آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری بانک + لیست صندوق های سرمایه گذاری بانک ها

آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری بانک + لیست صندوق های سرمایه گذاری بانک ها

در لیست صندوق های سرمایه گذاری ایران، تعدادی صندوق سرمایه گذاری(mutual fund) هستند که توسط بانک‌ها تاسیس شده و به وسیله کارگزاری مربوط به همان بانک مدیریت می‌شوند. این صندوق‌ها که به صندوق های سرمایه گذاری بانک معروف شده‌اند، هیچ فرقی با بقیه صندوق‌ها ندارند.

صندوق‌های بانکی مانند بقیه صندوق‌ها از انواع مختلف درآمد ثابت، مختلط و سهامی هستند. معروف شدن این صندوق‌ها در بین عوام به نام صندوق های سرمایه گذاری بانکی به این خاطر است که توسط بانک‌ها و موسسات مالی تاسیس شده‌اند. معمولا هم در نام صندوق نشانی از بانکی که آن را تاسیس کرده، آمده است.

تاسیس صندوق های سرمایه گذاری بانک

در شهریورماه سال 96 بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌ها ارسال کرد که طبق آن موظف بودند نرخ سود سپرده‌گذاری خود را کاهش دهند. به طوری که نرخ سود سپرده‌های بلند مدت یک ساله به 15 درصد و نرخ سود سپرده‌های کوتاه مدت روزشمار به 10 درصد کاهش یافت.

اما بانک‌ها با تاسیس صندوق های سرمایه گذاری پیشنهاد جالبتری برای سپرده‌گذاران داشتند. صندوق های سرمایه گذاری بانکی با سرمایه‌گذاری سرمایه‌ها در بورس و اوراق بهادار، قول سودهای بالاتر از سودهای سپرده‌گذاری را به مردم دادند و به این ترتیب مردم سرمایه‌شان را از بانک‌ها خارج نکردند و در عوض از سرمایه آن‌ها استفاده بهتری صورت گرفت.

به طوری که اگر سود سپرده‌گذاری یک ساله در بانک اقتصاد نوین 15 درصد بود، سود سرمایه گذاری در صندوق یکم ایرانیان بانک اقتصاد نوین تا 20 و 21 درصد در سال هم پیش‌بینی شده بود.

از آنجایی که این صندوق‌ها توسط بانک‌ها تاسیس شده‌اند، یک اعتماد روانی در سرمایه‌گذاران به وجود آمده که باعث می‌شود خیالشان از بابت نقدشوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری‌شان راحت باشد، هرچند که اگر سری به سایت صندوق بزنید یا امیدنامه‌اش را بخوانید، برخی از آن‌ها ضامن نقدشوندگی ندارند!

مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری بانک ها

برای شناسایی بهترین صندوق سرمایه گذاری بانک باید بازدهی دوره‌ای این صندوق‌ها را با هم مقایسه کنید و با توجه به سلیقه خود و نوع صندوق (درآمد ثابت – سهامی – مختلط) بهترین گزینه را انتخاب کنید.

با استفاده از گزارش های تحلیلی مقایسه صندوق های سرمایه گذاری در سایت سیگنال به راحتی می‌توانید مقایسه صندوق سرمایه گذاری بانک ها را انجام داده و در نتیجه بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین صندوق سرمایه گذاری بانکی کدام است؟

این صندوق‌ها از نظر بازدهی مانند دیگر صندوق‌ها هستند و ممکن است در دوره‌ای بازده مثبت داشته باشند و در دوره‌ای هم بازده منفی را تجربه کنند. به عنوان مثال صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه در بین صندوق‌های بانکی بیشترین بازده سالانه را داشته که در زمان درج این مطلب، 117 درصد بوده است.

برای اینکه از درصد سودهای ماهیانه، فصلی و سالانه هر کدام مطلع شوید باید سری به لیست صندوق های سرمایه گذاری سایت سیگنال بزنید. مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری بانک ها کمک می‌کند تا بتوانید بهترین صندوق سرمایه گذاری بانک را انتخاب کنید.

لیست صندوق های سرمایه گذاری بانک ها

در تصویر زیر نام تمام صندوق های سرمایه گذاری بانکی به همراه اطلاعات اولیه آن‌ها ذکر شده است. در این جدول می‌توانید ببینید صندوق مربوط به کدام بانک است، قابل معامله است یا نه و اینکه پرداخت سود دوره‌ای دارد و اگر دارد هر چند وقت یک بار است.


صندوق سرمایه گذاری بانک آینده


صندوق های سرمایه گذاری بانک آینده

صندوق سرمایه گذاری بانک اقتصاد نوین


صندوق های سرمایه گذاری بانک اقتصاد نوین

صندوق سرمایه گذاری بانک انصار


صندوق های سرمایه گذاری بانک انصار

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین


صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

صندوق سرمایه گذاری بانک تجارت


صندوق های سرمایه گذاری بانک تجارت

صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون


صندوق های سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون

صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه صادرات


صندوق های سرمایه گذاری بانک توسعه صادرات

صندوق سرمایه گذاری بانک حکمت ایرانیان


صندوق های سرمایه گذاری بانک حکمت ایرانیان

صندوق سرمایه گذاری بانک خاورمیانه


صندوق های سرمایه گذاری بانک خاورمیانه

صندوق سرمایه گذاری بانک دی


صندوق های سرمایه گذاری بانک دی

صندوق سرمایه گذاری بانک رفاه کارگران


صندوق های سرمایه گذاری بانک رفاه کارگران

صندوق سرمایه گذاری بانک سامان


صندوق های سرمایه گذاری بانک سامان

صندوق سرمایه گذاری بانک سرمایه


صندوق سرمایه گذاری بانک سرمایه

صندوق سرمایه گذاری بانک سپه


صندوق سرمایه گذاری بانک سپه

صندوق سرمایه گذاری بانک شهر


صندوق سرمایه گذاری بانک شهر

صندوق سرمایه گذاری بانک صادرات ایران


صندوق های سرمایه گذاری بانک صادرات ایران

صندوق سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن


صندوق های سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن

صندوق سرمایه گذاری بانک مسکن


صندوق های سرمایه گذاری بانک مسکن

صندوق سرمایه گذاری بانک ملت


صندوق های سرمایه گذاری بانک ملت

صندوق سرمایه گذاری بانک ملی ایران


صندوق های سرمایه گذاری بانک ملی ایران

صندوق سرمایه گذاری بانک پارسیان


صندوق های سرمایه گذاری بانک پارسیان

صندوق سرمایه گذاری بانک کارآفرین


صندوق های سرمایه گذاری بانک کارآفرین

صندوق سرمایه گذاری بانک کشاورزی


صندوق های سرمایه گذاری بانک کشاورزی

صندوق سرمایه گذاری بانک گردشگری


صندوق سرمایه گذاری بانک گردشگری
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • سلام.باتشکر از راهنمایی های ارزشمند شما.
  سوال.آیا صندوق ها ممکنه که بازدهی شون را در ماشین حساب بازدهی دستکاری کنند.تا بتوانند.سپرده بیشتری جذب کنند.؟

  • سلام
   خیر . بازدهی ماشین حساب از روی عملکرد گذشته صندوق نمایش داده میشه.

 • با سلام.
  آیا امکان اضافه کردن سرمایه در صندوق سرمایه گذاری به صورت ماهیانه وجود دارد

  • سلام بله در صورتی که صندوق بتونه واحد جدید صادر کنه مشکلی از این بابت نیست

  • سلام دوست عزیز
   صندوق سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی از نوع سهامی ست.

 • با سلام. باتوجه به توضیحات شما هر صندوقی که درصد بازدهی بالاتری داره، سوددهی بیشتری داره و در نتیجه برای سرمایه گذاری بهتره؟ با توجه به لیست صندوقهایی که شما معرفی کردین و درصد بازدهی اونها رو درج کردین

  • سلام دوست عزیز.. بازدهی یکی از فاکتور های مهم برای انتخاب صندوق است . به این لینک مراجعه کنید و سایر موارد مهم رو هم بخونید.

 • باسلام ،لطفا توضیح بدید چطور باید در کارگزاری ها به صورت غیر مستقیم سرمایه گذاری کرد.یعنی کدبورسی داشته باشیم ولی اختیار خرید و فروش را به کارگزاری ها بدهیم.باتشکر از مطالب خوبتون

  • سلام دوست عزیز… خدمات کارگزاری ها برای این امر تحت عنوان “سبدگردانی” انجام میشه. برای اطلاع بیشتر از این موضوع با کارگزار خودتون تماس بگیرید.

 • سلام اگر صندوق ها ضرر كنند يا برشكست بشن يا كلا سقوط كنند تكليف اصل پول ما چي ميشه؟؟ ايا از اصل پولمون كم ميشه يا فقط از سود كم ميشه. و چجور ميشه پولمون رو زنده كنيم. من تو ايران زمين سرمايه گذاري كردم با درامد ثابت . ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  • سلام دوست عزیز … سرمایه گذاری در صندوق های سهامی ریسک زیادی داره و نوسانات آنها تابع رشد بازار بورس است. در صورتی که ریزش صورت بگیره ممکنه از اصل پول هم متضرر بشید. صندوق های بادرآمد ثابت ریسک کمتری دارند و میشه گفت که اصل پول هیچگاه آسیب نمیبینه.

 • سلام ممنون از مطالب خوبتون
  بازده منفی چی هست؟ یعنی ضرری وجود داره و از اصل پول یا سودی که اومده کم میشه؟؟

  • سلام و عرض ادب. بله، یعنی صندوق در اون تاریخ خاص زیان ده بوده و بازدهی منفی داشته.

 • با عرض سلام و تبریک سال نو
  ابتدا تشکر ویژه دارم از بابت مطالب جامع و مفیدی که در اختیار ما گذاشین.
  یه سوال داشتم!
  آیا صندوق با درآمد ثابت ۲۰٪ با صندوق سهامی با بازده سالانه ۲۴۰٪ تقریبا در مجموع به یک اندازه سود میدن در یک سال؟؟؟؟؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز. تو سوال خودتون گفتید 20 درصد در مقابل 240 درصد، خب طبیعتا بازدهی 240 درصد بیشتره. بطورکلی اغلب صندوق های سهامی بازدهی بهتری نسبت به صندوق های با درآمد ثابت دارند و البته ریسک بیشتری هم دارند.

 • با سلام
  سایت سیگنال یکی از بهترین مراجع جهت کسب اطلاعات در مورد صندوق های سرمایه گذاری است ، ممنون از زحمات شما
  با توجه به مطالب و مقاله ها ، در صورت امکان یک چک لیست جهت انتخاب مناسب ترین صندوق در هر رده (درآمد ثابت ، مختلط و سهامی ) ارائه نمایید.
  تشکر

  • سلام و درود. با سپاس از همراهی و لطف شما. مواردی که گفتید رو میتونید در صفحه ” گزارش های تحلیلی صندوق های سرمایه گذاری ” سایت سیگنال و مطالعه گزارش های بهترین صندوق های سرمایه گذاری و 10 صندوق سرمایه گذاری برتر برای انواع صندوق ها ( درآمد ثابت – سهامی و مختلط ) مشاهده کنید. همچنین در صفحه اصلی صندوق های سرمایه گذاری سایت ما میتونید لیست کامل انواع صندوق های سرمایه گذاری و بازدهی اون‌هارو مشاهده و با هم مقایسه کنید. در نتیجه بتونید بهترین صندوق سرمایه گذاری رو انتخاب کنید.

 • سلام و درود فراوان . مثال میخام در یکی از صندوق های سرمایه گذاری تو بانک صادرات سرمایه گذاری کنم چقدر باید سرمایه گذاری کنم لطفن راهنمایم کنید.با تشکر

  • سلام و درود. هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری شما وجود نداره. هر قسمت از پولتون که کناره هست رو میتونید تو صندوق‌ها سرمایه گذاری کنید. بهتر است برای نتیجه گرفتن دید بلند مدت از سرمایه گذاری خود داشته باشید.