دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

همواره احترام به انتقادات، پیشنهادات و درخواست های کاربران محترم سیگنال از موارد مورد تاکید ما بوده است، لذا به پاس احترام و قدردانی از همراهان همیشگی سیگنال، تعدادی از سهام درخواستی پر تقاضا از سوی کاربران بررسی می گردد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید به منظور رصد بازار و بروزرسانی برخی از نمادهای درخواستی خود، کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) را دنبال کنید.

در اینجا ما به بررسی 5 نماد شپدیس ، کاما، کچاد، قثابت و بترانس می پردازیم

شپدیس

شرکت پتروشیمی پردیس با نماد “شپدیس” در بازار اول بورس و گروه “محصولات شیمیایی” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات دیروز، بیش از 7.5 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 103380 ریال (1.42%-) به ارزش 795 میلیارد ریال بین خریداران و فروشندگان داد وستد شد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های موازی بلند مدت در حال نوسان است. پس از رشدی که سهم از اوایل سال جاری از قیمت حوالی2750 تومان تا 12000 تومان داشت، با برخورد به سطح 2.25 کانال نقطه چین و ممتد، با اصلاح روبرو شد و تا سطح 8500 تومان افت قیمت پیدا کرد و سطح کانال دوم خود را از دست داد اما مجددا توانست به بالای آن نفوذ کند.

در صورت ادامه تقاضا برای خرید سهم، اهداف آن را می توان 12000 تومان و 14860 تومان در نظر گرفت.

از طرف دیگر اگر مجددا سهم با فشار عرضه ها روند نزولی به خود بگیرد، حمایت های آن را می توان 8500 تومان و 6810 تومان در نظر گرفت.

کاما

شرکت باما در بازار اول بورس با نماد “باما” در گروه “استخراج کانه های فلزی” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، بیش از 5.8 میلیون برگ سهم به ارزش 1090 میلیارد ریال با قیمت پایانی (4.59%-) داد وستد شد.

بررسی تکنیکالی این نماد نشان از واکنش نمودار قیمتی به سری کانال های موازی بلند مدت می دهد. این شرکت از اواخر آبان ماه سال قبل، از قیمت 1300 تومان  تا حوالی 34300 تومان رشد فوق العاده ای از خود به جای گذاشت و پس از برخورد به کانال سطح 3.5 با اصلاح روبرو شد.

در حال حاضر سهم در محدوده حمایتی 18600-16250 تومان قرار گرفته است که می تواند به متعادل شدن سهم کمک کند. در صورت از دست دادن سطح حمایتی 16250 تومان، حمایت بعدی آن 12676 تومان خواهد بود.

از طرف دیگر اگر سهم از محدوده حمایتی با افزایش تقاضا روبرو شود، اهداف اولیه آن را می توان 23470 تومان، 27136 تومان و 34325 تومان در نظر گرفت.

کچاد

گروه صنعتی و معدنی چادرملو با نماد  کچاد در بازار اول بورس و گروه “استخراج کانه های فلزی” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز گذشته، بیش از 28 میلیون برگ سهم به ارزش 473 میلیارد ریال با قیمت پایانی 16830 ریال (2.94%+) داد وستد شد و سهم با صف خرید در قیمت 17160 ریال به کار خود پایان داد.

پس از رشدی که سهم از اواخر آبان ماه سال قبل از قیمت حوالی 380 تومان تا 2530 تومان داشت، با اصلاح روبرو شد و از سقف خود حدود 40 درصد ریزش کرد.

این سهم اکنون در محدوده حمایتی 1452-1636 تومان قرار دارد که می توان انتظار حمایت از سهم را در این بازه داشت.

از طرف دیگر اگر سهم از ناحیه کنونی با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف آن را می توان 1880 تومان، 2100 تومان، 2500 تومان و در نهایت 3400 تومان در نظر گرفت.

قثابت

شرکت قند ثابت خراسان با نماد “قثابت” در بازار دوم بورس و گروه “قند وشکر” قرار گرفته است.

در معاملات روز قبل، بیش از 3.4 میلیون برگ سهم به ارزش حدودی 35 میلیارد تومان با قیمت پایانی 102500 ریال ( 4.81%-) بین خریداران و فروشندگان داد وستد شد.

این سهم درون مجموعه ای از کانال های صعودی در حال نوسان است و با برخورد به سطح 2.25 خود با اصلاح روبرو شد و اکنون در محدوده سقف شکسته شده کانال قبلی خود است. در صورت از دست دادن این سطح و حمایت 9750 تومان، حمایت بعدی آن 7320 تومان خواهد بود.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش تقاضا روند صعودی به خود بگیرد، اهداف اولیه آن را می توان 12620 تومان و 16000 تومان در نظر کرفت.

بترانس

شرکت ایران ترانسفو در بازار اول بورس با نماد “بترانس” و گروه ” ماشین آلات و دستگاه های برقی” مورد معامله قرار می گیرد.

در معاملات روز قبل، بالغ بر 14 میلیون برگ سهم به ارزش حدودی 62 میلیارد تومان با قیمت پایانی 43800 ریال (4.43%-) داد ستد شد.

بررسی نموداری سهم نشان نوسان درون کانال های صعودی بلند مدت می دهد.

بس از شروع روند صعودی سهم در مهرماه سال گذشته، قیمت سهم از حوالی 670 تومان تا 7573 تومان با رشد روبرو شد و پس از آن وارد اصلاح از یک درجه بالاتر شده است. در حال حاضر سهم در محدوده حمایتی 4320 تومان قرار گرفته است. در صورت از دست رفتن این سطح، حمایت بعدی آن 3850 تومان ( سقف شکسته شده کانال آبی رنگ) و 3050 تومان خواهد بود.

در صورت افزایش تقاضا برای سهم و شروع روند صعودی، اهداف آن را می توان 5350 تومان، 6100 تومان و 7573 تومان در نظر گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از کامودیتی، بخشنامه جدید ارزی بانک مرکزی و اجازه فروش ارز پتروشیمی و معدن به سایر صرافی ها محرک فروش و سودآوری شرکت های صادرکننده بزرگ است.

براین اساس، شرکت چادرملو دیروز درهم امارات را در سامانه نیما به قیمت 7000 تومان به بانک خاورمیانه در فرایند مزایده به فروش رساند که 14.9 درصد بالاتر از قیمت میانگین موزون سنا است. این موضوع برای سایر شرکت ها نیز صدق می‌کند و اثر مثبت آن در صورت های مالی پایان ماه قابل مشاهده خواهد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

“شرکت معدنی و صنتی چادرملو” در شروع با سرمایه گذاری بانک سپه و شرکت ملی فولاد ایران در سال 1371 تاسیس شد.

موضوع فعالیت شرکت عبارتست از: اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره از آن، تولید گندله، تولید سنگ آهن تولید محصولات فلزی، نصب و راه اندازی و نگهداری و تعمیرات وبازرسی فنی سرویس تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز شرکت و… می باشد.

بررسی گزارش سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 و مقایسه آن با دوره مشابه سال 1397 نشان می دهد که فروش محصولات شرکت در سال مالی منتهی به 29/12/1398 معادل 96،480،797 میلون ریال بود که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشدی معادل 26،076،406 (37%) میلیون ریال، برخوردار شده است. که از این میزان فروش، حدود 82 درصد در بازارهای داخلی و 18 درصد نیز مربوط به میزان فروش صادراتی شرکت بوده است.

در معاملات امروز بیش از 81 میلیون برگ سهم به ارزش 1859 میلیارد ریال با قیمت پایانی 22750 ریال (3.5%+) داد و ستد شد و سهم با صف خرید به کار خود پایان داد.

بررسی نموداری این سهم نشان میدهد که سهم درون یک روند اصلاحی بالارونده در حال حرکت است و از سقف قبلی خود گذر کرده است و به نظر می رسد توانسته است روی آن تثبیت دهد. از دید موجی، این سهم در دامنه موج 3 از C خود است و می تواند با افزایش تقاضا با اهداف حوالی 3000 تومان، 4000 تومان و 5600 تومان قابل بررسی باشد.

از طرف دیگر اگر سهم با افزایش عرضه ها از ناحیه کنونی روبرو شود، اولین حمایت آن را می توان 2000 تومان (سقف قبلی شکسته شده) دانست. اگر این سطح از دست رود، حمایت های بعدی سهم 1700 تومان، 1500 تومان و 1340 تومان خواهد بود.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت رصد بازار در ساعات معاملات و بروز رسانی تحلیل ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده، حقوقی‌ها امروز حدود 470 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

ارزش کل معاملات خرد 14 هزار و 370 میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 20 درصد یعنی دو هزار و 810 میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان سه درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری”، “خودرو و ساخت قطعات” و “محصولات شیمیایی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “استخراج کانه‌های فلزی” و “فلزات اساسی” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وگردش»، «آریا» و «وتجارت» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «کگل»، «فولاد» و «کچاد» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک گردشگری حدود 240 میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی معدنی و صنعتی گل گهر با برتری تقریبا 150 میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 63 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 116 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 790 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 250 میلیارد تومان بود.

30

31

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

نمادهای واتی، زدشت و حکشتی پربازده ترین نمادها و نمادهای سرود، کچاد و ولشرق بیشترین افت را در هفته آخر اردیبهشت ماه 1399 تجربه کردند.

پربازده ترین و بیشترین افت هفتگی نمادها | هفته چهارم اردیبهشت ماه 1399
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ناصر تقی زاده در نخستین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت های عضو خانواده بزرگ چادرملو با اشاره به اشباع ظرفیت توسعه صنایع فولادی گفت: چادرملو نمی تواند تنها متکی به فعالیت در حوزه معدن و فولاد باشد از این رو طرح مدونی تدوین شده که مسیر توسعه این شرکت مهم بورسی را برای 10 سال آینده برنامه ریزی کرده است .

وی افزود: در نظر داریم برای اجرای طرح های پائین دستی صنعت فولاد و سایر صنایع مرتبط، منطقه صنعتی چادرملو را در محور یزد به طبس اجرا کنیم و برای پیاده سازی این طرح بسیار مصمم هستیم که لازمه آن ایجاد هماهنگی و هم اندیشی با سایر شرکت هایی است که بخش عمده سهام آنها متعلق به چادرملو است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این منطقه صنعتی که قرار است با سرمایه گذاری چادرملو انجام شود در فاز اول، ساخت 3 واحد صنعتی بزرگ از جمله واحد سوپر مگامدول احیای مستقیم، کارخانه فروسیلیس و کارخانه آجر نسوز در دستور کار قرار گرفته و به موازات آن شرکت اکتشافات معدنی و چند واحد تامین کننده مواد مورد نیاز صنایع فولادی نیز احداث می شود.     

تقی زاده عنوان کرد: این منطقه صنعتی که قادر است چند هزار شغل جدید ایجاد کند، تضمینی برای سود آوری شرکت و امنیت خاطر سهامداران حقیقی و حقوقی در دراز مدت خواهد بود و به گونه ای طراحی می شود که نیاز کشور و استان یزد برای توسعه صنعت تا 50 سال آینده را پاسخگو باشد‌. تامین مسکن کارگران فاقد مسکن از برنامه های مهمی است که با همکاری و مشارکت شرکت های تابع و تشکیل تعاونی مسکن  در آینده نزدیک محقق می شود .

وی درخصوص اقدامات در راستای مسئولیت  اجتماعی نیز تصریح کرد: یکی از تکالیف توجه به نیازهای توسعه پایدار در مناطق تحت فعالیت است که در این راستا، اقدامات قابل توجهی از جمله طرح تصفیه و انتقال آب خلیج فارس به استان یزد، ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی ورزشی قاسم سلیمانی(صنایع) در اردکان ، ایجاد کمر بند سبز در حاشیه جاده اردکان تا عقدا ، تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی ، ساخت مراکز علمی و آموزشی و چندین طرح رفاهی ، اجتماعی و فرهنگی دیگر در دستور کار است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار امروز ابتدا با روند مثبت کار خود را آغاز نمود. کم کم روند کلی بازار، منفی و صف خرید اکثر شرکت ها برداشته شد که نشان دهنده ترس و دلهره اهالی بازار از آینده بازار بود. این ترس و دلهره با توجه خبر مثبت تصویب آیین نامه کمی غیر منتظره بود. با گذشت زمان قدرت خریدران کم کم افزایش یافت و کلیت بازار روند نسبتا سبز و متعادل را به خود گرفت.

بازار سرمایه مثل یک معرکه می ماند. در این معرکه کسانی برنده است هستند که بتوانند بر ترس خود غلبه و آرامش خود را حفظ کنند. برای حرکت و گام های خود ادله مناسب و استراتژی داشته باشند . موقعیت های مناسب را تشخیص دهند و با لحاظ نمودن شرایط بازار و دلایل موجه اقدام به خرید نمایند. در این بازار کسانی می توانند برنده باشند که بتوانند بهتر از دیگران تصمیم بگیرند.

شاخص کل بورس با 1464 واحد افزایش به عدد 377 هزار واحد رسید و شاخص کل هم وزن با 389 واحد کاهش به عدد 119 هزار واحد رسید. این اختلاف شاخص کل و هم وزن نشان دهنده رشد نسبی شرکت ها با سرمایه بالا نسبت به شرکت ها کوچک می باشد به عبارتی شرکت های کوچک کاهش ارزش بیشتری را تجربه نمودند. همچنین امروز در بازار نقدی بورس 6 میلیارد سهم به ارزش 3353 میلیارد تومان مورد مبادله قرار گرفت که 0.2 درصد ارزش کل بازار را در بر می گرفت.

ارزش معاملات در پایان معاملات امروز بازار سهام به 3354 میلیارد تومان و در فرابورس 200 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فارس، شبندر، رمپنا، فولاد، پارسان و کچاد به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل و نماد حکشتی و وبملت بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل گذاشتند. لازم بالذکر است از 3354 میلیارد تومان ارزش معاملات، 177 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات بلوک ها و صندوق بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3176 میلیارد تومان می باشد که نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش یافته است.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه 125 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 12 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، وساپا، آریان و ذوب بود.

بیشترین صف خرید مربوط به وشهر و تپکو به ترتیب با تقاضای 63 و 52 میلیون سهم و بیشترین صف فروش مربوط به وساپا و فرابورس با عرضه 20 و 7 میلیون سهم در پایان معاملات امروز بوده است.

در معاملات امروز صنایع محصولات کاغذی با 4.53 مثبت و سیمان با 3.24 مثبت نسبت به روز معاملاتی قبل پر اقبال ترین صنایع در معاملات امروز بودند. همچنین صنایع محصولات چوبی با منفی 7.39 و حمل و نقل آبی با منفی 4.67 کم اقبالترین صنایع در بین صنایع موجود در بازار سهام بودند. در کل کلیت بازار امروز ابتدا منفی ولی رفته رفته بوی سبزی نماد ها فضای بازار را عطرآگین نمود.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون ریال) ارزش معاملات (میلیارد ریال) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
وساپا 446 102 2288 2250
آریان 374 908 2426 2428
سفارس 129 851 6577 6577
چکاپا 59 850 14191 14334
شیران 72 807 11088 11245

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم   حجم معاملات (میلیون ریال) ارزش معاملات (میلیارد ریال) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
 همراه 2 814.95 261.549 14105 13999

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
قجام 81 8500 8500
وپست 8.62 5968 6239
سصوفی 7.97 5944 6098

قجام: به علت افشای اطلاعات با اهمیت ب

وپست: افشای اطلاعات با اهمیت ب

سصوفی: کنفزاس اطلاع رسانی و بازگشایی با دامنه محدود

اخبار منتخب کدال

  1. مادیرا با توجه به ابهامات در اطلاعات با اهمیت منتشر شده توسط ناشر  حداکثر به مدت دو روز کاری متوقف شد.
  2. عدم وجود متقاضی مزایده عمومی املاک شرکت آزمایش واقع در مرودشت
  3. انعقاد قرارداد جدید با اهمیت شرکت گروه صنعتی سدید به مبلغ 65 میلیون یورو با وزارت نفت به منظور تامین تجهیزات
  4. پیشنهاد 410 درصدی هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی ها به منظور اصلاح ساختار مالی، کارآمدسازی دارایی، کاهش ریسک مالی و بهبود نسبت مالکانه به تصویب هیئت مدیره رسید.
  5. شرکت هلدینگ داروپخش زمین واقع در شهرستان بروجرد را با ارزش دفتری 2812 میلیون تومان به شرکت سرمایه گذاری عمومی تامین به 24900 میلیون تومان واگذار کرد.
  6. شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد تعداد 5 میلیون سهم را به قیمت550 تومان واگذار کرد که سود حاصل از واگذاری برابر 1331 میلیون تومان می باشد.
  7. امضای تفاهم نامه همکاری کارخانه ذوب آهن با سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در زمینه تولید و تامین ریل مورد نیاز قطار شهری
  8. شرکت داروئی ره آورد موفق به دریافت مجوز تغییر بیش از ده درصد در نرخ فروش محصولات خود شد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت معدنی ‌وصنعتی چادرملو (با نماد کچاد) از جمله شرکت های گروه “استخراج کانه های فلزی” در بازار اول بورس تهران است.

قیمت هر سهم نماد “کچاد” در چند ماه اخیر در کانال صعودی و با شیب مناسب در حال حرکت بوده است. با توجه به اینکه هم اکنون قیمت در کف کانال صعودی قرار گرفته است می تواند برای خریداران جذابیت داشته باشد. در دو هفته اخیر که بازار بورس با نزول شدید همراه بود، نماد “کچاد” نوسان قیمتی زیادی نداشته است. این امر نشان از استحکام این سهم دارد.

برای سهامدارانی که از قبل به این سهم وارد شده بودند، توصیه به نگهداری می شود. محدوده 480-490 تومان حمایت مهمی است. سرمایه گذارانی که دید بلند مدت دارند می توانند از سطوح پایین تر برای انتخاب حد ضرر استفاده کنند. همچنین اهداف این سهم، 590 تومان و 690 تومان است. سقف کانال نیز به عنوان مقاومت پیشروی این سهم، می تواند نقش تارگت ایفا کند. قیمت هر سهم ” معدنی‌وصنعتی چادرملو ” در تاریخ 29 مهر ماه نود و هشت، 528 تومان است.

تحلیل تکنیکال کچاد
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

این جدول نماد هایی را نشان می دهد که میانگین خرید حقیقی سه برابر یا بیشتر از میانگین فروش حقیقی بوده است.

نماد حجم معاملات قیمت آخرین معامله (ریال) درصد تغییر قیمت آخرین معامله صف خرید
رنیک 21.122M 15446 5 بله
رتکو 918,064 18314 5 بله
کالا 883,191 13365 5 بله
اکالا 100,695 13360 4.96 خیر
تاپیکو 130.18M 3.294 4.97 بله
جم پیلن 2.85M 29532 5 بله
پارسان 14.10M 6760 4.99 بله
کرماشا 9.03M 10332 5 بله
درهآور 347,548 15666 5 بله
غمهرا 51,154 39436 5 بله
بجهرم 141.68M 2827 4.98 بله
وغدیر 77.783M 3163 4.98 بله
خفنر 61,664 13638 5 بله
فسازان 2.829M 20595 -1.12 خیر
کویر 239,605 6562 4.99 بله
پتایر 431,334 18900 5 بله
شبندر 21.011M 17405 4.99 بله
تاصیکو 70.452M 3011 4.99 بله
کچاد 45.979M 5462 5 بله
تلیسه 79,847 22118 5 بله

امروز بازار صعودی بود. شاخص کل که چهارشنبه هفته گذشته تا مرز 309 هزار واحد نیز کاهش یافت، امروز با جهشی 9010 واحدی در 322 هزار واحد آرام گرفت. از منظر کندل شناسی به نظر می رسد در شاخص کل با الگوی “ستاره صبحگاهی” (Morning star) مواجهیم که در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه پدید آمده است. این الگو در ذات خود یک الگوی برگشتی محسوب می شود. باید دید ریزش های اخیر شاخص کل، پایان یک اصلاحِ کوتاه مدت بوده یا اصلاح عمیق تری در پیش است. به نظر می رسد در این روزهای بازار، بیش از تحلیل تکنیکال و بنیادی باید به جریان نقدینگی در بازار توجه داشت. روز جمعه بود که مدیر عامل بورس تهران اعلام کرد بیش از 400 هزار کد معاملاتی جدید وارد بورس شده و 3000 میلیارد تومان نقدینگی با خود آورده است.

امروز همزمان با رشد شاخص، شاهد تقویت جبهه ی خریداران حقیقی در نماد های بزرگ بازار بودیم. اتفاقی که حداقل در چند روز اخیر پیش نیامده بود. صف خرید شدن نماد های تاپیکو، پارسان، کرماشا، وغدیر، شبندر، تاصیکو و کچاد گواهی بر این مدعا است.

نماد کالا (بورس کالای ایران) روز معاملاتی قبل و با برخورد به خط روند صعودی خود، صف خرید شد و امروز نیز صف خرید سنگین خود را تا پایان وقت حفظ کرد. یکی از خبر های مثبت پیرامون این نماد، انتشار قرارداد آتی پسته در بورس کالا می باشد که می تواند در درآمد کارمزد معاملات این شرکت تاثیر بسزایی داشته باشد.

جم پیلن که از نماد های تازه عرضه اولیه شده محسوب می شود نیز امروز صف خرید بود. از منظر تکنیکالی به نظر می رسد این نماد پول بک به مثلث متقارن (Symmetrical triangle) را به اتمام رسانده و پس از آن دوباره روند صعودی خود را آغاز کرده است. هدف اول این روند بر اساس مثلث شکسته شده محدوده ی 3450 تومان می باشد. از نظر بنیادی در نظر داشته باشید این شرکت در میان دیگر شرکت های حاضر در صنعت “محصولات شیمیایی”، بیشترین درصد رشدِ فروش نسبت به سال گذشته را داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت چادرملو با سرمایه اسمی 5.5 هزار میلیارد تومانی، گزارش تولید و فروش مرداد و پنج ماهه سال جاری را منتشر کرد.

براین اساس، “کچاد” در دوره یک ماهه از فروش کنسانتره آهن، سنگ دانه بندی، آپاتیت، گندله، آهن اسفنجی، فولاد بالغ بر 1.6 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است. فروش کنسانتره و محصولات فولادی در مرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 105 درصد رشد داشته است.

عملکرد این شرکت بورسی در پنج ماهه حکایت از شناسایی درآمد 5.1 هزار میلیارد تومانی دارد که با رشد 28 درصدی نسبت به مدت مشابه قبل همراه شده است. در این مدت بالغ بر 4.8 میلیون تن سنگ آهن  ، 1.5 میلیون تن گندله ، 707 هزار تن آهن اسفنجی و 393.5 هزار تن شمش فولادی تولید شده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.