دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

در لیست صندوق های سرمایه گذاری ایران، تعدادی صندوق سرمایه گذاری(mutual fund) هستند که توسط بانک‌ها تاسیس شده و به وسیله کارگزاری مربوط به همان بانک مدیریت می‌شوند. این صندوق‌ها که به صندوق های سرمایه گذاری بانک معروف شده‌اند، هیچ فرقی با بقیه صندوق‌ها ندارند.

صندوق‌های بانکی مانند بقیه صندوق‌ها از انواع مختلف درآمد ثابت، مختلط و سهامی هستند. معروف شدن این صندوق‌ها در بین عوام به نام صندوق های سرمایه گذاری بانکی به این خاطر است که توسط بانک‌ها و موسسات مالی تاسیس شده‌اند. معمولا هم در نام صندوق نشانی از بانکی که آن را تاسیس کرده، آمده است.

بیشتر بخوانید
آشنایی با انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ایران

تاسیس صندوق های سرمایه گذاری بانک

در شهریورماه سال 96 بانک مرکزی بخشنامه‌ای به بانک‌ها ارسال کرد که طبق آن موظف بودند نرخ سود سپرده‌گذاری خود را کاهش دهند. به طوری که نرخ سود سپرده‌های بلند مدت یک ساله به 15 درصد و نرخ سود سپرده‌های کوتاه مدت روزشمار به 10 درصد کاهش یافت.

اما بانک‌ها با تاسیس صندوق های سرمایه گذاری پیشنهاد جالبتری برای سپرده‌گذاران داشتند. صندوق های سرمایه گذاری بانکی با سرمایه‌گذاری سرمایه‌ها در بورس و اوراق بهادار، قول سودهای بالاتر از سودهای سپرده‌گذاری را به مردم دادند و به این ترتیب مردم سرمایه‌شان را از بانک‌ها خارج نکردند و در عوض از سرمایه آن‌ها استفاده بهتری صورت گرفت.

به طوری که اگر سود سپرده‌گذاری یک ساله در بانک اقتصاد نوین 15 درصد بود، سود سرمایه گذاری در صندوق یکم ایرانیان بانک اقتصاد نوین تا 20 و 21 درصد در سال هم پیش‌بینی شده بود.

از آنجایی که این صندوق‌ها توسط بانک‌ها تاسیس شده‌اند، یک اعتماد روانی در سرمایه‌گذاران به وجود آمده که باعث می‌شود خیالشان از بابت نقدشوندگی واحدهای سرمایه‌گذاری‌شان راحت باشد، هرچند که اگر سری به سایت صندوق بزنید یا امیدنامه‌اش را بخوانید، برخی از آن‌ها ضامن نقدشوندگی ندارند!

بیشتر بخوانید
نحوه تاسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری

مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری بانک ها

برای شناسایی بهترین صندوق سرمایه گذاری بانک باید بازدهی دوره‌ای این صندوق‌ها را با هم مقایسه کنید و با توجه به سلیقه خود و نوع صندوق (درآمد ثابت – سهامی – مختلط) بهترین گزینه را انتخاب کنید.

با استفاده از گزارش های تحلیلی مقایسه صندوق های سرمایه گذاری در سایت سیگنال به راحتی می‌توانید مقایسه صندوق سرمایه گذاری بانک ها را انجام داده و در نتیجه بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین صندوق سرمایه گذاری بانکی کدام است؟

این صندوق‌ها از نظر بازدهی مانند دیگر صندوق‌ها هستند و ممکن است در دوره‌ای بازده مثبت داشته باشند و در دوره‌ای هم بازده منفی را تجربه کنند. به عنوان مثال صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه در بین صندوق‌های بانکی بیشترین بازده سالانه را داشته که در زمان درج این مطلب، 117 درصد بوده است.

برای اینکه از درصد سودهای ماهیانه، فصلی و سالانه هر کدام مطلع شوید باید سری به لیست صندوق های سرمایه گذاری سایت سیگنال بزنید. مقایسه سود صندوق های سرمایه گذاری بانک ها کمک می‌کند تا بتوانید بهترین صندوق سرمایه گذاری بانک را انتخاب کنید.

لیست صندوق های سرمایه گذاری بانک ها

در تصویر زیر نام تمام صندوق های سرمایه گذاری بانکی به همراه اطلاعات اولیه آن‌ها ذکر شده است. در این جدول می‌توانید ببینید صندوق مربوط به کدام بانک است، قابل معامله است یا نه و اینکه پرداخت سود دوره‌ای دارد و اگر دارد هر چند وقت یک بار است.


صندوق سرمایه گذاری بانک آینده


صندوق های سرمایه گذاری بانک آینده

صندوق سرمایه گذاری بانک اقتصاد نوین


صندوق های سرمایه گذاری بانک اقتصاد نوین

صندوق سرمایه گذاری بانک انصار


صندوق های سرمایه گذاری بانک انصار

صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین


صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین

صندوق سرمایه گذاری بانک تجارت


صندوق های سرمایه گذاری بانک تجارت

صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون


صندوق های سرمایه گذاری بانک توسعه تعاون

صندوق سرمایه گذاری بانک توسعه صادرات


صندوق های سرمایه گذاری بانک توسعه صادرات

صندوق سرمایه گذاری بانک حکمت ایرانیان


صندوق های سرمایه گذاری بانک حکمت ایرانیان

صندوق سرمایه گذاری بانک خاورمیانه


صندوق های سرمایه گذاری بانک خاورمیانه

صندوق سرمایه گذاری بانک دی


صندوق های سرمایه گذاری بانک دی

صندوق سرمایه گذاری بانک رفاه کارگران


صندوق های سرمایه گذاری بانک رفاه کارگران

صندوق سرمایه گذاری بانک سامان


صندوق های سرمایه گذاری بانک سامان

صندوق سرمایه گذاری بانک سرمایه


صندوق سرمایه گذاری بانک سرمایه

صندوق سرمایه گذاری بانک سپه


صندوق سرمایه گذاری بانک سپه

صندوق سرمایه گذاری بانک شهر


صندوق سرمایه گذاری بانک شهر

صندوق سرمایه گذاری بانک صادرات ایران


صندوق های سرمایه گذاری بانک صادرات ایران

صندوق سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن


صندوق های سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن

صندوق سرمایه گذاری بانک مسکن


صندوق های سرمایه گذاری بانک مسکن

صندوق سرمایه گذاری بانک ملت


صندوق های سرمایه گذاری بانک ملت

صندوق سرمایه گذاری بانک ملی ایران


صندوق های سرمایه گذاری بانک ملی ایران

صندوق سرمایه گذاری بانک پارسیان


صندوق های سرمایه گذاری بانک پارسیان

صندوق سرمایه گذاری بانک کارآفرین


صندوق های سرمایه گذاری بانک کارآفرین

صندوق سرمایه گذاری بانک کشاورزی


صندوق های سرمایه گذاری بانک کشاورزی

صندوق سرمایه گذاری بانک گردشگری


صندوق سرمایه گذاری بانک گردشگری
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق های سرمایه گذاری بانکی نوعی از صندوق های سرمایه گذاری مشترک(Mutual Fund) هستند که مدیریت و راهبری آنها را بانک های کشور انجام می دهند. در ایران بیش از 50 صندوق سرمایه گذاری مختلف وجود دارد که بانک ها آنها را تاسیس کرده اند. بعضی از بانک ها ممکن است چند صندوق سرمایه گذاری (انواع سهامی، درآمد ثابت، مختلط) داشته باشند. برخی دیگر از بانک ها نیز ممکن است هیچ صندوقی نداشته باشند.

صندوق های سرمایه گذاری بانک رفاه کارگران

بانک رفاه کارگران اقدام به تاسیس دو صندوق سرمایه گذاری در بازار سرمایه نموده است. یکی از این صندوق ها صندوق سرمایه گذاری نگین رفاه است. نگین رفاه از انواع صندوق های با درآمد ثابت است و جزو گزینه های کم ریسک برای سرمایه گذاران تلقی می شود. صندوق دیگر، صندوق گنجینه رفاه نام دارد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

صندوق گنجینه رفاه از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است. صندوق های سهامی با مدیریت دارایی ها دربازار بورس سرمایه گذاران را در سطح ریسک بالاتری قرار میدهند. به طور کلی معمولا بازدهی صندوق های سهامی نیز از سایر صندوق های سرمایه گذاری بالاتر است. کارگزاری بانک رفاه کارگران در مقام مدیر صندوق گنجینه رفاه فعالیت می کند. بنابراین شعب بانک رفاه نمی توانند برای این صندوق جذب سرمایه داشته باشند. اگر سرمایه گذاران مایل باشند در  صندوق گنجینه رفاه سرمایه گذاری کنند؛ لازم است تا با مراجعه به شعب کارگزاری بانک رفاه کارگران اقدام به سرمایه گذاری نمایند. هم اکنون صندوق گنجینه رفاه در هفت شهر بزرگ کشور شعبه دارد.


مشخصات صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه


نام صندوق صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه مدیر کارگزاری بانک رفاه کارگران
متولی شرکت سبدگردان نوین نگر آسیا ضامن نقد‌شوندگی ندارد
حسابرس موسسه حسابرسی هدف همکاران آغاز فعالیت ۱۳۸۹/۰۴/۱۵
نوع در سهام اندازه کوچک
وب‌سایت http://www.refahfund.com شماره تماس ۰۲۱-۸۸۳۷۹۴۹۰

اطلاعات سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه


کل خالص ارزش دارایی ۵۹۱.۲ میلیارد ریال نحوه سرمایه‌گذاری حضوری
تعداد سرمایه‌گذاری حقیقی ۲۷۶ درصد سرمایه‌گذاری حقیقی ۴۶
تعداد سرمایه‌گذاری حقوقی ۲ درصد سرمایه‌گذاری حقوقی ۵۴
قیمت صدور واحد ۱۵,۷۵۳,۵۱۱ ریال قیمت ابطال واحد ۱۵,۵۳۵,۰۲۴ ریال

تاریخ به‌روز رسانی: ۱۳۹۸/۰۸/۱۳

صندوق گنجینه رفاه مانند اکثر صندوق‌های سهامی تقسیم سود ندارد و سرمایه گذاران صرفا از اختلاف قیمت بین واحدهای سرمایه گذاری در زمان صدور و ابطال بهره می برند. به طور کلی صندوق های سهامی به دلیل ماهیت شان نمی توانند سود ثابت و تعریف شده ای در نظر بگیرند.

عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است. با مراجعه به سایت صندوق به آدرس http://www.refahfund.com و ورود به قسمت درباره صندوق می‌توانید امیدنامه و اساسنامه این صندوق را دانلود نمایید.

سود صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه

بازدهی صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه رفاه از تاریخ تاسیس (1389/04/15) تا تاریخ (1398/08/13) 1451.27 درصد بوده است! یعنی اگر پول خود را در سال 89 در این صندوق سرمایه گذاری می‌کردید در حال حاضر ارزش پول شما بیش از 10 برابر شده بود.

سود صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه
نمودار بازدهی کل صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه از زمان تاسیس تاکنون (1451%)

صندوق گنجینه رفاه در شش ماه نخست سال 98 در گزارش 10 صندوق سرمایه‌گذاری برتر نیمه اول سال 98 سایت سیگنال در جایگاه سوم قرار گرفته بود و با ثبت بازدهی 106.48 درصدی توانسته بود در بین تمام صندوق های سرمایه گذاری عملکرد بسیار قابل توجهی را نشان دهد.

سود صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه 6 ماهه
نمودار بازدهی صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه در شش ماهه نخست سال 98 (106.48%)

همچنین طبق گزارشات سایت سیگنال در خصوص بهترین صندوق های سرمایه گذاری در فصل تابستان سال 98، صندوق گنجینه رفاه توانست بازدهی  38.71 درصدی را به ثبت برساند و در جایگاه سوم قرار بگیرد.

سود صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه تابستان 98
نمودار بازدهی صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه در تابستان سال 98 (38.71%)

صندوق گنجینه رفاه در شهریور ماه سال 98 نیز بازدهی مناسبی داشت و طبق گزارش 10 صندوق سرمایه‌گذاری برتر در شهریور ماه 98 در جایگاه چهارم قرار گرفت. صندوق گنجینه رفاه در شهریور 15.59درصد بازدهی به دست آورده بود.

سود صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه شهریور 98
نمودار بازدهی صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه در شهریور ماه 98 (15.59%)

اما در مهر ماه اوضاع بازدهی‌ها به گونه ی دیگری بود و با توجه به تغییر شرایط بازار بورس و نزول شاخص کل می شد پیش بینی کرد که بازدهی مناسبی در صندوق های سرمایه گذاری سهامی نیز حاصل نشده باشد. در مهرماه 98 صندوق گنجینه رفاه بازدهی منفی داشت و عملکرد نسبتا ضعیفی را نشان داد. بازدهی صندوق گنجینه رفاه در این ماه 10.07- درصد بود.

بازدهی صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه مهر 98
نمودار بازدهی صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه در مهرماه 98 (10.07-%)

ریسک صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه (بتای صندوق)


بتای صندوق سرمایه گذاری چیست؟


ضریب بتا وسیله‌ای برای ارزیابی ریسک و بازده است. ضریب بتا معیاری است که براساس داده‌های تاریخی ارزش دارایی‌ها بدست آمده و معرف میزان ریسکی است که سرمایه‌گذار با تصاحب آن دارایی‌ها نسبت به کل بازار متحمل می‌شود.

بتا  صندوق گنجینه رفاه در تاریخ 13 آبان 98 برابر با 0.88 محاسبه شده است. گفتنی است اگر بتای صندوق‌سرمایه‌گذاری کوچک‌تر از یک باشد، هنگام کاهش ارزش بازار، ارزش دارایی‌های آن کمتر از بازار کاهش می‌یابد. در این حالت ریسک صندوق‌سرمایه‌گذاری در مقابل ریسک بازار پایین‌تر است.

معرفی مدیر صندوق گنجینه رفاه

شرکت سبدگردان نوین نگر آسیا در تاریخ 1393/08/27 به شماره ثبت 463624 نزد اداره ثبت شرکت ها با سرمایه پرداخت شده 20 میلیارد ریال در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت رسیده است.

خدماتی که شرکت سبدگردان نوین نگر آسیا ارائه می کند شامل موارد زیر است:

ترکیب دارایی های صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه

دارایی های صندوق بانکی گنجینه رفاه، اغلب در سهام پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری شده است. در نمودار زیر با نگاهی کوتاه به نحوه سرمایه گذاری و مدیریت دارایی ها در این صندوق پی می‌بریم.

ترکیب دارایی های صندوق سرمایه گذاری بانکی گنجینه رفاه

قیمت روزانه واحدهای سرمایه گذاری صندوق گنجینه رفاه

ارزش واحدهای سرمایه گذاری  صندوق گنجینه رفاه از ابتدای تاسیس، از 100 هزار تومان امروزه به بیش از یک میلیون و پانصد هزار تومان رسیده است.

قیمت روزانه واحدهای سرمایه گذاری صندوق بانکی گنجینه رفاه

سهم صنایع مختلف از سبد دارایی های صندوق گنجینه رفاه

صندوق گنجینه رفاه با تقسیم دارایی ها در صنایع مختلف از ریسک سرمایه گذاری های خود کاسته است.

سهم صنایع مختلف از سبد دارایی های صندوق بانکی گنجینه رفاه

وضعیت صدور واحدهای سرمایه گذاری صندوق گنجینه رفاه

بر اساس اطلاعات نمودار زیر تعداد صدور واحدهای سرمایه گذاری در صندوق گنجینه رفاه از نیمه مرداد 98 تا نیمه آبان 98(سه ماه) نزدیک به 35% درصد افزایش داشته است. این آمار نشان می دهد که سرمایه گذاران این صندوق را به عنوان یک صندوق معتبر و مطمئن انتخاب کرده اند. تعداد واحدهای صادر شده (خریداری شده) در نیمه مرداد حدود 28000 واحد بوده است درحالی که این تعداد در نیمه آبان 98 با صدور ده هزار واحد سرمایه گذاری جدید  به 38000 واحد رسیده است.

صدور واحدهای سرمایه گذاری صندوق بانکی گنجینه رفاه

رکوردی جالب توجه در صندوق گنجینه رفاه در تاریخ 10 مهرماه98
در تاریخ 10 مهر ماه سال 98  بیشترین میزان ورود سرمایه به صندوق گنجینه رفاه انجام گرفت. بر اساس گزارش سایت رسام،  23.724.30 میلیون ریال در 10 مهر ماه 98 به صندوق گنجینه رفاه وارد شده است. این میزان ورود سرمایه در طول تاریخ فعالیت صندوق بی نظیر بوده است.

شعب صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه

صندوق گنجینه رفاه در 7 شهر کشور شعبه دارد که سرمایه گذاران می توانند حضوری به آنها مراجعه کنند.

نام شعبه آدرس مدیر ثبت تلفن
تهران(مرکزی) تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان فخارمقدم، نبش بوستان دوم غربی، پلاک22 کارگزاری بانک رفاه کارگران آقای کیا 021-41772000
021-88379490
تبریز تبریز، خیابان ارتش جنوبی، روبروی ساختمان پست مرکزی، ساختمان کارگزاران، طبقه دوم، کارگزاری بانک رفاه کارگران آقای فرجوند 041-35410147
اصفهان اصفهان، چهار باغ بالا، چهارراه نظر، ساختمان بورس، طبقه 3 کارگزاری بانک رفاه کارگران آقای آزادگان 031-36671988
زنجان زنجان، خیابان سعدی شمالی، روبروی بیمارستان ارتش، ساختمان شمس، طبقه اول، واحد 105 کارگزاری بانک رفاه کارگران خانم پازکی 024-33560901
کرمان کرمان، بلوار شهید صدوقی، کوچه سوم، جنب پست بانک، بورس منطقه ای کرمان، طبقه 4 کارگزاری بانک رفاه کارگران آقای ابوطالبی 034-32460089
مشهد مشهد، بلوار خیام، تقاطع ارشاد، ششصد دستگاه، پیام8، پلاک 54 ، طبقه 3 کارگزاری بانک رفاه کارگران آقای آقامیرزاده 051-37674532
کیش کیش، خانه گستر، روبروی هتل ارم، لاین اصلی، بلوک1 ، ورودی2 ، واحد s9 کارگزاری بانک رفاه کارگران خانم راستی پیشه 09356269709

نحوه سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه

ثبت نام و سرمایه گذاری در  صندوق گنجینه رفاه صرفا به صورت حضوری و با ارائه مدارک شناسایی با مراجعه به شعب صندوق انجام می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت صندوق گنجینه رفاه مراجعه نمایید.

تارنمای صندوق سرمایه گذاری گنجینه رفاه : https://refahfund.com

شماره تماس صندوق گنجینه رفاه : 02188379490   ،  02141772000

بیشتر بخوانید
لیست صندوق های سرمایه گذاری بانکی
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

یکی از اهداف تاسیس صندوق های سرمایه گذاری سهامی، کسب بازدهی بالاتر از میانگین بازار است. وجوه سرمایه‌گذاری‌شده در این صندوق ها عمدتاً در سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی سرمایه‌گذاری می‌گردد. بخش اندکی از پرتفوی صندوق ها نیز به سپرده بانکی و اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص می‌یابد. ریسک و بازده متناظر این صندوق ها نسبت به صندوق‌ درآمد ثابت و صندوق‌های مختلط بالاتر است. عملکرد صندوق‌های سهامی عمدتاً به پرتفوی سهام آنها و وضعیت کلی شاخص بازار سرمایه بستگی دارد.

با توجه به اینکه شاخص کل، نبض بازار بورس و فرابورس است؛ می توان با معیار قرار دادن آن، صندوق های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

میزان بازدهی در ماه منتهی به 20 شهریور

صندوق های سرمایه گذاری “سهم آشنا” و “گنجینه رفاه” با ثبت بازدهی بالاتر از سایر صندوق ها، در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری یک ماه اخیر قرار گرفته اند.

در ماه منتهی به 20 شهریور98 و در روزهایی که بازار روند صعودی را در پیش گرفته است، شاخص کل بورس با بازدهی 17.28% و شاخص کل فرابورس با بازدهی 12.96% همراه بوده است.

طبق نمودار بالا، پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر با بیشترین بازدهی ماهانه عبارت اند از:

سهم آشنا با 28.58%، گنجینه رفاه با 23.84%، بانک توسعه تعاون با 23.38%، همیان سپهر با 23.23% و ذوب آهن نوویرا با 19.63%

برای سرمایه‌گذارانی که علاقمند به سهامداری ‌می باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر از سرمایه گذاری انفرادی در بورس است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران نیز بازده بالاتری را انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش میزان بازدهی صندوقهای سرمایه گذاری سهامی را در یک ماه اخیر با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه می کنیم.

یکی از اهداف تاسیس صندوق های سرمایه گذاری سهامی، کسب بازدهی بالاتر از میانگین بازار است. با توجه به اینکه شاخص کل، نبض بازار بورس و فرابورس است؛ می توان با معیار قرار دادن آن، صندوق های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

مقایسه بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی با شاخص کل ( از 10 مرداد تا 10 شهریور)

صندوق های سرمایه گذاری “سهم آشنا” و “ارزش کاوان آینده” با ثبت بازدهی بیش از دو برابری نسبت به شاخص های بازار توانسته اند در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری یک ماه اخیر قرار بگیرند.

در ماه منتهی به 10 شهریور98 و در روزهایی که بازار روند صعودی را در پیش گرفته است، شاخص کل بورس با بازدهی 12.43% و شاخص کل فرابورس با بازدهی 11.94% همراه بوده است.

نکته جالب توجه این است که در همین مدت، سی و پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی موفق به کسب بازدهی بیشتر از شاخص کل بورس شده اند.

طبق نمودار بالا، پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر با بیشترین بازدهی ماهانه عبارت اند از:

سهم آشنا با 27.56%، ارزش کاوان آینده با 26.81%، بانک توسعه تعاون با 22.28%، گنجینه رفاه با 20.97% و سهام بزرگ کاردان با 20.06%

صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه‌گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌گذاری کنند. برای سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق های سرمایه گذاری سهامی نوعی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک است که عمده سبد دارایی آن را اوراق سهامی شرکت‌های بورسی تشکیل می‌دهد. بازار سرمایه ایران همانند سایر بازارهای مالی دنیا دارای نوسانات مقطعی و به تناسب شرایط سیاسی و اقتصادی کشور در طول زمان با فراز و فرودهایی همراه بوده است.

 صندوق های سرمایه گذاری سهامی که در جهت عمق بخشیدن به بازار بورس ایران و توسعه صنعت کشور با گردآوری جمعی از متخصصان و تحلیلگران بازارهای مالی به سرمایه گذاری در سهام پر پتانسیل بازار سرمایه اقدام میکنند؛ به صورت منظم گزارشات مالی و پرتفوی صندوق را در سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری سهامی خود منتشر می کنند.

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند.

در این گزارش به بررسی و معرفی پنج سهم با بیشترین درصد از پرتفوی بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده در سایت اختصاصی صندوق ها، در بین پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی می پردازیم.

معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه گذاری سهام بزرگ کاردان
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری رشد سامان
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری زرین پارسیان
معرفی و تحلیل پرتفوی پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی برتر
صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه رفاه

تحلیل و جمع بندی

با بررسی دقیق سبد سهام صندوق های سرمایه گذاری میتوان تحلیل و دورنمایی از وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور و ارزیابی صنایع مختلف، انجام داد. چراکه صندوق های سرمایه گذاری، صنایعی را انتخاب میکنند که در آینده قابلیت رشد و افزایش نرخ را داشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اخباربانک، بازار بورس اوراق بهادار این روزها حال و روز خوشی را سپری می‌کند.

شاخص کل به محدوده حدود ۳۴۰ هزار تومان رسیده که در تاریخ خود بی سابقه بوده است.

در این میان برخی صندوقهای سرمایه گذاری هستند که بازدهی های شگفت انگیزی را در چند روز اخیر نصیب سهامداران و سرمایه‌گذاران خود کرده اند.

در ۷ روز گذشته ۷ صندوق سرمایه گذاری توانسته‌اند بازدهی بیش از ۷ درصدی را بر جای بگذارند.

به عبارت دیگر این ۷ صندوق سرمایه‌گذاری به طور میانگین هر روز یک درصد بازدهی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده اند.

این در حالی است که سرمایه گذاری در بانک در خوشبینانه‌ترین حالت و با در نظر گرفتن سپرده کوتاه مدت ماه شمار ۱۰ درصدی کمتر از یک درصد بازدهی را در هر ماه دارد!

صندوق سرمایه گذاری پاداش سرمایه پارس حدود ۹ درصد، صندوق نقش جهان حدود ۸ درصد، و صندوق های ارزش کاوان آینده، رشد سامان، بورسیران، اکسیر فارابی و گنجینه رفاه توانستند در هفت روز گذشته حدود ۷ درصد بازدهی را برای سرمایه گذاران خود به ارمغان بیاورند.

فعالان بازار سرمایه همواره به این نکته تاکید دارند که سرمایه‌گذاران تازه کار برای ورود به بازار بورس حتماً صندوق‌های سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) ورود به بازار سرمایه برای افرادی که آشنایی چندانی با آن ندارند همواره با ریسک بالایی همراه بوده و در شرایط کنونی اقتصادی که شاهد افزایش شدید تورم هستیم، انتخاب صندوق سرمایه‌گذاری مناسب که از طریق آن بتوان ارزش دارایی‌ها را در برابر تورم حفظ کرد، اهمیت بسزایی پیدا کرده است.

یکی از مهم‌ترین مزایای صندوق‌های سرمایه گذاری، بازدهی مناسبی بوده که به موجب مدیریت حرفه‌ای و تنوع بخشی، این صندوق‌ها توانسته‌اند که عاید سرمایه‌گذاران خود کنند.

بر اساس آخرین اطلاعات موجود، تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری در یک ماه اخیر بازدهی ۴.۸درصدی را به ثبت رسانده‌اند و در بازه سالانه ۵۷درصد بازدهی داشته‌اند؛ به عبارت بهتر، اگر در تمامی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشارکت می‌کردید، طی یک سال اخیر ۵۷درصد بر ارزش دارایی شما افزوده می‌شد.

در این میان، صندوق‌های سرمایه گذاری مختلط بازدهی ۴.۲درصدی داشتند و در رتبه بعدی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام بازدهی ۳.۳درصد کسب بازدهی کردند؛ میانگین بازدهی ماهانه صندوق‌های با درآمد ثابت ۱.۸درصد است.

به طور کلی، در یک سال گذشته، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام بیشترین بازدهی را بدست آوردند و بیش از ۱۰۱درصد شیرین کام شدند که حرکتی مطابق با شاخص کل بورس را نشان می‌دهد. میانگین بازدهی سال صندوق‌های مختلط ۶۳درصد و با درآمد ثابت ۲۳درصد بود.

میزان درآمد

بر پایه این گزارش، در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، صندوق مشترک آگاه بیشترین ارزش خالص هر واحد سرمایه‌گذاری (NAV) را دارا است.

رتبه صندوق ها در سهام

در بازه زمانی ماهانه، صندوق مشترک رشد سامان نزدیک به ۱۹ درصد بازدهی کسب کرد و رتبه اول را از این حیث کسب کرد. صندوق‌های ارزش کاوان آینده و سهم آشنا در این بازه زمانی رتبه‌های دوم و سوم را بدست آوردند.

رتبه صندوق ها

در میان صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام، ارزش کاوان آینده با ثبت بازدهی ۳۰ درصدی در ۳ ماه اخیر، بهترین عملکرد را به نمایش گذاشت. صندوق‌های کارگزاری پارسیان و مشترک رشد سامان با ثبت بازدهی ۲۲ درصدی، در جایگاه‌های بعدی ایستادند.

رتبه صندوق ها در 3ماه

در نگاه ۶ ماهه، ۶۴ درصد بازدهی عاید صندوق ارزش کاوان آینده شد و سهم آشنا و مشترک بورسیران با کسب ۵۷ درصد به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را به نام خود ثبت کردند.

رتبه صندوق ها در 6 ماه

سرمایه‌گذاری در سهام برای صندوق مشترک بورسیران بازدهی بسیار مطلوب ۱۸۳درصدی در بازه زمانی یک ساله داشت و رتبه دوم از آن ارزش کاوان آینده شد و صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه رفاه در این مدت در جایگاه سوم ایستاد.

بازدهی سالانه صندوق ها

اگر از ابتدای فعالیت صندوق‌ها نگاهی به بازدهی آن‌ها داشته باشیم، صندوق مشترک آگاه بالغ بر ۸۷۳۶درصد بازدهی عاید صاحبان خود کرد و از این حیث در رتبه اول قرار گرفته است.

صندوق‌های مشترک کارگزاری بانک ملی ایران و مشترک بورسیران در رده‌های دوم و سوم جای گرفتند.

بازدهی صندوق ها از آغاز فعالیت
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق ” مشترک یکم اکسیر فارابی” بیشترین بازدهی را در ماه گذشته ثبت کرده است. این صندوق به عملکرد 25.1 درصد بازدهی ماهانه دست پیدا کرد. کسب چنین بازدهی نشان از توانایی صندوق در صدر نشینی در دوره‌های آتی است و اگر این روند را ادامه دهد می‌تواند رکوردهای خوبی را ثبت کند. بازده یک سال گذشته این صندوق 197.2 درصد بوده است. صندوق ” مشترک یکم آبان” با 24.8 درصد بازدهی دومین صندوق با عملکرد خوب در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بوده است و صندوق “گنجینه رفاه” با ثبت بازده 23.5 درصد در هفته گذشته، مقام سوم را در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری داشته است.

در جدول زیر 5 مورد از پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری ماه گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده ماه گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک یکم اکسیر فارابی 25.1% 197.2% 491 کارگزاری فارابی
2 مشترک یکم آبان 24.8% 137.2% 136 کارگزاری آبان
3 گنجینه رفاه 23.5% 172.9% 277 کارگزاری بانک رفاه کارگران
4 مشترک دماسنج 21.0% 290.6% 233 کارگزاری بورسیران
5 سپهر اول کارگزاری بانک صادرات 20.9% 105.5% 474 کارگزاری بانک صادرات

در نمودار زیر بازده پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری ماه گذشته با هم و با شاخص کل بورس و فرابورس مقایسه شده‌اند:

پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری (یک ماه منتهی به 16 اردیبهشت 1398)

در شرایطی که شاخص‌های بورس و فرابورس روند صعودی داشته باشند، صندوق‌های سهامی و مختلط جزو پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرند. اما در شرایط رکودی بازار، که این شاخص‌ها روند نزولی دارند، صندوق‌های با درآمد ثابت جایگاه صندوق‌های سهامی و مختلط را در پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌گیرند. زیرا این صندوق‌ها وابستگی کمی به شاخص‌های بازار سرمایه دارند و بازده آن‌ها کمترین نوسان را دارد.

این در حالی است که بازده صندوق‌های سهامی و مختلط نوسانات بالایی دارند. البته لازم به ذکر است که نوسان بازده صندوق‌های سهامی نیز بیشتر از صندوق‌های مختلط است. در شرایط کنونی به دلیل اینکه در ماه گذشته شاخص‌های بورس و فرابورس رشد داشتند، صندوق‌های سهامی در صدر پنج صندوق‌ پربازده ماه گذشته قرار گرفتند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

صندوق ” گنجینه رفاه” بیشترین بازدهی را در ماه گذشته در بین صندوق‌های سهامی ثبت کرده است. این صندوق به عملکرد 23.7 درصد بازدهی ماهانه دست پیدا کرد. بازده یک سال گذشته این صندوق نیز 141.8 درصد بوده است. کسب چنین بازدهی نشان از توانایی صندوق در صدر نشینی در دوره‌های آتی است و اگر این روند را ادامه دهد می‌تواند رکوردهای خوبی را ثبت کند. صندوق ” مشترک توسعه ملی” با 22.7 درصد بازدهی دومین صندوق با عملکرد خوب در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بوده است و صندوق ” مشترک یکم اکسیر فارابی” با ثبت بازده 22.3 درصد در هفته گذشته، مقام سوم را در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری داشته است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی ماه منتهی به  26/01/1398، 16.7 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری سهامی ماه منتهی به  26/01/1398 آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده ماه گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 گنجینه رفاه 23.7% 141.8% 241 کارگزاری بانک رفاه کارگران
2 مشترک توسعه ملی 22.7% 155.7% 268 کارگزاری بانک ملی ایران
3 مشترک یکم اکسیر فارابی 22.3% 162.3% 371 کارگزاری فارابی
4 مشترک بورسیران 21.7% 107.9% 1,928 کارگزاری بورسیران
5 بانک توسعه تعاون 21.0% 139.7% 202 کارگزاری بانک رفاه کارگران

در نمودار زیر بازده پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری سهامی در یک ماه گذشته منتهی به  26/01/1398 با هم مقایسه شده‌اند:

معرفی پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری سهامی یک ماه گذشته

صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه‌گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌گذاری کنند. برای سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رسام (رصد سیستمی اطلاعات مالی)، صندوق ” مشترک سرمایه دنیا ” در این هفته با 5.1 درصد بازدهی توانست در صدر صندوق‌های پربازده سهامی بنشیند. کسب چنین بازدهی برای بازده یک هفته عملکرد خوبی به حساب می‌آید. این صندوق در سال گذشته بازده 77.0 درصدی را ثبت کرده است. صندوق ” گنجینه رفاه ” با ثبت بازده  4.2 درصد دومین صندوق و صندوق ” مشترک یکم اکسیر فارابی ” با 4.0 درصد بازدهی سومین صندوق با عملکرد مثبت بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری سهامی بوده است. در هفته منتهی به بیستم فروردین‌ماه 1398 میانگین بازدهی صندوق‌های سهامی فعال در بازار سرمایه 2.4 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سهامی هفته منتهی به 1398/01/20 آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک سرمایه دنیا 5.1% 77.0% 38 کارگزاری توسعه سرمایه دنیا
2 گنجینه رفاه 4.2% 115.0% 220 کارگزاری بانک رفاه کارگران
3 مشترک یکم اکسیر فارابی 4.0% 139.1% 337 کارگزاری فارابی
4 مشترک سبحان 3.6% 129.0% 50 مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی
5 بانک توسعه تعاون 3.5% 116.8% 187 کارگزاری بانک رفاه کارگران

در نمودار زیر پربازده‌ ترین صندوق‌‌های سرمایه‌گذاری سهامی هفته منتهی به بیستم فروردین ماه 1398 با هم مقایسه شده‌اند:

پربازده‌ ترین صندوق‌ های سهامی هفته منتهی به بیستم فروردین ماه 1398

صندوق‌های سهامی وجوه دریافت شده از سرمایه گذاران را در سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق ‌بهادار سرمایه‌گذاری می‌کند. بر اساس الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، این نوع صندوق‌ها باید حداقل ۷۰ درصد از دارایی‌های تحت تملک خود را در سهام و حق تقدم سرمایه‌گذاری کنند. برای سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سهامداری ‌باشند، خرید واحدهای این نوع از صندوق‌ها جذاب‌تر است. میزان ریسک این نوع از صندوق‌ها از صندوق‌های دیگر بیشتر است و سرمایه‌گذاران بازده بالاتری را نیز انتظار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.