وام تحصیلی دانشجویی در سال 1400

وام تحصیلی دانشجویی در سال 1400

صندوق رفاه دانشجویی هر ساله وام هایی را برای دانشجویان در نظر می‌گیرد. وام تحصیلی دانشجویی یکی از این وام هاست که در هر نیمسال تحصیلی به دانشجویان تعلق می‌گیرد. این وام به دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی ، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای تعلق می‌گیرد.

در ادامه به بررسی وام تحصیلی دانشجویی و شرایط دریافت آن و حداکثر مبلغ آن می‌پردازیم.

سقف وام تحصیلی دانشجویی چقدر است؟

حداکثر 60 درصد از دانشجویان هر دانشگاه یا موسسه آموزش عالی می‌توانند از این نوع وام حداکثر به مدت 10 ماه در سال و از زمان آغاز سال تحصیلی استفاده نمایند.

وام تحصیلی دانشجویی دارای حداقل مبلغ 1 میلیون و 900 هزار تومان و حداکثر مبلغ 2 میلیون و 600 هزار تومان در هر نیمسال تحصیلی است. نرخ سود وام تحصیلی 4 درصد است. وام تحصیلی به همه مقاطع تحصیلی تعلق می‌گیرد.

 • سقف وام تحصیلی دانشجویی: 2میلیون و 600 هزار تومان
 • کف وام تحصیلی دانشجویی: 1 میلیون و 900 هزار تومان
 • نرخ سود: 4 درصد

وام تحصیلی به کدام دانشجویان تعلق می‌گیرد؟

 • وام تحصیلی دانشجویی به دانشجویان روزانه دانشگاه های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه های اجرایی و آموزشکده های فنی و حرفه ای در هر نیمسال تحصیلی و در تمام مقاطع تحصیلی تعلق می‌گیرد.
 • این وام به استعداد های درخشان و دانشجویانی که در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دانشگاهی و ایثارگری فعالیت دارند نیز تعلق می‌گیرد. البته مبلغ وام تحصیلی برای این افراد و استعداد های درخشان دو برابر وام تحصیلی دانشجویان عادی خواهد بود.
 • دانشجویان متاهل با ارائه سند ازدواج از حداکثر مبلغ وام تحصیلی دانشجویی و همچنین دانشجویان مجرد از حداقل مبلغ این وام بهره مند می‌گردند.
 • وام تحصیلی دانشجویی به جهت حمایت از دانشجویان معلول (نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا، معلول جسمی و حرکتی) با افزایش 50 درصدی به آن ها تعلق می‌گیرد.
 • وام تحصیلی دانشجویی جهت پشتیبانی از دانشجویانی که با انرژی هسته ای و یا هر یک از رشته های اولویت دار کشور در ارتباط اند تا مبلغ یک و نیم برابر وام تحصیلی دانشجویان معمولی به آن ها تعلق می‌گیرد.
 • وام تحصیلی دانشجویی به دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور با افزایش 50 درصدی تعلق می‌گیرد.
 • وام تحصیلی دانشجویی به دانشجوی زن دارای فرزند که به علت شهادت، فوت، متارکه و یا از کار افتادگی همسر، سرپرستی فرزند یا فرزندان خود را بر عهده دارد، تعلق می‌گیرد. این وام با افزایش 50 درصدی همراه خواهد بود.
 • وام تحصیلی دانشجویی به دانشجویان مجرد ساکن در خوابگاه های غیر دولتی مورد تأیید شورای نظارت و ارزیابی خوابگاه های غیر دولتی با افزایش 50 درصدی تعلق می‌گیرد.

شرایط دریافت وام تحصیلی دانشجویی چیست؟

دانشجویان جهت ثبت درخواست وام تحصیلی دانشجویی از طریق سامانه وام دانشجویی به نشانی swf.ir اقدام نمایند.

دانشجویانی که در یک نیمسال مشروط اعلام شوند در نیمسال بعد مجاز به استفاده از نیمی از وام تحصیلی می‌باشند. اگر در دو نیمسال متوالی مشروط شناخته شوند مجاز به استفاده از وام تحصیلی در نیمسال بعد از آن نخواهند بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
27 مهر 1400