صندوق‌های طلا در بهترین موقعیت خرید؟! | اردیبهشت 1400
سیگنال
با توجه به رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی و قرار گرفتن نمودار قیمت طلای داخلی در محدوده مناطق حمایتی، به نظر می رسد رشد صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا دور از انتظار نباشد.
بهترین صندوق‌های درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه | اردیبهشت 1400
سیگنال
در شرایطی که بازار بورس با وجود تصمیمات حمایتی مختلف همچنان به روند نزولی خود ادامه می دهد و صندوق های سهامی نیز به کمترین میزان بازدهی سالانه خود رسیده اند می توان دید که میانگین بازدهی صندوق های درآمد ثابت به میانگین بازدهی صندوق های سهامی نزدیک شده است.
حباب صندوق‌های بورسی در هفته منتهی به 16 اردیبهشت ماه 1400
سیگنال
در حالت استاندارد خرید در زیر ارزش ذاتی به امید رسیدن قیمت به ارزش ذاتی و کسب سود می تواند استراتژی مناسبی برای ورود به یک سرمایه گذاری باشد. با مقایسه بین قیمت پایانی صندوق و NAV آن می توان حباب هر صندوق را محاسبه کرد.
مقاوم‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی در مقایسه با شاخص بازار | 13 اردیبهشت 1400
سیگنال
در این گزارش مقاوم ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی در ریزش‌های یک ماه اخیر بازار بورس را بررسی می‌کنیم تا ببینیم عملکرد صندوق ها در این بازه زمانی چگونه بوده است.
بهترین صندوق‌های بورسی ETF در فروردین ماه 1400
سیگنال
برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF در فروردین ماه 1400 معرفی شدند. صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس"با درآمد ثابت نگین سامان" و "آسمان آرمانی سهام" به ترتیب در انواع صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت و سهامی بالاترین بازدهی ماهانه (فروردین ماه 1400) را کسب کردند.
10 صندوق سرمایه‌گذاری برتر در فروردین ماه 1400
سیگنال
به گزارش سیگنال، در یک ماه گذشته (بهمن ماه 99) برترین صندوق های سرمایه گذاری در بازار بورس، پاداش سهامداری توسعه یکم 2.52% ، پالایشی یکم 27.05% و ثروت آفرین پارسیان 5.29% به ترتیب در انواع درآمد ثابت، سهامی و مختلط بوده اند.
بیشترین بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در 10 سال گذشته
سیگنال
نگاه کلان و بلند مدت به بورس می تواند واقعیت هایی که در بازار سرمایه رقم می خورد را بهتر نشان دهد. در این گزارش عملکرد دهه 90 شمسی بورس را از دریچه بازدهی صندوق های سرمایه گذاری نظاره خواهیم کرد. (1400-1390)
بازدهی 5 ساله صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس
سیگنال
بررسی ها نشان می دهد که شاخص کل بورس در مدت زمان پنج ساله از سال 1395 تا 1400 حدود 1600 درصد بازدهی مثبت کسب کرده است. واضح است که شاخص کل بورس میانگین رشد بازار سرمایه را نشان می دهد. در همین مدت پنج ساله بسیاری از سهام بورسی بیشتر از این مقدار رشد […]
تحرکات صندوق‌های سرمایه‌گذاری | هفته منتهی به 26 فروردین ماه 1400
سیگنال
مهمترین فروش صندوق های سرمایه گذاری در هفته گذشته در صنعت سیمانی و مهمترین خرید صندوق ها در نماد “تنوین” بوده است. در صندوق های سهامی خرید خاصی دیده نمی شود و با شروع سال 1400 شاهد افت بازدهی ها در این صندوق ها هستیم. در صندوق های درآمد ثابت به واسطه الزام این صندوق […]
پربازده‌ترین، کم ریسک‌ترین و ارزان‎‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال 99
سیگنال
رقابت در عرصه صندوق های سرمایه گذاری به عوامل مختلفی بر می گردد. شاید اولین و مهمترین فاکتور بررسی یک صندوق مناسب میزان بازدهی آن در بازه زمانی خاص در مقایسه با سایر صندوق ها باشد. اما باید عوامل دیگری را نیز مورد توجه قرار داد تا هر چه بیشتر به سرمایه گذاری اصولی و […]