مزایای سرمایه گذاری در بورس – آیا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟

اگر چشم و گوشتان از تبلیغات رسانه‌ای درباره بورس پر شده یا هر روز خبری با تیتر «شاخص کل در قله» و «رکورد شکنی بورس» کنجکاوتان می‌کند تا روی عنوانش کلیک کنید، توصیه می‌کنیم این مطلب را هم که به مهمترین سوال پاسخ می‌دهد، بخوانید: آیا سرمایه گذاری در بورس خوب است؟ و اصلا مزایای سرمایه گذاری در بورس چیست؟

 اگر این سوال یا سوالاتی از این دست برایتان پیش آمده، یا فکر ورود به بورس ذهن‌تان را قلقلک می‌دهد، باید بگوییم که درست آمده‌اید. در این مقاله سعی کرده‌ایم خیلی خلاصه به تمام سوال‌هایتان پاسخ دهیم.

اول واقع بین باشیم

قبل از ورود به جزئیات و بررسی مزایای سرمایه گذاری در بورس ، لازم است یک نکته را مرور کنیم. بازار بورس تهران در مقایسه با سایر بازارهای مالی، طی 5 سال گذشته بیشترین رشد را داشته است. یعنی اگر 5 سال پیش در بورس سرمایه‌گذاری می‌کردید، پول‌تان همراه با شاخص کل، بیشرین رشد را در مقایسه با بازارهای ارز، طلا، مسکن، سپرده بانکی و … تجربه می‌کرد. در نمودار زیر میزان رشد 10 میلیون تومان پول در بازارهای مالی مختلف را طی 5 سال گذشته می‌بینید. به عبارتی اگر 5 سال پیش 10 میلیون تومان پول را در هر کدام از بازارها می‌گذاشتید، الان چقدر سرمایه داشتید.

ردیفبازارسرمایه فعلی (تومان)
1پس‌انداز قرض‌الحسنه10.000.000
2سپرده‌های بانکی (سود 20 درصد سالیانه)24.883.200
3مسکن33.656.340
4دلار37.288.430
5طلا46.933.850
6شاخص بورس تهران62.504.340

نکته بسیار مهمی که این روزها باعث شده توجه اغلب ایرانی‌ها به سمت بورس جلب شود، رشد بازار سرمایه در طول سال 98 است. از ابتدای سال 98 تا زمان انتشار این مقاله، شاخص کل بورس 190 درصد رشد کرده است. این یعنی اگر شما در ابتدای سال 98 در بورس ایران، سهام چند شرکت را می‌خریدید، به طور میانگین 190 درصد سود می‌کردید.

اهمیت سرمایه گذاری در بورس چیست؟

جزئیات در بورس فراوان و بسیار پیچیده است که شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش بورس، اصل ماجرا را خیلی ساده‌تر ببینید. ماجرا از این قرار است که در بورس شما شریک شرکت‌ها و سهامداران‌شان می‌شوید. شرکت‌ها سهام خود را می‌فروشند و سهامداران را شریک خود می‌کنند. شرکت از پول شما برای توسعه و بهبود کارش استفاده می‌کند و شما را در سود و زیان خود شریک می‌کند.

به بیان دیگر، ماجرا این است که بورس در هر کشوری به‌عنوان بخشی از بازار سرمایه، رکن مهمی در توسعه اقتصادی کشور است. این بازار می‌تواند پس‌اندازهای جزئی و راکد سرمایه‌گذاران خرد را جمع‌آوری کند و در امر تولید و تأمین مالی مؤسسه‌ها، کارخانه‌ها و کسب‌و‌کارهای مولد به کار بیاندازد.

خیلی از بنگاه‌های اقتصادی (کارخانجات، شرکت‌ها و …) برای رشد خود نیاز به منابع مالی دارند. بنگاه‌های اقتصادی اگر بخواهند از تسهیلات بانکی استفاده کنند علاوه بر اصل پول باید نرخ بهره را به بانک پس بدهند اما اگر شرکت‌ها سهام خود را در بازار سرمایه عرضه کنند، از سرمایه‌های خرد مردم استفاده خواهند کرد و در ازای فروش سهم، منابع مالی پایداری به دست‌شان می‌رسد که لازم نیست آن را پس بدهند و یا سود پولی که دریافت کرده‌اند را بپردازند، در عوض سهامدار را در سود کار خود شریک می‌کنند.

پس بدیهی است که گسترش بازار سرمایه در کشور می‌تواند زمینه رشد و توسعه شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی را فراهم کند. بورس جان تازه به اقتصاد می‌بخشد، چرا که پس‌اندازهای راکد را در امر تولید و ساخت و ساز به کار می‌اندازد و شکوفایی اقتصادی را به وجود می‌آ‌ورد.

مزایای سرمایه گذاری در بورس کدامند؟

بطور خلاصه مزایای سرمایه گذاری در بازار بورس عبارتند از:

 • امنیت بازار بورس
 • امکان سرمایه گذاری در بورس با مبالغ کم و محدود
 • شفافیت اطلاعات
 • نقدشوندگی بالا
 • گزینه های متنوع سرمایه گذاری
 • حفظ سرمایه در برابر تورم
 • بازار قانونی و شرعی
 • بازدهی خوب بورس نسبت به سایر بازارها
 • قابلیت خوب برای نوسان‌گیری
 • سرمایه‌گذاری آسان و بی دغدغه

در ادامه هریک از این موارد را به تفصیل با هم بررسی می‌کنیم.

مزایای سرمایه گذاری در بورس کدامند؟

امنیت بازار بورس، آیا سرمایه گذاری در بورس امن است؟


تمامی افرادی که در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند، از حمایت قانونی برخوردار هستند؛ زیرا بورس بازاری قانونی است. سازمان بورس بر معاملات بورس تهران نظارت می‌کند و اجازه هر فعالیتی را به افراد حقیقی و حقوقی متخلف نمی‌دهد. تمامی شرکت‌ها برای اینکه وارد بورس شوند باید شفافیت مالی و اداری داشته باشند، سودده باشند و تمامی اطلاعات‌شان را در «سامانه کدال» منتشر کنند. سامانه کدال یا سامانه اطلاع رسانی ناشران کدال جایی است که شرکت‌های بورسی تمامی اطلاعات خود را آنجا منتشر می‌کنند. استفاده از این سامانه برای تمامی افراد رایگان و بدون هیچ‌گونه محدودیتی است.


امکان ورود به بورس با مبالغ کم، سرمایه گذاری حتی با 500 هزار تومان


 عموم افراد تصور می کنند که برای ورود به بورس سرمایه بالایی مورد نیاز است در حالی که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بورس تنها حدود 500 هزار تومان می باشد. به عبارت دیگر، شما با هر سرمایه‌ای می‌توانید به این بازار وارد شوید. در حالی که اغلب گزینه‌های دیگر سرمایه گذاری به سرمایه بالاتری نیاز دارند.

بطور مثال شما نمی توانید با سرمایه کم وارد بازار مسکن شوید یا برای سرمایه گذاری در بازار سکه باید حداقل سرمایه ای به اندازه یک سکه داشته باشید. خانم‌های خانه‌دار، دانشجویان، دانش‌آموزان و اقشار مختلف دیگری وجود دارند که سرمایه‌شان کمتر از 5 میلیون تومان است و البته افرادی هم هستند که چندین میلیارد تومان سرمایه دارند.

بورس ایران تمامی سرمایه‌گذاران را از خرد تا کلان، می‌پذیرد و در ارتباط با حداکثر مبلغ سرمایه گذاری در بورس نیز محدودیت خاصی وجود ندارد. مبالغ بالا و هنگفت نیز در این بازار قابلیت سرمایه گذاری دارند. به عبارت دیگر، سرمایه های کوچک و عظیم هر دو می توانند در این بازار به کار گرفته شوند.


شفافیت اطلاعات در بازار بورس


 در بازار بورس می توان تغییرات را به صورت لحظه ای رصد کرد. شرکت هایی که وارد بورس می شوند باید از چند سال قبل سودده باشند، سرمایه آن ها از مقدار معینی کمتر نباشد و تعهد نمایند که طبق استانداردهایی از پیش تعیین شده اطلاعات و صورت های مالی خود را برای استفاده عموم سهامدارن ارائه نمایند همین موضوع باعث ایجاد شفافیت این بازار نسبت به بازارهای دیگر مالی می شود.


نقدشوندگی خوب دارایی‌ها در بورس


 نقدشوندگی بالا به این معناست که بتوان دارایی خود را به سرعت تبدیل به پول نقد کرد. به طور مثال اگر در بازاری مثل مسکن سرمایه گذاری کرده باشید احتمالا برای تبدیل کردن سریع دارایی خود به مشکل بر خواهید خورد در حالی که در بازار بورس اغلب می توانید خیلی سریع و راحت سرمایه خود را به وجه نقد تبدیل کنید.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تجربه سرمایه‌گذاری را داشته‌اند، پس می‌دانید که نقد کردن سرمایه چه کار پر دردسری است. فروختن زمین و مستغلات و نقد کردن سرمایه‌های اینچنینی، مستلزم صرف زمان بسیاری است. مشتری پیدا کردن، انجام مراحل معامله و واگذاری، دریافت وجه و… همه و همه زمان‌بر است. فروش خودرو، طلا و ارز نیز دردسرهای خودشان را دارند.

اما در بورس ایران شما تنها با چند بار کلیک کردن روی ماوس کامپیوتر‌تان یا حتی تلفن هوشمند‌تان، می‌توانید سهامی که دارید را بفروشید و دارایی نقدی‌تان را از پرتفو یا سبد سرمایه‌گذاری‌تان به حساب بانکی خود منتقل کنید. انتقال پول به حساب بانکی نیز تنها 3 روز طول می‌کشد. به همین راحتی!

مزایای سرمایه گذاری در بورس - نقدشوندگی خوب

وجود گزینه‌های متنوع برای سرمایه گذاری


در بازار بورس ابزارهای بسیار متنوعی وجود دارد که هر سرمایه گذار می تواند با توجه به توان مالی خود، سطح انتظارات از منافع آتی سرمایه گذاری و همچنین میزان ریسک پذیری خود بهترین گزینه را انتخاب نماید. به عبارت دیگر برای هر فرد ابزار مناسب سرمایه گذاری با سطح ریسک پذیری او وجود دارد.


در امان ماندن سرمایه از تورم


شرایط تورمی همیشه این نگرانی را برای عموم افراد به دنبال دارد که بتوانند دارایی های خود را در برابر ریسک تورم و کاهش ارزش مصون نگاه دارند. بررسی آمار در سال های اخیر نشان می دهد که بازار سرمایه اغلب بازدهی بسیار بالاتری نسبت به تورم داشته است.

با سرمایه‌گذاری مناسب و آگاهانه در بورس، ارزش دارایی افراد در مقابل تورم حفظ می‌شود. زیرا فرد به نسبت سهام خود، در دارایی شرکت سهیم است و با رشد ارزش دارایی‌های شرکت به مرور زمان، ارزش سهام او نیز افزایش می‌یابد.

بورس می‌تواند برای شما ثروت عظیمی ایجاد کند. البته باید توجه کنید کسب ثروت از طریق سرمایه‌گذاری در سهام کار ساده‌ای نیست و نیاز به کسب مهارت و تجربه دارد.


بورس، بازاری کاملا قانونی و شرعی


معاملات در این بازار بسیار نظام مند و بر پایه قانون است. تمامی ابزارهای مورد معامله در بورس قانونی و شرعی است. پس با سرمایه گذاری در این بازار نگرانی در این خصوص وجود ندارد.


کسب سود و بازدهی بالا


افرادی که در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند از دو محل سود کسب می‌کنند. شرکت‌ها هر سال و در پایان سال مالی خود، سودی که کسب کرده‌اند را به صورت نقدی میان سهامداران‌شان توزیع می‌کنند.

علاوه بر این، متناسب با رشد و توسعه شرکت‌ها، قیمت اوراق بهادار یا سهام‌شان در بورس رشد می‌کند و سهام‌داران از محل رشد قیمت سهم نیز سود کسب می‌کنند.

بازده پاداشی است که سرمایه گذار در سرمایه گذاری به دست می آورد. شاید هدف نهایی هر سرمایه گذار در بازارهای مالی چیزی جز کسب سود و بازده نباشد. تمام مزیت های هر گزینه سرمایه گذاری در دل کسب بازدهی معنا می یابند.

مزایای سرمایه گذاری در بورس - بازدهی بالا

از ابتدای سال 98 بورس نسبت به سایر بازارها بسیار بهتر عمل کرده است. به طوری که با اشباع بازارهای رقیب مثل طلا، ارز، مسکن و … بخشی بزرگی از نقدینگی جامعه به سمت بورس هدایت شده است. پیش بینی می شود در بلندمدت با بهبود فرهنگ سرمایه گذاری و حمایت های دولت شاهد رشد و بالندگی روز افزون در این بازار باشیم.


امکان نوسان‌گیری و سرمایه‌گذاری حتی برای چند دقیقه


در بورس ایران و البته تمامی بورس‌های جهانی، سهامداران الزامی ندارند که حتما برای بازه زمانی مشخصی سهام یک شرکت را نگاه دارند. شما حتی یک ثانیه بعد از اینکه سهام یک شرکت را خریداری کردید، می‌توانید تمامی سهام‌تان یا بخشی از آن را بفروشید.

بسیاری از معامله‌گران در بورس از این ظرفیت استفاده می‌کنند و سودهای قابل توجهی به جیب می‌زنند. این افراد که اصطلاحا به آن‌ها معامله‌گران تکنیکال یا نوسان‌گیر می‌گویند، ممکن است در یک روز سهام یک یا چند شرکت را چند مرتبه بخرند و بفروشند و از محل نوسان قیمت روزانه، سود کسب کنند.


بورس ساده‌ترین راه سرمایه‌گذاری


معامله کردن در بورس به روش‌های مختلفی امکان پذیر است. معامله کردن در بورس به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی امکان پذیر است. سپرده‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز راه دیگری برای سرمایه‌گذاری در بورس است. اما اگر می‌خواهید خودتان طعم شیرین سرمایه‌گذاری و معامله‌گری را بچشید با مراجعه به کارگزاری‌های بورس و انجام مراحل لازم که وقت چندانی نمی‌گیرد، کد بورسی دریافت کنید.

بعد از آن به‌راحتی وارد این بازار شوید. استفاده از سامانه‌های معاملاتی آنلاین ساده‌ترین و البته جذاب‌ترین راه برای معامله‌گری در بورس است. شما در بورس می‌توانید سهام چندین و چند شرکت را خریداری کنید. به عبارتی سبد سرمایه‌گذاری‌تان در بورس متنوع باشد و سهام‌‎ شرکت‌های مختلفی اعم از پتروشیمی، فولاد، نفت، املاک، سرمایه‌گذاری و … را خریداری کنید.


امکان مشارکت در اداره شرکت


سهامداران به نسبت سهام خود، مالک شرکت محسوب می‌شوند، پس می‌توانند به همان اندازه در تصمیم‌گیری‌های مربوط به نحوه اداره شرکت، انتخاب مدیران و… مشارکت کنند.

البته به طور طبیعی میزان سرمایه یک سهام‌دار خرد به آن اندازه نیست که بتواند وارد سهام‌داران عمده شرکت شود. با این حال، خرید سهام شرکت به معنای مالکیت بخشی از آن شرکت است و تا زمانی که شخص آن سهام را نگه دارد، حق و حقوق یک سهامدار را خواهد داشت.

مثلا یک شخص عادی با سرمایه محدود خود نمی‌تواند شرکت بزرگی مانند شرکت پتروشیمی راه‌اندازی کند، ولی با خرید سهام یک شرکت پتروشیمی یا هر شرکت دیگری، در سودآوری آن شرکت سهیم می‌شود و البته در مجمع عمومی شرکت نیز دارای حق رأی خواهد بود.

حرف آخر

مزایای سرمایه گذاری در بورس بسیار زیاد است که به برخی از آن‌ها در این مطلب اشاره شد. شما با سرمایه‌گذاری در بورس به اقتصاد کشورتان کمک می‌کنید و علاوه بر آن سود خوبی هم کسب می‌کنید. افراد بسیاری هستند که به سرمایه‌گذاری در بورس به عنوان شغل اول نگاه می‌کنند و این کار وابسته به زمان یا مکان خاصی نیست. شما در هر نقطه از دنیا که به اینترنت دسترسی داشته باشید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار مربوط به واریز سهام عدالت به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برچسب‌ها
بنر ترنج در مقالات بنر دریافت تبلیغات در مقالات

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • با سلام وخسته نباشید من از چند نماد و یا شرکت تعدادی سهم خریداری کردم می خوام اینها را برا مدت 2 الی5 سال نگه دارم و نفروشم ایا سودی شامل من میشه یه نه

  • سلام دوست عزیز به طور کلی اگر قیمت هر سهم تون افزایش پیدا کنه یا شرکت های مربوطه سود تقسیم کنند، شما هم سود کسب می کنید. برای اطلاعات بیشتر این لینک رو مطالعه کنید.

 • باسلام وعرض ادب .یه مواردی هست که ازتون میخوام جواب مفصل رو بهم بفرمایید.نقاطی بالای نمادهست گاهی نماد یه شرکتی مثبت هست وبالای نماد یه نقطه نارنجی رنگ هست وگاهی نمادی منفی خورده ولی یه همون نقطه سبز شده .اینا مفهوم چیه؟؟؟؟؟

 • من واقعا باحرف شما موافقم بورس زمان خاصی رانمیخواهد بلکه دل جرات میخواهد.

 • نهایت تشکر را دارم از آموزنده بودن سیگنال و حرفه ای بودن سیگنال.

 • سلام ازطریق سیگنال احرازهویت آنلاین وسه کارگزاری میشه انجام داد

 • سلام دوستان. من سه ماه هست که وارد بورس شده ام ولی نتوانسته ام سودی از این سرمایه گذاری دریافت کنم. از شصت روز آخر تقریبا چهل روز بورس ایران منفی بوده است. آیا تا کی این رشد منفی ادامه خواهد داشت یا می توان به بورس امیدوار بود. با تشکر از برنامه خوب سیگنال

  • با سلام
   لطفا آموزش را شروع کنید.
   بازار سرمایه همواره با ریسک همراه است.

 • ولی در مورد eps اگر قرار باشه شرکت در پایان سال مالی ۳۰۰ تومن به ازای هر سهم سود بده ما حداقل چه مدت باید سهام دار اون شرکت باشم که شامل ما بشه ؟
  و بعنوان مثال اگر ۱۰۰۰ سهم‌بخریم بعد از تقسیم سود ۳۰۰ هزار تومان سود تعلق میگیره ؟

  • سلام، این سود به همه کسانی که در روز مجمع سالیانه سهامدار شرکت هستند تعلق میگیره و هیچ اهمیتی نداره این سهام رو روز قبل از مجمع خریدند یا یک سال قبل

 • سلام خداقوت دمتگرم سيگنال واقعا عاليه
  ولي خواهشا روز به روز بهتر و به روزتر بشيد و آپشن هاي بيشتري اضافه كنيد
  شما عالي هستيد توقف نكنيد ادامه بدين❤️❤️❤️❤️🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷ياعلي مدد

 • سلام و عرض ادب
  مطالب بسیار عالی و موجز بیان شده است از شما عزیزان کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.
  تندرست و شادکام باشید.

 • با سلام اگر امکان دارد بیشتر در مورد عرضه اولیه توضیح دهید باتشکر

  • سلام، برای اطلاع از آخرین وضعیت عرضه اولیه ها در سیگنال گزینه “از عرضه اولیه بعدی باخبرم کن” را از بخش سهام فعال کنید

 • سلام تشکر از توضیحات شما اگه میشد در مورد خرید و مقدار سهام سیگنال میدادید خیلی خوب بود

  • سلام دوست عزیز… با تحلیل روزانه سهام سیگنال همراه باشید. در کانال تلگرام ما هم عضو بشید و تحلیل های لحظه ای دریافت کنید.

 • بادرود. ..آگه مقدوره براتون یک کلیپ آموزشی کامل درباره خرید سهم وهمچنین اضافه کردن سهم عرضه اولیه بذارید. ما مبتدی هستیم. چند روز هست میخوایم سهم عرضه اولیه پیزد به پرتفوی خود اضافه کنیم موفق نمیشیم …استدعا داریم. ….سپاس

 • لطفاً برای آموختن تلفظ صحیح لغات کاربردی و اصطلاحات بورس ، تلفظ انگلیسی اونها رو در کنارشون بنویسید

 • سلام بابت اطلاعات تون متشکرم ی سئوال دارم
  چطور میشه تحلیل تکنیکال انجام داد؟؟

  • سلام دوست عزیز، به زودی اموزش هایی در این باره در سایت سیگنال قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

 • شما الان فقط از سود دهی شرکت ها گفتین.پس اینایی که میان توی بورس وضرر میکنن چجوری ضرر میکنن؟

  • سلام دوست عزیز، سود یا ضرر سرمایه گذاران بستگی به عوامل متععدی مثل عملکرد شرکت ها، استراتژی سرمایه گذاران و… داره.

  • سلام دوست عزیز… ارزش خالص دارایی ها در سایت صندوق ها به صورت روزانه بروزرسانی میشه.

 • سلام و عید قطر بر شما مبارک… من حقیقتا تا چند وقت پیش به بورس اعتقاد و یا بی اعتنا بودم شاید بخاطر اینکه وارد به بورس نبودم.ولی حالا حس می کنم دریچه برای سرمایه گذاری از طریق صیح و سالم درست شده است و بابت ان خیلی خوشحالم.اما متاسفانه راه و روش انرا خوب بلد نیستم مقداری سرمایه دارم ولی نمیدانم سهم کدام را بخرم که سود دهی خوبی داشته باشد.فکر کنم استادی توانا از دوستان بازار بورس ما را راهنمایی کنندد و بما راهرا نشان بدهند که سهام کدام مثلا شرکت یاکار خانه ای را بخریم که سود ان خوب و قابل اعتماد باشد.جون من وامثال من در سنین بالا قدرت تشخیض و تفکر امروزی را مثل شما جوانان نداریم.ضمنا من کد سجام و کد کار گزار مفید هم دارم ویک بار هم جند سهم هم خریدم..ممنون میشم راهنمایی بفرمایید…

  • سلام دوست عزیز… با سیگنال همراه باشید و از تحلیل ها و گزارشات کارشناسان ما بهره ببرید.

  • سلام دوست عزیز، خرید و فروش سهام به استراتژی سرمایه گذاری شما بستگی داره. برای اطلاع بیشتر از وضعیت سهم ها میتونید از فیلتر های بخش سهام در اپلیکیشن سیگنال کمک بگیرید. موفق باشید.

 • آیا سرمایه گذاری در بورس می تواند اقدامی مناسب برای پس انداز فرزندان باشد. یا در بازار های دیگر اقدام کنیم؟

  • سلام دوست عزیز بورس هم مانند تمام بازار ها ریسک و بازده مخصوص به خودش رو داره که با توجه به استراتژی های سرمایه گذار ها میتونه مناسب یا نا مناسب باشه. تصمیم گیری با خود شماست.

 • درود و خسته نباشید.مطالب خوب و کاملی میزارید .خسته نباشید.ولی کسایی که میخوان سهام بخرن مواظب باشن.پیشهاد میکنم فعلا نخرید.کل بورس تو دنیا به خاطر کرونا منفی هست ولی تو ایران روز به روز بالاتر داره میره (این بالا رفتن مال همین اواخر هست)حتی شرکتهایی هم هستن که تازه وارد بورس شدن و بیس کارش هم نفت هست با اینکه قیمت نفت پایین هست سهام این شرکت ها بالا و بالاتر میره.برای شروع از اوراق شرکت های کوچیک شروع کنید و حتما عملکرد سال گذشته شرکت رو برسی کنید

 • با سلام توضیحات خیلی کامل و جامع و در عین حال مفید و موثر بود. ممنون که صادقانه در مورد همه ابعاد بورس توضیح دادید. سپاسگزار

 • سلام. از اپ سیگنال خیلی تشکر می‌کنم. تقریبا برای تمام تصمیم‌گیری خرید و فروش‌هام مثل مشاور شخصی عمل می‌کنه. لطفا در صورت امکان در مورد استراتژی نوسان‌گیری و نقطه بهینه فروش هم مطالب آموزنده بذارید.

 • واقعا عالی ود
  امیدوارم که منم چون سرمایم زیر پنج تومنه تونم سود
  ی ازاین بازار ببرم
  باتشکر

 • مطالب نوشته شده در بالابردن آگاهی من ازبورس خیلی مفید بود متشکرم.

  • سلام دوست عزیز. برای ورود به بورس باید کد بورسی داشته باشید. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما در رابطه با نحوه دریافت کد بورسی رو از این لینک مطالعه کنید.

 • راهنمایی خوبی داشت فقط ای کاش مشاور حضوری داشت تامشاوره میگرفتم .یک شرکت خوب و زود بازده معرفی کنید

 • سلام
  امروز اعلام شد که از بیست فروردین حداقل سرمایه 500 هزارتومان میشه و از بیستم باید اجرا بشه. یکم ناراحت کننده بود برام چون میخواستم باکنار گذاشتن پول توجیبیم شروع کنم مثل اینکه باید صبر کنم.

 • اینجانب که بتازگی واردبورس شده ام بدین وسیله مرات امتنان خودراازتمامی کارگردانان و زحمتکشان بورس اعلام میکنم.حقیقتادست مریزاد.

 • ضمن عرض سلام ووقت بخیر وتشکر از دست اندر کاران وکلیه عوامل سایت سیگنال لطفا در خصوص آموزش ونحوه نوسان گیری چنانچه برنامه ای را تدارک ببینید بسیار خوب ومفید است باتشكر

  • سلام دوست عزیز. سپاس از لطف و محبت شما. پیشنهاد شما حتما مد نظر ما خواهد بود.

 • سلام دوستان
  برخی مغرضانه یا از روی بی خبری بورس ایران را ضعیف نشون میدن

  دوستان هر چه میتونیم واسه کشور خودمون تلاش کنیم. بورس های خارجی شاید در کوتاه مدت سود بیشتری داشته باشن ولی در دراز مدت به ضرر سود ملی ماست.
  ممنون از توحهتون

 • با سلام
  همانطور که می دونیم صندوقهای سرمایه گذاری در سهام از طریق بالارفتن ارزش واحدهای سرمایه گذاری خود به سرمایه گذاران بازدهی می دهند.
  حالا سوال من اینه که آیا این صندوقها از سودی که اشاره کردید در پایان سال مالی از شرکتها کسب می شه و به صورت نقدی میان سهامداران‌شان توزیع می‌شه هم به سرمایه گذاران خود بازدهی می دهند یا خیر؟!

  • سلام دوست عزیز… ارزش واحد های سرمایه گذاری در صندوق ها به روش های مختلفی زیاد میشه. یکی از این روش های دریافت سود های تقسیمی شرکتهاست. این اطلاعات در صورت وضعیت پرتفوی صندوق در سایت اختصاصی صندوق ذکر میشه و میتونید با جزئیات در جریان انواع سود های دریافتی صندوق قرار بگیرید.

 • بادرود
  چقدرخوب میشدکه سیکنال میتونست برای مامبتدی ها
  یک سهامی رودنبال میکردماهم باسرمایه ای کم برای بدست آوردن
  تجربه شمارودنبال میکردیم.باسپاس

  • سلام دوست عزیز. میتونید از تحلیل ها و گزارش 3 سهم برگزیده بازار سرمایه که بصورت روزانه منتشر میشه استفاده کنید. با این حال خرید و فروش هر نمادی وابسته به استراتژِی معاملاتی شماست و مسئولیت اون با خودتونه. پیروز باشید.

 • سلام خسته نباشید
  اگه میشد ی قسمتی از اپ رو برای معرفی سیگنال های رایگان یا حتی با هزینه اندک ،به صورتی که برای ما تازه واردها راه رشد و پیشرفتو نشون بده عالی میشد
  چون تا ما بخواهیم یک معامله گر حرفه ای بشیم مدت زمان زیادی طول میکشه

  • سلام خدمت شما دوست عزیز. حرف شما کاملا درسته، اما در حال حاضر متاسفانه امکان سیگنال دادن در سایت و اپ سیگنال وجود نداره. میتونید از تحلیل های ما در بازارهای مالی مختلف جهت شناسایی بهتر بازار و در نتیجه تصمیم گیری بهتر استفاده کنید. موفق و پرسود باشید.