آلتـــــسیزن چیست؟ | هرآنچه باید درباره آلتـــــسیزن بدانید
سیگنال
عمدتا آلتسیزن را با دامیننس بیت کوین می سنجند. دامیننس بیت کوین یا شاخص تسلط بیت کوین بر بازار، نشان میدهد که ارزش بازار بیت کوین نسبت به کل مارکت ارزهای دیجیتال چقدرهست. در این ویدئو توضیح خواهیم داد که اصولا آلتکوین سیزن چیست؟
پامپ و دامپ چیست؟
سیگنال
بالا ببر و بفروش؛ ممکن است تا به امروز چیزهای متنوعی در مورد دو اصطلاح پامپ (Pump) و دامپ (Dump) یا همان بالا ببر و بفروش شنیده باشید. دو اصطلاح که در بازارهای مالی کاربرد فراوانی دارند و به دلیل افزایش محبوبیت این بازارها بیش از پیش عناوین آن‌ها به گوش می‌رسد. پامپ و دامپ دو استراتژی غیراخلاقی و کلاه‌بردارانه هستند که هر سرمایه گذاری باید به خوبی از وجود آن‌ها آگاه بوده و برای مواجه با آن‌ها آماده باشد.
توکن سوزی ارز دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟
سیگنال
یکی از مکانیزم‌هایی که توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال از آن استفاده می‌کنند، توکن سوزی است. سوزاندن کوین یا همان توکن سوزی با مقاصد خاصی صورت می‌گیرد که در ادامه به شرح مفصل آن خواهیم پرداخت. توکن سوزی زمانی رخ می‌دهد که یک رمز ارز را به کلی و برای همیشه از چرخه بازار حذف کنیم. زمانی که سوزاندن کوین اتفاق بیفتد، قیمت آن بالا خواهد رفت. در واقع کوین سوزی کاملا عمدی صورت می‌گیرد تا تعدادی از آن‌ها از چرخه بازار حذف شده و ارزششان فزونی یابد.
پشتوانه ارزهای دیجیتال چیست؟
سیگنال -
براساس یک پیش فرض قدیمی هر اسکناس نماینده مقدار مشخصی از طلا  یا فلزات گران بها به حساب می‌آید که در خزانه موجود است،.به همین دلیل در مواجهه با دنیای ارزهای دیجیتال، سوالاتی در رابطه با پشتوانه ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود. ما در این مقاله سعی داریم به این سوالات پاسخ دهیم با ما همراه […]
ارز رمزپایه (Cryptocurrency) چیست و چگونه کار می‌کند؟ + ویدئو
سیگنال
ارز رمزپایه یا ارز رمزنگاری شده پولی دیجیتال و غیرمتمرکز (Decentralized) است که مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین عمل می‌کند.
همه چیز درباره عرضه اولیه سکه (ICO) در بازار ارزهای دیجیتال + ویدئو
سیگنال
عرضه اولیه سکه یا ICO یک عرضه عمومی و بین المللی است که با هدف جذب سرمایه عمومی و تامین مالی یک پروژه ارز دیجیتال یا برنامه غیرمتمرکز از آن استفاده می‌شود.
آشنایی با قرارداد هوشمند (Smart Contract) در بلاک چین
سیگنال
قراداد هوشمند (Smart Contract) برنامه‌‌ای کامپیوتری و قابل برنامه نویسی است که بصورت مستقیم مبادلات ارزهای دیجیتال را تحت شرایط و قوانین تعریف شده بین خریدار و فروشنده کنترل می‌کند.
شبکه لایتنینگ (Lightning Network) چیست و عملکرد آن چگونه است؟
سیگنال
شبکه لایتنینگ راهکاری لایه دوم برای حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین است که با استفاده از قراردادهای هوشمند امکان ساخت کانال‌های پرداختی شخصی را می دهد.
شبکه همتا به همتا (Peer-to-Peer) چیست و کاربرد آن در ارز دیجیتال چگونه است؟
سیگنال
همتا به همتا شبکه ای متشکل از کامپیوترها است که در یک سطح از سرویس قرار دارند و از ساختاری توزیع شده تبعیت می­کنند.
دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger) چیست؟
سیگنال
دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger) پایگاه داده ای است که در شبکه ای گسترده از node یا همان گره ها به اشتراک گذاشته می شود.