دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص کل بورس اوراق بهادار آخرین روز معاملاتی تابستان را با ریزش 57 هزار واحدی و از دست کانال 1.6 میلیون واحدی سپری کرد تا دهمین ریزش سنگین و بیش از 50 هزارواحدی برای بورس در سال 99 رقم بخورد و شاخص کل بر روی رقم 1 میلیون و 595 هزار واحد متوقف شود.

شاخص‌سازان اصلی که سبب ریزش امروز بازار شدند، «فارس»، «فولاد»، «فملی»، «کگل»، «شپنا»، «تاپیکو» و «شتران» بودند.

در بازار فرابورس نیز متاثر از معاملات منفی «مارون» و «کگهر» به عنوان دو شاخص‌ساز اصلی شاهد افت 217 واحدی و توقف رقم شاخص فرابورس بر روی رقم 17599 واحد بودیم.

مجموع ارزش معاملات در بازار امروز حدود 8 هزار میلیارد تومان بود. «زاگرس» در روز جاری بیشترین توجهات حقیقی‌ها را به سمت خود جلب کرد؛ «فملی»، «خودرو» و «وبملت» هم با بیشترین حمایت حقوقی‌ها رو به رو بودند.

آیا شاخص کل شانس بازگشت به مسیر صعودی را دارد؟

اصلاحات بازار در یک ماه و نیم گذشته سبب شده تا برخی از سرمایه‌گذاران با رویکرد کوتاه مدت و نوسان‌گیری اقدام به خرید سهام کنند و پس از مثبت شدن‌های کوتاه مدت در چند روز دست به فروش بزنند و از این طریق فشار فروش در کلیت بازار را تشدید کنند.

زمانی که بازار وارد فاز اصلاح می‌شود صرفا برخی دلایل را مورد بررسی قرار می‌دهیم، اما سنجش اینکه هر کدام از دلایل مطرح شده چند درصد در اصلاح کلی شاخص سهام موثر هستند، ‌ساده نیست. بازار هر زمانی که تعادل خود را از دست می‌دهد سریعا با تغییر جهت همراه خواهد شد همانند اتفاقی که برای خرید صندوق پالایش یکم رخ داد، این صندوق با توجه به افت قیمت‌هایی که نمادهای پالایشی تجربه کردند از تخفیف جذابی برای خرید برخوردار نبود و نتوانست موفقیت دارایکم را تکرار کند.

در انتظار تاثیرات انتخابات آمریکا

ترامپ انتخاب شود قیمت ارز بالا می‌رود و به‌تبع آن تورم تشدید می‌شود، موتور اصلی رشد بورس نیز همین شوک‌‌ها و فشارهای تورمی است بنابراین انتظار داریم بازار سرمایه رشد کند. از سوی دیگر اگر بایدن پیروز انتخابات باشد، چشم‌انداز اقتصادی مثبت خواهد شد و نرخ ارز نیز کاهش پیدا می‌‌کند.

اکنون تقاضای اصلی که در بازار ارز وجود دارد، تقاضای مصرفی نیست بلکه تقاضای سفته‌بازی است بنابراین با کاهش نرخ ارز تقاضای سفته‌بازی نیز کاهش پیدا می‌کند و قیمت‌ها پایین می‌آید. بورس نیز به‌تبع آن دچار یک رکود می‌شود و برای مدتی استراحت می‌‌کند اما با این حال ریزش زیادی نخواهد داشت.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش 15 هزار واحدی عدد 741 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 5 هزار واحدی به عدد 252 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد سهم طی 1 میلیون  داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 7346  میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 2.13 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود آغاز نمود که نفت برنت به 18دلار رسید و افت 8 درصدی را تجربه نمود. لذا انتظار افزایش فشار فروش بخصوص در گروه پالایشی را داشتیم ولی این واقعه به وقوع نپیوست و شاهد تقضا در اکثر نماد های بازار سرمایه بودیم. رئیس سازمان خصوصی سازی از عرضه اولین صندوق etf به قیمت هر سهم 10000 تومان به میزان حداکثر 2 میلیون تومان برای هر کد ملی خبر داد. همچنین بیاد مستضعفان و فرهنگیان از پیگیری شرکت های خود برای ورود به بورس خبر دادند.

ارزش بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 1399)

مقایسه ارزش صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 1399)

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس و فرابورس

نام نماد میزان تاثیر مثبت بر شاخص کل بورس نام نماد میزان تاثیر مثبت بر شاخص کل فرابورس
فارس 1976 کگهر 30
رمپنا 778 صبا 20
کچاد 722 مارون 9
وبملت 673 فرابورس 8

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
وبملت 345 4250 12304 12375
شبندر 297 3601 12094 12205
ونوین 246 1979 8040 8100
پترول 247 1717 6951 6973

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهام حجم معاملات (میلیون)   ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت معامله بلوک (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
خدیزل2 15 518 34535 34535

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
فاسمین 10 281 34743 34756
کاما 10 194 43873 44406
بکهنوج 10 113 44136 44205

فاسمین: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

کاما: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص واگذاری سهم ذوب روی اصفهان.

بکهنوج: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1.  پس از گذشت ۴۰ روز از تصمیم اولیه برای رایگان کردن اینترنت آموزش مجازی دانشگاهها، معاون وزیر ارتباطات از اتصال ۱۴۷ سامانه آموزشی به شبکه ملی و رایگان شدن این اتصال خبر داد.
 2. به گزارش خبرگزاری مهر ، علیرضا صالح، در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به واگذاری شرکت های دولتی به روش ETF ، گفت: در روش های قبلی سهام را یا به صورت تدریجی بر اساس قیمت تابلو بورس می فروختیم یا به صورت بلوک مدیریتی واگذار می کردیم اما در این روش دنبال این هستیم که بر اساس اهداف اصل ۴۴ قانون اساسی مالکیت در سطح عموم مردم به منظور تأمین عدالت اجتماعی را گسترش دهیم و مردم را به پس انداز و سرمایه گذاری برای بهبود درآمد تشویق کنیم. وی ادامه داد: در روش ETF صندوق هایی از شرکت های مختلف وجود دارد و هر فرد می تواند با پس انداز دو میلیون تومان در این صندوق ها سرمایه گذاری کند. رئیس سازمان خصوصی سازی در باره انتخاب بورس ها برای هر صندوق گفت: در این روش سعی کردیم که بهترین بورس های روی تابلو را انتخاب کنیم که مردم خیالشان از بابت سوددهی آنها راحت باشد. مادر صندوق ها از یک شرکت نگذاشتیم بلکه مجموعه ای از شرکت مختلف را گذاشتیم که نتیجه جمعی آن به نفع مردم باشد. وی با اشاره به تخفیف این سهام برای مردم گفت: برای مردم تخفیف ۲۰ درصدی در نظر گرفته شده است ضمن این تخفیف، مبلغ سهام میانگین ارزش در ماه گذشته از زمان صدور آگهی محاسبه می شود و این هم خود نوع تخفیف دیگری است. صالح در زمینه ارزش هر واحد صندوق گفت: ارزش هر واحد این صندوق ده هزار تومان است و هر فرد نهایتاً دو میلیون تومان می تواند واحد بخرد.
 3. قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسکن به طور متوسط در اسفند سال گذشته نسبت به حدود دو هفته قبل کاهشی بوده و به ۴۷ هزار و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. بر این اساس، زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسکن و جعاله باید ۲۲ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان پرداخت کنند و مجردهای ساکن تهران نیز می‌توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که هزینه آن ۱۳ میلیون و ۲۷۲ هزار تومان می‌شود.
 4. معاون سازمان امور مالیاتی در مورد مشمولان نصب صندوق مکانیزه فروش و ثبت کارتخوان های مالیاتی گفت: از ابتدای سال ۹۹ اصناف و گروههای فراخوان شده مکلف هستند رویدادهای مالی خود را در سامانه مالیاتی ثبت کنند و اگر این اتفاق رخ ندهد مشمول جریمه خواهند شد.
 5. مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با پیش بینی روند سودآوری صندوق تا سال 1402 و تهاتر 361.1 میلیارد تومان مطالبات گفت: ورود به بورس اکثر زیرمجموعه ها دنبال می شود.
 6. وزیر خارجه آلمان روز سه شنبه و ۲۰ روز پس از اولین تراکنش مالی با ایران تحت سامانه مالی اینستکس، در کنفرانس خبری وعده داد که به زودی دومین تراکنش مالی با ایران تحت اینستکس انجام خواهد شد.
 7. ماهواره نور ۱ به عنوان نخستین ماهواره نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه) از ماهواره بر ۲ مرحله ای قاصد از کویر مرکزی ایران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با موفقیت پرتاب و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفت. این اقدام دستاوردی بزرگ و تحولی نوین در عرصه فضایی برای ایران اسلامی خواهد بود.
 8. نسبت تسهیلات به سپرده در پایان آذر ماه سال 98 به 78.5 درصد رسیده است که به گفته یک اقتصاددان افزایش معوقات بانکی، خرید اوراق مالی دولت، پرداخت خلق پول جدید بانک ها به سود سپرده به جای اعطای تسهیلات، تبدیل شدن تسهیلات معوق به اموال تملیکی و سرمایه گذاری بانک ها در دارایی های ثابت از جمله دلایل کاهش نسبت تسهیلات به سپرده است.
 9. شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی(وبانک) از عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده سهام شرکت توسعه بین الملل تجارت ملی خبر داد.
 10. شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران(وساخت) از مجمع عمومی این شرکت در تاریخ 28 اردیبهشت ماه 99 خبر داد.
 11. شرکت کشت و صنعت شریف(زشریف) از برگزاری مجمع این شرکت در تاریخ 14 اردیبهشت خبر داد.
 12. شرکت تولیدی کاشی تکسرام از دریافت مجوز بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 13. هیئت مدیره شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا(کساوه) از افزایش سرمایه 235 درصدی از محل مطالبات حال شده خبر داد.
 14. هیئت مدیره شرکت صنایع بسته بندی مشهد(فبستم) افزایش سرمایه 444 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی ها را تصویب و حسابرس تایید نمود.
 15. شرکت پالایش نفت لاوان(شاوان) از مجمع عمومی این شرکت در تاریخ 29 اردیبهشت ماه به منظور انتخاب اعضای هیئت مدیره خبر داد.
 16. مدیرعامل کارگزاری بانک خاورمیانه اظهار کرد: عرضه های بزرگ دولتی، تامین مالی قابل توجهی در پی دارد که بهتر است در زیر ساخت های شرکت ها به منظور توسعه آنها استفاده شود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار سهام در حالی امروز با شاخص 367 هزارتایی کار خود را آغاز کرد که اندکی از ترس و هیجان زدگی بازار با حمایت حقوقی های بازار در روز قبل فروکش کرده بود. تعداد صف فروش ها در پیش گشایش ها 470 عدد از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سهام بود که نسبت به روز قبل اندکی از صف فروش ها کاسته شده بود. با اعلام حمایت شرکت فولاد از زیر مجموعه های خود در روز قبل روند صنایع فلزی در معاملات امروز نسبت به صنایع دیگر روند روبه متعادل تر دنبال کرد. در پایان بازار تعداد شرکت های صف فروش به 327 عدد و تعداد نماد صف خرید به 62 عدد رسید که با توجه به ارزش 3299 میلیارد تومانی امروز، کور سوی امیدی در دل سهامداران ایجاد نمود.

احساسات بدترین دشمن شما در بورس است. یکی از مهمترین اصول مهم، که تئوری های اقتصاد بر پایه آن استوار است این است که افراد عقلایی رفتار می کنند. لذا در بازار سهام ابتدا سعی نمایید وضعیت اقتصادی کشور و سیاست های پیش رو را پیش بینی کرده، سپس به بررسی و انتخاب صنعت برتر نموده و در نهایت برترین شرکت را جهت خرید انتخاب نمایید. این کار به کاهش ریسک شما و موفقیت شما در بازر سرمایه کمک شایانی می نماید.

شاخص کل بورس با 1518 واحد کاهش به عدد 365 هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 3538 واحد کاهش به عدد 113 هزار واحد رسید. بنابراین اقبال اهالی بازار به سهم های بزرگ نسبت به سهم های کوچک بیشتر بود. همچنین امروز در بازار نقدی بورس، 6.1 میلیارد سهم به ارزش 3299 میلیارد تومان مورد مبادله قرار گرفت که 0.2 درصد ارزش کل بازار را در بر می گرفت.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3299 میلیارد تومان و در فرابورس 1774 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های همراه، فولاد، شبندر، فارس و فملی به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد مارون، کگهر و میدکو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. لازم بالذکر است از 3299 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 553 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات بلوک ها و صندوق بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 2746 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1774 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 305 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق، اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1469 میلیارد تومان می باشد. بنابراین ارزش معاملات بورس نسبت به روز گذشته اندکی کاهش و فرابورس افزایش یافته است.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه 62 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 327 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، تپکو ، خساپا و ذوب می باشد.

در معاملات امروز صنایع مخابرات با 6.59 مثبت و استخراج کانه های فلزی با 1.09 مثبت نسبت به روز معاملاتی قبل پر اقبال ترین صنایع در معاملات امروز بودند. همچنین صنایع اطلاعات با منفی 5.1 و تولید محصولات کامپیوتری با منفی 5  درصد کم اقبالترین صنایع در بین صنایع موجود در بازار سهام بودند. در کل کلیت بازار امروز نسبت به روز قبل اندکی بهبود یافته بود.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون)   ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
رمپنا 91 1010 11004 11002
خساپا 411 894 2175 2174
تپکو 551 863 1566 1598
ذوب 395 815 2062 2063
ونوین 263 783 2972 2974

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهام حجم معاملات (میلیون)   ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
های وب 4 200 2100 10500 8621
فملی 2 137 945 6900 6971

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
همراه 10.25 14887 14976
وبیمه 9.84 3395 3517

همراه: اعلام افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی ها در غالب افشای اطلاعات با اهمیت ب.

وبیمه: بازگشایی پس از مجمع عمومی سالانه.

اخبار منتخب بازر سرمایه و کدال

 1. شرکت آلومتک(فالوم) از انعقاد قرارداد فروش سیم کاناری و فیبر نوری پروژه خط انتقال 230 کیلواتی ارمنستان خبر داد.
 2. شرکت شبکه همراه آتی پی از شرکت های تابعه آتیه داده پرداز موفق به اخذ مجوز های پرداخت در محل، پرداخت درون برنامه ای، پرداخت انلاین و کیف پول گردید.
 3. شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران(وساخت) از تسویه تسهیلات و آزاد سازی وثایق بانک ها و اقتصاد نوین خبر داد.
 4. شرکت صنایع جوشکاب یزد، توقیف یک باب مغازه واقع در خیابان سعدی جنوبی و انتقال مالکیت آن به نام شرکت را بابت عدم تحویل مس خریداری شده را اطلاع رسانی کرد.
 5. به منظور حضور در آئین نامه تشییع و تجلیل از سردار سرافزار سپاه اسلام؛ دوشنبه 16 دی ماه بازار سرمایه تعطیل می باشد(سنا).
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روند معاملات در بازار امروز بوی بهبود داشت. هر جند شاخص کل هم‌وزن هم‌چنان نمای منفی داشت اما حجم صف‌های فروش قدرت روزهای گذشته را نداشت و با کاهش رو به رو شده بود.

در پایان معاملات امروز شاخص کل با افزایش 29 هزار واحدی در کانال 1 میلیون و 607 هزار واحدی به کار خود پایان داد. فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر روند امروز شاخص کل داشت.

در بازار فرابورس نیز شاخص توانست مجددا به کانال 17 هزار واحد بازگردد و افزایش 230 واحدی را به نام خود ثبت کند. مارون، آریا و کگهر نمادهای اصلی تاثیرگذار بر شاخص فرابورس بودند.

مجموع ارزش معاملات بازار امروز حدود 13.5 هزار میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها نقش ورود 120 میلیارد تومان را داشتند.

به نظر می‌رسد اهالی بازار کم کم متوجه ارزندگی قیمت‌ها با توجه به اصلاحات اخیر شده‌اند و حالا حقیقی‌ها قصد دارند مجددا در نقش خریدار وارد بازار شوند.

بهبود وضعیت و انتظار برای بازگشایی‌ها

با بهبود وضعیت فعالان در انتظار بازگشایی نمادهای پالایشی، شستا، خودرو و خساپا هستند. هرچند علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران، بیان داشت که فعلا برنامه‌ای برای بازگشایی نمادهای مذکور وجود ندارد اما بازگشایی «شراز» با افزایش 11 درصدی در قیمت 11 هزار تومان چراغ بازگشت نمادهای پالایشی را روشن کرد.

صعودهای ادامه‌دار دلار و طلا

بازار طلا و ارز شاهد صعود پی در پی در قیمت‌ها بدون هیچ کنترلی است، امروز و در بازار آزاد زمزمه‌های سکه 13 میلیونی و دلار 27 هزار تومانی به گوش می‌رسید. بدین ترتیب بازدهی سکه از ابتدای سال 99 تاکنون از 110 درصد فراتر رفته است. با تداوم صعود بیش از 15 درصدی قیمت دلار از ابتدای شهریور حباب سکه به حدود 500 هزار تومان نزدیک شده و از آنجایی که مسئولان مربوطه نیز هیچ پیش‌بینی برای افزایش قیمت‌ها ندارند و معتقدند بازار هم‌اکنون قابل تحلیل نیست!، باید منتظر ماند تا ببینیم این افزایش قیمت تا کجا پیش خواهد رفت.

پیش‌بینی رئیس سابق بورس درباره روند صعودی بازار

محمد فطانت، رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار درباره روند بازار سرمایه پیش‌بینی کرد: فکر می‌کنم با در نظر گرفتن چشم‌اندازهای پیش رو، روند بازارسهام مثبت است. به اعتقاد من در حال حاضر فقط وجود برخی عدم قطعیت‌هاست که به نوسان بازارسهام منجر شده؛ البته اعمال یک شبه برخی سیاست‌ها نیز کاهش میزان اطمینان و اعتماد سرمایه‌گذاران را به دنبال داشته؛ چنان‌که وقتی به یکباره نسبت سرمایه‌گذاری در سهام برای صندوق‌های با درآمد ثابت، کاهش یافت و همزمان میزان اعتباردهی کارگزاری‌ها را محدود کردند، بازار دچار نوسان شد.

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شاخص کل بورس امروز هم نزولی پیش رفت و با افت بیش از 37 هزار واحد به 1 میلیون و 570 هزار رسید. فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر بر شاخص کل بورس و مارون، آریا و کگهر بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل فرابورس را داشتند.

بازار امروز نیز هم‌چون روز گذشته قفل با ارزش معاملات بسیار پایین بود. مجموع ارزش معاملات در بورس و فرابورس طی روز جاری به رقم 7425 میلیارد تومان رسید.

وعده‌هایی که محقق نشد

در مدت زمان اصلاحی بازار دولتمردان بارها با بیان اینکه به بورس اعتماد کنند سرمایه عموم را به سمت این بازار هدایت کردند اما در روزهایی که کمتر کسی آن را پیش‌بینی می‌کرد دولت با چرخش عجیب مواضع خود ضربه سنگینی به سهامداران زد و بسیاری از کسانی که وارد این بازار شده بودند ضررهای سنگین بر روی اصل پول خود متحمل شدند.

از تاریخ 20 مرداد که اصلاح قیمتی در تمامی صنایع آغاز شد افراد کمی فکر می‌کردند ریزش و شکست قیمت‌ها با سرعت ادامه پیدا کند تا اینکه شاخص حمایت 1 میلیون و 800 هزار واحد را از دست داد. با از دست رفتن این حمایت فعالان بازار به تکاپو افتادند و پیش‌بینی به شکل دیگری رقم خورد. گروهی بازار را از دست رفته میدانستند و در بازه کوتاه یکی دو روزه که صف‌های فروش از حالت قفل خارج شد ، فرصت را غنیمت شمردند و اقدام به نقد شدن ، کردند. اما در مقابل گروهی دیگر با مواضع حمایتی هم‌چنان منتظر ماندند تا بازار برگردد؛ امیدی که هنوز تحقق نیافته است.

می‌توان گفت که موج بی اعتمادی سهامداران به بورس، بازار را دارد فاز جدیدی می‌کند اما با توجه به اینکه بازارهای رقیب به خصوص ارز، افسار گسیخته در حال افزایش هستند، این امکان وجود دارد که سهامداران قید رفتن از بازار سرمایه را بزنند و با امیدهای خود هم‌چنان پایبند به سرمایه‌گذاری در بورس بمانند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که مورد انتقاد فعالان و تحلیل‌گران قرار گرفته است حمایت نکردن از سهام کوچک‌تر است. با اینکه حمایت از چند سهم بازار کمک می‌کند تا شاخص کل به روند مثبت بازگردد اما عمق بازار هم‌چنان درگیر روندهای منفی باقی می‌ماند.

در مجموع می‌توان گفت رشد بی‌اندازه قیمت سهام در این چند ماه عامل اصلی اتفاقات اخیر بورس است. از سویی دیگر تبلیغ بازار سرمایه برای مردمی که اشراف کامل به داد وستدهای این بازار نداشتند شرایطی را رقم زد که به سختی جبران می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اخبار فولاد، شرکت سنگ آهن گهر زمین با سرمایه ثبت شده ۱۲,۳۰۰,۰۰۰ میلیون ریال در دوره ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ معادل ۱,۱۷۶ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۷۲ درصدی را تجربه کرده است.
 

همچنین درآمد فروش کگهر طی عملکرد پنج ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ مبلغ ۵,۱۷۴ بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد رشد یافته است.


لازم به ذکر است، با توجه به عدم ابلاغ نرخ مصوب فروش سال ۹۹ و پیرو نامه شماره ۶۰/۳۳۵۷۱۷ مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ وزارت صمت، تا اعلام نرخ جدید، مبالغ فروش به صورت علی الحساب و برمبنای نرخ مصوب سال ۹۸ محاسبه گردیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی 53 هزار واحد (3.2) درصدی و قرار گرفتن در کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی به کار خود پایان داد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز افتی 1.9 درصدی را به ثبت رساند.

در جریان معاملات امروز بیش از 974 هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن بیش از 10 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان دادوستد شد. سه نماد فارس، شستا و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. در معاملات فرابورس نیز شاخص افتی 568 واحدی را تجربه کرد که سه نماد میدکو، مارون و کگهر تاثیرگذارترین نمادها در این افت بودند. ارزش معاملات امروز فرابورس نیز 2 هزار و 365 میلیارد تومان به ثبت رسید.

بازار سهام در حالی معاملات امروز خود را به پایان رساند که مهمترین اتفاق امروز خرید سنگین حقوقی‌ها در برخی نمادها در کف قیمتی بود که موجب شد صف‌های فروش بخشی از حجم خود را از دست بدهند. همچنین صف خرید شدن فملی در دقایق آخر بازار و نزدیک شدن قیمت پایانی نماد فولاد و وتجارت به صفر از دیگر اتفاقات امروز دقایق پایانی بورس بود.

در جریان معاملات امروز سه نماد شستا، شپنا و فولاد سه نمادی بودن که ارزش معاملات آنها بالای یکهزار میلیارد تومان بود. در میان گروه‌های صنعت نیز گروه فراورده‌های نفتی، چندرشته‌ای و فلزات اساسی همگی بالای 2 هزار و 345 میلیارد تومان معامله شدند. بانک‌ها و محصولات شیمیایی نیز دیگر گروه‌هایی بودند که ارزش معاملات آنها بالای یکهزار میلیارد تومان بود.

افت 3.3 درصدی شاخص کل امروز در حالی رخ داد که در دو هفته اخیر شاخص کل 23 درصد افت را تجربه کرده است ولی افت اکثر نمادها بالای 30 درصد بوده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامحسین رحیمیان قائم‌مقام و مدیر مجتمع گهر زمین در آغاز افتتاح پروژه‌های خطوط 4 و 5 کنسانتره و خط دو گندله‌سازی با دوره زمانی بهره برداری 36 و 40  ماهه گفت: پیمانکار این سه خط جدید از طریق برگزاری مناقصه انتخاب و بصورت EPC و با بومی سازی لوازم، تجهیزات و قطعات خواهد بود.

حسن امین‌زاده مدیر پروژه گندله‌سازی “کگهر” هم توضیح داد: با بهره‌برداری از خطوط 4 و 5 حدود 5 میلیون تن گندله به ظرفیت تولید سالانه اضافه خواهد کرد. در زمان اجرای پروژه هم 800 تا هزار نفر و با آغاز به کار این پروژه، 500 نفر بصورت مستقیم و 1200 نفر غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری، حقیقی‌ها تا ساعت 12:30 حدود هزار میلیارد تومان بیشتر از اشخاص حقوقی سهام خریدند. کل ارزش معاملات خرد بیش از 18 هزار و 200 میلیارد تومان بود و بدین‌ترتیب خالص خرید حقیقی‌ها به 5.6 درصد از کل معاملات رسید.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه “فرآورده‌های نفتی”، “چندرشته‌ای صنعتی” و “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “سیمان” و “استخراج کانه‌های فلزی” به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شتران»، «وغدیر» و «شبندر» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «خبهمن»، «سخزر» و حق تقدم «کگهر» معطوف بود.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 106 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 143 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول دو هزار و 50 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 30 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 5.5

مالکیت-صنایع-5.5

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در تیرماه اگر چه شاخص کل بورس بیش از 50 درصد (50٫8 درصد) رشد داشته است، اما نگاهی به شاخص کل هم‌وزن نشان می‌دهد که بازدهی کل بازار به اندازه شاخص کل نبوده است. در یک ماه گذشته شاخص کل هم‌وزن کمتر از نصف شاخص کل بازدهی داشته و توانسته رشدی 23٫7 درصدی را به ثبت برساند.

با این وجود در این بازار رو به رشد، نمادهایی نیز بودند که توانستند رشدی بسیار بیشتر از شاخص کل داشته باشند و البته نمادهایی نیز بوده‌اند که بیش از 20 درصد به سهامدارنشان ضرر زده‌اند.

در ماهی که اکثر نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز وضعیت خوبی داشتند، یک نماد سیمانی عنوان پربازده‌ترین نماد بازار را به نام خود ثبت کرد. سیمان خزر (سخزر) که در یکسال اخیر حدود 1600 درصد بازدهی داشته است، در تیرماه توانسته رشدی 177 درصدی را به ثبت برساند. بعد از این نماد نیز کگهر (سنگ‌آهن ایران‌زمین) بوده که با احتساب افزایش سرمایه 103 درصدی بیش از 139 درصد بازدهی داشته است. نماد شتران و خپارس نیز رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند و پترول که بعد از حدود دو ماه بازگشایی 100 درصدی را به ثبت رساند پنجمین نماد پربازده بورس در تیرماه بود.

از سوی دیگر، در میان نمادهای زیان‌ده رتبه نخست در اختیار تکمبا قرار دارد که در تیرماه زیانی 31 درصدی به سهامدارانش زده است و پس از آن تلیسه، فاما، زمگسا و زگلدشت رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. نکته جالب در فهرست نمادهای زیانده، حضور نمادهای کشاورزی و برخی نمادهای دارویی در میان آنهاست که نشان از عملکرد ضعیف این دو گروه در اولین ماه تابستان است. در مجموع در تیرماه 200 سهم از 655 سهم بازار بازدهی منفی داشتند که حاکی از این موضوع است که رشد بازار سهام در این ماه اصلا یکنواخت نبوده است.

آخرین اخبار و اطلاعات از نمادهای بورسی را می‌توانید از اینجا مطالعه کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.