دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، افزایش سرمایه 2 هزار میلیارد ریالی شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش از مبلغ 3 هزار میلیارد ریال به مبلغ 5 هزار میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی از سوی سازمان بورس بلامانع اعلام شد.

افزایش سرمایه شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش به منظور اجرای طرح توسعه خواهد بود.

بر اساس این گزارش، انجام افزایش سرمایه “سپ” حداکثر تا 60 روز پس از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز شده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود./سنا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش مجوز افزایش سرمایه 67 درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “سپ” سرمایه فعلی را از 300 به 500 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال می شود تا قادر به اجرای طرح توسعه شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (19 شهریور ماه) با عدد یک میلیون و 556 هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (26 شهریور ماه) به عدد یک میلیون و 704 هزار واحد رسید و این بازار دوباره به مدار رشد بازگشت.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته 426 هزار و 980 واحد بود که در هفته جاری این عدد به 430 هزار و 202 واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از 279 هزار و 935 واحد به عدد 281 هزار و 988 واحد رسید.

در پنج روز معاملاتی این هفته بورس نمادهای بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک صادرات ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه گذاری ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

در هفته‌ای که گذشت، استخراج کانه‌های فلزی، شیمیایی، محصولات کاغذی، فلزات اساسی، مخابرات، عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، بانک‌ها و موسسات اعتباری، چند رشته‌ای صنعتی، هتل و رستوران، بیمه و بازنشستگی، سایر واسطه‌گری‌های مالی، دارویی، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط، فنی و مهندسی، فرآورده‌های نفتی، رایانه و خرده فروشی با بالاترین درصد بازدهی همراه بودند.

در مقابل کانی غیرفلزی، چاپ، سرمایه‌گذاری‌ها، پیمانکاری صنعتی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، سیمان، آهک و گچ، محصولات چوبی، لاستیک و پلاستیک، ماشین آلات و تجهیزات، خودرو و قطعات، دستگاه های برقی، زراعت و خدمات وابسته، محصولات فلزی، انبوه سازی املاک و مستغلات، قند و شکر، منسوجات، محصولات چرمی، وسایل ارتباطی، محصولات کامپیوتری، الکترونیکی و نوری، استخراج ذغال سنگ، اطلاعات و ارتباطات، ‌سایر حمل و نقل، عمده فروشی، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و خلاقانه، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، استخراج سایر معادن و استخراج نفت و گاز به جز اکتشافات از جمله نمادهایی بودند که بازدهی منفی را با خود در بازار به همراه داشتند.

همچنین نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی فن آوران (شفن)، فولاد کاوه جنوب کیش (کاوه)، صندوق سرمایه گذاری سهام آوای معیار (آوا)، توسعه و عمران امید (ثامید)، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل)، صندوق سرمایه گذاری واسطه گری مالی یکم (دارا یکم)، صنایع پتروشیمی کرمانشاه (کرماشا)، پتروشیمی جم (جم)، پیوند گستر پارس (بپیوند)، بانک صادرات ایران (وبصادر)، فجر انرژی خلیج فارس (بفجر)، مس باهنر (فباهنر)، پتروشیمی شازند (شاراک)، پتروشیمی خراسان (خراسان)، کاغذ پارس (چکاپا)، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز)، شرکت سرمایه گذاری سپه (وسپه)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن)، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد)، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس)، کشت و دامداری فکا (زفکا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، بیمه تجارت نو (بنو)، پتروشیمی مارون (مارون)، صندوق سرمایه گذاری تجارت شاخص کاردان سهام (کاردان)، تولید برق دماوند (دماوند)، فولاد امیر کبیر کاشان (فجر)، فرابورس ایران (فرابورس)، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو)، پلی پروبیلن جم (جم پیلن)، پتروشیمی پارس (پارس)، پالایش نفت شیراز (شراز)، تامین سرمایه نوین (تنوین) جزو مثبت‌ترین نمادهای بازار بودند.

در هفته‌ای که گذشت، نماد صندوق سرمایه گذاری توس گستر (وتوس)، کشتیرانی دریایی خزر (حخزر)، قند قزوین (قزوین)، تامین سرمایه امید (امید)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (وگستر)، شهید قندی (بکام)، حمل و نقل توکا (حتوکا)، شیمیایی فارس (شفارس)، سیمان خزر (سخزر)، داده پردازی ایران (مداران)، بیمه سامان (بساما)، کشت و دام قیام اصفهان (زقیام)، شرکت سرمایه گذاری شاهد (ثشاهد)، شیشه سازی مینا (کمینا)، گلوکوزان (غگل)، گروه بهمن (خبمهن)، پاکدیس (غدیس)، کارت اعتباری ایران کیش (رکیش)، بیمه میهن (میهن)، قند شیروان قوچان (قشیر)، شهدای ناب خراسان (غشهداب)، مبین وان کیش (اوان)، ایران دارو (دیران)، بیمه معلم (ومعلم)، سیمان اصفهان (سصفها) و سپنتا (فپنتا) از جمله نمادهای منفی معاملاتی در بازار بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

آیا جزیره‌ی کیش به جایگاه قطب استخراج رمزارز ایران تبدیل خواهد شد؟

مدیرعامل منطقه‌ی آزاد کیش در روز پنجشنبه بیستم شهریور و در حاشیه‌ی مراسم افتتاح یازده طرح عمرانی در این منطقه، اطلاعات جالبی را در زمینه‌ی استخراج رمزارزها در کیش ارائه کرده است. غلامحسین مظفری اظهار داشت که در این مقطع زمانی ۱۵ مگاوات از انرژی الکتریکی تولید شده در جزیره‌ی کیش برای استخراج رمزارزها مصرف می‌گردد. وی در گذشته تعداد تجهیزات ماینینگ استخراج رمزارز فعال در کیش را حدود ۱۵ هزار دستگاه اعلام کرده است.

جزیره کیش
سازمان منطقه آزاد کیش

ظرفیت محدود تولید انرژی الکتریکی در جزیره‌ی کیش

با این وجود اطلاعات مشخصی از مزارع استخراج رمزارز در این منطقه وجود ندارد اما شواهد نشان می‌دهد که مزرعه‌ی مورد نظر در نیروگاه جنوب واقع شده است. در حقیقت برق مورد نیاز این جزیره از طریق دو نیروگاه شمال و جنوب کیش تامین می‌شود و این جزیره به شبکه‌ی برق سراسری ایران متصل نیست.

این موضوع به همراه ماهیت گردشگری جزیره‌ی کیش و محدودیت اراضی این منطقه از محدودیت‌های گسترش صنعت استخراج رمزارزها محسوب می‌شوند. در حقیقت ظرفیت محدود نیروگاه‌های شمال و جنوب ضرورت احداث نیروگاه جدید در صورت گسترش صنعت استخراج رمزارزها را در این جزیره نشان می‌دهد.

انتشار خبر‌های کشف تجهیزات ماینینگ توسط رسانه‌ها موجب شده است تا مردم به اشتباه تمامی فعالیت‌ها در حوزه‌ی استخراج رمزارزها را غیر مجاز ارزیابی کنند. اما بر اساس گزارش کوینیت، مصوبه‌ی هیات دولت در سال ۹۸ امکان فعالیت ماینر‌ها را پس از اخذ مجوز‌های لازم فراهم می‌کند. با این وجود، بند‌های این مصوبه همانند شرط حداقل ظرفیت احداث فارم امکان فعالیت در مقیاس کوچک را از ماینر‌ها سلب می‌کند و در حقیقت امکان فعالیت عادلانه در این صنعت را از بین می‌برد.

بر اساس گزارش کوینیت، مدیرعامل منطقه‌ی آزاد کیش اخیراً پیشنهاد واردات خودرو با استفاده از رمزارزی استخراج شده در این منطقه را ارائه کرده است. در حقیقت به‌نظر می‌رسد که ظرفیت‌های موجود در رمزارزها توجه مسئولان این جزیره را به خود جلب کرده است.

نظر شما نسبت به روند توسعه‌ی صنعت استخراج رمزارز در جزیره‌ی کیش چیست؟ آیا این جزیره به قطب صنعت استخراج رمزارز ایران تبدیل خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

کیش یکی از مقاصد پرطرفداری است که میزبان مسافران گوناگونی می‌باشد. به‌علت جزیره‌ای بودن این مقصد، اکثر مسافران برای رسیدن به آن از مسیر هوایی استفاده می‌کنند. پس بهتر است همراه این مطلب باشید تا درباره اصول خرید بلیط هواپیما کیش بیشتر بدانید.

انواع بلیط هواپیما کیش

هواپیما به کیش و انواع بلیط فرست کلاس و سیستمی و بلیط چارتری و لحظه آخری

شما برای سفر به کیش باید یکی از سه نوع بلیط سیستمی، چارتر یا لحظه آخری را خریداری کنید که در ادامه با تفاوت‌های هر یک آشنا می‌شویم.

یکی از محبوب‌ترین نوع بلیط‌ها در مسیر پروازی کیش، بلیط چارتر است. زیرا در مسیرهای پرطرفداری همانند کیش، چارترکنندگان بسیاری فعالیت می‌کنند که همین امر باعث پرتقاضاشدن بلیط چارتر کیش شده است. البته مسافرانی هستند که همچنان این بلیط را معادلی بر ارزانی می‌دانند. 

زمانی که یک آژانس چارترکننده اقدام به اجاره تمامی بلیط‌های یک پرواز به‌صورت «سیت چارتر» یا «فول چارتر» می‌کند؛ بلیط چارتر ایجاد می‌شود. مسئولیت قیمت‌گذاری بلیط چارتر بر عهده آژانس چارترکننده است. البته با توجه به تعرفه سازمان هواپیمایی کشوری این عمل انجام می‌شود. همچنین قیمت این نوع بلیط نوسان قیمتی زیادی را دربر دارد. با افزایش مسافران قیمت آن گران شده و با کم شدن حجم مسافران قیمت آن رو به ارزانی می‌رود.

بلیط سیستمی کیش در تمام ایام سال موجود است و مسافران می‌توانند در هر زمان که اقدام به سفر کردند، این بلیط را خریداری کنند. حتی امکان خرید بلیط سیستمی از یکی‌دوماه قبل از سفر هم وجود دارد. چون برنامه پروازی آن توسط ایرلاین‌ها تنظیم می‌شود.

بلیط سیستمی به‌صورت مستقیم توسط شرکت‌های هواپیمایی، قیمت‌گذاری شده است که فروش آن را هم برعهده گرفته‌اند. قیمت این نوع بلیط معمولاً ثابت است و مسافران کمتر شاهد نوسان قیمتی آن هستند. اما با نزدیک شدن به ساعات پرواز، نرخ آن ممکن است گران‌تر شود.

افراد که عادت به برنامه‌ریزی ندارند و سفرهای ناگهانی انجام می‌دهند؛ خیالشان از سفر به کیش راحت باشد. زیرا با خرید بلیط لحظه آخری کیش مشکل آن‌ها حل می‌شود و می‌توانند این نوع بلیط را در ساعات پایانی و نزدیک به پرواز خریداری کنید.

بلیط لحظه آخری در واقع همان بلیط‌های چارتر و سیستمی هستند که به فروش نرفته‌اند و در همان روز اگر به فروش نرسند، سوخت می‌شوند. از این رو به لحظه آخری، بلیط روز هم گفته می‌شود. قیمت این نوع بلیط نیز، متاثر از حجم مسافران این مسیر پروازی است. با افزایش حجم مسافران، قیمت بلیط لحظه آخری کیش گران و با کاهش مسافران قیمت آن ارزان می‌شود.

مسافران جزیره کیش می‌توانند با مراجعه به سایت ره بال آسمان، بلیط هواپیما کیش را در هر زمان از شبانه‌روز خریداری کنند.

بهترین قیمت بلیط هواپیما کیش 

نحوه خرید ارزان ترین قیمت بلیط هواپیما به مقصد کیش

این یک امر عادی است که همه مسافران دوست دارند سفری ارزان قیمت را تجربه کنند. به همین دلیل، باید هنگام خرید بلیط هواپیما کیش به تمامی عوامل تاثیرگذار روی قیمت دقت کرد و حتی‌الامکان از گزینه‌های مناسب برای کاهش‌دادن هزینه‌ها بهره برد.

به‌طور کلی چندین عامل بر روند تعیین قیمت بلیط هواپیما کیش تاثیرگذار است:

 1. نوع بلیط (چارتر، سیستمی و لحظه آخری)؛
 2. کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس کلاس)؛
 3. فصل سفر (زمان اوج سفر یا زمان کاهش مسافران به کیش)؛
 4. فاصله مبدا تا مقصد؛
 5. زمان پرواز.

در فصول کم‌سفر به کیش، این احتمال وجود دارد که بتوانید با قیمتی پایین‌تر، خدمات متمایزی دریافت کنید.

بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما کیش

کیش شهری با موقعیت بسیار عالی است که مسافران بسیاری را برای انجام امور گوناگون به سمت خود جلب می‌کند. به همین دلیل مسیرهای پروازی این شهر در اغلب ایام سال پرترافیک و شلوغ است و اگر به‌دنبال بهترین زمان خرید بلیط ارزان هواپیما کیش هستید باید کمی هوشمندانه عمل کنید. 

گرمای هوای تابستان از حجم گردشگران این مقصد می‌کاهد که زمان مناسبی برای خرید ارزان بلیط هواپیما است. صبح زود یا نصفه‌شب هم زمان مناسبی برای خریدی مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

چند راه حل برای خرید ارزان بلیط هواپیما کیش

 

نکات مهم در هنگاه سفر به کیش و به همراه داشتن بلیط ارزان قیمت و چارتری

برای خرید ارزان بلیط هواپیما کیش، به این چند نکته کافی دقت داشته باشید:

 1. فصول کم‌سفر سال را برای مسافرت انتخاب کنید؛
 2. از دریافت خدمات اضافی روی بلیط هواپیما چشم‌پوشی کنید. به‌طور مثال، اگر کلاس پروازی بیزینس را برای دریافت صندلی بهتر و خدمات اضافی انتخاب کنید، باید مبلغ بیشتری روی بلیط هواپیما کیش بپردازید؛
 3. اگر برنامه سفر شما برای چند ماه بعد آماده شده است، بلیط سیستمی بخرید که به نوسان قیمتی لحظه پرواز نخورید؛
 4. کنسلی و استرداد وجه بلیط هواپیما یکی دیگر از راه‌های خرید ارزان است. شرایط کنسلی بلیط‌های سیستمی به‌مراتب راحت‌تر از انواع دیگر است و بعد از کسر مبلغ جریمه، مابقی وجه به حسابتان باز می‌گردد؛
 5. هیچ‌گاه بلیط‌های لحظه آخری را از قلم نیاندازید. ممکن است که با قیمت‌های ارزانی از آن‌ها روبه‌رو شوید؛
 6. بلیط خود را آنلاین و از سایت ره بال آسمان بدون واسطه خریداری کنید.

فرودگاه بین‌المللی کیش

فرودگاه بین‌المللی کیش که سالانه هزاران مسافر در آن جابه‌جا می‌شود، یکی از یکی از پررفت‌وآمدترین فرودگاه‌های کشور است. این فرودگاه در مسیرهای پروازی داخلی و خارجی فعالیت دارد که ترمینال شماره یک برای پروازهای خروجی و ترمینال شماره دو برای پروازهای ورودی است.

ایرلاین‌هایی که در این مسیر پروازی فعالیت دارند

ازجمله ایرلاین‌هایی که در مسیر پروازی کیش فعال هستند، می‌توان به کیش ایر، ایران ایرتور، آتا، کاسپین، آسمان، کارون، ماهان، معراج، قشم، سپهران، تابان و زاگرس اشاره کرد.

مسیرهای پُرتردد پرواز کیش

 پر تردد ترین پرواز های به کیش و بهترین هواپیما ها و ایرلاین ها

در ادامه به معرفی مسیرهای پرتردد پروازی کیش می‌پردازیم:

جزیره کیش، از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری مشهدی‌ها است که در ایام تعطیل سال مسافران بی‌شماری از این شهر راهی کیش می‌شوند تا در آب‌وهوای ساحل نگین خلیج فارس، نفسی تازه کنند. اما از آنجایی که باید برای استفاده از تفریحات این جزیره پول خرج کرد، پس بهتر است که بلیط هواپیما مشهد کیش را ارزان خریداری کنید تا با خیالی راحت به تفریحات دیگر بپردازید.

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در خرید ارزان بلیط هواپیما کیش تاثیرگذار باشد، زمان سفر، نوع بلیط (سیستمی، چارتر و لحظه آخری) و کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس) است.

یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌های دسترسی مسافران اصفهانی به کیش و لذت بردن از این شهر بی‌نظیر؛ مسیر هوایی است. پس با خرید بلیط هواپیما اصفهان کیش خود را بدون هیچ دغدغه‌ای به این جزیره برسانید.

یکی از عواملی که باید هنگام خرید بلیط هواپیما کیش به آن توجه کنید، قوانین و شرایط کنسلی و استرداد وجه است. هر ایرلاین و چارترکننده قوانین خاص خود را برای باطل کردن بلیط هواپیما وضع می‌کنند که لازم است حتماً مطالعه شود تا چنانچه اگر مجبور به کنسل کردن شدید به مشکل برنخورید.

تهرانی‌ها در صف اول مسافران هر شهری به ویژه شهر زیبای کیش قرار دارند. به همین خاطر پروازهای بسیار متعددی در این مسیر پروازی تعریف شده و بلیط هواپیما تهران کیش جزو پرفروش‌ترین بلیط‌ها قرار دارد.

یکی از نکاتی که هر مسافر لازم است قبل از خرید بلیط هواپیما تهران کیش انجام دهد، مطالعه اطلاعات پروازی است. اطلاعات پروازی شامل شرایط کنسلی بلیط هواپیما، مدت زمان پرواز و نیز قیمت بلیط کودک و نوزاد می‌باشد.

مسافت طولانی بین تبریز و کیش باعث شده که مسافران برای سهولت در سفر، مسیر هوایی را انتخاب کنند تا خود را بدون دردسر به مقصد برسانند. برای آنکه بلیط هواپیما تبریز کیش را ارزان خریداری کنید، بهتر است که خرید آنلاین داشته باشید.

با ورود به سایت ره بال آسمان و استفاده از فیلترهای موجود می‌توانید نوع پرواز، ساعت پرواز، کلاس پروازی (اکونومی یا بیزینس)، ایرلاین دلخواه و گران یا ارزان قیمت بودن بلیط هواپیما را تعیین کنید و مناسب‌ترین بلیط هواپیما تبریز کیش را بخرید.

روش‌های خرید بلیط هواپیما کیش 

 بهترین روش خرید بلیط هواپیما به کیش 

بلیط هواپیما کیش را می‌توانید به دو روش حضوری و آنلاین خریداری کنید. در روش حضوری نیاز است که به یک آژانس مسافرتی مراجعه کنید تا با راهنمایی گرفتن از کارشناسان فروش، بلیط هواپیما کیش را بخرید. 

اما در روش آنلاین شما در حالی که مشغول جمع کردن وسایل سفر خود هستید، می‌توانید بلیط هواپیما کیش را خریداری کنید. در روش آنلاین شما نه‌تنها فرصت کافی برای جست‌وجو کردن دارید، بلکه امکان مقایسه قیمتی برای انجام یک خرید مقرون‌به‌صرفه را نیز خواهید داشت.

چرا پیشنهاد می‌کنیم بلیط سفر به کیش را از ره بال آسمان بخرید؟

ازجمله دلایلی که پیشنهاد می‌شود از ره بال آسمان برای خرید بلیط هواپیما کیش اقدام کنید:

 1. خرید شما در بستری مطمئن و ایمن انجام می‌شود؛
 2. راحتی استفاده از سایت؛
 3. فروش بی‌واسطه بلیط هواپیما که افزایش قیمت بر روی آن اعمال نمی‌شود؛
 4. پشتیبانی 24 ساعته؛
 5. امکان کنسلی بلیط هواپیما کیش و استرداد وجه به صورت آنلاین و تلفنی.

منبع: ره بال آسمان

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

ارز دیجیتال در مناطق آزاد

آقای غلام‌حسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش چندی قبل اعلام نموده که «ارز مورد نیاز واردات خودرو را می‌توان از طریق ارز دیجیتال تولید شده در مناطق آزاد تامین کرد، زیرا منشا و میزان ارز دیجیتال تولید شده در این مناطق مشخص است».

منطقه آزاد کیش
منطقه آزاد کیش

وی با بیان اینکه قانون مناطق آزاد امتیازاتی برای سرمایه گذاران در نظر گرفت است و طبیعی است که دولت، مجلس و ما هم باید به آن قانون وفادار باشیم، تصریح کرد «اید بتوانیم با مناطق آزاد کشورهای همسایه برای جذب سرمایه‌گذار رقابت کنیم. اگر در مناطق آزاد معافیت مالیاتی ۲۰ ساله داریم، در بسیاری از مناطق آزاد دنیا، مادام العمر معافیت مالیاتی اعمال می شود. مزایای سرمایه‌گزاری یک سرمایه‌گذار در توسعه مناطق آزاد بیشتر از مزایای دریافت مالیات از او است. اگر در مناطق آزاد، سرمایه‌گذاری و خلق ثروت انجام می شود، قطعا آثار مثبت آن در جهت محرومیت‌زدایی از همه مناطق کشور است».

حل مشکل واردات خودرو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درباره مشکل واردات خودرو در مناطق آزاد و به خصوص کیش گفت:

موافقت با واردات خودرو به کیش، قشم و چابهار را از معاون اول رئیس جمهور، گمرک و همچنین وزارت صمت اخذ شده است، اما بانک مرکزی در زمینه‌ی تامین ارز مورد نیاز برای واردات مشکل داشت. پیشنهاد ما این بود که ارز مورد نیاز را از طریق ارزهای دیجیتال تولید شده در مناطق آزاد که منشا و میزان آن مشخص است تامین خواهیم کرد، در این حالت هیچ فشاری هم به ارز کشور وارد نمی‌شود. امیدواریم برای هفته‌ی آینده جلسه‌ی ما با ریاست بانک مرکزی هماهنگ شود و این موضوع را پیگیری کنیم و درخواست های بخش خصوصی برای راه اندازی صرافی ارز دیجیتال را هم ارائه کنیم. غلام‌حسین مظفری

مظفری با اشاره به این موضوع که فرایند تامین ارز دیجیتال از طریق سیستم های تولید ارز دیجیتال فعلی که در حال حاضر در جزیره‌ی کیش در حال فعالیت و ارز آوری هستند، خاطرنشان کرد:

حدود ۱۵۰۰۰ دستگاه استخراج رمزارز پس از خریداری ۱۵ مگاوات برق فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. اگر بانک مرکزی این اجازه را بدهد امکان واردات خودرو با ارز دیجیتال برای این سه منطقه آزاد وجود دارد و مشکل خودرو قابل حل است. غلام‌حسین مظفری

نظر شما در رابطه با صحبت‌های غلام‌حسین مظفری در زمینه‌ی تامین ارز مورد نیاز برای واردات خودرو چیست؟ آیا استفاده از ارزهای دیجیتال می‌تواند مشکل واردات خودرو را حل کند؟ نظرات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اگر با بانک مرکزی توافق شود، ارز مورد نیاز واردات خودرو را از طریق ارز دیجیتال تولیدشده در مناطق آزاد که منشا و میزان آن مشخص است، تامین خواهیم کرد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایسنا، غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درباره مشکل واردات خودرو در مناطق آزاد و به‌خصوص کیش گفت:

بحث واردات خودرو یک قصه پر غصه است. ما همیشه و در هر جایی که امکان داشته است این مشکل را مطرح کرده ایم و تا مراحل خوبی هم پیش رفتیم. موافقت واردات خودرو به کیش، قشم و چابهار را از معاون اول رئیس جمهور، گمرک و وزارت صمت را نیز اخذ کردیم ولی بانک مرکزی نسبت به تامین ارز مشکل داشت.

وی ادامه داد:

اعلام کردیم که ارز مورد نیاز را از بانک مرکزی نخواهیم گرفت ولی گفتند تورم ارزی و شرایط کشور به شکلی است که این امکان وجود ندارد. پیشنهاد بعدی ما این بود که ارز مورد نیاز را از طریق ارز دیجیتال تولید شده در مناطق آزاد که منشا و میزان آن مشخص است تامین خواهیم کرد و هیچ فشاری نیز به ارز کشور وارد نمی‌آورد. امیدواریم برای هفته آینده جلسه ما با ریاست بانک مرکزی هماهنگ شود و این موضوع را پیگیری کنیم و درخواست‌های بخش خصوصی برای راه‌اندازی صرافی ارز دیجیتال را نیز ارائه کنیم.

مظفری با اشاره به اینکه تامین ارز دیجیتال نیز از طریق سیستم‌های تولید ارز دیجیتال انجام خواهد شد که هم‌اکنون نیز در جزیره کیش در حال تولید است، خاطرنشان کرد:

حدود ۱۵,۰۰۰ دستگاه استخراج رمز ارز با خریداری معادل ۱۵ مگاوات برق فعالیت می‌کنند. اگر بانک مرکزی این اجازه را بدهد، امکان واردات خودور با ارز دیجیتال برای این سه منطقه آزاد وجود دارد و مشکل خودرو قابل حل است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، احمد جمالی گفت: همه اقدامات اولیه و مستندات تهیه شده و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده شورای عالی بورس، سرمایه اولیه برای تاسیس بورس بین الملل کیش، 30 میلیون دلار است.

وی افزود: بر اساس تصمیم کمیته راهبری بورس بین الملل کیش، حداقل 40 درصد سرمایه اولیه این بورس، به سرمایه گذاران خارجی داده شده و سرمایه گذاران داخلی می‌توانند در مابقی سرمایه مشارکت داشته باشند.

وی از ایجاد سایتی برای در اختیار عموم قرار دادن اطلاعات کافی درباره ویژگی‌ها و مشخصات بورس بین الملل کیش خبر داد و گفت: هدف از ایجاد این سایت، این است که شرکت‌های دارای صلاحیت حضور در بورس بین الملل که شناسایی نشده اند، بتوانند درخواست خود را ارائه دهند و انحصاری در این موضوع ایجاد نشود.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه در اواخر سال 97 هیات وزیران به پیشنهاد شورای عالی بورس، آیین نامه تاسیس و راه اندازی بورس‌ها را در مناطق آزاد تجاری و صنعتی به استناد ماده 29 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تصویب کرد افزود: اقدامات اولیه برای راه اندازی بورس به عنوان نخستین بورس بین الملل در منطقه آزاد کیش آغاز شد.

13990618000653_Test_PhotoN

جمالی به اقدامات اجرایی و تهیه مدارک و مستندات و نیز طرح عملیاتی برای تاسیس بورس بین الملل کیش اشاره کرد و گفت: با انتخاب مشاور، اقدامات اولیه برای تاسیس بورس انجام و در یک ماه گذشته موافقت اولیه سازمان بورس اوراق بهادار اخذ شد.
وی ترکیب سهامداران بورس بین الملل کیش را موضوع مهمی دانست و افزود: برای ترکیب سهامداران، کارگروه فرعی در ذیل کمیته راهبری بورس بین الملل کیش، تشکیل شد که این کمیته اقدام به شناسایی سهامداران بالقوه داخلی و خارجی کرد.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: تا اواخر مهر امسال، فرایند شناسایی سهامداران داخلی و خارجی به اتمام می‌رسد و بسته کامل اقدامات انجام شده به شورای عالی بورس ارائه می‌شود.

جمالی ابراز امیدواری کرد شورای عالی بورس، مانند بورس املاک و مستغلات که در زمان محدودی این بورس‌ها را تصویب کرد و اکنون عملیاتی شده، بورس بین الملل کیش را نیز تصویب کند، تا اقدامات اجرایی آن در اوایل آبان آغاز شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های مختلف داخلی و خارجی برای مشارکت در بورس بین الملل کیش، تقاضا داده اند، گفت: حدود 40 شرکت درخواست داده اند که در حال غربال کردن این شرکت‌ها بر اساس معیار‌های کمیته راهبری و کارگروه فرعی برای شناسایی سهامداران هستیم.

جمالی افزود: سهامدارانی که در ترکیب سهامداران داخلی و خارجی قرار می‌گیرند باید صلاحیت مالی و فنی را از نظر سابقه کار در این حوزه و توان مالی را داشته باشند.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین الملل کیش، فرصت ارزنده و مناسب برای بازار سرمایه کشور است افزود: ما از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال می‌کنیم.

وی گفت: بر اساس آیین نامه مصوب هیات وزیران، تصمیم گیری نهایی درباره ترکیب سهامداران داخلی و خارجی، بر عهده شورای عالی بورس است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بیمه حافظ که در جریان معاملات یکشنبه با افت اندک قیمت سهام و صف فروش روبرو شده از شناسایی سود فروش سهام دو شرکت کاغذ پارس و فراوری معدنی و ارزش روز سهام باقیمانده خبر داد.

براین اساس، محمود دودانگه رئیس هیات مدیره “وحافظ” اعلام کرد: بر اساس گزارش توانگری سال 96 بیمه مرکزی و طی نامه 18 مهر سال 97 و به منظور ارتقاء سطح توانگری شرکت، مقرر شد سهامداران معادل تقریبی طلب از شرکت آروشا پارس کیش نسبت به تزریق نقدینگی در جهت بهبود عملیات و توانگری اقدام کنند.

در همین راستا تحت توافقنامه 7 آذر سال 97 مبلغ 6.1 میلیارد تومان سهام شرکت‌های کاغذ پارس و فرآوری مواد معدنی ایران به شرکت بیمه حافظ منتقل شد. نظر به مصمم بودن در انجام افزایش سرمایه از 12.2 به 150 میلیارد تومان و لزوم اطمینان از انجام این مهم در ادامه توافقنامه قبلی در تاریخ 14 اسفند سال 98 توافقنامه جدیدی مبنی بر استفاده از سهام های فوق با ارزش روز جهت پشتیبانی از تامین سرمایه لازم برای افزایش سرمایه به روزرسانی و به امضا رسید (مبلغ توافقنامه جدید طبق نرخ تابلوی روز 14 اسفند 98 مبلغ 27 میلیارد تومان به توافق رسید).

اواخر سال 98 و اوایل سال 99 به منظور مدیریت عملیات شرکت نسبت به فروش قسمتی از سهام های واگذاری اقدام و از وجوه مربوطه در شرکت استفاده شد. نظر به اینکه بر اساس گردش حساب شرکت کارگزاری ناظر سهام های فوق، مبالغ خرید سهام ها به حساب بدهی بیمه حافظ ثبت شده بود و از طرفی تسویه مبلغ خرید توسط شرکت ایجاد ابنیه و عمران تابران( آورنده سهام ها) به علت محدودیت هایی مغفول مانده و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری انجام شده از محل اعتبارات بیمه حافظ بوده، شرکت تابران طی ارسال نامه‌ای در 26 مرداد سال جاری کلیه حقوق و منافع حاصل از این سرمایه‌گذاری را متعلق به بیمه حافظ دانسته و اعلام کرد هیچ ادعایی در خصوص عواید ایجاد شده از محل خرید سهام ندارد.

به منظور تایید و تاکید بر این مطالب، شرکت ایجاد ابنیه و عمران تابران به همراه نامه اشاره شده نسبت به تایید و ارسال تاییدیه حسابرسی مانده حساب های فی مابین با بیمه حافظ با مانده صفر نیز اقدام کرده است. در پی این نامه اقاله توافق های فی مابین و قرارداد تعهد پذیره نویسی 2 تیرماه اقدام لازم صورت پذیرفت و بر این اساس قراردادهای فی مابین فسخ و چک تضمین به مبلغ 27 میلیارد تومان به شرکت مسترد شد.

با توجه به انتقال عواید و منافع سهام های فوق به بیمه حافظ این شرکت اقدام لازم در خصوص انجام اصلاحات و تعدیلات مورد نیاز در دفاتر به شرح ذیل را صورت داده است:

الف- شناسایی مبلغ 5.8 میلیارد تومان سود بابت فروش سهام شرکت کاغذ پارس و قسمتی از سهام شرکت فراوری معدنی ایران در صورت های مالی منتهی به اسفند 98

ب- شناسایی مبلغ 9.7 میلیارد تومان سود بابت فروش باقیمانده سهام شرکت فراوری معدنی در نیمه اول سال 99

ج- ارزش روز سهام باقیمانده در این ارتباط( با قیمت تمام شده حدودی 800 میلیون تومان) در تاریخ ارسال این گزارش 50 میلیارد تومان است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های مهندسی و ساختمان صنایع نفت، تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک، لبنیات کالبر و سرمایه گذاری جامی با اتمام سال مالی منتهی به اسفند و تیر گذشته و جاری، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین شرکت های نیرو سرمایه، پتروشیمی داراب، پتروشیمی فسا، پتروشیمی جهرم، بیمه حافظ برای تصویب صورت های مالی به مجمع عادی بطور فوق العاده ، شرکت های لامیران، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و خودکفائی آزادگان برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه 233، 65 و 528 درصدی به مجمع فوق العاده می روند.

در این میان، مجمع سالانه شرکت نیرو سرمایه که قرار بود 26 شهریور برگزار شود، لغو و تصمیم گیری درخصوص تصویب صورت های مالی به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام می شود، موکول شد.

تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک: ساعت 11 روز چهارشنبه 26 شهریور در خ سهروردی شمالی، پایین تر از بهشتی، خ میرزای زینالی شرقی، پلاک 42

مهندسی و ساختمان صنایع نفت: ساعت 14 روز چهارشنبه 26 شهریور  در محل شرکت واقع در خ کامرانیه جنوبی، نبش کوچه پیروز، شماره 2

سرمایه گذاری جامی: ساعت 10 روز سه شنبه 25 شهریور در نیاوران، خیابان باهنر، بعد از چهارراه مژده ،نبش کوچه صالحی، ساختمان مهدیار

لبنیات کالبر: ساعت 14 روز پنج شنبه 27 شهریور در بزرگراه جلال آل احمد ، نبش خیابان شهر آرا ، ساختمان گلزار

نیرو سرمایه(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 15 روز چهارشنبه 26 شهریور در شرکت متانیر

پتروشیمی داراب(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 11 روز چهارشنبه 26 شهریور در شیراز، ابتدای بلوار مطهری، کوچه 6 ،ساختمان کیمیا

پتروشیمی فسا(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز چهارشنبه 26 شهریور در شیراز، ابتدای بلوار مطهری، کوچه 6 ،ساختمان کیمیا

پتروشیمی جهرم(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 9 روز چهارشنبه 26 شهریور در شیراز، ابتدای بلوار مطهری، کوچه 6 ،ساختمان کیمیا

بیمه حافظ(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 10 روز چهارشنبه 26 شهریور در خیابان خالد اسلامبولی (وزراء)، خیابان بیست و نهم ، پلاک 26

لامیران(مجمع فوق العاده): ساعت 9:30 روز چهارشنبه 26 شهریور در کاووسیه، کوچه دبیر، خیابان علی یزدان پناه، پلاک 35

تجارت الکترونیک پارسیان کیش(مجمع فوق العاده): ساعت 10 روز چهارشنبه 26 شهریور در شعبه مرکزی بانک پارسیان

خودکفائی آزادگان(مجمع فوق العاده): ساعت 10 روز چهارشنبه 26 شهریور در کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج، ساختمان مینو

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.