دانلود اپلیکیشن

ویدئو | سوالات متداول کاربران سیگنال پیرامون سهام عدالت

ویدئو | سوالات متداول کاربران سیگنال پیرامون سهام عدالت
خلاصه اخبار

درطی سال‌های اخیر، اقتصاددانان همیشه به این موضوع معتقد بوده‌اند که دولت باید دخالت خود را در امور اقتصادی کشور کاهش داده و به طرح خصوصی سازی توجه بیشتری شود. چنین موضوعی باعث شد که در سال ۱۳۸۵ و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت تصمیم بگیرد که بخشی از سهام خود در شرکت‌ها، کارخانه‌ها […]

درطی سال‌های اخیر، اقتصاددانان همیشه به این موضوع معتقد بوده‌اند که دولت باید دخالت خود را در امور اقتصادی کشور کاهش داده و به طرح خصوصی سازی توجه بیشتری شود. چنین موضوعی باعث شد که در سال ۱۳۸۵ و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت تصمیم بگیرد که بخشی از سهام خود در شرکت‌ها، کارخانه‌ها و بنگاه‌های دولتی را به اقشار کم درآمد جامعه واگذار کند. در آن زمان، هدف دولت از راه‌اندازی طرح سهام عدالت، سرعت بخشی به روند خصوصی‌سازی و توزیع ثروت در میان اقشار کم‌درآمد جامعه بود و حال امروز بیش از ۴۰ میلیون ایرانی مشمول دریافت این سهام شده‌اند.

پاسخ به سوالات پرتکرار سهام عدالت:

تا به امروز، مدیریت سهم‌ها تنها به عهده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بوده و مشمولان هیچ‌گونه دخل و تصرفی در آن نداشتند، اما بنابر دستور مقام معظم رهبری، فرآیند آزادسازی سهام عدالت از سال ۱۳۹۹ رسما آغاز شد. این یعنی که مردم می‌توانند به انتخاب خود، مدیریت سهام را به عهده گرفته و یا همانند گذشته، این کار را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بسپارند.

درحال حاضر مشمولین می‌توانند یکی از دو روش آزادسازی مستقیم و یا غیرمستقیم را برای سهام عدالت خود انتخاب کرده و در زمان اعلام شده، خرید و فروش سهام عدالت خود را آغاز کنند. همچنین سوالات زیادی درباره سهام عدالت وجود دارد، آیا باید سهام عدالت خود را بفروشیم؟ تفاوت روش مستقیم و غیر مستقیم چیست؟ و اینکه ارزش سهام عدالت مشمولان چقدر است؟

تاکنون سوالات زیادی پیرانمون بحث سهام عدالت مطرح شده است، به همین سبب تصمیم گرفتیم که پرتکرارترین سوالات کاربران را جمع‌آوری کرده و در قالب ویدویی جامع به کلیه این سوالات پاسخ دهیم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آذر 1399