ویدئو | تأثیر بیماری های عالم گیر یک قرن اخیر بر بازارهای سهام در جهان
سیگنال -
در این ویدئوی تحلیلی جهت بررسی تاثیر بیماری های عالم گیر (پاندمیک) بر روی شاخص سهام بازارهای جهانی میپردازیم. بدین منظور جهت بررسی این موضوع به رفتار شاخص داووجونز (شاخص 30 سهم برتر بورس نیویورک و نزدک) در هنگامه وقوع این بیماری ها از سال 1918 میلادی تا کنون پرداخته ایم.
تأثیر ویروس کرونا بر کسب و کارهای مختلف
سیگنال -
ویروس کرونا که از آسیا و کشور چین سرچشمه گرفته است، هم اکنون در بسیاری از نقاط جهان از جمله اروپا، آمریکا و کشورهای دیگر گسترش یافته و مشاغل بسیاری را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار داده است. در این ویدئو چگونگی واکنش صنایع به شیوع بیماری کرونا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
جامعه بدون پول نقد چگونه خواهد بود؟
سیگنال -
بسیاری از کشورها با سرعت زیاد به سمت جامعه ای بدون وجود پول نقد و اسکناس می روند. مزایای استفاده از پول نقد چیست و خطرات آن چیست؟ با ما در این ویدئو همراه باشید.
ابعاد تازه‌ای از رسوایی کارلوس گون و ضربه‌ به صنعت خودروسازی
سیگنال -
کارلوس گون از اهالی دنیای تجارت متولد برزیل است که تبار لبنانی دارد و پیشتر ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل اجرایی شرکت‌هایی همچون رنو، آوتوواز، نیسان و میتسوبیشی موتورز را عهده دار بوده است. با این حال Ghosn اکنون به دلایل دیگری به عنوان یک فراری در کانون توجه رسانه های خبری قرار گرفته است. نسا انور، گزارشگر CNBC، ما را از آنچه تاکنون اتفاق افتاده است آگاه میکند.
ویدئو | ضربه ویروس کرونا به سیستم حمل و نقل هوایی
سیگنال -
موجی از اختلال در سفرهای هوایی به دنبال اپیدمی ویروس کرونا منجر به افت 80 درصدی ترافیک در شلوغ ترین فرودگاه های چین و به تبع آن سراسر دنیا شده است.
ویدئو | بررسی سرمایه گذاری های چین در ایالات متحده آمریکا
سیگنال -
میلیاردها دلار هر سال از چین وارد ایالات متحده می شود. آبتین سعیدی، گزارشگر CNBC، به بررسی برخی از بزرگترین دارایی های چین در نیویورک می پردازد و نحوه تغییر روند مالکیت آنها را توضیح می دهد.
ویدئو | سیاست نرخ بهره منفی در بانک های مرکزی
سیگنال -
نرخ بهره منفی معمولا به کاهش ارزش پول ملی آن کشور منجر می‌شود؛ چرا که آن را به مقصدی با جذابیت کمتر برای سرمایه‌گذاری مبدل می‌کند.
ویدئو | رکود اقتصادی بعدی آمریکا چه زمانی خواهد داد؟
سیگنال -
رکود اقتصادی بزرگ آمریکا بیش از 10 سال پیش به پایان رسید. از آن زمان ایالات متحده وارد طولانی ترین دوره شکوفایی اقتصادی در تاریخ خود شده است. اما گویا در حال حاضر ارقام و اعداد چیزهای دیگری می‌گویند و رکود اقتصادی در کمین است...
ویدئو | تبعات شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد چین
سیگنال -
با شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مرگ و میر و همچنین اعلام وضعیت اضطراری از سوی سازمان بهداشت جهانی، اقتصاد بسیاری از کشورها از جمله چین دچار بحران جدی شده است که در این ویدئو به بیان آن خواهیم پرداخت.