دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد ،شرکت توسعه بین الملل صنعت گردشگری پدیده شاندیز زمان پرداخت سود سهام را اعلام کرده و از پیشنهاد افزایش سرمایه خبر داد.

Untitled

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز از برنامه افزایش سرمایه سنگین 3223 درصدی از محلی جذاب خبر داد و تا 16 شهریور با تعلیق نماد روبرو شد.

براین اساس، “گشان” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 52.1 میلیارد تومان به 1.7 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس در صورت موافقت سازمان بورس از محل سود انباشته اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی، بهبود نسبت مالکانه، جلوگیری از خروج وجه نقد ، افزایش سودآوری، افزایش سطح اعتباری، رقیق شدن تعداد سهام و تسهیل معاملات سهام در بازار سرمایه شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی 5 نماد گشان، زپارس، وصندوق، ولیز و رانفور می پردازیم

گشان

شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز با نماد “گشان” در بازار پایه نارنجی فرابورس ( دامنه دو درصد) مورد معامله قرار می گیرد.

این شرکت به دلیل عدم رعایت دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس، تا 16/06/1399 تعلیلق شده است که با اصلاح این موارد می توان در روزهای آتی بازگشایی این نماد را شاهد باشیم.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است و با برخورد به سقف کانال سطح سوم خود با اصلاح روبرو شد و از قیمت حوالی 30000 تومان تا قیمت 24877 تومان افت قیمت پیدا کرد و اکنون در محدوده حمایتی حوالی 25 هزار تومان قرار گرفته است. در صورت حمایت از این ناحیه، اهداف سهم 27600 تومان و 29400 تومان خواهد بود.

از طرفی دیگر اگر عرضه ها در سهم همچنان ادامه دار باشد، اولین حمایت سهم، 24000 تومان و پس از آن 22500 تومان خواهد بود.

زپارس

شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با نماد “زپارس” در گروه زراعت و خدمات وابسته قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، حدود 460 هزار برگ سهم به ارزش 46 میلیارد ریال با قیمت پایانی 100890ریال (3.18%+) داد وستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

در هفته ای که گذشت این سهم بازدهی (8.64%-) را از خود به ثبت رسانده است.

از ابتدای عرضه سهام این شرکت در سال 1397، این سهم تاکنون بازدهی 2950 درصدی از خود به جای گذاشته است و درآخرین نزول، از سقف خود در 15400 تومان حدود 40 درصد افت کرد که با رسیدن به حمایت خط روند صعودی کانال صعودی بلند مدت، حمایت 9385 تومان و خط روند حمایتی کوتاه مدت با افزایش تقاضا روبرو شد. در صورت ادامه این روند، اهداف آن را  می توان 12777 تومان و 15400 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر سیر نزولی سهم ادامه دار باشد، و حمایت کانال صعودی از دست برود، حمایت های بعدی را می توان 9385 تومان، 8075 تومان و 7000 تومان خواهند بود.

وصندوق

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی در بازار اول بورس با نماد “وصندوق” در گروه “شرکت های چند رشته ای صنعتی” قرار گرفته است.

در معاملات آخرین روز هفته، بیش از 5.7 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 19810 ریال داد و ستد شد و سهم از ابتدا تا انتهای بازار با صف خرید همراه شده بود.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی در حال نوسان است که با برخورد به کانال سطح سوم خود با اصلاح روبرو شد و از قیمت 2750 تومان با افت 35 درصدی تا نزدیکی 1800 تومان افت قیمت پیدا کرد و سپس با حمایت خریداران همراه شد. در صورت ادامه تقاضا برای خرید هم، اهداف آن را می توان 2350 تومان، 2520 تومان و 2750 تومان در نظر گرفت.

حمایت های سهم در صورت افت مجدد قیمت و فشار عرضه، 1850 تومان، 1680 تومان و 1455 تومان خواهند بود.

ولیز

شرکت لیزینگ ایران با نماد “ولیز” در بازار اول بورس و گروه “سایر واسطه گری های مالی” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل بیش از 33 میلیون برگ سهم به ارزش 408 میلیارد ریال با قیمت پایانی 12190 ریال (0.81%-) داد وستد شد و آخرین معامله سهم در قیمت 12400 ریال صورت گرفت.

این سهم پس از رشد قیمتی که از قیمت 84 تومان تا نزدیکی سقف کانال سطح سوم خود داشت از قیمت 3100 تومان با اصلاح روبرو شد و از اواخر فروردین ماه وارد روند نزولی شده است. حمایت های سهم در صورت ادامه روند نزولی، 1030 تومان، 930 تومان و 785 تومان خواهند بود.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش تقاضا روبرو شود، اهداف آن را می توان 1712 تومان، 2150 تومان و 3100 تومان در نظر گرفت.

رانفور

شرکت خدمات انفورماتیک با نماد “رانفور” در بازار اول بورس و گروه رایانه و فعالیت های وابسته به آن مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز قبل بیش از 2 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 35260 ریال (4.04%+) داد وستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال صعودی در حال نوسان است که با برخورد به سطح 1.75 این کانال با اصلاح روبرو شد و از قیمت 5380 تومان تا 3230 تومان اصلاح قیمتی داشت و پس از آن با ورود خریداران جدید با حمایت روبرو شد. در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، اهداف آن را می توان 3900 تومان، 4423 تومان و 5380 تومان خواهد بود.

در صورت افزایش مجدد عرضه ها در سهم، حمایت های آن را  می توان 3230 تومان و 2860 تومان در نظر گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شهر شاندیز و محدوده آن یکی از ییلاقات نزدیک شهر مشهد و در 15 کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده است که بعلت قرار گرفتن در دامنه های شمالی سلسله ارتفاعات بینالود با آب و هوای معتدل، برخورداری از آب فراوان و باغهای وسیع و مناظر طبیعی دیدنی و زیبا بعنوان یکی از کانون های مورد توجه مردم مشهد و مسافران و گردشگران  بوده و با باغهای گیلاس، صنایع دستی پوستین دوزی و رستوران های متعدد و طبخ غذای با کیفیت خصوصاً شیشلیک شاندیز معروف است.

شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز (سهامی عام)

شرکت سرمایه گذاری کاوشگران سهام (سهامی عام) در بهمن 1383 نزد اداره ثبت شرکتهای مشهد به ثبت رسید و درتاریخ آبان 1387 با تصمیم مجمع عمومی فوق العاده نام شرکت به شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز تغییر یافت. همچنین برابر مقررات اجباری بودن ثبت تمامی شرکتهای سهامی عام در بورس این شرکت در تاریخ اردیبهشت92 درفهرست شرکتهای نزد سازمان بورس ثبت گردیده است. قسمتی از موضوع فعالیت شرکت انجام فعالیتهای اقتصادی اجرایی تجاری خدماتی برای احداث و ایجاد تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی و تامین تسهیلات جلب توریست و تاسیس و بهره برداری شرکتهای تجاری بمنظور انجام فعالیت در بخشهای مختلف اقتصادی می باشد.

شرکت ابنیه و ساختمان پدیده (سهامی خاص)

در شهریور سال 1388 شرکت جدیدی با سرمایه اولیه 150میلیارد تومان منقسم شده به 1 میلیارد و 500میلیون سهم صد تومانی با نام “ابنیه و ساختمان پدیده” بصورت سهامی خاص تاسیس گردیده و هدف ازتاسیس این شرکت اجرای پروژه های ساختمانی شرکت اصلی عنوان شد.

این شرکت در مهر1390 اجرای پروژه “شهر رویایی پدیده شاندیز” را در نزدیکی شهر شاندیز آغاز کرد. در طرحهای ارائه شده شهر رویایی پدیده دارای امکاناتی نظیر مراکز خرید، آپارتمانهای مسکونی، هتل پنج ستاره، مجتمع های تجاری، باغ و نمایشگاه دائمی گل و گیاه، اماکن ورزشی و فرهنگی، پارک آبی و شهربازی سرپوشیده بوده و اتمام پروژه پایان1394هدفگذاری شد. با رونق یافتن فعالیت،  توسط این شرکت اجرای طرح مشابهی در جزیره کیش با عنوان “شهر افسانه ای کیش” در سال 1393 در زمینی به مساحت 2هکتار کلید خورد تا مشابه پروژه مشهد این طرح شامل یک هتل 5ستاره، مجتمع بزرگ اقامتی، مراکز همایش، مرکز خرید، اسکله تفریحی ، شهربازی سرپوشیده، پارک آبی گیاهان دریایی و امکاناتی دیگر باشد.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

فروش سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده


شرکت ابنیه در آبان سال 88 با عرضه 10درصد سهام به قیمت هر سهم 200 تومان راسا فروش سهام خود را آغاز کرده و با تبلیغات گسترده رسانه ای و شهری و استقبال عمومی و سیاستهای اتخاذ شده، قیمت سهام بطور مستمر افزایش یافت و از صد تومان در شهریور1388 به 12هزار تومان در آذر 93 رسید.

22درصد سهام این شرکت که به سهام پدیده معروف بود تا قبل از متوقف شدن خرید وفروش به بیش از 110هزار نفر فروخته شده بود که با تخمین 4نفر درخانواده می توان برآورد کرد حدود یک شانزدهم جمعیت کشور بطور مستقیم با موضوع پدیده و سرمایه گذاری آن درگیر شده بودند.


افزایش سرمایه شرکت ابنیه و ساختمان  پدیده


پروژه پدیده از بدو فعالیت  موافقین و مخالفین بسیاری داشت عده ای موافق طرح بودند و این پروژه را غرور ملی و بزرگترین پروژه اشتغال زایی کشور مطرح می کردند و گروهی دیگر رشد اعجاب برانگیز قیمت سهام در دوران رکود اقتصادی ساختمانی را سوال برانگیز می دانستند. رشد بی وقفه و خارج از تصویر ارزش سهام ابنیه حساسیتها نسبت به این شرکت را افزایش داد در این سالها، این میزان بازدهی نه در بازار سهام و نه در صنعت ساختمان و نه در هیچ فعالیت اقتصادی دیگر، رخ نداده بود.

شرکت ابنیه در تاریخ دی 93 مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرده و دراین مجمع تصمیم گرفته شد سرمایه شرکت به میزان500درصد از محل مطالبات حال شده افزایش یابد. در پی این مصوبه هر یک سهم شرکت به 6سهم افزایش پیدا کرده و درنتیجه تعداد سهام هر سهامدار 6برابر شده و قیمت هر سهم به یک سوم کاهش یافت و از 12هزار تومان به 2هزارتومان رسید تا میزان سرمایه سهامداران تغییری ننماید. اما این افزایش سرمایه نیز نتوانست  از حساسیت ها بکاهد.


ممنوعیت معاملات سهام شرکت ابنیه


سرانجام بدلیل تخلفات صورت گرفته مقام قضایی به موضوع ورود پیدا کرده و در دی 1393 با تشکیل پرونده قضایی تمامی دفاترخرید و فروش سهام پدیده غیر ا ز دفاتر اصلی شرکت پلمپ و خرید و فروش سهام این  شرکت ممنوع اعلام گردید.

شرکت پشتیبانی سهام پدیده

بمنظور سهولت در نقل و انتقال سهام “شرکت پشتیبانی سهام پدیده” تاسیس و شروع بکار کرد. وظیفه این شرکت خرید سهام از فروشندگان و فروش آن به خریداران بود. سهام عرضه شده با نام و قابل انتقال به غیر بودند.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

سهامی عام و سهامی خاص

شرکت “توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز” از نوع سهامی عام و شرکت “ابنیه و ساختمان پدیده” که  سهام آن به عموم عرضه شده بود از نوع سهامی خاص بود. برای آشنایی بیشتر به تفاوتهای سهامی عام و سهامی خاص می پردازیم.

راهکار درج در تابلو معاملاتی سازمان بورس اوراق بهادار

با توجه به اینکه شرکت ابنیه سهامی خاص بود و شرکتهای سهامی خاص امکان ورود به بورس را ندارند با نظر هیات مدیره شرکت توسعه و همکاری دستگاههای اجرایی تلاش شد تا امکان سنجی درج شرکت “توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز” در یکی از تابلوهای معاملاتی بورس یا فرابورس بررسی و فراهم گردد و با واگذاری سهام شرکت توسعه به سهامداران شرکت ابنیه بتوان از قابلیت های سازمان بورس برای انجام معاملات سهام این شرکت استفاده نمود.

ارائه سهام جبرانی پدیده (از سهام شرکت توسعه به سهامدران شرکت ابنیه)

در تاریخ 10 دی 1398 در مجمع عمومی  شرکت توسعه مصوب شد به تمامی افرادی که از 20 اسفند 95  سهام شرکت ابنیه  و ساختمان پدیده را دراختیار داشته باشند به ازای هر 1000سهم شرکت ابنیه تعداد 943 سهم از شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز را بعنوان سهام جبرانی دریافت کرده و پس از انجام مراحل قانونی این سهام به پرتفوی بورسی آنها اضافه شد. سهام جبرانی به افرادی که تا تاریخ 6 اسفند95 دارای تعهدنامه بوده اند نیز تعلق گرفت. این سهام  به افرادی که سهام شرکت ابنیه پدیده را در ازای پول خریداری کرده بودند تعلق  گرفت و افرادی که سهام هدیه دریافت کرده بودند یا مطالباتشان از شرکت پدیده را با سهام تهاتر کرده بودند مشمول دریافت سهام جبرانی نشدند.

مبنای محاسبات سهام جبرانی بر اساس آخرین قیمت هر سهم 120720ریال بود. در توضیحاتی که توسط شرکت پدیده ارائه شده برطبق برآورد کارشناس دادگستری قیمت هر سهم ابنیه 33750ریال وقیمت هر سهم توسعه 92224 ریال ارزشگذاری شده که از تفاضل این دو به 86970ریال می رسیم و معادل اختصاص نسبت %94.3 سهم توسعه بعنوان سهم جبرانی به سهامداران ابنیه است. تاریخ مبنای ارزشگذاری20 اسفند1395 اعلام شده است.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

با این مکانیسم مجموعاً 72 هزارنفر به سهامداران شرکت توسعه افزوده شده و اعلام شد افرادی که دارای کد بورسی هستند می توانند اطلاعات سهامداری خود را سامانه سجام به نشانی ddn.csdiran.com مشاهده نمایند.

درج شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در بازار پایه فرابورس

در تاریخ 17فروردین99 شرکت توسعه بین المللی پدیده شاندیز با نماد “گتوشا” در تابلوی معاملات بازار پایه نارنجی فرابورس زیرمجموعه گروه هتل ها و رستوران  ثبت شده و طبق مقررات سازمان بورس، صورتهای مالی و سایر اطلاعات مالی آن بر روی سامانه کدال دراختیار عموم قرار گرفت.

پس از مدت کوتاهی به دلایل فنی نام نماد “گتوشا” به “گشان” تغییر یافت.  نماد گشان در 20 اردیبهشت99 با مکانیسم عرضه و تقاضا با قیمت 14هزار تومان کشف قیمت شده و  پس از آن سهام شرکت توسعه با رعایت قوانین بازار پایه نارنجی در فرابورس قابل معامله گردید.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

تعداد کل سهام، حجم مبنا و دامنه نوسان


در حال حاضر تعداد سهام کل شرکت توسعه 521 میلیون و 544هزار سهم بوده و حجم مبنا 208618 سهم تعیین شده است همچنین دامنه نوسان این سهم مطابق قوانین تابلوی بازارپایه نارنجی و روزانه %2± است.


تعیین کارگزار ناظر


طبق اطلاع رسانی ها سهامدارانی که مشمول دریافت سهام جبرانی شده بودند تا  تاریخ 17 اردیبهشت 97 فرصت داشتند نسبت به تعیین کارگزار ناظر اقدام نمایند. همچنین افرادی که در این مهلت موفق به ثبت نام در سجام و تعیین کارگزار ناظر نشده اند، پس از ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت حضوری نسبت به تعیین کارگزار ناظر اقدام نمایند.

طبقه بندی شرکت ها در بورس

شرکتها در بورس و فرابورس با توجه به مقررات و ضوابطی خاص در طبقات مختلفی دسته بندی شده اند و بر اساس دارا بودن شرایط در یکی از طبقات درج می گردند. شرکتها با تغییر ساختار و رعایت الزامات می توانند در طبقات بالاتر فرابورس و بورس درج شده یا درصورت از دست دادن یک یا چند شرط به طبقات دیگر جابجا شوند.

هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

از دیگر شروط برای حضور در یکی از طبقات شرکتهای بورس و فرابورس عبارتند از:

درصورتیکه شرکتی مشمول این طبقه بندی نگردد می تواند در تابلو دیگری زیر مجموعه فرابورس بنام بازار پایه ثبت شده و سهام آن طبق مقررات ذیل آن تابلو معامله گردد.

نمادهای بازار پایه مانند دیگر نمادهای تابلوهای بازار اول و دوم بورس و فرابورس عرضه اولیه نشده و مبنای اولیه قیمت گذاری آنها بر اساس  مکانیسم کشف قیمت  برمبنای عرضه و تقاضای خریداران و فروشندگان در روز شروع معاملات است.

سهام کدام شرکت ها به بازار پایه زرد و نارنجی و قرمز منتقل می‌شوند؟

بر اساس دستورالعمل سازمان بورس، هر نمادی که فاقد شرایط درج در تابلوهای بازاراول و دوم بورس و فرابورس باشد می تواند با توجه به ویژگی‌های زیر در یکی از سه تابلو قرار گرفته و معامله گردد.

سهامی که دارای شرایط زیر باشند به تابلوی “پایه زرد” منتقل می‌شوند:

سهامی که دارای شرایط زیر باشند به تابلوی “پایه نارنجی” منتقل می‌شوند:

سهامی که دارای شرایط زیر باشند به تابلوی “پایه قرمز” منتقل می‌شوند:

بررسی صورت های مالی نماد گشان

تا لحظه تنظیم این متن، آخرین گزارش صورت مالی ارائه شده در سامانه کدال مربوط به دوره مالی منتهی به 3ماهه سوم98 بوده و ارزش دفتری شرکت توسعه مجموع دارایی ها 22،196،146میلیون ریال می باشد که نسبت به صورت مالی دوره قبل %27 افزایش را نشان می دهد این افزایش عمدتاً تاثیر گرفته از افزایش دارایی های جاری از محل افزایش موجودی نقد عملیاتی و حسابهای دریافتنی غیر تجاری می باشد.


درآمدهای عملیاتی گشان


هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

اطلاعات ساخت املاک پروژه شهر رویایی پدیده


هر آنچه در رابطه با سهام پدیده شاندیز باید بدانید !

آخرین وضعیت سرمایه گذاری شرکت توسعه در دیگر شرکت ها


ردیفنام شرکتسرمایه (میلیون ریال)تعداد سهامدرصد مالکیت
1ابنيه و ساختمان پديده شانديز۱۳,۵۰۰,۰۰۰۸,۱۷۶,۱۶۷,۷۳۶۵۲.۳۸
2آريا دوام ساز شرق۵۰,۰۰۰۳,۹۹۹,۹۹۰۸۰
3پشتيباني سهام پديده شانديز۵۰,۰۰۰۴۹,۹۴۹,۰۰۰۹۹.۹
4اعتباري ملل۶,۰۶۰,۰۰۰۴۹,۰۷۸,۳۴۰۰.۸۱
5تعاوني اعتبار اعتماد ايرانيان۳۵۰۸۰,۰۰۰۲۲.۸۶
6مجتمع گردشگري بوستان سر خانديز۲۰,۰۰۰۱۳۰,۰۰۰۰.۶۵
7بين المللي تجارت الکترونيک پديده کيش۱,۰۰۰۸,۰۰۰۸۰
8موسسه غير تجاري ورزشي پديده طلايي خراسان۱۰۱۰,۰۰۰۱۰۰
9بازرگاني پديده پارسيان توس۲۱,۷۰۰۹۷ 
10شرکت بين المللي پديده شانديز کيش۱۴۰,۰۰۰۵۰ 

چشم انداز سهام پدیده

گشایش معاملات نماد گشان در تابلوی پایه نارنجی فرابورس خبر خوبی برای سهامداران پدیده بود و  با ترکیب جدید سهامداران و نیز تدابیر اتخاذ شده بنظر می رسد مدیران شرکت مصمم هستند با اتخاذ تصمیماتی مبنی بر جذب سرمایه، تکمیل پروژه های دردست احداث ، اجاره واحدها و استفاده از پیش فروش ها برای این شرکت ارزش افزوده ایجاد نمایند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ساعت 11:20 جمع صف‌های خرید به حدود چهار هزار و 600 میلیارد تومان رسید در حالی که صف‌های فروش تنها 300 میلیارد تومان می‌شدند. 10 صف خرید برتر مجموعاً هزار و 500 میلیارد تومان ( 32 درصد) و 10 صف فروش 230 میلیارد تومان ( 83 درصد) بوده است.

تا این ساعت سنگینی کفه ترازو با چهار هزار و 300 میلیارد تومان به نفع صف‌های فروش می‌باشد. بیشترین مقدار پول در صف خرید «شپنا»، «آسیا» و «شستا» و در صف فروش «گشان»، «خاهن» و «غدام» در نوبت انتظار است. این جدول حدود 30 درصد از چهار هزار و 900 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد.

نسبت صف بیمه آسیا به 3.7 درصد کل سهام آن می‌رسد و صف 190 میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حتی به 15 هزارم سرمایه آن نمی‌رسد.

علاقه‌مندان به گروه‌های ‘فرآورده‌های نفتی’ و ‘محصولات شیمیایی’ بیشترین سفارشات خرید را در سیستم ثبت کردند و در سوی دیگر فشار فروش گروه ‘هتل و رستوران’ همچنان پابرجاست.

در مجموع 9 هزار و 170 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 53 درصد است (با فرض معامله‌ی کامل صف‌ها ارزش معاملات به 14 هزار میلیارد تومان می‌رسد).

قدرت صف‌های خرید امروز دوچندان شد و صف‌های فروش باقی مانده از روز قبل به تعداد انگشتان یک دست نزدیک شد. با توجه به شروع رسمی آزادسازی سهام عدالت از ساعت 12:45 امروز همه نگاه‌ها سمت 36 شرکت مربوطه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، در سه گروه هتل، حمل و نقل و بانک بیشترین جذب نقدینگی توسط اشخاص حقیقی رقم خورد در حالی که برایند معاملات گروه فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به نفع حقوقی‌ها بود.

سه نماد «وبملت»، «گشان» و «خمحرکه» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی امروز را به خود اختصاص دادند و نمادهای «فولاد»، «وتجارت» و «خبهمن» بیشتر مورد علاقه حقوقی‌ها بودند.

مشکلات هسته معاملات و تعطیلی روزهای آینده عاملی شد تا حقوقی‌ها خریدهای خود را به تعویق بیاندازند و نقش حمایت‌گر خود را به خوبی ایفا نکنند.

بورس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، در ساعت 12:20 جمع صف‌های خرید به حدود سه هزار و 150 میلیارد تومان می‌رسید در حالی که صف‌های فروش مجموعاً دو هزار و 450 میلیارد تومان ارزش داشت. جمع 10 صف خرید برتر 970 میلیارد تومان (31 درصد) و 10 صف فروش سنگین هزار و 360 میلیارد تومان (56 درصد) می‌شد.

بیشترین حجم پول در صف خرید نمادهای «دتولید»، «گشان» و «وگردش» و در صف فروش «شبندر»، «غپینو» و «فولاد» انتظار طرف مقابل را می‌کشید. این جدول حدود 29 درصد از پنج هزار و 600 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته بودند را تشکیل می‌دهد.

تا این ساعت کفه ترازو با 725 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید سنگینی می‌کرد. در مجموع 13 هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 43 درصد است (یعنی با فرض معامله‌ی کامل صف‌ها ارزش معاملات به 18 هزار و 500 میلیارد تومان می‌رسید).

تعداد صف خرید بالای 10 میلیارد تومان در حدود دو برابر صف‌های فروش است که نشان می‌دهد پالایشگاهی‌ها و چند نماد دیگر جو بازار را به هم ریخته‌اند.

19

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی، امروز نماد معاملاتی سهام شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با نماد “گشان” در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس بازگشایی و هر سهم آن با رشد 5757 درصدی به قیمت 14 هزار تومان کشف قیمت شد.

این در حالی است که 823 هزار و 383 سهم توسط 222 سهامدار حقیقی خریداری و 5 سهامدار حقیقی و حقوقی هم اقدام به فروش کردند که البته در مدت زمان کوتاهی نماد متوقف شد و معاملات هنوز مورد تایید قرار نگرفته است.

بنابراین گزارش، بهنام محسنی معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس گفته بود، سهام پدیده شاندیز از روزهای آینده براساس قیمت پایانی روز گذشته و با دامنه نوسان دو درصد در تابلو نارنجی بازار پایه مورد معامله قرار خواهد گرفت.گشایش نماد پدیده در فرابورس از نوع عرضه اولیه نیست که فقط سهامدار عمده به عنوان عرضه‌کننده در سمت عرضه سهام این شرکت حضور یابد بلکه تمامی سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و کد سهامدارای دریافت کرده‌اند می‌توانند در انجام معاملات آن با رعایت تعیین کارگزار ناظر شرکت کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهنام محسنی با اشاره به اینکه امروز نماد معاملاتی سهام شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با نماد “گشان” در بازار پایه فرابورس گشایش می‌یابد به ایرنا گفت: بعد از رفع مشکلات موجود بر سر راه پدیده شاندیز مقدمات و زیرساخت‌ها برای خرید و فروش سهام این شرکت در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس فراهم شده است.

وی درخصوص سازوکار گشایش نماد سهام این شرکت توضیح داد: گشایش نماد معاملاتی سهام این شرکت از نوع عرضه اولیه نیست و بر اساس وضعیت عرضه و تقاضا کشف قیمت سهام آن صورت خواهد گرفت.شرکت بین‌المللی پدیده شاندیز مراحل پذیرش در فرابورس را طی نکرده و از این رو فاقد ارزش ‌گذاری سهام است و شنبه (20 اردیبهشت‌ماه) روند عرضه و تقاضای سهام، قیمت آن را تعیین می‌کند.

این مقام مسئول ادامه داد: سهام پدیده شاندیز از روزهای آینده براساس قیمت پایانی روز گذشته و با دامنه نوسان دو درصد در تابلو نارنجی بازار پایه مورد معامله قرار خواهد گرفت.گشایش نماد پدیده در فرابورس از نوع عرضه اولیه نیست که فقط سهامدار عمده به عنوان عرضه‌کننده در سمت عرضه سهام این شرکت حضور یابد بلکه تمامی سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و کد سهامدارای دریافت کرده‌اند می‌توانند در انجام معاملات آن با رعایت تعیین کارگزار ناظر شرکت کنند.

محسنی افزود: برنامه مدیران شرکت توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز و مقامات نظارتی این است که علاوه بر گشایش نماد “گشان”، شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز به عنوان شرکت زیرمجموعه پدیده که در حال حاضر سهامی خاص است به سهامی عام تبدیل شود و معاملات سهام آن در بازار سرمایه صورت گیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، «بهنام محسنی» با اشاره به اینکه فردا نماد معاملاتی سهام شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در نماد «گشان» در بازار پایه فرابورس گشایش می‌یابد، اعلام کرد: بعد از رفع مشکلات موجود بر سر راه شرکت پدیده شاندیز مقدمات و زیرساخت‌ها برای خرید و فروش سهام این شرکت در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس فراهم شده است.

وی به سازوکار گشایش نماد سهام این شرکت در بازار فرابورس اشاره کرد و گفت: نماد معاملاتی سهام شرکت پدیده شاندیز فردا برای نخستین‌بار در تابلو نارنجی بازار پایه گشایش می‌یابد که در روز نخست بر اساس وضعیت عرضه و تقاضا کشف قیمت سهام آن صورت خواهد گرفت.

محسنی با تاکید بر اینکه گشایش نماد معاملاتی سهام این شرکت در جریان بازار فردا از نوع عرضه اولیه نیست، عنوان کرد: شرکت بین‌المللی پدیده شاندیز مراحل پذیرش در فرابورس ایران را طی نکرده و از این رو فاقد ارزش‌گذاری سهام است و فردا شنبه (20 اردیبهشت‌ماه) که موعد گشایش نماد آن است روند عرضه و تقاضای سهام، قیمت آن را تعیین می‌کند.

به گفته معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس، سهام شرکت پدیده شاندیز از روزهای آینده براساس قیمت پایانی روز گذشته و با دامنه نوسان دو درصد در تابلو نارنجی بازار پایه مورد معامله قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد که با توجه به درج نماد معاملاتی شرکت توسعه بین‌المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس و تغییر نماد معاملاتی مربوطه از «گتوشا» به «گشان» به دلایل فنی و همچنین گشایش نماد معاملاتی گشان در روز شنبه، سهامداران این شرکت تا روز چهارشنبه 17 اردیبهشت‌ماه فرصت داشتند نسبت به تعیین کارگزار ناظر اقدام کنند. 

محسنی در این زمینه توضیح داد: گشایش نماد پدیده در فرابورس از نوع عرضه اولیه نیست که فقط سهامدار عمده به عنوان عرضه‌کننده در سمت عرضه سهام این شرکت حضور یابد، بلکه تمامی سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده و کد سهامدارای دریافت کرده‌اند می‌توانند در انجام معاملات آن با رعایت تعیین کارگزار ناظر شرکت کنند.

وی همچنین خبر داد: برنامه مدیران شرکت توسعه بین‌المللی پدیده شاندیز و مقامات نظارتی این است که علاوه بر گشایش نماد «گشان» متعلق به پدیده شاندیز در بازار فرابورس، شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز به عنوان شرکت زیرمجموعه پدیده که در حال حاضر سهامی خاص است به سهامی عام تبدیل شود و معاملات سهام آن در بازار سرمایه صورت گیرد.

بر اساس توضیحات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در سامانه معاملات دارایی سهامداران در هر یک از نمادهای معاملاتی زیر نظر یک کارگزار قرار می‌گیرد که به آن کارگزار ناظر گفته می‌شود و از آن پس سهامداران دارایی سهام خود را در هر نماد معاملاتی صرفاً از طریق کارگزار ناظر خود در آن نماد معاملاتی می‌توانند به فروش برسانند. در این میان سهامداران هنوز می‌توانند با مراجعه به هریک از کارگزاران نسبت به خرید سهام اقدام کنند./ایرنا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.