ثبت نام سبدگردان اختصاصی

با استفاده از این سرویس می توانید بصورت غیرحضوری و به آسانی با کارمزد مناسب در بهترین سبدگردانهای مورد تایید سازمان بورس ثبت نام کنید.

مرکز پشتیبانی و مشاوره سیگنال

سبدکردانی برای مبالغ خیلی پایین معمولا امکان پذیر نیست. برای اطلاع از پلن ها و حداقل سرمایه مورد پذیرش به توضیحات بخش انتخاب سبدگردانی مراجعه

انتخاب سبدگردان

شرکت سبدگردان و پلن موردنظر خود را انتخاب کنید.

سوالات متداول ثبت نام سبدگردان

سبدگردان اختصاصی چیست ؟
سبدگردانی اختصاصی نوعی از سرمایه‌گذاری است که روش کاری مشابه صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارد. به این معنا که سرمایه‌گذاران، سرمایه خود را در اختیار گروهی از کارشناسان مالی قرار می‌دهند تا آن سرمایه به شکلی حرفه‌ای مدیریت شود. تفاوت سبدگردانی با سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها آن است که بر خلاف صندوق‌های سرمایه‌گذاری که سرمایه گروهی از سرمایه‌گذاران، تجمیع و سپس مدیریت می‌شود، سبدگردانی اختصاصی به صورت فردی انجام شده و به حداقل سرمایه‌ای بالغ بر 1 میلیارد تومان برای شروع نیاز دارد.
آیا سرمایه گذاری در بورس کار درستی است ؟
اگر به‌زودی به اصل سرمایه خود احتیاج پیدا نمی‌کنید و با مشاهده افت و خیزهای بازار دچار اضطراب نمی‌شوید، سرمایه‌گذاری در بازار بورس گزینه بسیار مناسبی است؛ چرا که سرمایه‌گذاری در بورس، در بلندمدت (بازه‌های زمانی 5 الی 10 سال) بازدهی بیشتری نسبت به سایر بازارهای مالی مثل مسکن، طلا و سکه و سپرده بانکی دارد.
چطور میتوان به شرکت های سبدگردان اعتماد کرد؟
تمامی شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری معرفی‌شده، دارای مجوز رسمی سبدگردانی از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. علاوه بر این، در فرایند افتتاح حساب، قرارداد امضاشده‌ی شما به سازمان بورس ارسال شده و پس از سی مراحل اداری، حساب سبدگردانی شما توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی افتتاح و به سبدگردان اعلام می‌شود. بدیهی است که سازمان بورس به نهادهایی که مجوزهای لازم را نداشته باشند، اجازه آغاز کار را نخواهد داد.
طول مدت قرارداد و میزان نقد شوندگی سرمایه در طول قرارداد چقدر است ؟
قرارداد سبدگردانی حداقل به‌صورت یک‌ساله تنظیم می‌شود و طرفین قرارداد می‌توانند آن را برای سال‌های آینده تمدید کنند. سرمایه‌گذار می‌تواند درخواست نقد شدن بخشی از سبد خود یا درخواست فسخ کامل قرارداد را به سبدگردان اعلام کند. در این صورت سبدگردان وظیفه دارد تا مطابق قرارداد سبدگردانی، طی مدت زمان 2 تا 7 روز کاری، سهام سرمایه‌گذار را فروخته یا وجه را به حساب سرمایه‌گذار منتقل کند.
مزیت سبدگردانی اختصاصی نسبت به صندوق سرمایه گذاری چیست ؟
قدرت مانور مدیر سبد نسبت به مدیر صندوق، مهم‌ترین مزیت سبدگردانی به نسبت صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. زمانی که بازار ریزش داشته باشد، مدیر صندوق تا 30 درصد و مدیر سبدگردان تا 100 درصد سرمایه را می‌توانند نقد کنند. علاوه بر این، در صندوق شما مالک مشاع دارایی‌ها هستید یعنی دارایی شما با دارایی سایر سرمایه‌گذارها تجمیع شده اما در سبدگردانی اختصاصی شما مالک مستقیم هستید. همچنین، با سبدگردانی، یک پنل اختصاصی برای شما ایجاد می‌شود که در آن می‌توانید وضعیت سرمایه خود را در هر لحظه بررسی کنید.
پول به حساب چه کسی می رود ؟
اگر دارایی شما سهام یا یکی دیگر از اوراق بهادار و در حساب کارگزاری شخصی‌تان باشد، نیازی به فروش آن ندارید. این دارایی با اعلام شما و توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، از حساب کارگزاری، به‌ حساب سبد شما که به نام خود شماست، منتقل می‌شود.
میزان بازدهی سبد گردانی اختصاصی چقدر است ؟
برای بررسی بازدهی سبدهای اختصاصی تحت مدیریت سبدگردان‌ها، بهترین معیار، بررسی بازدهی و گزارشات صندوق‌های سرمایه‌گذاریِ سبدگردان‌هاست. این گزارشات را می‌توانید در سایت هر صندوق مشاهده کنید. برای بررسی توانایی و قابلیت‌های مدیران سبدگردانی مورد نظر خود نیز می‌توانید کارنامه عملکرد یا بازدهی صندوق‌های تحت مدیریت آن‌ها را بررسی کنید. مدیران صندوق‌هایی که بازدهی بالاتری به نسبت شاخص بورس داشته باشند قابل اعتمادتر هستند.
کارمزد سبدگردانی اختصاصی چقدر است ؟
تمامی سبدها از یک کارمزد ثابت سالانه 2% برخوردار هستند. البته این رقم برای بسیاری از سبدگردان‌ها جذاب نیست و باعث می‌شود تا سبدگردان حداکثر تلاش خود را برای کسب سود بیشتر برای شما به کار گرفته تا خود نیز به واسطه شراکتی که با شما در سود دارد، درآمد خود را افزایش دهد.
در صورت ریزش بازار عکس العمل سبدگردان چیست ؟
استراتژی شرکت‌های سبدگردانی بر سهم‌های بنیادی متمرکز است. سهم‌های بنیادی کمتر تحت تأثیر ریزش بازار قرار ‌می‌گیرند و بعد از مدتی دوباره به روند صعودی خود برمی‌گردند؛ این یعنی سهم‌های بنیادی در بازه میان‌مدت یا بلندمدت به بازدهی قابل قبولی می‌رسند. دیگر نکته قابل توجه آن است که در هر زمانی، مدیران سبد، بر اساس قرادادی که با شما می‌بندند و اختیاری که از شما می‌گیرند، می‌توانند با افزایش ریسک بازار، بخشی از سرمایه سرمایه‌گذار را به خرید صندوق‌های طلا و اوراق با درآمد ثابت تخصیص و با این کار امنیت سبد سرمایه را افزایش بدهند.
با سرمایه کمتر از 1 میلیارد تومان چه کاری می توان انجام داد ؟
بهترین انتخاب با سرمایه زیر 1 میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی و صندوق‌های درآمد ثابت است. انتخاب یکی از این دو نوع صندوق مبتنی بر میزان ریسک‌پذیری شماست. برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است از طریق قسمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری اپ سیگنال، سرمایه‌گذاری خود را شروع کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت سیگنال یا قسمت صندوق‌های سرمایه‌گذاریِ اپ سیگنال سر بزنید.
headphone

ارتباط با پشتیبانی

اگر در مراحل ثبت نام به راهنمایی بیشتر نیاز داشتید. با واحد پشتیبانی در میان بگذارید.

دلیل اهمیت سرمایه گذاری و سبدگرانی چیست؟

سرمایه گذاری از الزامات حفظ و رشد ارزش دارایی است که در شرایط تورمی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. تشخیص بهترین جا برای سرمایه گذاری از مهمترین دغدغه ها در این مسیر است. مهمترین شاخه های رایج سرمایه گذاری را می توان سرمایه گذاری در سپرده بانکی، ملک، طلا، ارزهای دیجیتال و همچنین تاحدودی خودرو جزو روشهای آشنای سرمایه گذاری در این ایران است. فعالیت در بورس یکی از انواع سرمایه گذاری در جهان است که خصوصا در زمانهای اوج و رونق بازار، جذابیت خاصی داشته و جزو شاخه های تخصصی سرمایه گذاری هم محسوب می شود .

در بورسها گزینه های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد، سهام شرکتهای معتبر، اوراق قرضه، اوراق مشارکت، کامودیتی ها، صندوق های سرمایه گذاریETF، قراردادهای آتی و اوراق اختیار معامله از جمله این گزینه ها هستند.

انواع مختلف روش های سرمایه گذاری در بورس

از نظر نوع مدیریت داراییها، سرمایه گذاری در بورس به دو روش مستقیم و غیر مستقیم تقسیم بندی می شود در روش مستقیم فرد با آگاه بودن نسبت به فرصت ها و تهدیدها و با هدف رشد دارایی ها ، فرد سرمایه گذار شخصا مدیریت سبد سهام خود را بعهده گرفته و نسبت به خرید و فروش سهام یا سایر اوراق بهادار اقدام می نماید اما در روش غیر مستقیم مدیریت این سبد یا پورتفوی سرمایه گذاری به سایرین یا شرکتهای فعال در این زمینه واگذار می شود از جمله خدمات مفید در این زمینه مدیریت غیر مستقیم، استفاده از صندوقهای سرمایه گذاری یا سبدگردان ها است.