دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
30 مهر 1399
به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در حالی که سرمایه‌گذاران همچنان تحولات بسته کمک کرونایی جدید آمریکا را دنبال می‌کنند، سهام آسیا اقیانوسیه نوسان کردند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.47 درصد رشد کرد در حالی که نیکی ژاپن 0.42 درصد بالا رفت.

در بازار چین، شاخص کامپوزیت شانگهای 0.35 درصد افت کرد در حالی که شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ 0.73 درصد بالا رفت.

ای‌اس‌اکس استرالیا 0.09 درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی 0.41 درصد رشد کرد.

در بازار ارز، دلار در برابر ارزهای آسیا تضعیف شد. نرخ برابری دلار با یوآن چین 0.42 درصد سقوط کرد و به 6.6473 واحد رسید، در حالی که نرخ برابری آن با ین ژاپن 0.21 درصد افت کرد و به 105.29 واحد رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

قیمت بیت کوین روند صعودی چشمگیری داشته است، در حالی که اتریوم و سایر آلتکوین‌های برتر یا افزایش ناچیزی داشته و یا با کاهش قیمت مواجه شده‌اند. در روندهای صعودی قبلی، اتریوم افزایش قیمت بیشتری نسبت به بیت کو‌ین داشته است اما اکنون شرایط متفاوت است.

سازوکارهای کنونی بازار در شرایط غیرطبیعی قرار دارند، زیرا صرفا قیمت بیت کوین افزایش یافته است، در حالی که بازار ارزهای دیجیتال با رکود مواجه است. در واقع، آلتکوین‌های برتر نظیر اتریوم طی ۹ روز گذشته شاهد کاهش ارزش نسبت به بیت کو‌ین و دلار بوده‌اند.

آیا قیمت بیت کوین به بالاتر از سطح مقاومتی ۱۲,۳۰۰ دلار خواهد رسید؟

قیمت بیت کوین

۳ عامل باعث عملکرد ضعیف‌تر اتریوم و آلتکوین‌ها نسبت به بیت کو‌ین بوده‌اند. عامل اول این است که به نظر می‌رسد سرمایه‌ها به بیت کو‌ین برگشته‌اند. نکته دوم، حفظ روند تکنیکال قوی بیت کوین است. عامل سوم نیز افزایش حجم معاملات بیت کو‌ین نسبت به سایر ارزهای دیجیتال است.

طبق گفته‌های کلوین کُه (Kelvin Koh) از شرکت Spartan Group، سرمایه‌ها در حال برگشت از آلتکوین‌ها به بیت کوین است. معمولا بعد از فصل آلتکوین‌ها یا یک چرخه دیفای، سرمایه‌ها به بیت کو‌ین برگردانده می‌شوند.

کلوین کُه خاطرنشان کرده است اگر این روند ادامه یابد و سرمایه چشمگیری به بیت کو‌ین وارد شود، ممکن است محدوده قیمت بیت کوین به ۱۴,۰۰۰ الی ۱۵,۰۰۰ دلار برسد. وی در این خصوص گفت:

سرمایه در حال برگشت از آلتکوین‌ها به بیت کوین است. این برگشت سرمایه در حال وقوع است و سرعت مناسبی را به بیت کوین خواهد داد تا به قیمت ۱۴,۰۰۰ الی ۱۵,۰۰۰ دلار برسد. توکن‌های دیفای در این فرایند در شرایط اشباع فروش قرار می‌گیرند.

علاوه بر برگشت سرمایه، سرمایه‌گذاران وضعیت کنونی بازار قراردادهای آتی را به عنوان محرک بالقوه قیمت بیت کوین در نظر می‌گیرند.

موهیت سوروت (Mohit Sorout) موسس Bitazu Capital گفته است که نرخ ورود سرمایه به بازار قراردادهای آتی بیت کو‌ین، ثابت یا منفی باقی مانده است.

سوروت در این خصوص گفته است:

با ورود قیمت بیت کوین به کانال ۱۲,۰۰۰ دلار نمی‌توان انتظار شرایط بهتری برای ورود سرمایه به بازار قراردادهای آتی را داشت. دیر یا زود روند صعودی آغاز خواهد شد.

اتریوم-بیت کوین

علاوه بر دو مورد ذکر شده، شاخص دلار آمریکا نیز در صدد بازیابی است. از ماه مارس تاکنون، این شاخص نسبت به سایر ارزهای ذخیره نظیر فرانک سوییس و ین ژاپن کاهش چشمگیری داشته است.

کاهش ارزش دلار به سود دارایی‌های امن نظیر طلا است. از آنجایی که بیت کوین نیز بر حسب دلار قیمت‌گذاری می‌شود، با احساسات موجود پیرامون دلار رابطه مستقیمی دارد. از نظر تئوری، کاهش ارزش دلار می‌تواند به نفع اتریوم نیز باشد. اما مفهوم ذخیره ارزش و دارایی امن در بیت کو‌ین قویتر و منسجم‌تر از اتریوم است.

به نظر می‌رسد ترکیب عوامل مطلوب تکنیکال، فاندامنتال و ماکرو باعث روند صعودی بیت کو‌ین در کوتاه‌مدت شده است. هنوز مشخص نیست که آیا این روند بدون اصلاح به مسیر خود ادامه خواهد داد یا خیر.

بعضی از معامله‌کنندگان و سرمایه‌گذاران معتقدند که روند بیت کوین پس از عبور از سطح مقاومتی ۱۲,۰۰۰ دلار بسیار قوی است. سایر افراد نیز معتقدند از آنجایی که رکورد مقطعی قبل بر روی ۱۲,۵۰۰ دلار بوده است، اصلاحیه قیمت در راه است.

در نمودار زیر در هفته های گذشته رالی صعودی قیمت تا سطوح بالاتر تا نقطه مقاومتی 126.50 را شاهد بودیم که پس از برخورد قیمت با این سطح مستحکم قیمت با شکست خط روند صعودی وارد فاز اصلاحی شد و تا سطح حمایتی 122.34 ریزش داشت.

اکنون با توجه به اینکه یکبار قیمت با رسیدن به سطح حمایتی 122.34 توانسته به سرعت کف اندیکاتور آر اس آی را لمس کند، به حهت آینده رفتاری قیمت میتوان ادامه شتاب صعودی را در بازار لمس کرد و در صورت ادامه این رالی صعودی اهداف بعدی مقاومتی در سطوح 126.50 و 129.50 در دسترس خواهند بود و چنانچه ریزش به زیر حمایت 122.34 رخ دهد سطوح حمایتی 119.40 و 116.25 فعال خواهند شد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر؛ روز دوشنبه، سهام آسیا اقیانوسیه پس از گزارش اقتصادی قدرتمند چین برای سه ماهه سوم رشد کردند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با رشدی درصدی روبرو شد در حالی که نیکی ژاپن 1.12 درصد جهش کرد.

در بازار چین، کامپوزیت شانگهای بدون تغییر باقی ماند و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ 0.57 درصد رشد کرد.

کوسپی کره‌جنوبی و ای‌اس‌اکس استرالیا به ترتیب 0.89 درصد و 0.90 درصد جهش کردند.

در بازار ارز، دلار در برابر ارزهای مهم آسیا بدون تغییر باقی ماند. در برابر ین ژاپن دلار در نرخ برابری 105.41 واحد معامله شد و در برابر یوآن چین دلار به نرخ برابری 6.702 واحد رسید.

گزارشات حاکی از آن است که رشد اقتصادی چین در سه ماهه سوم امسال جهش کرده است.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، روز دوشنبه، اغلب سهام آسیا اقیانوسیه در حالی رشد کردند که سرمایه‌گذاران به دقت حرکت یوآن چین را نظاره می‌کنند. بازارها همچنین منتظر خبری از بسته مالی جدید آمریکا هستند.

با اقدام بانک مرکزی چین که نرخ وام کوتاه‌مدت به یوآن را ارزان‌تر کرد نرخ یوآن، که به زیر 6.7 واحد رسیده بود، افت کرد و سهام چین به شدت تقویت شد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با رشدی 0.75 درصدی روبرو شد اما نیکی ژاپن 0.32 درصد افت کرد.

در بازار چین کامپوزیت شانگهای با جهش بزرگ 2.25 درصدی روبرو شد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ هم 1.51 درصد جهش کرد.

ای‌اس‌اکس استرالیا 0.11 درصد بالا آمد و کوسپی کره‌جنوبی 0.47 درصد رشد کرد.

در بازار ارز، دلار توانست 0.39 درصد در مقابل یوآن چین تقویت شده و به نرخ برابری 6.7192 واحد برگردد.

اما در مقابل ین ژاپن دلار 0.08 درصد افت کرد و به نرخ برابری 105.50 واحد رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، داده‌های جدید صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد در 3 ماهه دوم امسال روند کنار گذاشتن استاندارد دلار در جهان ادامه یافته و سهم ارز آمریکا در ذخایر ارزی خارجی جهان به شدت کاهش یافته است.

طبق داده‌های آی‌ام‌اف در حالی که سهم دلار در ذخایر ارزی جهان در 3 ماهه اول امسال با هجوم مردم جهان برای ذخیره کردن پول خود در مراحل اولیه بحران کرونا افزایش یافته بود، در سه ماهه دوم روند نزولی بیش از 2 سال اخیر را از سر گرفت.

در این گزارش آمده است: سهم یورو در ذخایر ارزی جهان در 3 ماهه دوم اندکی افزایش یافت و سهم ین ژاپن افت کرد. اما در این سه ماهه سهم یوآن چین از ذخایر ارزی جهان با بزرگترین رشد خود روبرو شد.

بانک آمریکا در گزارش خود اعلام کرد: به نظر می‌رسد فضای دلارزدایی در جهان دست‌نخورده باقی مانده است. سهم دلار از ذخایر ارزی جهان به 61.3 درصد کاهش یافته است.

این بانک در گزارش خود اعلام کرد بانک‌های مرکزی جهان بیشتر به سوی طلا رو آورده‌اند داده‌ها نشان می‌دهد تقاضای طلا از سوی بانک‌های مرکزی در سال گذشته به 650.3 تن رسیده است که تنها اندکی از رکورد خرید 656.2 تن که مربوط به 2018 است، کمتر می‌باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش راشاتودی، اطلاعات جدید صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد روند دوری از دلار در سه ماهه دوم سال جاری میلادی از سرگرفته شده و سهم ارز آمریکا در ذخایر جهانی به شدت رو به کاهش است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول، در حالی که سهم دلار آمریکا در سه ماهه اول 2020 یعنی در مراحل اولیه همه‌گیری ویروس کرونا افزایش یافته بود، ولی روند دو ساله سقوط آن در سه دوم دوباره آغاز شد. سهم یورو از ذخایر جهانی کمی افزایش یافته و سهم ین ژاپن پایین آمده‌است. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهد ذخایر یوان چین و برخی ارزهای دیگر در سه ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش یافته‌است.

 بانک آمریکا (BoA) در گزارش خود اعلام کرد دوری از دلار همچنان ادامه دارد. طبق اطلاعات این بانک، سهم دارایی‌های آمریکا در ذخایر جهان تا 61.8 درصد کاهش یافته که بیشتر از حد انتظار آن بر اساس تغییرات ارزش ارز خارجی، اوراق قرضه و سهام است.

بانک آمریکا همچنین اعلام کرد هیچ ارزی در دنیا تا حالا از این شرایط سود نبرده است. در عوض بسیاری بانک‌های مرکزی به طلا روی آورده و دارایی‌های خود از این فلزات گرانبها را افزایش داده‌اند. تقاضای طلای بانک‌های مرکزی در سال گذشته میلادی برابر با 650.3 تن بود که کمی تا رکورد خرید خالص 656.2 تن در 2018 فاصله داشت.

طبق گزارش شورای جهانی طلا، بالاترین رکورد خرید سالانه طلا توسط بانک‌های مرکزی از زمان لغو قابلیت تبدیل دلار به طلا در 1971 مربوط به سال 2018 بوده است.

 متخصصان می‌گویند روسیه و چین اصلی‌ترین کشورهای پیش‌برنده سیاست دوری از دلار هستند که بیش از پیش بر ذخایر طلای خود اضافه کرده و سهم دلار را از ذخایر خود کاهش می‌دهند. این دو کشور سردمدار هدایت جهان برای بازگشت به استاندارد طلا هستند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، امروز، سه‌شنبه با خبر بازگشت ترامپ به کاخ سفید علی‌رغم تداوم روند درمان بیماری او، سهام آسیا اقیانوسیه رشد کردند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با رشد 0.68 درصدی روبرو شد و نیکی ژاپن 0.49 درصد بالا آمد.

بازارهای چین به علت تعطیلات رسمی این کشور بسته بودند اما شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ 0.77 درصد رشد کرد.

ای‌اس‌اکس استرالیا 0.13 درصد به ارزش خود افزود و کوسپی کره‌جنوبی 0.58 درصد بالا آمد.

در بازار ارز، نرخ برابری دلار با ین ژاپن 0.05 درصد تضعیف شد و به 105.67 واحد رسید.

سرمایه‌گذاران همچنین منتظر اعلام تصمیم بانک مرکزی استرالیا در مورد نرخ بهره این کشور در ادامه روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، روز دوشنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران با دقت تحولات پیرامون کرونای ترامپ را دنبال می‌کنند، اخبار بهبود شرایط او باعث جهش شاخص‌های سهام آسیا اقیانوسیه شد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با جهشی 1.1 درصدی روبرو شد در حالی که نیکی ژاپن 1.35 درصد جهش کرد.

در بازار چین، بورس شانگهای به علت تعطیلات رسمی بسته بود، در حالی که شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ 1.56 درصد جهش کرد.

ای‌اس‌اکس استرالیا با جهش بزرگ 2.33 درصدی روبرو شد و کوسپی کره‌جنوبی هم 1.33 درصد جهش کرد.

در بازار ارز، دلار در مقابل ارزهای مهم آسیا افت کرد. در مقابل ین ژاپن دلار 0.17 درصد تضعیف شد تا نرخ برابری آنها به 105.52 واحد برسد. نرخ برابری یوآن چین و دلار در 6.7898 واحد باقی ماند.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش رویترز، فشار نوسان گیران در معاملات باعث شد تا با افزای عرضه، روند صعودی دلار متوقف شود اگرچه انتظار می رود دلار  در روزهای آینده به ویژه در صورتی که بسته حمایتی جدید در آمریکا نهایی شود به مسیر صعودی خود ادامه دهد و به قله ثبت شده خود در ابتدای سال جاری میلادی نزدیک شود. 

اخبار منتشره از احتمال اجرایی شدن یک بسته محرک دیگر در آمریکا باعث افزایش تقاضا برای خرید اسکناس سبز شده است. رقبای اصلی دلار کماکان با ریسکهای ناشی از کرونا و شرایط داخلی مواجه اند: پوند و یورو به دلیل مساله برگزیت و آینده نامعلوم روابط انگلیس و اتحادیه اروپا و ین ژاپن نیز به دلیل کاهش معنادار صادرات این کشور.  

نیل جونز- کارشناس مسایل ارزی در بانک میزوهو گفت: دارایی های پرریسک در شرایط فعلی کمتر مورد استقبال معامله گران قرار می گیرند چرا که احتمال بدتر شدن شرایط اقتصادی جهان وجود دارد. تا زمانی که معامله گران نسبت به آینده خوش بین نباشند، ترجیح خواهند داد سرمایه های در اختیار خود را در دارایی های امن نگهداری کنند و این تقاضا برای دارایی های امن احتمالا در کوتاه مدت در سطح نیرومندی باقی خواهد ماند.  

شمار افراد متقاضی مزایای بیکاری در آمریکا مجددا در حال نزدیک شدن به رکورد ثبت شده تابستان است و این مساله می تواند کار را برای حفظ نرخ بیکاری در محدوده تک رقمی دشوار کند. در حال حاضر نرخ بیکاری آمریکا 8.5 درصد است که این رقم فاصله قابل توجهی با نرخ بیکاری 4.5 درصدی قبل از بحران کرونا دارد.

عامل موثر دیگر بر بازار ارز، اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. اگرچه جوبایدن هنوز با اختلاف اندکی در نظرسنجی ها از ترامپ پیش است اما نمی توان با قطعیت در خصوص برنده احتمالی سخن گفت. در شرایطی که دونالد ترامپ تردیدهایی در خصوص پذیرش نتیجه انتخابات در صورت شکست خوردنش را ایجاد کرده، رئیس جمهوری خواه سنا آمریکا گفته است پیروز انتخابات از هر کدام از دو حزب در ماه ژانویه رئیس جمهور خواهد شد و کسی نمی تواند مانع این کار شود.  

اختلافات بین چین و آمریکا نیز زیر ذره بین معامله گران قرار دارد. آمریکا مجددا چین را به نقض حقوق بشر متهم و به فشار خود روی اپلیکیشن های چینی افزوده است. روابط سرد دو طرف در حال نشان تدریجی پیامدهای خود روی مناسبات مالی و تجاری است و معامله گران از این نگران هستند که فاز نخست توافق تجاری با وخیم تر شدن فضای کنونی از دست برود و جنگ تجاری بین دو طرف از سر گرفته شود.  

اظهارات ترامپ مبنی بر دستکاری تعمدی چین در نرخ های برابری ارزی بار دیگر باعث نگرانی معامله گران از تشدید اختلافات دو اقتصاد نخست جهان شده است. به گفته ترامپ، چین با دخالت در بازار ارز به دنبال کاهش مزیت رقابتی تولیدکنندگان آمریکایی بوده است.
رئیس جمهور آمریکا هم چنین از رد درخواستش برای تغییر در نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها توسط مشاورانش خبر داد و افزود: پیش مشاورانم رفتم و از آن ها پرسیدم چه طور است کاری در خصوص دلار انجام دهیم؟ آن ها گفتند که این کار ممکن نیست و باید به طور طبیعی نرخ ارز شناور باشد.  

بانک مرکزی چین ادعای دخالت عمدی در بازار ارز با هدف کسب مزیت رقابتی را تکذیب کرده است. برخلاف ادعای ترامپ، ارزش یوان در روزهای اخیر در برابر دلار پیشروی محسوس داشته و اخیرا به بالاترین سطح دو ماه خود نیز رسیده است.   

نرخ عجیب تورم کشورهای اروپایی و فاصله گرفتن آن از محدوده دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی اروپا باعث سردرگمی معامله گران نسبت به امکان تداوم روند صعودی ارزهای اروپایی شده است. طبق مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به آگوست با 0.6 درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی 0.2 درصد رسید. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به آگوست در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.4 درصد اندازه‌گیری شده که 0.5 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است.

با وجود بازگشایی کسب و کارها و از سرگیری فعالیت های تجاری انتظار نمی رود اقتصاد جهانی امسال را با رشد مثبت به پایان برساند. سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در برآورد جدید خود پیش بینی کرده است رشد اقتصادی جهان برای کشورها به طور متوسط منفی 4.5 درصد خواهد بود. طبق پیش بینی های این سازمان اقتصاد چین امسال تنها 1.1 درصد رشد خواهد کرد که این عملکرد برای آمریکا از این هم ناامیدکننده تر خواهد بود تا جایی که انتظار می رود بزرگ ترین اقتصاد جهان تا پایان امسال 3.8 درصد کوچک شود.

پس از فروکش کردن موج اولیه، روند شیوع کرونا در بسیاری از کشورها سرعت گرفته که این روند به ویژه در اروپا محسوس بوده است. با این حال دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- از قرار داشتن توسعه واکسن کرونا در مراحل پایانی و آغاز توزیع آن از اواخر ماه آینده صحبت کرده است. 

تاکنون بیش از 33 میلیون و 473 هزار و 682 مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین یک میلیون و چهار هزار و 661 نفر جان خود را از دست داده‌اند. در بین کشورهای مختلف، بالاترین تلفات مربوط به آمریکا با 209 هزار و 601 نفر، برزیل با 141 هزار و 877 نفر، هند با 96 هزار و 275 نفر، مکزیک با 76 هزار و 430 نفر و انگلیس با 42 هزار و یک نفر بوده است.

به نظر می رسد کرونا روی توان بودجه ای بزرگ ترین اقتصاد اروپایی تاثیر منفی محسوسی گذاشته است تا جایی که مرکز مطالعات اقتصادی آلمان اعلام کرده مازاد بودجه 52.5 میلیار دلاری دولت در سال قبل جای خود را به کسری بودجه 170 میلیارد دلاری در سال جاری خواهد داد. به گفته این مرکز، امسال اقتصاد این کشور 5.3 درصد کوچک خواهد شد که این رقم در صورت تحقق، 1.4 درصد بیشتر از رقمی خواهد بود که پیشتر تصور می شد.  این موسسه با پیش بینی از سرگیری رشد اقتصادی در سال آینده، نرخ رشد سال 2021 را 5.1 درصد پیش بینی کرده است.

کیوسوکه سوزوکی-  استراتژیست مسائل ارزی در موسسه ” سوسیه جنرال” گفت: فکر می کنم در بلندمدت بین یورو و دلار توازن برقرار شود و نرخ برابری هر یورو در بلندمدت  احتمالا 1.16 دلار خواهد بود. ما شاهد یک روند احیای طولانی خواهیم بود و فارغ از اینکه چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود، کار سختی را برای رساندن اقتصاد به سطح پیش از آغاز بحران کرونا خواهد داشت. 

شاخص دلار

 شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با 0.47 درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح 94.30 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل 1.081  دلار اعلام شد.  

ارزهای اروپایی

در تازه‌ترین دور از معاملات، پوند با 0.51 درصد افزایش نسبت به روز قبل خود و به ازای 1.283 دلار مبادله شد. یورو 0.42 درصد بالا رفت و با باقی ماندن در کانال 1.16 به 1.166 دلار رسید.

ارزهای آسیایی

 در معاملات بازارهای ارزی آسیایی، هر دلار با 0.07 درصد کاهش به 105.502  ین رسید. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای 1.414 دلار مبادله شد. همچنین نرخ برابری دلار معادل 6.811 یوان چین اعلام شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.