دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

در این گزارش با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری براساس ارزش خالص دارایی لیست شده‌اند، تا مخاطبان سیگنال با دید بهتری پول خود را به صندوق های سرمایه گذاری بسپارند.

سال 99 نقطه عطفی در بازار سرمایه

یکی از اتفاقات بسیار خوبی که در سال 99 برای بازار سرمایه افتاد، افزایش حجم و ارزش معاملات بود. با بیشتر شدن تعداد فعالان بازار سرمایه و صدور کدهای بورسی جدید، جان تازه ای به بازار بورس بخشیده شد. طبق آمار، حدود یک و نیم میلیون کد بورسی جدید در سه ماه ابتدایی سال 99 صادر شد. ارزش معاملات در همین سه ماه بیش از کل سال 98 برآورد شده است. حمایت های مسئولان و کاهش نرخ سود سپرده های بانکی نیز مزید بر علت شد تا روز به روز حجم نقدینگی موجود در بازار بیشتر و بیشتر شود.

در این میان صندوق های سرمایه گذاری به عنوان انتخابی هوشمندانه برای تازه واردان در بازار سرمایه، وارد گود شدند و دارایی های صندوق ها به طرز چشمگیری رو به افزایش گذاشت. افزایش خالص ارزش دارایی ها در صندوق های سرمایه گذاری به حدی بود که برخی از صندوق ها با کمبود تعداد واحد سرمایه گذاری مواجه شدند و به سقف میزان مجاز سرمایه گذاری رسیدند. در این حال بعضی از صندوق ها توانستند با مجوز سازمان بورس تعداد واحدهای سرمایه گذاری صندوق را افزایش دهند و منابع مالی بیشتری جذب کنند.

جذب سرمایه برای هر کسب و کاری اهمیت فوق العاده و تعیین کننده ای دارد اما برای صندوق های سرمایه گذاری که نهاد های مالی و حقوقی هستند که خدمات­شان مستقیما با مدیریت سرمایه های عمومی در ارتباط است، این اهمیت چندین برابر می شود. طبیعتا علت های زیادی وجود دارد که باعث می شود یک صندوق منابع مالی بیشتری از سایر صندوق ها جذب کند.

توانایی و مهارت مدیران صندوق ها، تبلیغات، تولید محتوای تخصصی، ارتباط با بانک ها و عملکرد درخشان در گذشته؛ از جمله عواملی هستند که باعث می شوند جذب منابع در صندوق های سرمایه گذاری با یکدیگر متفاوت باشد. از نظر میزان دارایی، صندوق های سرمایه گذاری را در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته کوچک و بزرگ تقسیم می کنند. این تقسیم بندی بر اساس قوانین سازمان بورس انجام می شود و سقف دارایی مجاز در هر صندوق، نوع آن را مشخص می کند. موسسان صندوق در زمان تاسیس صندوق باید اندازه صندوق را با توجه به سرمایه اولیه ثبت شده و قوانین سازمان بورس مشخص نمایند.

در این گزارش نگاهی به صندوق های سرمایه گذاری برتر از نظر ارزش خالص دارایی ها می اندازیم.

این گزارش که در پایان فصل بهار سال 99 تهیه شده است به معرفی سه صندوق برتر از انواع صندوق های سرمایه گذاری می پردازد. گفتنی است صندوق های سرمایه گذاری در سه نوع با درآمد ثابت، سهامی و مختلط تقسیم شده اند.


با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت

نام صندوقخالص ارزش دارایی (میلیون ریال)
گنجینه زرین شهر301,764,519
لوتوس پارسیان199,962,518
ره آورد آباد مسکن148,707,846

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در مقایسه با سایر صندوق های سرمایه گذاری ارزشی به مراتب بالاتر دارند. آمار کلی نشان می دهد که 90 درصد سرمایه های جذب شده در تمام صندوق های سرمایه گذاری، به صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت اختصاص پیدا کرده است.

صندوق گنجینه زرین شهر تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه تمدن فعالیت می کند و در لیست صندوق های بانکی قرار دارد. صندوق گنجینه زرین شهر جزو صندوق های بانک شهر می باشد و به صورت ماهانه (مشابه حساب های سپرده بانکی) تقسیم سود می کند. بیشترین خالص ارزش دارایی در بین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در اختیار صندوق گنجینه زرین شهر قرار دارد. ارزش این صندوق 30 هزار میلیارد تومان است و با دومین صندوق بزرگ درآمد ثابت، اختلاف معنادار 10 هزار میلیارد تومانی دارد.

صندوق لوتوس پارسیان با مدیریت سرمایه ای در حدود 20 هزار میلیارد تومان در رده دوم قرار دارد. صندوق ره آورد آباد مسکن با ارزش دارایی بالغ بر 14 هزار میلیارد تومان در جایگاه سوم قرار گرفته است. صندوق ره آورد آباد مسکن نیز جزو صندوق های بانکی بوده و تحت مدیریت کارگزاری بانک مسکن فعالیت می کند.


با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی

نام صندوقخالص ارزش دارایی (میلیون ریال)
مشترک پیشرو29,735,482
مشترک ارزش کاوان آینده25,812,416
مشترک بورسیران18,829,388

در صندوق های سهامی بیشترین خالص ارزش دارایی ها مربوط به صندوق مشترک پیشرو می باشد. این صندوق از زیر مجموعه های شرکت سبدگردان انتخاب مفید است و بیش از 2 هزار و 900 میلیارد تومان ارزش دارد.

دومین صندوق سهامی برتر از نظر ارزش دارایی ها، صندوق مشترک ارزش کاوان آینده با 2 هزار و پانصد میلیارد تومان و سومین صندوق هم صندوق مشترک بورسیران با یک هزار و هشتصد میلیارد تومان دارایی است.

بیشتر بخوانید
تحلیل پرتفوی صندوق بورسیران

با ارزش ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط

نام صندوقخالص ارزش دارایی (میلیون ریال)
تجربه ایرانیان8,309,595
ثروت آفرین پارسیان3,511,648
مختلط گوهر نفیس تمدن3,446,767

صندوق تجربه ایرانیان در بین صندوق های مختلط با اختلاف زیاد نسبت به سایر صندوق ها در صدر جدول بالاترین خالص ارزش دارایی قرار دارد. این صندوق با مدیریت بیش از 800 میلیارد تومان سرمایه عنوان پرطرفدارترین صندوق مختلط را نصیب خود کرده است. جالب است که این صندوق نیز مشابه صندوق های با درآمد ثابت جزو صندوق های بانکی ست. کارگزاری بانک آینده که زیر نظر بانک آینده فعالیت می کند مدیر صندوق تجربه ایرانیان است. شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان با مدیریت صندوق ثروت آفرین پارسیان دومین صندوق ارزشمند از نوع مختلط را در اختیار دارد. صندوق ثروت آفرین پارسیان جزو صندوق های ETF بوده و در بورس با نماد “ثروتم” مورد معامله قرار می گیرد. ارزش دارایی های این صندوق به بیش از 350 میلیارد تومان می رسد.

بیشتر بخوانید
لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در بهار 99
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

آخرین ماه فصل پاییز 98 را در حالی پشت سر گذاشتیم که آذر ماه بین ماه های دیگر پاییز برای بازار سرمایه، امید بخش تر و دلگرم کننده تر بود. بدون شک قوی ترین و ضعیف ترین عملکردها می تواند برای سرمایه گذاران به عنوان ملاک مهمی جهت انتخاب محب سرمایه گذاری، حائز اهمیت باشد. به همین دلیل در سیگنال گزارش ماهانه بهترین و بدترین صندوق های سرمایه گذاری را از این منظر مورد بررسی قرار می دهیم.

سرمایه گذاری مطمئن و کم ریسک با صندوق های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری بدون شناخت و دانش کافی امر پر ریسکی است. افراد عادی جامعه معمولا فرصت نمی کنند خودشان از سریق یادگیری این علم، اقدام به سرمایه گذاری کنند.

اما آیا می توان با این بهانه فرصت های باالقوه سرمایه گذاری در کشور را از عموم مردم دریغ کرد؟ آیا راهی وجود ندارد که افراد بتوانند با صرف زمان کمتر و دریافت بهینه ترین فرصت های سرمایه گذاری، وارد دنیای سرمایه گذاری شوند و ارزش پول شان را از خطراتی نظیر تورم و گرانی حفظ کنند؟ جواب این سوال را در بخش آموزش صندوق های سرمایه گذاری بیابید.

بهترین و بدترین صندوق های سرمایه گذاری در آذرماه سال 98 کدام بودند؟

در این گزارش قصد داریم مخاطبان گرامی سیگنال را با آمار و عملکرد بهترین و بدترین صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه کشور، آشنا کنیم تا مفیدترین معیارهایی که در انتخاب صندوق های سرمایه گذاری موثر است را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

لازم به ذکر است؛ صندوق های سرمایه گذاری در سه دسته اصلی، سهامی، درآمد ثابت و مختلط تقسیم بندی شده است.

بیشتر بخوانید
10 صندوق سرمایه گذاری برتر در پاییز 98

ترین های صندوق های سرمایه گذاری سهامی در آذرماه 98

بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری سهامی از لحاظ بازدهی، ریسک، قیمت و کل ارزش دارایی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:


پربازده ترین و کم بازده ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی


بهترین صندوق سهامی ارزش کاوان آینده 26.79%
بدترین صندوق سهامی مشترک البرز 4.66%

پر ریسک ترین و کم ریسک ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی


پر ریسک ترین صندوق سهامی آوای سهام کیان 1.11
کم ریسک ترین صندوق سهامی مشترک البرز 0.50

ارزان ترین و گران ترین قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق سهامی (NAV صدور)


ارزان ترین صندوق سهامی سرو سودمند مدبران 14,163 ریال
گران ترین صندوق سهامی مشترک آگاه 97,703,892 ریال

بالاترین و پایین‌ترین ارزش کل دارایی‌های صندوق سهامی


بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق سهامی پیشرو 6,004,285 میلیون ریال
پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق سهامی مشترک سبحان 64,142 میلیون ریال

ترین های صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت در آذرماه 98

بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت از لحاظ بازدهی، ریسک، قیمت و کل ارزش دارایی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:


پربازده ترین و کم بازده ترین صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت


بهترین صندوق درآمد ثابت صنعت و معدن 7.16%
بدترین صندوق درآمد ثابت اعتماد آفرین پارسیان 0.43%

پر ریسک ترین و کم ریسک ترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت


پر ریسک ترین صندوق درآمد ثابت با درآمد ثابت تصمیم 0.86
کم ریسک ترین صندوق درآمد ثابت ارزش آفرین گلرنگ 0.00

ارزان ترین و گران ترین قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق درآمد ثابت (NAV صدور)


ارزان ترین صندوق درآمد ثابت نامی مفید 10,031ریال
گران ترین صندوق درآمد ثابت حامی 2,999,180 ریال

بالاترین و پایین‌ترین ارزش کل دارایی‌های صندوق درآمد ثابت


بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق درآمد ثابت گنجینه زرین شهر 284,122,388 میلیون ریال
پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق درآمد ثابتنیکوکاری دانشگاه تهران35,706 میلیون ریال

ترین های صندوق های سرمایه گذاری مختلط در آذرماه 98

بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری مختلط از لحاظ بازدهی، ریسک، قیمت و کل ارزش دارایی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:


پربازده ترین و کم بازده ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط


بهترین صندوق مختلطتوسعه پست بانک13.00%
بدترین صندوق مختلطمشترک سپهر آتی%5.38

پر ریسک ترین و کم ریسک ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط


پر ریسک ترین صندوق مختلطمشترک پارس0.68
کم ریسک ترین صندوق مختلطتجربه ایرانیان0.29

ارزان ترین و گران ترین قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق مختلط (NAV صدور)


ارزان ترین صندوق مختلطسپهر انديشه نوين36,637 ریال
گران ترین صندوق مختلطکارگزاری بانک تجارت27,571,252 ریال

بالاترین و پایین‌ترین ارزش کل دارایی‌های صندوق مختلط


بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق مختلطتجربه ايرانيان5,711,852 میلیون ریال
پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق مختلط یکم نیکوکاری آگاه37,024 میلیون ریال
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در نیم سالی که از سال 98 گذشت، صندوق های سرمایه گذاری توانستند عملکرد مثبتی از خود به ثبت برسانند. در این میان انتخاب صندوق سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در بین بیش از 200 صندوقی که در کشور فعالیت می کنند امر آسانی نیست. در سیگنال با ارائه گزارش‌ها و تحلیل‌های راهبردی منظم، در تلاشیم تا مفیدترین معیارهایی که در انتخاب صندوق های سرمایه گذاری موثر است در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

در این گزارش به ترین های صندوق های سرمایه گذاری پرداخته ایم. لازم به ذکر است؛ صندوق های سرمایه گذاری در سه دسته اصلی، سهامی، درآمد ثابت و مختلط تقسیم بندی شده است.

ترین‌های صندوق‌های سهامی

بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری سهامی از لحاظ بازدهی، ریسک، قیمت و کل ارزش دارایی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:


پربازده ترین و کم بازده ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی


بهترین صندوق سهامی بورسیران 120.74%
بدترین صندوق سهامی یکم سهام گستران شرق 32.41%

نکته حائز اهمیت در رابطه با صندوق‌های سهامی این است که بدترین صندوق سهامی از لحاظ بازدهی 32.41% سودآوری برای سرمایه‌گذاران خود داشته است.


پر ریسک‌ترین و کم ریسک‌ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی


پر ریسک‌ترین صندوق سهامی آوای سهام کیان 1.18
کم ریسک‌ترین صندوق سهامی نواندیشان 0.34

ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق سهامی (NAV صدور)


ارزان‌ترین صندوق سهامی سرو سودمند مدبران 12.299 ریال
گران‌ترین صندوق سهامی مشترک آگاه 85.774.227 ریال

بالاترین و پایین‌ترین ارزش کل دارایی‌های صندوق سهامی


بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق سهامی پیشرو 4.621.683 میلیون ریال
پایین‌ترین خالص ارزش دارایی صندوق سهامی یکم سهام گستران شرق 1.643 میلیون ریال

ترین‌های صندوق‌های با درآمد ثابت

بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت از لحاظ بازدهی، ریسک، قیمت و کل ارزش دارایی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:


پر بازده ترین و کم‌بازده ترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت


بهترین صندوق با درآمد ثابت مشترک صبای هدف 27.25%
بدترین صندوق با درآمد ثابت کوثر یکم 8.33%

پر ریسک‌ترین و کم ریسک‌ترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت (بتای صندوق)


پر ریسک‌ترین صندوق با درآمد ثابت مشترک بانک مسکن 0.88
کم ریسک‌ترین صندوق با درآمد ثابت مشترک آتیه نوین 0.00

ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق با درآمد ثابت (NAV صدور)


ارزان‌ترین صندوق با درآمد ثابت مشترک آسمان امید 10,044 ریال
گران‌ترین صندوق با درآمد ثابت حامی 2,865,294 ریال

بالاترین و پایین‌ترین ارزش کل دارایی‌های صندوق با درآمد ثابت


بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق با درآمد ثابت گنجینه زرین شهر 266,367,032 میلیون ریال
پایین‌ترین خالص ارزش دارایی صندوق با درآمد ثابت توسعه سرمایه نیکی 54,936 میلیون ریال

ترین‌های صندوق‌های مختلط

بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری مختلط از لحاظ بازدهی، ریسک، قیمت و کل ارزش دارایی‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:


پر بازده ترین و کم‌بازده ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط


بهترین صندوق مختلط مشترک کوثر 86.79%
بدترین صندوق مختلط آرمان سپهر آشنا 25.35%

پر ریسک‌ترین و کم ریسک‌ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط (بتای صندوق)


پر ریسک‌ترین صندوق مختلط توسعه ممتاز 0.78
کم ریسک‌ترین صندوق مختلط مشترک کوثر 0.28

ارزان‌ترین و گران‌ترین قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق مختلط (NAV صدور)


ارزان‌ترین صندوق مختلط سپهر انديشه نوين 34,762 ریال
گران‌ترین صندوق مختلط کارگزاری بانک تجارت 24,757,597 ریال

بالاترین و پایین‌ترین ارزش کل دارایی‌های صندوق مختلط

بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق مختلط تجربه ايرانيان 7,026,636 میلیون ریال
پایین‌ترین خالص ارزش دارایی صندوق مختلط نیکی گستران 71,707 میلیون ریال
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، جواد عطاران، معاون برنامه ریزی و فناوری بانک شهر با اشاره به شعار بانک شهر با عنوان “نوآوری در خدمات” گفت: به دلیل استقبال صورت گرفته از بورس طی سال های اخیر،بانک شهر علاوه بر کارگزاری شهر، اقدام به ارایه انواع خدمات در شعب بورسی این بانک کرده است.

 وی با اعلام حضور “صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر” به عنوان بزرگترین صندوق درآمد ثابت کشور در بانک شهر  افزود: تاکنون خدمات بورسی در شعب بانک شهر اعم از ارایه خدمات کارگزاری به خصوص در حوزه بورس کالا و بورس انرژی،تسویه پایاپای و سایر خدمات بورسی ایجاد شده است، اکنون نیز ایجاد خدمات احراز هویت در شعب بورسی این بانک امکان پذیر شده است.

فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی(سمات) در این مراسم با قدردانی از هماهنگی بین بخشی صورت گرفته برای ارایه این خدمت مشترک گفت:تلاش ما این است که ارایه خدمت و اطمینان بخشی به هموطنان ما که به بازار سرمایه اعتماد کرده اند هر روز استانداردهای بیشتری را کسب کند و اکنون مفتخریم که اعلام کنیم شرایط احراز هویت بازار سرمایه از دریچه همه 261 شعبه بانک شهر محقق شده است.

مدیرعامل سمات با ارایه برخی آمار از مشارکت سرمایه گذاران بورسی در سامانه احراز هویت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در حال حاضر روزانه 20 هزار نفر برای ثبت نام به سامانه سجام مراجعه می کنند که بیش از 90 درصد آنها افراد جدید الورود به بورس هستند.

وی با اشاره به کارنامه موفق بانک شهر در ایجاد خدمات بورسی و بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در کشور خاطر نشان کرد: امروز بانک شهر پس از بانک پارسیان دومین ارایه دهندگان خدمات بورسی است و توانسته است با گستردگی خود این خدمات را در هر جا به مشتریان ارایه کند.

پس از امضای تفاهم نامه همکاری بین احمد درخشنده مدیرعامل بانک شهر و حسین فهیمی،مدیرعامل شرکت سمات، سامانه احراز هویت سجام شعب بانک شهر رونمایی شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، صبح امروز سامانه احراز هویت مشتریان در سجام برای بانک شهر به عنوان دومین بانک حاضر در بازار سهام (پس از بانک پارسیان) با حضور حسین فهیمی و احمد درخشنده مدیران عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و بانک شهر رونمایی شد.

جواد عطاران معاون برنامه ریزی و اطلاعات بانک شهر در این جلسه با اشاره به اقبال عمومی سرمایه گذاران خرد و کلان در بازار سرمایه گفت: بانک شهر در راستای نوآوری در ارائه خدمات به مشتریان و تکمیل بسته نوین مالی قابل ارائه به علاقه مندان بازار سرمایه با امضای قراردادی با کارگزاری بانک شهر و اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس، تفاهم نامه ای با سپرده گذاری مرکزی منعقد و اقدام به تجهیز 261 شعبه به باجه های بورسی کرد.

وی افزود: این شعبات قادر به ارائه خدمات در صندوق های سرمایه گذاری، ایجاد کد کاربری در سامانه معاملات برخط ، خدمات حساب های وکالتی و واریز به حساب عملیاتی تسویه در بورس کالا و احراز هویت مشتریان در سامانه سجام هستند. در حوزه خدمات مربوط به صندوق های سرمایه گذاری اکنون شعب بانک شهر خدمات صندوق سرمایه گذاری سرآمد و گنجینه زرین شهر را به مشتریان ارائه می دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: امکان ایجاد کد کاربری در سامانه معاملات برخط کارگزاری شهر جهت ارائه خدمات مربوط به بورس اوراق بهادار در 261 شعبه فراهم شده تا با سرویس “بورسار” سهامداران بتوانند نسبت به دریافت کدبورسی اقدام کرده و فعالیت های خرید و فروش سهام را به انجام برسانند . همچنین خدماتی برای مشتریان حقوقی در بورس کالا ارائه شده که در شعب انجام عملیات و تسویه به نمایندگی از کارگزاری شهر در دسترس عموم قرار گرفته است.

خدمات بانک شهر به مشتریان با احراز هویت در سجام

عطاران با اشاره به انعقاد تفاهم نامه این بانک با شرکت سپرده گذاری مرکزی طی مرداد سال جاری توضیح داد: ایجاد سوپر مارکت مالی در بانک شهر، ارائه مجوزهای لازم برای انجام فرآیند احراز هویت مشتریان در سامانه سجام از طریق شعب این بانک، اعطای وب سرویس های فنی سامانه سجام در برنامه های نرم افزاری بانک شهر ازقبیل همراه شهر و اینترنت بانک، فعالیت های مرتبط با تسویه و پایاپای انواع معاملات در بورس کالا و انرژی به عنوان بانک تسویه یار، فراهم کردن امکانات لازه به منظور عضویت بانک در اتاق پایاپای شرکت سمات ، ایجاد امکان توزیع الکترونیکی سود سهام و انواع اوراق بهادار و تسویه آنها را می توان در شمار خدمات انعقاد این تفاهم نامه نام برد.

آمار ثبت نام روزانه افراد جدید الورود

همچنین فهیمی مدیرعامل سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه اقبال قابل توجه سرمایه گذاران به بازار سرمایه نشاندهنده جلب اعتماد عمومی است، گفت: با انعقاد تفاهم نامه با بانک شهر از این پس مشتریان این بانک نیز می توانند با احراز هویت در 261 شعبه این بانک به درگاه ورودی بازار سرمایه ورود کرده و به خدمات آن دسترسی پیدا کنند. در حال حاضر آمار ثبت نام در سامانه سجام به روزانه 20 هزار نفر رسیده که 90 درصد آنها توسط افراد جدید الورود جهت سرمایه گذاری منابع در این بازار صورت می گیرد چراکه اعتماد دارند این منابع به بهترین نحو تجهیز و تجمیع و به بنگاه های اقتصادی تخصیص پیدا می کند.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب بانک شهر در بازار سهام ادامه داد: صندوق گنجینه زرین شهر یکی از پرتعداد ترین یونیت ها را دربین صندوق ها با بیش از 500 هزار نفر در اختیار دارد که امید می رود شهروندان در کنار هویت فیزیکی به ویژه در کلان شهرها، هویت الکترونیکی را نیز ثبت و ضبط کرده تا در هر مکانی بتوانند از تمامی خدمات بورسی بهره ببرند و در کنار هویت شهروندی، پرتفویی از دارایی مالی به عنوان پس انداز زندگی و دوره بازنشستگی داشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، امیرسیدی افزود: این پروژه مهم و بزرگ طی یک برنامه‌ریزی بلند مدت توسعه‌ و عملیاتی، سرانجام در شهریور ماه امسال به مرحله بهره‌برداری رسید و سود سرمایه‌گذاران منتهی به سررسید ۳۱ شهریور با موفقیت از طریق این سیستم پرداخت شد.به گفته وی صندوق گنجینه زرین شهر به عنوان بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری کشور با در اختیار داشتن سبد دارایی‌های متنوع و بیش از یک میلیون سرمایه‌گذار فعال، روزانه پاسخگوی درخواست مشتریان بی‌شماری است.

سیدی تصریح کرد: شرکت صحرا (فینیکس) در نظر دارد تا با ارائه سامانه‌های هوشمندسازی تجاری و بانکداری باز، به حوزه مدیریت، از سرمایه‌گذاری تا عملیات را برای مدیران صندوق‌ها بیش از پیش تسهیل کند. سرعت بالای انجام محاسبات ارزش خالص دارایی‌ها و همچنین انجام عملیات تقسیم سود از مشخصه‌های بارز این راهکار نرم‌افزاری است.

مدیرعامل شرکت صحرا تصریح کرد: با اضافه شدن خدمات هوشمندسازی تجاری، عملیات مدیریت دارایی‌ها، ریسک قابل‌پیش‌بینی بازدهی و روند جریان نقدینگی و سود صندوق برای مدیران تسهیل شده و همچنین عملیات بانکداری باز، اعم از کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های صندوق با قابلیت اطمینان بسیار بالا از طریق ارتباط مستقیم با هسته نرم‌افزاری بانک‌ها را فراهم کرده‌است. وی با بیان اینکه معماری نرم‌افزاری این صندوق به گونه‌ای است که قابلیت انعطاف بالایی جهت ایجاد ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارد گفت: بی‌شک مدیریت دارایی‌های خرد از طریق رشد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصصی بهترین راه برای ورود افراد به بازار سرمایه است و ارائه یک راهکار جامع و با ضریب اطمینان بالای عملیاتی، از الزامات چنین نرم‌افزاری است. سیدی افزود: هوشمندسازی و اتوماسیون حداکثری در چنین نرم‌افزاری علاوه بر کمک به مدیریت و عملیات صندوق‌ها می‌تواند کمک شایانی به نهاد ناظر، جهت اطمینان‌بخشی حداکثری از تطبیق عملیات صندوق با قوانین و مقررات باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، امیر سیدی در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) اظهار داشت: در حال حاضر اطلاعات صندوق ۳۰ ‌هزار میلیارد تومانی گنجینه زرین شهر با موفقیت روی نرم‌افزار مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت صحرا (فینیکس) بارگذاری و این نرم‌افزار در چرخه عملیات قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه معماری نرم‌افزاری این صندوق به گونه‌ای است که قابلیت انعطاف بالایی جهت ایجاد ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه دارد گفت: بی شک مدیریت دارایی‌های خرد از طریق رشد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصصی بهترین راه برای ورود افراد به بازار سرمایه است و ارائه یک راهکار جامع با ضریب اطمینان بالای عملیاتی، از الزامات چنین نرم‌افزاری است.

سیدی ادامه داد: هوشمندسازی و اتوماسیون حداکثری در چنین نرم‌افزاری علاوه بر کمک به مدیریت و عملیات صندوق‌ها می‌تواند کمک شایانی به نهاد ناظر، جهت اطمینان بخشی حداکثری از تطبیق عملیات صندوق با قوانین و مقررات را موجب شود.

وی با بیان اینکه این پروژه بزرگ در یک برنامه‌ریزی بلند مدت توسعه‌ و عملیاتی، در شهریور امسال به بهره‌برداری رسید، افزود: سود سرمایه‌گذاران منتهی به سررسید ۳۱ شهریور با موفقیت از طریق این سیستم پرداخت شد.

به گفته سیدی، صندوق گنجینه زرین شهر به عنوان بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری کشور با در اختیار داشتن سبد دارایی‌های متنوع و بیش از یک میلیون سرمایه‌گذار فعال، روزانه پاسخگوی درخواست مشتریان بی‌شماری است.

وی تصریح کرد: شرکت صحرا (فینیکس) در نظر دارد با ارائه سامانه‌های هوشمندسازی تجاری و بانکداری باز، به حوزه مدیریت، از سرمایه‌گذاری تا عملیات را برای مدیران صندوق‌ها بیش از پیش تسهیل دهد. سرعت بالای انجام محاسبات ارزش خالص دارایی‌ها و همچنین انجام عملیات تقسیم سود از مشخصه‌های بارز این راهکار نرم‌افزاری است.

مدیرعامل شرکت صحرا تصریح کرد: با اضافه شدن خدمات هوشمندسازی تجاری، عملیات مدیریت دارایی‌ها، ریسک قابل پیش‌بینی بازدهی و روند جریان نقدینگی و سود صندوق برای مدیران تسهیل شده و همچنین عملیات بانکداری باز، اعم از کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های صندوق با قابلیت اطمینان بسیار بالا از طریق ارتباط مستقیم با هسته نرم‌افزاری بانک‌ها فراهم شده‌است.

وی با بیان اینکه معماری نرم‌افزاری این صندوق به گونه‌ای است که قابلیت انعطاف بالایی جهت ایجاد ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارد گفت:بی شک مدیریت دارایی‌های خرد از طریق رشد صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصصی بهترین راه برای ورود افراد به بازار سرمایه است و ارائه یک راهکار جامع و با ضریب اطمینان بالای عملیاتی، از الزامات چنین نرم‌افزاری است.

سیدی افزود: هوشمندسازی و اتوماسیون حداکثری در چنین نرم‌افزاری علاوه بر کمک به مدیریت و عملیات صندوق‌ها می‌تواند کمک شایانی به نهاد ناظر، جهت اطمینان بخشی حداکثری از تطبیق عملیات صندوق با قوانین و مقررات را موجب شود.

وی خاطرنشان کرد: شرکت صحرا (فینیکس) در نظر دارد تا پس از این گام مهم، اقدام به توسعه بیش از پیش این نرم‌افزار در راستای اهداف ذکر شده برای ارائه زیرساختی قوی، به بازار سرمایه کشور کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر در تاریخ 17/07/1390 ضمن دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان یک صندوق درآمد ثابت فعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات کلی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

نوع صندوق: با درآمد ثابت
آغاز فعالیت:1390/07/17
مدیر: تامین سرمایه تمدن
مدیر ثبت: تامین سرمایه تمدن
شناسه ملی: 10320673174
متولی: موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت سامان پندار
مدیر سرمایه گذاری: عظیم ثابت، یحیی پروانی، پرویز فاتح
حسابرس: رازدار
ضامن نقدشوندگی: بانک شهر
عمر صندوق: 2711 روز
تلفن: 021-88659625
سایت صندوق: http://ganjinehzarinshahr.com

صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر از زمان تاسیس در سال 1390 با خالص ارزش دارایی­های 5/5 میلیارد تومان فعایت خود را آغاز کرد و بعد از گذشت 7 سال با جذب سرمایه بسیار بالایی که داشته، هم اکنون خالص ارزش دارایی­های آن 27/6 هزار میلیارد تومان است و در این زمینه جایگاه اول را در بین صندوقهای سرمایه گذاری از آن خود کرده است. رتبه دوم با اختلاف متعلق به صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی با خالص ارزش دارایی 16/4 هزار میلیارد تومان است.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر
نمودار قیمت صدور، ابطال و آماری صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر از ابتدای تاسیس تا کنون

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به دلیل اختصاص عمده سرمایه خود به دارایی های با درآمد ثابت، عمدتا از فشار تورمی افزایش قیمت ها بی بهره اند اما همین ویژگی منفی شاید باعث شود در شرایط رکودی بهترین گزینه سرمایه گذاری برای حفظ اصل سرمایه باشند. بازدهی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر در طول دوران فعالیت، سالانه نزدیک به 20 درصد بوده و در یک سال گذشته نیز بازدهی 20/51 درصدی داشته است.

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر
سپرده بانکیاوراق مشارکتسایر دارایی­هاسایر سهامپنج سهم با بیشترین وزن
% 67/1 % 17/5 % 0/6 % 7/5 % 7/4

صندوق های درآمد ثابت بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار باید حداقل 80 درصد از سرمایه خود را در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند.

سهم صنایع در ترکیب دارایی های صندوق

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت مجاز به تخصیص حداکثر 15 درصد از دارایی خود به سهام (شامل سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله) می باشند. در حال حاضر سیاست صندوق گنجینه زرین شهر اختصاص 14/9 درصد از دارایی های خود به سبد سهام بوده است که سهم هر صنعت در قالب نمودار و جدول آمده است.

معرفی و بررسی عملکرد صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر
فلزات اساسیاستخراج کانه ­های فلزیفرآورده های نفتیمحصولات شیمیاییداروییسایر صنایع
% 3/77 % 4/27 % 2/91 % 1/47 % 8/08 % 1/94

ارزش خالص دارایی صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

صندوق سرمایه گذاری گنجینه زرین شهر

ارزش خالص دارایی صندوق گنجینه زرین شهر از 28/9 هزار میلیارد تومان در اسفند ماه 1396 به 27/6 هزار میلیارد تومان در اسفند ماه 1397 افت کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

سیگنال یکشنبه هر هفته پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه را در طول یک هفته گذشته مورد بررسی قرار می‌دهد. صندوق سرمایه‌گذاری “مشترک نوین نگر آسیا”  در هفته منتهی به 3 اسفندماه 1397 با ثبت بازده 0.74 درصد رتبه برتر را در بین پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت کسب کرد. صندوق­ سرمایه‌گذاری “گنجینه زرین شهر” با کسب 0.62 درصد بازدهی در رتبه­ دوم بهترین عملکرد در صندوق‌های با درآمد ثابت قرار دارند. رتبه سوم پربازده‌ترین صندوق بادرآمد ثابت هفته گذشته را نیز صندوق “مشترک صبای هدف” با 0.61 درصد بازدهی کسب کرده است. لازم به ذکر است میانگین بازده کل صندوق‌های بادرآمد ثابت فعال در بازار سرمایه در هفته گذشه 0.44 درصد بوده است.  

در جدول زیر 5 صندوق پربازده با درآمد ثابت در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک نوین نگر آسیا 0٫74 % 14٫29 % 102 سبدگردان نوین نگر آسیا
2 گنجینه زرین شهر 0٫62 % 20٫75 % 290,667 تامین سرمایه تمدن
3 مشترک صبای هدف 0٫61 % 14٫74 % 49 سبدگردان هدف
4 ثابت نامی مفید 0٫60 % 20٫42 % 1,007 سبدگردان انتخاب مفید
5 ارزش آفرینان دی 0٫56 % 20٫93 % 47,626 كارگزاري بانك دي

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های با درآمد ثابت برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز گزینه‌ی بسیار مناسبی هستند. از یک طرف ریسک خیلی پایینی دارند و از طرف دیگر معمولا بازده‌هایی بالاتر از سود بانکی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند. زیرا مدیریت این صندوق‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با تجربه صورت می‌گیرد و اوراق بهادار با درآمد ثابتی برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند که بیشترین پتانسیل را برای بازدهی داشته باشند و از طرفی ریسک آن‌ها به شکل مناسبی مدیریت می‌شود. این صندوق‌ها موظف به سرمایه‌گذاری حداقل ۷۵ درصد از دارایی‌های خود در اوراق با درآمد ثابت می‌باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.