایط زمان داده‌ایم، زیرا بر اساس قانون مجلس در بحث واردات خودرو باید انتقال فناوری انجام شود و این‌گونه نیست که هرکسی برای خودش بتواند خودرو وارد کند، در نتیجه ما یک فراخوانی را دیروز اعلام کردیم که متقاضیان واردکننده خودرو مدارک خودشان را ارائه دهند. این شرکت‌ها باید نمایندگی رسمی و خدمات پس از فروش داشته باشند و باید اعلام کنند که به‌ازای واردات خودرو چه فناوری را به کشور وارد می‌کنند. وزارت صمت بعد از بررسی به متقاضیانی که فناوری کیفی و بهتری را ارائه کنند، مجوز خواهد داد تا خودرو وارد کنند. تعرفه‌های خودرو به‌صورت شناور و در یک محدوده باز تعریف شده است که بستگی دارد خودرو به چه صورتی فروخته شود. به‌دلیل اینکه ما نمی‌خواهیم رانتی برای یک واردکننده ایجاد شود، سازوکاری را تعریف کردیم که پس از واردات خودرو، به‌صورت پیش‌فرض و علی‌الحساب یک سود بازرگانی پیش‌بینی می‌شود و متقاضی خودرو را وارد می‌کند.

واردات خودرو با ارز دیجیتال
واردات خودرو با ارز دیجیتال

آیین نامه واردات خودرو

آخرین خبری که از واردات خودرو منتشر شده بود، تصویب آیین‌نامه واردات خودرو بود. در یکی از بندهای این آیین‌نامه، به واردات خودرو با ارز دیجیتال اشاره شده است:

بیشتر بخوانید
برای مطالعه متن کامل آیین نامه واردات خودرو اینجا کلیک کنید

عرضه خودرو در بورس کالا

فاطمی امین در ادادمه صحبت‌های خود، چنین گفت:

پس از ورود خودرو به کشور، خودرو در بورس کالا عرضه می‌شود و فرض کنید که اگر به‌قیمت 400 تا 500 میلیون به فروش برسد، سود مناسب و عادلانه‌ای را سازمان حمایت تعیین خواهد کرد. اگر خودرو به‌طور فرضی 500 میلیون تومان به فروش برسد و 450 میلیون تومان قیمت واقعی و 50 میلیون تومان را سود در نظر بگیریم، در این شرایط سود بازرگانی به‌نحوی شناور تعیین می‌شود که آن قیمت 450 میلیون تومان در بیاید. اگر قیمت خودروهای وارداتی در بازار بیش از آن چیزی باشد که آن خودرو در خارج از کشور دارد، این مابه‌التفاوت در قالب سود بازرگانی به خزانه دولت واریز می‌شود تا هیچ سوءاستفاده و رانتی برای واردکنندگان ایجاد نشود.

واردات کالا با ارز دیجیتال

محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، پیرامون استفاده از رمزارزها در تجارت خارجی، چنین گفت:

استفاده از رمزارز در شرایط کنونی اقتصاد ایران یکی از ابزارهای مهم در حوزه واردات است و در آینده احتمالاً در حوزه صادرات هم قابل استفاده و کمک‌کننده باشد. اما با توجه به اینکه هم اکنون منشأ استخراج رمزارز برای دولت مهم و مبنای استفاده هم برای رمزارزهای مجاز است بنابراین فعلاً در حوزه واردات عملیاتی شده است. استفاده از رمزارزها در حوزه واردات تقریباً موفق هم بوده و طبق اعلام سازمان توسعه تجارت ایران، سه هفته پیش ۱۰ میلیون دلار رمزارز در حوزه واردات استفاده شد.

واردات خودرو با رمزارز

محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران، با اشاره به واردات خودرو با رمزارز گفت:

حوزه خودرو یک حوزه حساسیت برانگیز برای بانک مرکزی و وزارت صمت است و واردات باید با استفاده از ارزهای صادراتی انجام شود. طبق گفته‌ها به نظر می‌رسد که قرار نیست ارز نیمایی به واردات خودرو تعلق گیرد، بنابراین استفاده از ارز صادراتی و رمزارز در واردات خودرو می‌تواند کمک‌کننده باشد.

واردات با ارز دیجیتال
واردات با ارز دیجیتال

شرایط واردات با ارز دیجیتال

محمد لاهوتی پیرامون شرایط واردات با ارز دیجیتال گفت:

نکته حائز اهمیت این است که فعلاً در دنیا تنها کشوری که در تجارت خارجی، رمزارز را به رسمیت شناخته ایران است و هیچ بانک مرکزی در دنیا هنوز رمزارز را برای تجارت به رسمیت نشناخته است؛ بنابراین وضعیت استفاده از این ابزار در تجارت به نحوه توافقات دوجانبه ایران و کشورهای مبدا برمی‌گردد و اگر آن کشورها بپذیرند قطعاً واردات با ارز دیجیتال امکان پذیر است.

ثبت اولین سفارش واردات رسمی ایران از طریق رمزارزها

در راستای بحث واردات با ارز دیجیتال، بد نیست اشاره کنیم که اولین سفارش واردات رسمی ایران از طریق رمزارزها در اواخر مرداد ماه صورت گرفت. 18 مرداد ماه بود که علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشور در حساب شخصی خود در توییتر اعلام کرد: این هفته اولین سفارش واردات رسمی با رمزارز به ارزش ۱۰ میلیون دلار با موفقیت انجام شد:

اولین سفارش واردات رسمی ایران از طریق رمزارزها

این خبر را می‌توان اولین اتفاق رسمی و نقطه شروعی در حوزه واردات با ارز دیجیتال دانست. واردات با رمزارز می‌تواند ارتباطات تجاری و اقتصادی ایران با سایر کشورها را وارد مرحله‌ای جدید کند. در ادامه مقاله به مزایا و معایب واردات با ارز دیجیتال می‌پردازیم.

مزایا و معایب واردات با ارز دیجیتال

واردات با ارز دیجیتال و تجارت با این شیوه جدید، دارای مزایا و معایبی است که در این قسمت از مقاله با هم به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

مزایای واردات با رمزارز

معایب واردات با ارز دیجیتال

ثبت واردات با رمزارزها برای چه افرادی مجاز است؟

هنوز سامانه مشخصی برای ثبت درخواست واردات با رمزارز و شرایط لازم برای افرادی که مایل به ثبت این درخواست هستند از طرف دولت اعلام نشده است. مطابق برخی گمانه‌زنی‌ها، این احتمال وجود دارد که سامانه واردات با ارز دیجیتال، همان سامانه جامع تجارت ایران (ntsw.ir) باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تحلیل ارائه شده از ارز دیجیتال دش DASH | آبان 1402

براساس داده‌های روزانه حمایت مهم ارزدیجیتال دش در حدود قیمتی 25-20 دلار (باکس سبزرنگ) واقع شده است.
از این رو با حفظ ناحیه‌ی یادشده میتوان به توقف ریزش و صعود میان‌مدتی و بلندمدتی این رمز ارز تا اهداف حدود 39 و 77 دلار امیدوار بود.

نمودار روزانه DASHUSDT
نمودار روزانه DASHUSDT – آبان ماه 1402

بروزرسانی تحلیل دش DASH | فروردین 1403

دش به هدف اول خود یعنی 39 دلار دست یافت.
شایان ذکر است در میان مدت و بلندمدت دستیابی به هدف دوم (77 دلار) دور از انتظار نمیباشد.

نمودار روزانه DASHUSDT
نمودار روزانه DASHUSDT -فروردین ماه 1403

شبکه فانتوم پلتفرمی مبتنی بر قراردادهای هوشمند است که با ماشین مجازی اتریوم سازگاری دارد. در ماه‌های پیش رو بسیاری از سرمایه‌گذاران در انتظار تایید ETFهای اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا خواهند بود. این موضوع می‌تواند برای پلتفرم‌های قراردادهوشمند لایه دو مانند شبکه ارز دیجیتال فانتوم نیز جذاب باشد. اما فراز و نشیب بازار رمزارزها بسیار بیشتر از آن است تا تکیه بر یک خبر بتواند روند بازار را تعیین کند.

اخبار و تحلیلهای لحظه‌ای بازار رمزارزها را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید
کانال سیگنال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال فانتوم (روزانه) | 28 اسفند 1402

ارز دیجیتال فانتوم در رالی صعودی خود به مقاومت مهم یک دلار رسیده است. در صورتی که قیمت بتواند از سد این ناحیه مقاومتی عبور کند، می‌توان اهداف 1.6 دلار و 3 دلار را برای قیمت متصور شد. مهمترین حمایت‌های پیش رو EMA-20 در گام اول و محدوده 0.65 دلار در گام بعدی خواهند بود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فانتوم
نمودار روزانه قیمت ارز دیجیتال فانتوم (FTM)

تحلیل تکنیکال فانتوم (روزانه) | 7 بهمن 1402

قیمت ارز دیجیتال فانتوم (FTM) از ماه می 2022 در کانالی رنج قرار گرفته است. همانطور که در نمودار روزانه قیمت مشاهده می‌کنید، ارز دیجیتال فانتوم با رسیدن به محدوده میانی کانال رنج خود و ناحیه استاتیک 0.3 دلار با حمایت خریداران در بازار مواجه شد. سایه پایینی بلند کندل قیمتی 23 ژانویه نشان دهنده تقاضای بالای بازار در این ناحیه است. اگرچه EMA-20 پایینتر از MA-50 قرار دارد که نشان می‌دهد، در کوتاه مدت فروشنده‌ها دست بالاتر را در اختیار دارند. لذا برای شروع روند صعودی قیمت نیاز به عبور از سطح EMA-20 در گام اول و MA-50 در گام بعدی خواهد داشت. عبور از این نواحی می‌تواند رشد قیمت تا سقف کانال (0.56 دلار) را به دنبال داشته باشد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال فانتوم
نمودار روزانه قیمت ارز دیجیتال فانتوم (FTM)

شبکه ارز دیجیتال چین لینک با ایجاد ارتباط میان بلاکچین‌های مختلف در حوزه‌های مختلفی از فناوری‌های بلاکچین کاربرد دارد.

تحلیل تکنیکال چین لینک Link (روزانه) | 14 بهمن 1402

ارز دیجیتال چینلینک با نماد LINK در طول دو سال گذشته در عبور از ناحیه مقاومتی 18 دلار ناکام بوده است. اما در سه ماه گذشته با رسیدن قیمت به این ناحیه مقاومتی، شاهد تراکم قیمت بین ناحیه 18 دلار تا 13 دلار بوده‌ایم. در صورتی که چین لینک بتواند ناحیه متراکم خود را به سمت بالا بشکند، می‌توانیم انتظار افزایش قیمت تا اهداف 28 دلار، 38 دلار و 50 دلار در میان مدت را داشته باشیم.

نمودار قیمت ارز دیجیتال چین لینک
نمودار روزانه قیمت چین لینک (LINK)
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار ارزهای دیجیتال را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید:
کانال سیگنال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال چین لینک Link (روزانه) | 20 اردیبهشت 1402

تحلیل چین لینک
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

توکن لینک از محدوده گفته شده بیش از 40% رشد را به ثبت رساند اما  با رسیدن به خط روند مقاومتی، دچار اصلاح شد و در عبور از آن ناکام ماند. حالا انتظار داریم در کوتاه مدت LINK خود را به خط روند حمایتی برساند و فعلا داخل همین الگو شروع به درجا زدن بکند.


تحلیل تکنیکال چین لینک Link (روزانه) | 22 فروردین 1402

تحلیل تکنیکال Chain Link
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

توکن لینک تا به اینجا دقیقا مطابق با سناریو تحلیلی پیش رفته و انتظار داریم در آینده نیز با شکست الگو گوه، به حرکت صعودی خود تا محدوده 20 دلار ادامه دهد.

با توجه به قرار گرفتن حدضرر این معامله زیر محدوده 6 دلار، در حال حاضر خرید این توکن نسبت به قبل ریسک بالاتری دارد.


تحلیل تکنیکال LINK تایم فریم روزانه | 8 اسفند 1401

Chain Link Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز لینک نزدیک به ده ماه است که در یک محدوده رنج قرار گرفته و شرط آزادی از این قفس، شکست خط روند صعودی یا نزولی می‌باشد. توکن LINK تنها در صورتی در محدوده کم ریسک جهت سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد که به حوالی حمایت 6 دلاری رسیده یا بعد از شکست خط روند نزولی در حال پولبک به همین خط باشد.


تحلیل تکنیکال چین لینک نمای بلند مدت | 14 دی 1400

نمودار تحلیل تکنیکال رمز ارز چین لینک (روزانه)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه و نمای دور ارز دیجیتال LINK ، متاسفانه خط روند صعودی خود را از دست داده و اکنون می‌تواند با پولبک یا عدم پولبک به این خط، به ریزش خود ادامه دهد. هم‌چنین با بررسی چین لینک از نمای نزدیک می‌توانیم برای آن یک کانال نزولی رسم کنیم که در ادامه تحلیل به آن اشاره خواهیم کرد.


تحلیل تکنیکال Link (روزانه) | 14 دی 1400

تحلیل ارز لینک
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در همان تایم فریم و نمای نزدیک، طبق تحلیل می‌تواند دو سناریو برای ارز دیجیتال LINK رقم بخورد، که در این صورت حمایت های مشخص شده در تحلیل، مهم ترین محدوده ها برای برگشت مجدد چین لینک به مدار رشد خواهد بود.


با تحلیل دامیننس تتر و تطبیق آن با تحلیل‌های دیگر می‌توانیم محدوده‌های چرخش قیمت در مارکت کریپتوکارنسی را مشخص کنیم.دامیننس تتر به معنی درصد غلبه تتر به بازار ارزهای دیجیتال است که این یعنی تتر چه مقدار از سهم کل بازار کریپتو کارنسی و معاملات آن را از آن خود کرده است.

تحلیل دامیننس تتر (روزانه) | 7 شهریور 1402

دامیننس تتر

متاسفانه تحلیل قبلی دامیننس تتر بی اعتبار شد. حال در صورتی که این شاخص از محدوده سقف قبلی (خط چین) عبور نماید، می‌تواند مجددا به سمت سقف کانال (9.5%) حرکت نماید،


تحلیل Tether Dominance (روزانه) | 15 مرداد 1402

دامیننس تتر

دامیننس تتر طبق تحلیل قبل از محدوده حمایتی رشد کرد و نقدینگی ها مشخص شده را نیز هانت کرد در شرایط فعلی انتظار ریزش این نماد را داریم اما این نزول می‌تواند به صورت متفاوتی رقم بخورد.

احتمالا و فقط احتمالا یک حرکت شارپ صعودی در دامیننس تتر تا محدوده 7.7% تا 8% داشته باشیم، بعد از این حرکت یک حرکت رنج و احتمالا بعد از آن اولین شاخه موج نزولی به صورت شارپ روی دهد.

توضیح بالا به معنی وقوع یک حرکت شارپ نزولی و ایجاد فرصت خرید در مارکت کریپتو می‌باشد.


تحلیل Tether Dominance (روزانه) | 27 تیر 1402

دامیننس تتر
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با رسیدن دامیننس تتر به محدوده اردبلاک شاهد جهش آن بودیم. در ادامه انتظار داریم این حرکت رو به بالا تا محدوده مشخص شده برای جمع آوری نقدینگی ادامه داشته باشد.


تحلیل دامیننس تتر (روزانه) | 20 تیر 1402

تتر
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

دامیننس تتر تا به اینجا طبق انتظار پیش رفته، اما باید دید واکنش آن به محدوده حمایتی اردربلاک مشخص شده چگونه خواهد بود. در این صورت ریزش مارکت کریپتو نسبتا سنگین خواهد بود.


تحلیل USDT.D (روزانه) | 30 خرداد 1402

تحلیل دامیننس تتر USDT.D
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل قبل محدوده نقدینگی مشخص شده لیکویید شد. در شرایط فعلی انتظار داریم طبق سناریو این شاخص حداقل تا محدوده 7.27% به سمت پایین حرکت کند.


تحلیل تکنیکال USDT.D روزانه | 17 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال دامیننس تتر USDT.D
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

تحلیل دامیننس تتر طبق انتظار پیش می‌رود و طبق توضیحات تحلیل قبل انتظار هانت شدن محدوده بعدی و سپس ریزش این دامیننس را داریم.


تحلیل دامیننس تتر (روزانه) | 1 خرداد 1402

تحلیل دامیننس تتر
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در محدوده‌های بولد شده هشدار صعود دامیننس را صادر کرده بودیم و حالا دقیقا مطابق پیپ به پیپ مطابق به سناریو مشخص شده حرکت کرد و باعث ریزش بیت کوین شد.

در ادامه درست است که مطابق با ادامه سناریو انتظار ریزش شاخص USDT.D را داریم اما در صورتی که این شاخص بخواهد بالاتر برود و خط سبز رنگ مشخص شده در چارت را نیز هانت کند، باید منتظر ریزش بیشتر قیمت بیت کوین نیز باشیم. به نظر اینکه این شاخص بتواند بالاتر برود و از محدوده خط سزرنگ نیز عبور کند کمی بیشتر با تحلیل‌های دیگر مارکت کریپتو در سایت سیگنال، و همینطور با تحلیل شاخص دلار هم‌خوانی دارد و باید وزن بیشتری به آن داد.


تحلیل USDT.D روزانه | 11 اردیبهشت 1402

USDT.D
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

دامیننس دقیقا طبق تحلیل هفته قبل در حال پیش‌روی می‌باشد؛ حال اگر در ادامه نیز محدوده نقدینگی مشخص شده را لیکویید نماید، باید منتظر یک اصلاح در مارکت باشیم.

باید در نظر داشته باشیم با توجه به روند اصلاحی در بیت کوین و دیگر آلت‌کوین‌ها، این احتمال که دامیننس برای شکست سقف حرکت کند بسیار زیاد می‌باشد، پس صرف دیدن یک نمودار نمی‌توان دید تحلیلی خوبی از کلیت بازار داشت.


تحلیل تکنیکال دامیننس تتر روزانه | 5 اردیبهشت 1402

دامیننس تتر
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

دامیننس می‌تواند بعد از یک صعود جزئی و هانت محدوده نقدینگی مشخص شده، مجددا وارد روند اصلاحی شده و تا محدوده اردربلاک مشخص شده ریزش نماید؛ چنین سناریویی می‌تواند نشان دهنده صعود در مارکت باشد اما باید محتاط بود و به بازار فرصت داد چرا که با توجه به سناریو های نزولی روی طلا و سناریو صعودی در ایندکس دلار، ممکن است چنین تحلیلی به راحتی بی‌اعتبار گردد.


تحلیل USDT.D روزانه | 20 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه دامیننس تتر الگو مثلث خود را به سمت پایین شکست و در میان مدت می‌تواند به اندازه قاعده همان مثلث ریزش نماید. این موضوع نشان می‌دهد به احتمال قوی دامیننس تا محدوده باکس حمایتی سبز رنگ ریزش خواهد داشت.

نکته: هرگاه USDT.D صعودی باشد، می‌توان گفت سرمایه‌گذاران بزرگ در حال تبدیل ارزهای خود به تتر هستند و هرگاه جهت این دامیننس نزولی باشد، سرمایه‌گذاران در حال تبدیل تترهای خود به ارزهای دیگر هستند؛ به زبان ساده می‌توان گفت صعود در دامیننس تتر به معنی نزول در کلیت بازار است.

البته با توجه به سهم بالای استیبیل کوین USDC در بازار فعلی، دیگر نمی‌توان مانند گذشته روی دقت چنین نموداری حساب کرد، اما بازهم در تایم های ماژور می‌توان به ذهنیت سرمایه‌گذاران بزرگ پی برد.

هفته گذشته ETF اسپات بیتکوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا ( SEC ) پس از ماه‌ها انتظار تایید شد. اکنون چشم بازار به دنبال ETF اتریوم است و SEC می‌بایست تا چهار ماه دیگر تصمیم نهایی خود را در این باره بگیرد.

ETF اتریوم
جدول زمانبندی ETFهای اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیتکوین (روزانه) | 25 دی 1402

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، اتریوم توانست محدوده حمایتی 0.05 BTC را حفظ کند. اهداف پیش رو 0.085 BTC و 0.15 BTC خواهند بود. حد ضرر معامله خود را محدوده 0.05 BTC در نظر بگیرید.

تحلیل تکنیکال اتریوم
نمودار ETH/BTC ( روزانه )

قیمت اتریوم نسبت به بیتکوین در طول یک سال و نیم گذشته در کانالی نزولی قرار داشته است. شکست مقاومت سقف کانال در میان مدت، اهداف 0.065 BTC و 0.07 BTC را فعال می‌سازد.

اتریوم یا بیتکوین
نمودار قیمت ETH/BTC ( روزانه )

تحلیل اتریوم ( آذر ماه 1402 )

ارز دیجیتال اتریوم در طول یک ماه گذشته در محدوده مقاومتی 2500 دلار نوسان داشته است. تلاش خریداران برای عبور از این ناحیه مقاومتی با موفقیت همراه نبود اما فروشنده‌ها نیز چندان در این امر موفق نشدند. با توجه به اخبار ETFهای بیتکوین تا دهم ژانویه و اتریوم تا انتهای ژانویه، اولین ماه 2024 ماه پر سروصدایی برای ارزهای دیجیتال و اتریوم خواهد بود. محدوده مقاومتی پیش روی قیمت نیز اهمیت بالایی دارد و اتریوم برای حفظ آرامش در بازار، نیاز به شکست و تثبیت بالای این ناحیه مقاومتی دارد. اما در صورتی که قیمت نتواند بالای ناحیه مقاومتی 2500 دلار تثبیت داشته باشد، ریزش قیمت تا 2000 دلار و سطوح حمایتی پایین‌تر را خواهیم داشت.

نمودار روزانه قیمت اتریوم

بیتکوین بخریم یا اتریوم؟

اتریوم با سایر آلتکوین‌ها ماهیتی متفاوت دارد و به دلیل مارکت کپ بالا و کاربردهای زیادی که دارد، در بسیاری از موارد سرمایه‌گذاران در مورد این ارز دیجیتال به دیده دارایی امن نگاه می کنند و گاهی اوقات در مورد سرمایه گذاری بر روی اتریوم یا بیتکوین دچار تردید می‌شوند. اما برای بررسی زمان مناسب برای سرمایه گذاری بر روی اتریوم می‌توانیم نمودار قیمت اتریوم نسبت به بیتکوین (ETH/BTC) را مشاهده کنیم.

نمودار قیمت اتریوم به بیتکوین (تایم فریم هفتگی)

همانطور که در نمودار هفتگی قیمت ETH/BTC مشاهده می‌کنید، در حال حاضر قیمت اتر در محدوده حمایتی استاتیک و دینامیک بسیار مهمی قرار دارد. در صورتی که اتریوم بتواند حمایت فعلی خود را حفظ کند، افزایش قیمت این ارز دیجیتال نسبت به بیتکوین را خواهیم داشت. از سوی دیگر، از دست رفتن روند فعلی، امید سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال را متزلزل خواهد ساخت.

تحلیل تکنیکال اتریوم (روزانه) | 28 شهریور 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

حرکت مدنظر انجام شد. در صورت شکست خط روند نزولی و محدوده مقاومت اول احتمالا این حرکت تا محدوده 1850 دلار امتداد پیدا کند.


تحلیل تکنیکال اتریوم (روزانه) | 21 شهریور 1402

اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم مجددا به کف کانال رسید. از این محدوده انتظار صعود نداریم اما می‌توان انتظار نوسان تا محدوده 1650 دلار را داشت.


تحلیل تکنیکال اتریوم (روزانه) | 8 شهریور 1402

تحلیل اتریوم

اتریوم از محدوده حمایتی کف کانال دقیقا تا محدوده میدلاین (حوالی 1750 دلار) رشد کرد. تثبت و عبور بالای محدوده مقاومتی می‌تواند هدف دوم را برای Ethereum فعال کند، هر چند هم‌چنان خط ریزش این ارز را تهدید می‌کند.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 29 مرداد 1402

ارز اتریوم

حدضرر تحلیل قبل زده شد. اتریوم در یک کندل نزدیک به 15% ریزش داشت و به زیر محدوده 1620 دلار رفت بر همین دیگر نمی‌نوان به تحلیل قبل اتکا کرد.

با نگاه کلاسیک به اتریوم متوجه می‌شویم که به کف کانال صعودی رسیده و حجم بسیار خوبی خورده، پس می‌توانیم انتظار داشته باشیم اتریوم بتواند به میدلاین کانال نزولی برسد.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 23 مرداد 1402

تحلیل اتریوم

اتریوم به محدوده خط روند رسید و نسبت به آن واکنش داشت. در ادامه انتظار داریم از این محدوده بتواند به سمت هدف 2500 دلاری حرکت نماید.

باید توجه داشت که با شکست این خظ روند محدوده حمایتی بعدی حوالی 1700 دلار قرار دارد و حدضرر این معامله نفوذ و تثبیت زیر محدوده 1620 دلار می‌باشد.

در نتیجه قیمت می‌تواند بدون فعال کردن حدضرر به محدوده حمایتی پایین‌تر هم برسد و بعد به سمت هدف 2500 دلاری حرکت نماید. پس توصیه می‌کنیم حتما دیدگاه خرید پله‌ای با رعایت مدیریت سرمایه را در معاملات خود داشته باشید.


تحلیل ETH (روزانه) | 3 مرداد 1402

تحلیل اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل اتریوم هم‌چنان همان حالت قبل برقرار است. در این نمودار تنها سعی کردیم قیمت اتریوم را به صورت کندل شمعی نمایش دهیم و همینطور نگاه دقیق‌تری همراه با زمان به محدوده‌های حمایتی و مقاومتی داشته باشیم.


تحلیل Ethereum (روزانه) | 28 تیر 1402

اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم هم‌چنان زیر خط روند قرمز رنگ قرار دارد و تا زمانی که این خط به سمت بالا شکسته نشده، نمی‌توان امید زیادی برای رسیدن اتریوم به سقف کانال صعودی داشت.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 17 تیر 1402

تحلیل اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل اتریوم خط روند مهمی را از دست داده و دیگر انتظار نداریم به بالای این خط روند برگردد.

در سناریو مشخص شده ارز اتریوم یک بار دیگر شانس صعود از محدوده کانال 1700 دلار را دارد هر چند این صعود را هم می‌توان پولبک به خط از دست رفته دانست.


تحلیل تکنیکال اتریوم ETH (روزانه) | 28 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با توجه به تحلیل تکنیکال اتریوم ETH انتظار داریم این کوین با رسیدن به محدوده مقاومتی خط روند به آن واکنش نشان دهد.

با رسیدن به خط روند، انتظار می‌رود اتریوم تا محدوده حمایتی 1500 دلار به اصلاح خود ادامه دهد.


تحلیل اتریوم (4ساعته) | 2 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم در صورتی که بتواند در محدوده 1890 دلار نفوذ نماید، تغییر ساختار (Choke) داده و می‌تواند خود را تا محدوده مقاومتی اردربلاک روزانه در حوالی قیمت 2050 دلاربرساند.

از این محدوده انتظار نزول قیمت به تا حوالی 1500 دلار را داریم. این تحلیل در راستای تحلیل قبلی انجام شده و صرفا پولبک قیمت برای ریزش بیشتر در نظر گرفته شده است.


تحلیل تکنیکال اتریوم ETH (روزانه) | 31 اردیبهشت 1402

تحلیل تکنیکال ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم می‌تواند بعد از هانت منظقه نقدینگی، به قیمت 1500 دلار رسیده و از از آن محدوده حرکت اصلی خود را شروع نماید.


تحلیل تکنیکال اتریوم(یک ساعته) | 20 اردیبهشت 1402

تحلیل تکنیکال ETHEREUM
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

پوزیشن فروش تعیین شده در اتریوم به هدف نهایی خود رسید و شما می‌توانستید با دیدن تحلیل‌های سیگنال از از موقعیت جذاب با R/R یک به هفت، بهرمند شوید.

در ادامه هم‌چنان واکنش قدرتمندی جهت گرفتن پوزیشن لانگ دیده نمی‌شود و باید صبر کنیم تا ببینیم قیمت می‌تواند خود را به بالای خط آبی رنگ برساند یا خیر؛ در صورت روی دادن این مهم تازه می‌توان به دنبال موقعیت‌های خرید بود.


تحلیل تکنیکال اتریوم(یک ساعته) | 18 اردیبهشت 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

قیمت از محدوده اردربلاک مشخص شده برگشت و در حال حاضر اولین محدوده نقدنیگی سر راه خود را لیکویید کرده و این امکان وجود دارد که از همین محدوده برگردد، اما ستاپی با امنیت بیشتر، به ما تاکید می‌کند منتظر ورود قیمت به محدوده اردبلاک مشخص شده باشیم.


تحلیل تکنیکال اتریوم(یک ساعته) | 17 اردیبهشت 1402

تحلیل اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از محدوده حمایتی طبق انتظار قیمت شروع به بالا رفتن کرد و در حال حاضر با رسیدن به محدوده نقدینگی و هانت کردن این محدوده، در اولین مرحله می‌تواند به سمت محدوده 2100 دلار حرکت نماید؛ توصیه می‌کنیم حتما قبل از ورود به معامله، تاییدیه‌های لازم را از روند اخذ نمایید.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 9 اردیبهشت 1402

تحلیل اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم از کف محدوده حمایتی گفته شده حدود 10% رشد داشت اما فعلا این محدوده حمایتی نتوانسته قیمت را با قدرت به سمت بالا پرتاب نماید. از همین رو توصیه می‌کنیم که خریداران استاپ خود را زیر آخرین کف تشکیل شده مطابق شکل فوق قرار داده و در صورت زده شدن آن از معامله خارج شوند.

در صورتی که اتریوم این محدوده حمایتی را از دست دهد به کف کانال صعودی خواهد رسید.


تحلیل تکنیکال اتریوم | 27 فروردین 1402

تحلیل ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل قبل اتریوم تنها به شکست و لیکویید کردن خط روند بسنده کرد و در ادامه با نرسیدن به محدود‌ه‌های حمایتی، به سمت بالا حرکت کرد. با توجه به اینکه خیلی وقت پیش گفته شد تا حوالی 2800 الی 3000 دلار، روند اتریوم صعودی می‌باشد، بنابراین نمی‌توان به صورت دقیق اصلاحات میان راه را پیش‌بینی کرد.

در ادامه انتظار داریم با رسیدن به محدوده 2300 دلار اتریوم با ضعف روند مواجه شده و تا محدوده کانال 1900 الی 1800 دلار اصلاح نماید، بعد از آن مجددا این رمزارز محبوب وارد روند صعودی خواهد شد.


تحلیل تکنیکال اتریوم (4 ساعته) | 6 فروردین 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که انتظار داشتیم که قیمت به سمت پایین حرکت کرد. باید در نظر داشت که موج اصلاحی فعلی می‌تواند در هر محدوده‌ای پایان پذیرد و لزومی برای رسیدن به محدوده‌های حمایتی نشان داده شده ندارد، اما قطعا دو محدوده آورده شده محتمل ترین گزینه‌ها جهت پایان دادن به موج اصلاحی فعلی هستند.


تحلیل تکنیکال اتریوم (2 ساعته) | 28 اسفند 1401

ETH ANALYSIS
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

شاید اتریوم بعد از یک پامپ نیاز به استراحت داشته باشد. ایده‌آل‌ترین محدوده حمایتی حوالی 1550 دلار قرار گرفته اما به هر علتی قیمت می‌تواند تنها پس از هانت خط روند نقدینگی، روند صعودی خود را از سر بگیرد.
در حال حاضر با توجه به تشکیل واگرایی منفی، انتظار اصلاح کوتاه مدتی را برای این رمز ارز داریم.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 20 اسفند 1401

ETHEREUM ANALYSIS
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم مطابق با تحلیلی‌های گذشته عمل کرد و از حوالی محدوده مشخص شده شروع به اصلاح نمود، با رسیدن ETH به محدوده حمایتی مشخص شده حوالی قمیت 1300 دلار می‌توان انتظار صعود از این ارز دیجیتال تا محدوده 2800 دلار را داشت.

تحلیل ETH به سبک نقدینگی | آپدیت 20 اسفند 1401

تحلیل اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم قادر به رسیدن به آخرین محدوده نقدینگی مشخص شده طبق سناریو قبلی نبود و با شکست حمایت مینور خود، ریزش آن شدت گرفت. در شرایط فعلی با رسیدن ETH به محدوده باکس خاکستری و سبز رنگ می‌توان با حدضرر مشخص اقدام به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال نمود.


تحلیل اتریوم به سبک نقدینگی | 2 اسفند 1401

تحلیل اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل 17 بهمن ماه، اتریوم از محدوده گقته شده ریزش خوبی داشت و حتی برای لحظاتی به زیر 1500 دلار نیز نفوذ کرد اما در ادامه با افزایش تقاضا قیمت مجددا به محدوده مقاومتی برگشت.

با توجه به روند شکل گرفته شاید حدس زدن دقیق نقطه شروع اصلاح کمی گیج کننده و عملا ناممکن باشد اما تحت یک سناریو خاص که در تحلیل فوق آورده شده می‌توان انتظار چنین حرکتی را از قیمت داشت؛ به این صورت محدوده اردربلاک مشخص شده جهت ریجکت قیمت اهمیت بالایی خواهد داشت.


تحلیل به سبک نقدینگی | آپدیت 17 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در ادامه تحلیل‌های اتریوم، با لیکویید شدن نقدینگی سقف، اتریوم می‌تواند طبق سناریو اول از همین حوالی به سمت باکس مشخص شده حرکت نماید. در سناریو دوم اتریوم می‌تواند قبل از ریزش، به سمت بالا حرکت کرده و منطقه مهم بعدی را نیز هانت نماید و در ادامه طبق سناریو به حرکت خود ادامه دهد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 1 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق آخرین تحلیل‌ نقدینگی در تاریخ 18 دی ماه انتظار عبور اتریوم از محدوده باکس بنفش را نداشتیم، اما با توجه به اینکه این ارزدیجیتال موفق شد از مقاومت این باکس عبور کند، انتظار اهداف نسبتا بالایی را برای آن داریم؛ بر همین اساس چارت برای درک بهتر مطالب تمیز شد و نقاط نقدینگی مهم که در محدوده‌های بالاتر وجود داشتند مشخص شد.

در تایم فریم ماهانه اتریوم فعلا موفق شده، یک اردربلاک قدرتمند تشکیل دهد (باکس خاکستری)، انتظار داریم بعد از لیکویید کردن منطقه نقدینگی بعدی،اتریوم به سمت این اردربلاک حرکت کرده و سپس مطابق با سناریو تعیین شده به سمت اهداف بعدی حرکت نماید؛ محدوده 50% اردربلاک (1250دلار ) به عنوان یک محدوده بهینه برای ورود در نظر گرفته می‌شود هم‌چنین  حدضرر را می‌توان در کف محدوده اردربلاک(1150دلار) قرار داد. اولین هدف مدنظر باکس بنفش و سپس باکس قرمز خواهد بود. نکته ‌ای که باید به آن توجه داشت نسبت ریسک به ریوارد( 1 به 12 ) بسیار عالی در این تحلیل می‌باشد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 18 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رود مطابق با تحلیل‌های قبل اتریوم با قدرت از محدوده نقدینگی مشخص شده عبور کرده و خود را به باکس بنفش برساند، احتمالا با هانت شدن محدوده نقدینگی و رسیدن اتریوم به باکس مذکور شاهد ریزش قیمت باشیم؛ در صورتی که اتریوم بتواند با قدرت از محدوده مقاومتی باکس مشخص شده عبور نماید، می‌تواند برای هانت کردن محدوده نقدنیگی بعدی، حوالی قیمت 2000 دلار به حرکت خود ادامه دهد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هم‌چنان اتریوم در زیر محدوده نقدینگی مشخص شده قرار دارد، انتظار داریم به زودی قیمت با هانت این محدوده نقدینگی خود را به باکس بنفش برساند؛ با گرفتن تاییدیه‌های لازم در باکس مقاومتی، می‌توان اقدام به بازکردن پوزیشن فروش کرد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 20 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از تحلیل قبل تا به امروز، اتفاق خاصی در چارت اتریوم روی نداده، هم‌چنان انتظار داریم قیمت به سمت محدوده نقدینگی مشخص شده حرکت کرده و با رسیدن به باکس بنفش و گرفتن تاییدیه‌های لازم، می‌توانیم وارد پوزیشن فروش شویم.

صبر کردن در معاملات، سخت ترین قسمت یک معامله می‌باشد و گاهی قرار نیست این صبر ثمری داشته باشد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 13 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظاری که از تحلیل های قبلی داشتیم، قیمت در حال کشیده شدن به سمت محدوده نقدینگی مشخص شده می‌باشد، انتظار می‌رود با رسیدن به باکس بنفش، اتریوم با اصلاح قیمتی مواجه گردد. تنها در صورتی می‌توان در باکس بنفش اقدام به گرفتن پوزیشن فروش کرد که تاییدیه‌های لازم داده شود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 5 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل 23 آبان، اتریوم حرکت صعودی خود را آغاز کرد. این حرکت صعودی می‌تواند به عنوان یک تله گاوی قلمداد شود.

هم‌چنان سناریو‌ ایده‌آل، هانت کردن منطقه نقدینگی و رسیدن قیمت به باکس بنفش و درنهایت گرفتن تاییدیه‌های لازم و گرفتن موقعیت فروش می‌باشد؛ توصیه می‌شود تا زمانی که سناریو فوق باطل نشده است، شرکت در روند صعودی ایجاد شده، ریسک بسیار بالایی خواهد داشت.


تحلیل به سبک نقدینگی | 23 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ فروشندگان زده شد، قیمت اتریوم با چند روز حرکت خنثی و رنج، ریزش شدیدی پیدا کرد؛ انتظار می‌رفت این ریزش بعد از هانت کردن نقدینگی بالاتر اتفاق بیفتد اما در حال حاضر تاییدیه‌های نزول با شکست کف‌های قبلی داده شده و در صورتی که قیمت مجددا به باکس بنفش برسد، انتظار ریزش بیشتر خواهیم داشت.

تنها در صورتی می‌توانیم به پوزیشن فروش در باکس بنفش فکر کنیم که در این محدوده به خصوص، تاییدیه‌های لازم برای فروش از جمله اردربلاک نزولی و واگرایی اوسیلاتور RSI داده شود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ خریداران با یک شدو بلند زده شد، قیمت به سمت بالا حرکت کرد و با سرعت منطقه نقدینگی بعدی که مکان استاپ فروشندگان بود را شکار کرد.

اکنون می‌توانیم انتظار داشته باشیم که فعلا این حرکت رو به بالا در اتریوم ادامه داشته باشد. در صورتی که آخرین منطقه نقدینگی مشخص شده شکار گردد، می‌توان انتظار داشت، قیمت اتریوم از باکس بنفش در حوالی قیمت 2200 دلار، ریزش خود را شروع نماید.


محدوده‌های استاپ لاس را به عنوان مناطق لیکوییدیتی یا نقدینگی در اتریوم مشخص کردیم. درست بعد از اینکه فروشنده‌ها اقدام به فروش گسترده در اتریوم کردند، نهنگ‌ها برای شکار این فروشنده‌ها وارد عمل می‌شوند.

تحلیل ارائه شده از اتریوم کلاسیک در 24 مهر 1402

براساس داده‌های هفتگی اتریوم کلاسیک در حدود قیمتی 14/5-12 دلار (باکس سبزرنگ) ناحیه‌ی حمایتی مهمی دارد.
از این رو حفظ ناحیه‌ی یادشده میتواند اهداف صعودی حدود 47 ، 65 و 101 دلار را برای این ارز دیجیتال (در میان مدت و بلندمدت) در پی داشته باشد.

نمودار هفتگی اتریوم کلاسیک
نمودار هفتگی اتریوم کلاسیک-24 مهر 1402

بروزرسانی تحلیل اتریوم کلاسیک | 13 آذر 1402

اتریوم کلاسیک طی هفته‌های اخیر صعود حدود 30 درصدی را تجربه نموده و حالا به مهمترین مقاومت کوتاه مدتی خود (یعنی حدود قیمتی 22/5-20/5 دلار) رسیده است.
شایان ذکر است گذر از مقاومت یاد شده و تثبیت ورای آن میتواند موجب شدت گرفتن روند صعودی فعلی جهت دستیابی به اهداف میان مدتی و بلندمدتیِ اعلامی در تحلیل قبلی گردد.

نمودار هفتگی اتریوم کلاسیک
نمودار هفتگی اتریوم کلاسیک-13 آذر 1402