همه چیز درباره وام 7 میلیون تومانی سهام عدالت

همه چیز درباره وام 7 میلیون تومانی سهام عدالت
خلاصه اخبار

سهام عدالت طرحی بود که فروش برخی از سهام شرکت های دولتی معین به اقشار کم درآمد را در پی داشت. ثبت نام سهام عدالت از سال 1385 کلید خورد و در سال 1394 متوقف شد. حالا تقریبا نصفی از جمعیت ایران دارای سهام عدالت هستند. دارندگان سهام عدالت و یارانه بگیران می‌توانند وام سهام […]

سهام عدالت طرحی بود که فروش برخی از سهام شرکت های دولتی معین به اقشار کم درآمد را در پی داشت. ثبت نام سهام عدالت از سال 1385 کلید خورد و در سال 1394 متوقف شد. حالا تقریبا نصفی از جمعیت ایران دارای سهام عدالت هستند. دارندگان سهام عدالت و یارانه بگیران می‌توانند وام سهام عدالت را دریافت کنند. در اینجا می‌خواهیم به بررسی شرایط و چگونگی دریافت این وام بپردازیم.

چقدر وام به ما تعلق می‌گیرد؟

بانک مرکزی برای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید مردم، وام سهام عدالت را به مردم پرداخت می‌کند. اشخاص حقیقی یعنی دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ مقداری از سهام خود را نفروخته اند و همچنین سرپرستان خانوار که یا یارانه نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند شامل دریافت وام سهام عدالت می‌شوند.  مبلغ این وام 7 میلیون تومان  با نرخ سود 18 درصد در حال حاضر می‌باشد. مدت زمان بازپرداخت آن 18 ماهه درنظر گرفته شده است، البته بانک مرکزی اختیارات درباره مدت زمان بازپرداخت را به عهده بانک ها گذاشته است.

رادیو سیگنال در شنوتو و کست‌باکس با آخرین و مهمترین تحولات بازار سرمایه میزبان شماست.

 • سقف تسهیلات: 7 میلیون تومان
 • نرخ سود:18 درصد
 • مدت زمان بازپرداخت: 18 ماهه
 • نوع ضمانت: مسدودی سپرده(ارزش سهام عدالت)
 • نوع تسهیلات: کارت اعتباری خرید

وام سهام عدالت پول نقد است یا کارت اعتباری؟

وام سهام عدالت پول نقد نیست بلکه کارت اعتباری خرید کالا و خدمات از فروشگاه های طرف قرارداد با بانک های ذکر شده است. تراکنش هایی مثل برداشت وجه و یا انتقال وجه از این کارت مجاز نیست.

از کدام بانک ها می‌توانیم وام سهام عدالت بگیریم؟

طبق اعلام بانک مرکزی از بانک های ملی، ملت، صادرات، تجارت و رفاه کارگران می‌توانیم وام سهام عدالت را دریافت کنیم.

شرایط دریافت وام سهام عدالت

بانک ها برای پرداخت وام سهام عدالت به مشتریان خود تسهیلاتی را برای رفاه آن ها ایجاد می‌کنند. بدین منظور متقاضیان بدون مراجعه حضوری به بانک ها  از طریق اپلیکیشن های بانک های مربوطه قادر به درخواست و ثبت نام وام و دریافت آن خواهند بود، اما مواردی که باید به آن ها توجه داشت:

 • متقاضی وام باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت را انجام دهد.
 • متقاضی وام باید در بانک مذکور حساب داشته باشد، در غیر این صورت باید اقدام به افتتاح حساب نماید(تمام مدارک هویتی لازم را به بانک ارائه دهد). 
 • متقاضی وام باید کارت ملی جدید داشته باشد. در غیر این صورت شماره سریال برگه ای که از ثبت احوال برای تحویل و یا ثبت نام تعویض کارت گرفته شده را می‌تواند استفاده کند.
 • سهام عدالت فرد نباید توقیف شده باشد. افراد باید قبل از ورود به سامانه بانک،  تغییر کارگزاری ناظر در پرتفوی سهام عدالت خود را لحاظ کنند.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
کارگزاری
نظرات کاربران
 • باسلام درخواستم بابت وام7میلیونی سهام عدالت هستش لطفا این وام راواریزنماییدتاگره ای ازمشکلات مردم جبران شودباتشکر

 • وام سودش وقسطش زیاده به نفع اقشارپایین نیست و حالا که وام قرار دادید نقدی بهتر وپر فایده تره باتشکر

EX-dara سامانه ثنا قوه قضاییه