دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 20 هزار واحدی عدد 689 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 4 هزار واحدی به عدد 238 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 10 میلیارد سهم طی 1.5 میلیون  داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 1023  میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 3.12 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در اوایل بازار شاهد صف خرید در اکثر نماد های قابل معامله در بازار سرمایه بودیم. با گذشت زمان بر شدت عرضه ها افزوده و بیشتر نماد ها دارای صف خرید صف هایشان عرضه شد. احساسات و ترس به حدی در بازار موج می زد که بعضی از نمادهایی که مورد اقبال و صف خرید بودند  به صف فروش رسیدند.

ارزش بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 31 فروردین ماه 1399)

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 31 فروردین ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (یکشنبه 31 فروردین ماه 1399)

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس وفرابورس

نام نماد میزان تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس نام نماد میزان تاثیر مثبت بر شاخص کل فرابورس
فارس 2978 میدکو 19
فولاد 1395 صبا 18
وپارس 1306 هرمز 14
فملی 974 ذوب 12

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
شبندر 306 3255 10613 10613
شیران 179 3232 18035 17999
وبملت 292 3144 10732 10380
ونوین 393 2780 7441 7455

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات(میلیارد) قیمت معامله بلوک(ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
میدکو2 197 1640 8310 8500

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
وپارس 34 383 1275 1289
پکرمان 8.69 207 23620 24000
فارس 7.35 641 11390 11279

وپارس: بازگشایی پس از مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

پکرمان: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

فارس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص فروش پتروشیمی هنگام.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

  1. معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مقدمات اخذ وام ۵۰ میلیون دلاری از بانک جهانی برای خرید خارجی تجهیرات مورد نیاز در مبارزه با کرونا با هماهنگی سازمان بهداشت جهانی فراهم شده است.
  2. معاون اجرایی فرابورس ایران با اشاره به شعارهای دو سال گذشته و امسال کشور یعنی حمایت از «کالای ‏ایرانی، رونق تولید و جهش تولید» به منظور افزایش قدرت اقتصادی و لزوم توجه به این مقوله‌ها در ‏سیاست‌های اجرایی و عملکردی، گفت: در این راستا و با هدف حمایت هدفمند از بنگاه‌های اقتصادی در بازار ‏سرمایه که سردمداران شفافیت در کشور هستند، فرابورس ایران برای تامین تجهیزات، خدمات و مواد مصرفی داخلی ‏خود ‏صرفا از ظرفیت شرکت‌های بورسی و فرابورسی فعال در بازار سرمایه استفاده می‌کند.‏
  3. علی‌اکبر خادم رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس توضیح داد: طبق ضوابط و مقررات ، بازگشایی نماد شرکت ها بعد از افزایش سرمایه بیش از 200 درصدی منوط به ثبت سرمایه جدید در اداره ثبت شرکت ها بوده و ایران خودرو و ساپیا ، هنوز به دلیل لزوم اخذ مجوز از سازمان خصوصی سازی و عدم برگزاری جلسات به علت شرایط کرونایی ، نتوانسته اند مجوز لازم را دریافت کنند. وی ادامه داد: بنابراین بازگشایی نماد ” خودرو و خساپا ” مشروط به دریافت مجوز سازمان خصوصی سازی و سپس ثبت سرمایه جدید در اداره ثبت شرکت ها است و هر زمان این فرایند طی شود با توجه به نبود ابهامی در اطلاعات در اولین فرصت زمینه بازگشایی نماد این دو شرکت فراهم خواهد شد. 
  4. پس از اعلام دولت مبنی بر لزوم به نام بودن سیم کارت سرپرستان خانوار به منظور ارسال پیامک دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی، صف های طویلی تشکیل شد که وزیر ارتباطات در واکنش به این مساله به اپراتورها دستور داد این روند را متوقف کرده و آنلاین ثبت نام کنند.
  5. صندوق گنجینه یکم آوید با نماد “گنجین ” در روز دوشنبه مورخ ۰۱/۰۲/۱۳۹۹ مطابق با اطلاعیه شرکت فرابورس ایران به شماره ۱۸۳۳/الف/۹۹ مورخ ۲۷/۰۱/۱۳۹۹، قابل معامله خواهد بود. نوع این صندوق طبق مجمع مورخ ۴ دی ماه ۱۳۹۸، از مبتنی بر صدور و ابطال به قابل معامله بادرآمد ثابت (بدون تقسیم سود)، تغییر یافت و اساسنامه و امیدنامه جدید آن در سازمان بورس و اوراق بهادار و اداره ثبت شرکت ها به تصویب رسید. حداقل سرمایه این صندوق ۱۰۰ میلیارد ریال و سقف آن ۱۰۰۰ میلیارد ریال می باشد. ارزش اسمی هر واحد این صندوق ۱۰.۰۰۰ ریال می باشد.
  6. حسابرس افزایش سرمایه 65 درصدی شرکت اعتباری ملل(وملل) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تایید نمود.
  7. شرکت ذغال سنگ نگین طبس(کطبس) از واگذاری 52 درصد فرآوری ذغالسنگ پرورده طبس به قیمت هر سهم 3412 تومان خبر داد.
  8. هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید(شجم) افزایش سرمایه 44 درصدی از محل آورده نقدی سهامداران به منظور اجرای طرح توسعه و جبران مخارج سرمایه ای تصویب نمود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، دوران کرونا هم نتوانست مانع برگزاری هفتادوسومین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» در فرابورس ایران شود؛ اگرچه برای رعایت نکات بهداشتی نشست معرفی ظرفیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری یکم آوید به صورت آنلاین برگزار شد و مدیرعامل تامین سرمایه امین به صورت مجازی به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

 روز جاری هر واحد صندوق گنجینه یکم آوید در جریان گشایش، رقم 10 هزار و 271 ریال در بازار ابزارهای نوین مالی کشف قیمت شد و از فردا معاملات این صندوق در نماد «گنجین» در بازار آغاز می‌شود. ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری‌ صندوق گنجین 10 هزار ریال و حداقل سرمایه صندوق نیز 100 میلیارد ریال است.

سلمان خادم‌المله مدیرعامل تامین سرمایه امین در ابتدای این نشست با اشاره به موفقیت هفته گذشته شرکت تامین سرمایه امین در عرضه سهام هلدینگ سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا» در بورس تهران گفت که صندوق «گنجین» با مدیریت حرفه‌ای و کارآمد آن، چشم‌انداز روشنی در بازار خواهد داشت.

او به فرایند تاسیس این صندوق اشاره کرد و گفت: صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید در اواخر سال 1395 در سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید تا فعالیت خود را در اردیبهشت‌ماه سال 96 به عنوان صندوقی با درآمد ثابت آغاز کند.

به گفته خادم‌المله، این صندوق سرمایه‌گذاری اولین صندوق مبتنی بر صدور و ابطال است که در فرابورس معامله می‌شود و معاملات ثانویه آن از طریق فرابورس امکان‌پذیر است، در این میان سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها و یا از طریق سیستم معاملات برخط، واحدهای این صندوق را خریداری کنند.

بیشترین بازدهی ممکن با صندوق‌های سرمایه‌گذاری

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه امین، هدف از تشکیل این صندوق تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه و تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی و مدیریت حرفه‌ای این سبد است و یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت آن نیز پرداخت سود روزشمار به دارندگان واحدهای صندوق است.

خادم‌المله در ادامه با بیان اینکه تمام هدف ما این است که سرمایه‌گذارانی که صندوق گنجینه یکم آوید را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند از بیشترین بازدهی ممکن منتفع شوند، گفت: برای دستیابی به این هدف، تحلیلگران این صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار (سهام با درجه ریسک متفاوت، اوراق مشارکت، گواهی سپرده‌های بانکی و…) را پیگیری می‌کنند.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید درباره تغییر نوع این صندوق گفت: براساس مصوبه مجمعی که در دی‌ماه سال 98 برگزار شد، نوع این صندوق به صندوق قابل معامله با درآمد ثابت (بدون تقسیم سود) تغییر پیدا کرد و اساسنامه جدید آن در اسفندماه همان سال در سازمان بورس و اوراق بهادار مورد تائید قرار گرفت.

صندوق‌های قابل معامله با درآمد ثابت یا همان ETFها، از لحاظ زمینه کاری مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، اما مانند یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

به گفته خادم‌المله، دیگر تفاوت اصلی ساختارETF ها با صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود، ایجاد نقدشوندگی با بهره‌گیری از پتانسیل بازار سهام است. او در این باره تصریح کرد: درETF ها رکن ضامن نقدشوندگی حذف شده‌ و رکن جدیدی به عنوان بازارگردان، زمینه نقدشوندگی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF را در بازار سرمایه فراهم می‌کند.

حداقل سود روزشمار 20 درصد

سیدعلی تقوی، مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین نیز در ادامه این نشست با اشاره به میزان سود این صندوق گفت: مزایای این صندوق شامل سود روزشمار حداقل 20 درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به صورت آنلاین و شفاف‌بودن آن است و با توجه به پیش‌بینی استقبال از واحدهای صندوق گنجین درخواست داده‌ایم سقف سرمایه صندوق از 100 میلیارد تومان به 1000 میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

او در ادامه افزود که خالص ارزش دارایی‌های این صندوق حدود 13.5 میلیارد تومان و میانگین بازدهی سالانه آن حدود 37 درصد است.

شرکت تامین سرمایه امین در مسیر بورسی شدن

شرکت تامین سرمایه امین به عنوان مدیر صندوق و بازارگردان صندوق گنجین، نخستین شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه ایران است. این تامین سرمایه فعالیت خود را در سال 1387 آغاز کرد و اکنون با سرمایه 3 هزار میلیارد ریالی یکی از نهادهای مالی بازار سرمایه به شمار می‌رود.

تامین سرمایه امین با دارا بودن چندین صندوق سرمایه‌گذاری، مدیریت حدود 40 هزار میلیارد ریال منابع صندوق‌های سرمایه‌گذاری را در اختیار دارد.

این شرکت تامین سرمایه در حوزه‌های تامین مالی، طراحی و انتشار ابزارهای جدید، عرضه اوراق بهادار، ارزش‌گذاری، سرمایه‌گذاری، بازارگردانی، سبدگردانی، تاسیس و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه خدمات مدیریت دارایی‌ها ، مدیریت ریسک، پذیرش شرکت‌ها، ادغام و تملیک و تجدید ساختار سازمانی فعال است.

مدیرعامل این تامین سرمایه، در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره احتمال بورسی شدن شرکت تامین سرمایه امین گفت: کارگروه بورسی شدن تامین سرمایه امین به شدت فعال است و مراحل پذیرش را طی می‌کند، در این راستا سه‌شنبه هفته آینده جلسه هیات پذیرش تامین سرمایه امین در بورس را داریم و به این ترتیب انتظار می‌رود شاهد عرضه اولیه سهام این شرکت در روزهای آتی باشیم./ مدیریت ارتباطات فرابورس

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

صندوق گنجینه یکم آوید با نماد «گنجین» از امروز یکشنبه 31 فروردین ماه مطابق با اطلاعیه شرکت فرابورس ایران، قابل‌معامله خواهد بود. نوع این صندوق طبق مجمع 4دی ماه 98، از مبتنی‌بر صدور و ابطال به قابل‌معامله بادرآمد ثابت (بدون تقسیم سود)، تغییر یافت و اساسنامه و امیدنامه جدید آن در سازمان بورس و اوراق بهادار و اداره ثبت شرکت‌ها به تصویب رسید. حداقل سرمایه این صندوق 100 میلیارد ریال و سقف آن 1000 میلیارد ریال و ارزش اسمی هر واحد این صندوق نیز 10 هزار ریال است.

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت «گنجینه یکم آوید» در تاریخ 9 بهمن‌ماه سال 95 تحت شماره 40812 نزد اداره ثبت شرکت‌ها و در تاریخ 15 فروردین 96 تحت شماره 11499 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است. مدیر و بازارگردان این صندوق «شرکت تامین سرمایه امین»، متولی آن «موسسه حسابرسی هوشیار ممیز» و حسابرس آن «موسسسه حسابرسی دش و همکاران» است. قیمت روزانه خرید بازارگردان برابر با قیمت ابطال صندوق خواهد بود و حداقل معاملات روزانه بازارگردان برابر با 500هزار واحد سرمایه‌گذاری است و به همین دلیل سرمایه‌گذاران با اطمینان بالایی از نقدشوندگی سرمایه‌گذاری خود می‌توانند به خرید واحدها اقدام کنند.

سود سرمایه‌گذاری در صندوق گنجینه یکم آوید از اختلاف قیمت تمام شده خرید واحدهای صندوق و قیمت روز آن ناشی شده و صندوق به شکل دوره‌ای پرداخت سود ندارد و بازدهی کسب شده صندوق به شکل تجمیعی به ارزش روز هر واحد صندوق افزوده می‌شود. سرمایه‌گذاران با سرمایه‌گذاری در این صندوق می‌توانند از مزایای بازدهی ناشی از سرمایه‌گذاری مجدد سودهای تحصیل شده بهره‌مند شوند.

معاملات ثانویه واحدهای صندوق گنجینه یکم آوید از طریق فرابورس ایران و با مراجعه به شرکت‌های کارگزاری و همچنین از طریق سیستم معاملات بر خط امکان‌پذیر است. سفارش‌های خرید باید مضربی از 10 واحد درسامانه معاملات وارد شود و همچنین عملیات تسویه و پایاپای صندوق به‌صورت T+1 صورت می‌پذیرد. فعالان بازار سرمایه می‌توانند در زمان انتظار برای دسترسی به فرصت‌های سرمایه‌گذاری مد نظر، با خرید واحدهای صندوق گنجینه یکم آوید از سود رقابتی و تقریبا بدون ریسک برخوردار شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فرابورس ایران؛ فرابورس اولین ماه کاری سال 99 را با روی تابلو آوردن سهام یک شرکت جدید، عرضه دو نماد اسناد خزانه اسلامی، گشایش یک صندوق سرمایه‌گذاری و جمع‌آوری وجوه برای مقابله با کرونا از طریق اوراق تامین مالی جمعی نیکوکارانه پشت سر گذاشت و در عین حال در این ماه متغیرهای معاملاتی همچون حجم، ارزش و تعداد دفعات معاملات نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

نخستین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال 99 هفته سوم فروردین‌ با عرضه 12 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین در بازار اول فرابورس انجام شد و هر سهم «صبا» با قیمت 12 هزار ریالی به تابلو معاملات آمد. خبر دیگر از عرضه‌ها به اسناد خزانه اسلامی در نمادهای «اخزا821» و «اخزا819» مربوط می‌شود که جمعا 50 میلیون ورقه در قالب این سری از اخزا که در سال 1402 سررسید خواهد شد، به روش حراج در بازار ابزارهای نوین مالی عرضه شد.

در این ماه همچنین عرضه عمده 11.4 درصد از سهام غیر مدیریتی شرکت پتروشیمی تندگویان در نماد «شگویا4» در بازار دوم فرابورس قطعیت یافت که ارزش این معامله 17 هزار و 950 میلیارد ریال بود.

از دیگر رویدادهای مهم فروردین سال جاری در فرابورس گشایش صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید در نماد «گنجین» بود تا معاملات ثانویه آن از طریق فرابورس امکان‌پذیر شود.

از سوی دیگر از آنجا که فرابورس ایران برای استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه، طرح تامین مالی جمعی را با هدف پیشگیری، درمان و تحقیق در زمینه بیماری کرونا پیشنهاد کرده است، پذیره‌نویسی اوراق تامین مالی جمعی نیکوکارانه در دو نماد کرونا1 و کرونا2 که از 27 اسفندماه 98 آغاز شده، در فروردین‌ماه 99 نیز انجام شد که این پذیره‌نویسی تا پایان اردیبهشت‌ ادامه می‌یابد.

آغاز سال جدید در بازار فرابورس چگونه بود؟

شاخص کل فرابورس که در آخرین روز کاری سال 98 در ارتفاع 6591 واحدی قرار داشت، در 17 روز کاری سال جدید با رشد 30 درصدی توانست در قله 8579 واحدی قرار بگیرد. ارزش بازار فرابورس نیز در یک ماه نخست سال 99 از رقم 9 میلیون و 42 هزار و 712 میلیارد ریالی عبور کرد که نشان‌دهنده 30 درصد افزایش نسبت به اسفندماه سال گذشته است.

طی روزهای معاملاتی اولین ماه بهار امسال در مجموع 67 میلیارد و 830 میلیون ورقه بهادار در 12 هزار و 599 نوبت دادوستدی نقل‌وانتقال یافته است که ارزش 580 هزار و 490 میلیارد ریالی را به ثبت رساند و به ترتیب نشانگر رشد 269، 363 و 657 درصدی این متغیرها نسبت به فروردین‌ماه سال گذشته است.

به طور میانگین در 17 روز کاری فروردین‌ماه، روزانه 3990 میلیون ورقه به ارزش 34 هزار و 144 میلیارد ریال میان معامله‌گران بازارهای فرابورس دست به دست شده است.

رصد جداگانه معاملات بازارهای فرابورسی نشان می‌دهد به ترتیب بازارهای اول، پایه، ابزارهای نوین مالی و دوم با رشد 332، 309، 261 و 211 درصدی نسبت به فروردین سال قبل، بیشترین افزایش در حجم معاملات را به ثبت رساندند. با مقایسه ارزش‌ معاملات بازارها نیز می‌بینیم که بازار اول با افزایش 1644 درصدی رتبه نخست را دارد و بعد از آن بازارهای دوم، پایه و ابزارهای نوین مالی به ترتیب بیشترین رشد ارزش مبادلاتی را تجربه کرده‌اند.

طی این ماه در بازار اول 6385 میلیون سهم به ارزش 82 هزار و 253 میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت و بازار دوم نیز میزبان نقل‌وانتقال 23 میلیارد و 456 میلیون سهم به ارزش 285 هزار و 665 میلیارد ریال بود.

همچنین در بازار پایه شاهد دست به دست شدن 36 میلیارد و 450 میلیون سهم به ارزش 138 هزار و 397 میلیارد ریال و در بازار ابزارهای نوین مالی شاهد مبادله یک میلیارد و 528 میلیون ورقه به ارزش 74 هزار و 42 میلیارد ریال بودیم.

در طول فروردین‌ماه اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به‌ترتیب به میزان 63 و 1463 میلیون ورقه دادوستد شدند که ارزش این مبادلات به ترتیب بیش از 49 و 24 هزار میلیارد ریال بود.

همچنین خریداران و فروشندگان اوراق گواهی تسهیلات مسکن یک میلیون و 200 هزار ورقه تسه را معامله کردند که از این طریق ارزش 583 میلیارد ریالی را به ثبت رساندند.

بیشترین ارزش معاملات خرد سهام در اختیار گروه سرمایه‌گذاری‌ها

در ماهی که سپری شد ارزش معاملات خرد در بازار سهام به 461 هزار و 450 میلیارد ریال رسید که از این رقم، گروه سرمایه‌گذاری‌ها با معاملاتی به ارزش 53 هزار و 655 میلیارد ریال، 12 درصد از ارزش کل مبادلات را در اختیار گرفت و به لحاظ بیشترین میزان ارزش معاملاتی، صدرنشین شد.

بعد از آن گروه‌های فلزات اساسی، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم و محصولات شیمیایی با اختصاص 10، 9 و 9 درصد از ارزش مبادلات خرد بازار سهام به ترتیب در جایگاه‌های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، روز گذشته هر واحد صندوق گنجینه یکم آوید در جریان گشایش، رقم ۱۰ هزار و ۲۷۱ ریال در بازار ابزارهای نوین مالی کشف قیمت شد و از امروز معاملات این صندوق در نماد «گنجین» در بازار آغاز می‌شود. ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری‌ صندوق گنجین ۱۰ هزار ریال و حداقل سرمایه صندوق نیز ۱۰۰ میلیارد ریال است.

سلمان خادم‌المله مدیرعامل تامین سرمایه امین در ابتدای این نشست با اشاره به موفقیت هفته گذشته شرکت تامین سرمایه امین در عرضه سهام هلدینگ سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا» در بورس تهران گفت که صندوق «گنجین» با مدیریت حرفه‌ای و کارآمد آن، چشم‌انداز روشنی در بازار خواهد داشت.

او به فرایند تاسیس این صندوق اشاره کرد و گفت: صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید در اواخر سال ۱۳۹۵ در سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید تا فعالیت خود را در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ به عنوان صندوقی با درآمد ثابت آغاز کند.

به گفته خادم‌المله، این صندوق سرمایه‌گذاری اولین صندوق مبتنی بر صدور و ابطال است که در فرابورس معامله می‌شود و معاملات ثانویه آن از طریق فرابورس امکان‌پذیر است، در این میان سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها و یا از طریق سیستم معاملات برخط، واحدهای این صندوق را خریداری کنند.

بیشترین بازدهی ممکن با صندوق‌های سرمایه‌گذاری

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه امین، هدف از تشکیل این صندوق تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه و تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی و مدیریت حرفه‌ای این سبد است و یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت آن نیز پرداخت سود روزشمار به دارندگان واحدهای صندوق است.

خادم‌المله در ادامه با بیان اینکه تمام هدف ما این است که سرمایه‌گذارانی که صندوق گنجینه یکم آوید را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند از بیشترین بازدهی ممکن منتفع شوند، گفت: برای دستیابی به این هدف، تحلیلگران این صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار (سهام با درجه ریسک متفاوت، اوراق مشارکت، گواهی سپرده‌های بانکی و…) را پیگیری می‌کنند.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید درباره تغییر نوع این صندوق گفت: براساس مصوبه مجمعی که در دی‌ماه سال ۹۸ برگزار شد، نوع این صندوق به صندوق قابل معامله با درآمد ثابت (بدون تقسیم سود) تغییر پیدا کرد و اساسنامه جدید آن در اسفندماه همان سال در سازمان بورس و اوراق بهادار مورد تایید قرار گرفت.

صندوق‌های قابل معامله با درآمد ثابت یا همان ETFها، از لحاظ زمینه کاری مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، اما مانند یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

به گفته خادم‌المله، دیگر تفاوت اصلی ساختارETF ها با صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود، ایجاد نقدشوندگی با بهره‌گیری از پتانسیل بازار سهام است. او در این باره تصریح کرد: درETF ها رکن ضامن نقدشوندگی حذف شده‌ و رکن جدیدی به عنوان بازارگردان، زمینه نقدشوندگی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF را در بازار سرمایه فراهم می‌کند.

حداقل سود روزشمار ۲۰ درصد

سیدعلی تقوی، مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین نیز در ادامه این نشست با اشاره به میزان سود این صندوق گفت: مزایای این صندوق شامل سود روزشمار حداقل ۲۰ درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به صورت آنلاین و شفاف‌بودن آن است و با توجه به پیش‌بینی استقبال از واحدهای صندوق گنجین درخواست داده‌ایم سقف سرمایه صندوق از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

او در ادامه افزود که خالص ارزش دارایی‌های این صندوق حدود ۱۳.۵ میلیارد تومان و میانگین بازدهی سالانه آن حدود ۳۷ درصد است.

شرکت تامین سرمایه امین در مسیر بورسی شدن

شرکت تامین سرمایه امین به عنوان مدیر صندوق و بازارگردان صندوق گنجین، نخستین شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه ایران است. این تامین سرمایه فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ آغاز کرد و اکنون با سرمایه ۳ هزار میلیارد ریالی یکی از نهادهای مالی بازار سرمایه به شمار می‌رود.

تامین سرمایه امین با دارا بودن چندین صندوق سرمایه‌گذاری، مدیریت حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال منابع صندوق‌های سرمایه‌گذاری را در اختیار دارد.

این شرکت تامین سرمایه در حوزه‌های تامین مالی، طراحی و انتشار ابزارهای جدید، عرضه اوراق بهادار، ارزش‌گذاری، سرمایه‌گذاری، بازارگردانی، سبدگردانی، تاسیس و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه خدمات مدیریت دارایی‌ها ، مدیریت ریسک، پذیرش شرکت‌ها، ادغام و تملیک و تجدید ساختار سازمانی فعال است.

مدیرعامل این تامین سرمایه، در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره احتمال بورسی شدن شرکت تامین سرمایه امین گفت: کارگروه بورسی شدن تامین سرمایه امین به شدت فعال است و مراحل پذیرش را طی می‌کند، در این راستا سه‌شنبه هفته آینده جلسه هیات پذیرش تامین سرمایه امین در بورس را داریم و به این ترتیب انتظار می‌رود شاهد عرضه اولیه سهام این شرکت در روزهای آتی باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، روز گذشته هر واحد صندوق گنجینه یکم آوید در جریان گشایش، رقم 10 هزار و 271 ریال در بازار ابزارهای نوین مالی کشف قیمت شد و از امروز معاملات این صندوق در نماد «گنجین» در بازار آغاز می‌شود. ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری‌ صندوق گنجین 10 هزار ریال و حداقل سرمایه صندوق نیز 100 میلیارد ریال است.

سلمان خادم‌المله مدیرعامل تامین سرمایه امین در ابتدای این نشست با اشاره به موفقیت هفته گذشته شرکت تامین سرمایه امین در عرضه سهام هلدینگ سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا» در بورس تهران گفت که صندوق «گنجین» با مدیریت حرفه‌ای و کارآمد آن، چشم‌انداز روشنی در بازار خواهد داشت.

او به فرایند تاسیس این صندوق اشاره کرد و گفت: صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید در اواخر سال 1395 در سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید تا فعالیت خود را در اردیبهشت‌ماه سال 96 به عنوان صندوقی با درآمد ثابت آغاز کند.

به گفته خادم‌المله، این صندوق سرمایه‌گذاری اولین صندوق مبتنی بر صدور و ابطال است که در فرابورس معامله می‌شود و معاملات ثانویه آن از طریق فرابورس امکان‌پذیر است، در این میان سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها و یا از طریق سیستم معاملات برخط، واحدهای این صندوق را خریداری کنند.

بیشترین بازدهی ممکن با صندوق‌های سرمایه‌گذاری

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه امین، هدف از تشکیل این صندوق تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه و تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی و مدیریت حرفه‌ای این سبد است و یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت آن نیز پرداخت سود روزشمار به دارندگان واحدهای صندوق است.

خادم‌المله در ادامه با بیان اینکه تمام هدف ما این است که سرمایه‌گذارانی که صندوق گنجینه یکم آوید را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند از بیشترین بازدهی ممکن منتفع شوند، گفت: برای دستیابی به این هدف، تحلیلگران این صندوق، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار (سهام با درجه ریسک متفاوت، اوراق مشارکت، گواهی سپرده‌های بانکی و…) را پیگیری می‌کنند.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید درباره تغییر نوع این صندوق گفت: براساس مصوبه مجمعی که در دی‌ماه سال 98 برگزار شد، نوع این صندوق به صندوق قابل معامله با درآمد ثابت (بدون تقسیم سود) تغییر پیدا کرد و اساسنامه جدید آن در اسفندماه همان سال در سازمان بورس و اوراق بهادار مورد تایید قرار گرفت.

صندوق‌های قابل معامله با درآمد ثابت یا همان ETFها، از لحاظ زمینه کاری مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، اما مانند یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود.

به گفته خادم‌المله، دیگر تفاوت اصلی ساختارETF ها با صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود، ایجاد نقدشوندگی با بهره‌گیری از پتانسیل بازار سهام است. او در این باره تصریح کرد: درETF ها رکن ضامن نقدشوندگی حذف شده‌ و رکن جدیدی به عنوان بازارگردان، زمینه نقدشوندگی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF را در بازار سرمایه فراهم می‌کند.

حداقل سود روزشمار 20 درصد

سیدعلی تقوی، مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین نیز در ادامه این نشست با اشاره به میزان سود این صندوق گفت: مزایای این صندوق شامل سود روزشمار حداقل 20 درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به صورت آنلاین و شفاف‌بودن آن است و با توجه به پیش‌بینی استقبال از واحدهای صندوق گنجین درخواست داده‌ایم سقف سرمایه صندوق از 100 میلیارد تومان به 1000 میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

او در ادامه افزود که خالص ارزش دارایی‌های این صندوق حدود 13.5 میلیارد تومان و میانگین بازدهی سالانه آن حدود 37 درصد است.

شرکت تامین سرمایه امین در مسیر بورسی شدن

شرکت تامین سرمایه امین به عنوان مدیر صندوق و بازارگردان صندوق گنجین، نخستین شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه ایران است. این تامین سرمایه فعالیت خود را در سال 1387 آغاز کرد و اکنون با سرمایه 3 هزار میلیارد ریالی یکی از نهادهای مالی بازار سرمایه به شمار می‌رود.

تامین سرمایه امین با دارا بودن چندین صندوق سرمایه‌گذاری، مدیریت حدود 40 هزار میلیارد ریال منابع صندوق‌های سرمایه‌گذاری را در اختیار دارد.

این شرکت تامین سرمایه در حوزه‌های تامین مالی، طراحی و انتشار ابزارهای جدید، عرضه اوراق بهادار، ارزش‌گذاری، سرمایه‌گذاری، بازارگردانی، سبدگردانی، تاسیس و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ارائه خدمات مدیریت دارایی‌ها ، مدیریت ریسک، پذیرش شرکت‌ها، ادغام و تملیک و تجدید ساختار سازمانی فعال است.

مدیرعامل این تامین سرمایه، در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره احتمال بورسی شدن شرکت تامین سرمایه امین گفت: کارگروه بورسی شدن تامین سرمایه امین به شدت فعال است و مراحل پذیرش را طی می‌کند، در این راستا سه‌شنبه هفته آینده جلسه هیات پذیرش تامین سرمایه امین در بورس را داریم و به این ترتیب انتظار می‌رود شاهد عرضه اولیه سهام این شرکت در روزهای آتی باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مدیرعامل تامین سرمایه امین از بورسی شدن این شرکت خبر داد. سلمان خادم‌المله در مراسم پخش زنده آغاز معاملات صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید گفت: کارگروه بورسی شدن تامین سرمایه امین به شدت فعال است و مراحل پذیرش را طی می‌کند. وی افزود: در این راستا سه‌شنبه هفته آینده جلسه هیات پذیرش تامین سرمایه امین در بورس تشکیل خواهد شد و انتظار می‌رود در روزهای آتی شاهد عرضه اولیه سهام این شرکت باشیم. تامین سرمایه امین به‌زودی در بورس

به گزارش رادیو سهام، خادم‌المله در ادامه به عرضه دیگر سهام مجموعه شستا در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: در راستای عرضه و واگذاری دیگر سهام مجموعه شستا در بازار سهام، عرضه سهام سرمایه‌گذاری سیمان تامین و سرمایه‌گذاری عمومی تامین نیز درحال طی مراحل نهایی است و به‌زودی شاهد عرضه سهام این شرکت‌ها خواهیم بود.

مدیرعامل تامین سرمایه امین در ادامه با اشاره به موفقیت هفته گذشته شرکت تامین سرمایه امین در عرضه سهام هلدینگ سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی «شستا» در بورس تهران گفت: صندوق «گنجین» با مدیریت حرفه‌ای و کارآمد آن، چشم‌انداز روشنی در بازار خواهد داشت. خادم‌المله در همین راستا به معرفی ظرفیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آوید پرداخت و گفت: این صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در فرابورس ایران قابل معامله و حداقل سود آن نیز 20 درصد است. وی ادامه داد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، ولی مشابه یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. وی صندوق «گنجین» را اولین صندوق مبتنی بر صدور و ابطال که در فرابورس معامله می‌شود، دانست و گفت: معاملات ثانویه صندوق آوید از طریق فرابورس امکان‌پذیر است و سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها یا از طریق سیستم معاملات برخط، واحدهای این صندوق را خریداری کنند.

به گفته مدیرعامل تامین سرمایه امین، هدف از تشکیل این صندوق تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه و تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی و مدیریت حرفه‌ای این سبد است و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای آن نیز پرداخت سود روزشمار به دارندگان واحدهای صندوق است. خادم‌المله مزایای این صندوق را سود روزشمار حداقل 20 درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به‌صورت آنلاین وشفاف‌بودن عنوان کرد.  در همین رابطه سیدعلی تقوی، مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین نیز در ادامه این نشست با اشاره به میزان سود این صندوق گفت: مزایای این صندوق شامل سود روزشمار حداقل 20 درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به‌صورت آنلاین و شفاف‌بودن آن است و با توجه به پیش‌بینی استقبال از واحدهای صندوق گنجین درخواست داده‌ایم سقف سرمایه صندوق از 100 میلیارد تومان به 1000 میلیارد تومان افزایش پیدا کند. او در ادامه افزود که خالص ارزش دارایی‌های این صندوق حدود 5/ 13 میلیارد تومان و میانگین بازدهی سالانه آن حدود 37 درصد است.

یادآور می‌شود صندوق گنجینه یکم آوید روز گذشته در جریان گشایش، رقم 10 هزار و 271 ریال در بازار ابزارهای نوین مالی کشف قیمت شد و از امروز اول اردیبهشت ماه معاملات این صندوق در نماد «گنجین» در بازار آغاز می‌شود. ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری‌ صندوق گنجین 10 هزار ریال و حداقل سرمایه صندوق نیز 100 میلیارد ریال است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

خادم‌المله در ادامه به عرضه دیگر سهام مجموعه شستا در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: در راستای عرضه و واگذاری دیگر سهام مجموعه شستا در بازار سهام، عرضه سهام سرمایه‌گذاری سیمان تامین و سرمایه‌گذاری عمومی تامین نیز درحال طی مراحل نهایی است و به‌زودی شاهد عرضه سهام این شرکت‌ها خواهیم بود. مدیرعامل تامین سرمایه امین در ادامه با اشاره به موفقیت هفته گذشته شرکت تامین سرمایه امین در عرضه سهام هلدینگ سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی «شستا» در بورس تهران گفت: صندوق «گنجین» با مدیریت حرفه‌ای و کارآمد آن، چشم‌انداز روشنی در بازار خواهد داشت. خادم‌المله در همین راستا به معرفی ظرفیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه آوید پرداخت و گفت: این صندوق‌ سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در فرابورس ایران قابل معامله و حداقل سود آن نیز 20 درصد است. وی ادامه داد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال هستند، ولی مشابه یک سهم در بازار سرمایه معامله و قیمت آن در نتیجه عرضه و تقاضا مشخص می‌شود. وی صندوق «گنجین» را اولین صندوق مبتنی بر صدور و ابطال که در فرابورس معامله می‌شود، دانست و گفت: معاملات ثانویه صندوق آوید از طریق فرابورس امکان‌پذیر است و سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها یا از طریق سیستم معاملات برخط، واحدهای این صندوق را خریداری کنند. به گفته مدیرعامل تامین سرمایه امین، هدف از تشکیل این صندوق تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه و تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی و مدیریت حرفه‌ای این سبد است و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزایای آن نیز پرداخت سود روزشمار به دارندگان واحدهای صندوق است. خادم‌المله مزایای این صندوق را سود روزشمار حداقل 20 درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به‌صورت آنلاین وشفاف‌بودن عنوان کرد.  در همین رابطه سیدعلی تقوی، مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین نیز در ادامه این نشست با اشاره به میزان سود این صندوق گفت: مزایای این صندوق شامل سود روزشمار حداقل 20 درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها به‌صورت آنلاین و شفاف‌بودن آن است و با توجه به پیش‌بینی استقبال از واحدهای صندوق گنجین درخواست داده‌ایم سقف سرمایه صندوق از 100 میلیارد تومان به 1000 میلیارد تومان افزایش پیدا کند. او در ادامه افزود که خالص ارزش دارایی‌های این صندوق حدود 5/ 13 میلیارد تومان و میانگین بازدهی سالانه آن حدود 37 درصد است. یادآور می‌شود صندوق گنجینه یکم آوید روز گذشته در جریان گشایش، رقم 10 هزار و 271 ریال در بازار ابزارهای نوین مالی کشف قیمت شد و از امروز اول اردیبهشت ماه معاملات این صندوق در نماد «گنجین» در بازار آغاز می‌شود. ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری‌ صندوق گنجین 10 هزار ریال و حداقل سرمایه صندوق نیز 100 میلیارد ریال است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معرفی ظرفیت‌های صندوق سرمایه‌گذاری یکم آوید بصورت آنلاین با حضور سلمان خادم المله و علی تقوی مدیرعامل و مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین برگزار شد تا معاملات هر واحد این صندوق با کشف قیمت 10271 ریال در بازار ابزارهای نوین مالی از امروز در نماد “گنجین” آغاز شود. ارزش اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری‌ صندوق گنجین هزار تومان و حداقل سرمایه آن نیز 100 میلیارد تومان است.

هدف از تاسیس صندوق و یکی از مهمترین ویژگی‌ها

خادم‌المله درخصوص فرایند تاسیس این صندوق گفت: صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید اواخر سال 95 در سازمان بورس به ثبت رسید و فعالیت را در اردیبهشت‌ سال 96 به عنوان صندوق با درآمد ثابت آغاز کرد. این صندوق سرمایه‌گذاری اولین صندوق مبتنی بر صدور و ابطال است که در فرابورس معامله می‌شود و معاملات ثانویه آن از طریق فرابورس امکان‌پذیر است. در این میان سرمایه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها یا از طریق سیستم معاملات برخط، واحدهای این صندوق را خریداری کنند.

وی افزود: هدف از تشکیل این صندوق تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه و تشکیل سبدی از دارایی‌های مالی و مدیریت حرفه‌ای این سبد است و یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت آن نیز پرداخت سود روزشمار به دارندگان واحدهای صندوق است. برای منتفع شدن از بیشترین بازدهی برای سرمایه‌گذارانی که این صندوق را انتخاب کرده‌اند، سرمایه‌گذاری در انواع اوراق بهادار (سهام با درجه ریسک متفاوت، اوراق مشارکت، گواهی سپرده‌های بانکی و…) پیگیری می‌شود.

این مقام مسئول درباره تغییر نوع این صندوق توضیح داد: براساس مصوبه مجمعی که دی‌ سال 98 برگزار شد، نوع این صندوق به قابل معامله با درآمد ثابت (بدون تقسیم سود) تغییر پیدا کرد و اساسنامه جدید آن اسفند ماه در سازمان بورس مورد تائید قرار گرفت. تفاوت اصلی ساختارETF ها با صندوق‌های سرمایه‌گذاری موجود، ایجاد نقدشوندگی با بهره‌گیری از ظرفیت بازار سهام است. درETF ها رکن ضامن نقدشوندگی حذف شده‌ و رکن جدیدی به عنوان بازارگردان، زمینه نقدشوندگی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری ETF را در بازار سرمایه فراهم می‌کند.

برنامه تامین سرمایه امین برای حضور در بورس

خادم المله درباره ورود تامین سرمایه امین به بورس گفت: کارگروه بورسی شدن این شرکت فعال بوده و مراحل پذیرش را طی می‌کند. سه‌شنبه هفته آینده جلسه هیات پذیرش در بورس برگزار می شود و انتظار می‌رود شاهد عرضه اولیه سهام این شرکت در ماه های آینده باشیم.

مزایای صندوق سرمایه‌گذاری یکم آوید

علی تقوی مدیر دارایی و سرمایه‌گذاری تامین سرمایه امین نیز با اشاره به میزان سود این صندوق گفت: مزایای این صندوق شامل سود روزشمار حداقل 20 درصد، داشتن بازارگردان، امکان انجام معاملات واحدها بصورت آنلاین و شفاف‌بودن آن است و با توجه به پیش‌بینی استقبال از واحدهای صندوق “گنجین” درخواست داده‌ایم سقف سرمایه صندوق از 100 به هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند. خالص ارزش دارایی‌های این صندوق حدود 13.5 میلیارد تومان و میانگین بازدهی سالانه آن حدود 37 درصد است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.