دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در روزهایی که به نظر می‌رسد کمی شدت نوسانات بورس کاهش یافته همزمان با انتقادات برخی سهامداران مبنی بر پایبند نبودن مسئولان به وعده هر هفته دو عرضه اولیه، در اواخر هفته اخیر اعلام شد که یک عرضه اولیه یک میلیون تومانی در هفته آینده انجام خواهد شد.

قرار است روز یکشنبه 30 شهریور ماه، شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات 20 درصد از سهام خود را در نماد «وسپهر» از طریق عرضه اولیه وارد بورس کند.

در عرضه اولیه وسپهر هر کد بورسی می‌تواند حداکثر 1100 سهم در بازه قیمتی 950 تا 1010 تومان معادل یک میلیون و 111 هزار تومان خریداری کند و در صورت استقبال پنج میلیون تا شش میلیون نفر، تعداد 900 تا 1080 سهم به هر کد (حدود 913 هزار تا یک میلیون و 96 هزار تومان) خواهد رسید.

در هفته اخیر همچنان رئیس سازمان خصوصی‌سازی اظهاراتی داشت که نشان از تداوم سیاست عرضه اولیه است. رئیس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود 12 بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داده است.

علیرضا صالح با اشاره به آماده‌سازی شرکت‌ها برای ورود به بازار سرمایه، اظهار کرده است: تا پایان سال، هر ماه عرضه اولیه در بورس خواهیم داشت.

در هفته اخیر مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس نیز اظهاراتی درباره عرضه اولیه جدید داشته و گفته است: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار است طی سال جاری سه شرکت دیگر هلدینگ خلیج فارس وارد بازار سرمایه شوند.

همچنین شنبه 22 شهریور ماه امسال اعلام شد با انتشار گزارش جدید شرکت «توسعه بین‌الملل ایران مال» با نماد «وآیند3» احتمال عرضه اولیه «ایران مال» جدی‌تر شده است.

با این حال عرضه اولیه بعد وسپهر احتمالا کدام نماد خواهد بود؟

طبق آخرین پیگیری‌ها، عرضه‌های اولیه محتمل شرکت توسعه عمران‌امید که در بخش املاک و مستغلات در فرابورس درج نماد شده، شرکت تامین‌سرمایه تمدن و همچنین شرکت صنایع غذایی کورش است. از بین این گزینه‌ها نیز شاید محتمل‌ترین، عرضه اولیه نماد غکورش است که بیش از یک ماه پیش قبل لغو شده بود. همچنین عرضه اولیه اوپال پارسیان سنگان هم از دیگر گزینه‌های محتمل دیگر است. با این حال هیچ کدام از این‌ها احتمالا از نظر رقم احتمالی اختصاص یافته به متقاضیان به مانند وسپهر نباشد.

آخرین اخبار مربوط به عرضه اولیه را در صفحه عرضه اولیه تجارت‌نیوز دنبال کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته گذشته سهامداران حقیقی شاهد عرضه اولیه ثامید بودند و علاوه بر این، عرضه اولیه کیا در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس انجام شد.

اما برای هفته جدید احتمالا عرضه اولیه کدام نمادها خواهد بود؟

طبق آخرین پیگیری‌ها، عرضه‌های اولیه محتمل شرکت توسعه عمران‌امید که در بخش املاک و مستغلات در فرابورس درج نماد شده، شرکت تامین‌سرمایه تمدن و همچنین شرکت صنایع غذایی کورش است.

اما علاوه بر این سه نماد، مدیرعامل صندوق بازنشستگی از عرضه هلدینگ آتیه صبا به بورس خبر داده و گفته است: مقدمات پذیرش آتیه صبا در بورس در حال انجام است و امیدوارم در ماه‌های آینده شاهد حضور شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به عنوان دومین هلدینگ صندوق در تابلو بورس اوراق بهادار باشیم.

همچنین مدیرعامل فرابورس ایران از انجام فرآیند پذیرش شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در بازار فرابورس خبر داد و گفت: بخشی از سهام این شرکت با انجام فرآیندهای لازم برای پذیرش و درج، در بازار فرابورس عرضه اولیه می‌شود.

15 شهریور ماه امسال هم مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضاء شرکت بورس اوراق بهادار تهران، در خصوص پذیرش شرکت پتروشیمی تبریز گفته بود: این شرکت در جلسه مورخ 22 مرداد 99 هیات پذیرش مطرح و پذیرش شده است و شرایط مصوب به شرکت ابلاغ شده است و باید شرایط پذیرش را احراز و وارد مرحله درج و سپس عرضه شود.

به هرترتیب شاید محتمل‌ترین گزینه عرضه اولیه هفته آینده، عرضه اولیه نماد غکورش است که چهار هفته قبل لغو شده بود و علاوه بر این، عرضه اولیه اوپال پارسیان سنگان هم از دیگر گزینه‌های محتمل دیگر است.

آخرین اخبار مربوط به عرضه اولیه را در صفحه عرضه اولیه تجارت‌نیوز دنبال کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار است در هفته جاری عرضه اولیه دیگری انجام شود.

روز چهارشنبه 19 شهریورماه، شرکت توسعه و عمران امید 15 درصد از سهام خود را در نماد «ثامید» از طریق عرضه اولیه وارد بورس می‌کند.

در صورت شرکت شش میلیون نفر در خرید سهام اولیه این شرکت سهام این شرکت تعداد 880 سهم به هر کد (حدود 154 هزار تومان) تعلق خواهد گرفت.

اما پس از این ممکن است چه عرضه اولیه‌های دیگری در بورس انجام شود؟

در این مورد دنیای اقتصاد نوشته است: شاید در هفته‌های آینده و برای ثابت نگاه‌داشتن روند بورس، عرضه‌های اولیه دیگری هم در راه باشد که از آن جمله می‌توان به شرکت توسعه عمران‌امید که در بخش املاک و مستغلات در فرابورس درج نماد شده و شرکت تامین‌سرمایه تمدن اشاره کرد. همچنین شرکت صنایع غذایی کورش هم جزو شرکت‌هایی است که با توجه به صف‌نشینی طولانی این شرکت برای عرضه در بورس، احتمال عرضه آن در هفته‌های آینده زیاد است.

آخرین اخبار عرضه اولیه را در صفحه عرضه اولیه تجارت‌نیوز دنبال کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت صنعت غذایی کورش که قرار بود چهارشنبه هفته گذشته 12 درصد از سهام آن در بورس تهران عرضه اولیه شود اما به دلیل شرایط بازار به زمان دیگری موکول شد، گزارش عملکرد مرداد و پنج ماه سال جاری را منتشر کرد.

براین اساس، “غکورش” در دوره یک ماهه از فروش روغن خوراکی، کنجاله و نهاده های دامی بالغ بر 320.8 میلیارد تومان درآمد کسب کرده است. این شرکت در عملکرد پنج ماهه 1.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

 ابراهیم ابراهیمی با اشاره به رشد چشمگیر بازار سرمایه در ماه‌های گذشته گفت: بعد از عرضه اولیه سهام دو شرکت افق کوروش و پدیده شیمی قرن در سال های 97 و 98 ، صنعت غذایی کورش نیز آماده عرضه شده اما با تصمیم مسئولان بورس تهران و با توجه به شرایط بازار ، زمان آن مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین دو شرکت فعال در حوزه آرایشی و بهداشتی و حوزه پخش به همراه دو شرکت دارویی و غذایی دیگر در سال جاری ، پذیرش می شوند و انتظار می رود سهام سه شرکت عرضه اولیه شود./دنیای اقتصاد

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابراهیم ابراهیمی با اشاره به رشد چشمگیر بازار سرمایه در ماه‌های گذشته به دنیای اقتصاد گفت: بعد از عرضه اولیه سهام دو شرکت افق کوروش و پدیده شیمی قرن در سال های 97 و 98 ، صنعت غذایی کورش نیز آماده عرضه شده اما با تصمیم مسئولان بورس تهران و با توجه به شرایط بازار ، زمان آن مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین دو شرکت فعال در حوزه آرایشی و بهداشتی و حوزه پخش به همراه دو شرکت دارویی و غذایی دیگر در سال جاری ، پذیرش می شوند و انتظار می رود سهام سه شرکت عرضه اولیه شود .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت صنعت غذایی کورش در دوره 3 ماهه منتهی به 31 خرداد ماه 1399، به ازای هر سهم خود 780 ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم 176 اعلام شده بود، از افزایش 343 درصدی در هر سهم حکایت دارد. سود هر سهم

به گزارش رادیو سهام، شرکت صنعت غذایی کورش با سرمایه 3 هزار میلیارد ریال، صورت‌های مالی 3 ماهه نخست دوره مالی منتهی به 30 اسفند 1399 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت صنعت غذایی کورش در دوره یاد شده، مبلغ 2 هزار و 340 میلیارد و 727 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 780 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش 343 درصدی برخوردار است.

یادآوری می‌شود “غکورش” در دوره 3 ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 (حسابرسی شده) سود هر سهم را مبلغ 176 ریال و سود خالص را 527 میلیارد و 89 میلیون ریال قید کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بالاخره مرداد هم با تمام فراز و نشیب های خودش تمام شد. شاخص کل بورس، در آخرین هفته‌ی این ماه با یک اصلاح نزدیک به 10 درصدی کل رشد مردادماه خود را از دست داد و مجددا به سطوحی رسید که در 22 تیرماه از آن عبور کرده بود. با این وجود، اصلاح در تعداد زیادی از سهم‌ها، خصوصا سهام بزرگ عمیق تر بود و این موضوع باعث افزایش ترس بین سهامداران این شرکت ها شد. حالا در آستانه شروع شهریورماه، اکثر فعالان بازار منتظرند مشخص شود که این اصلاح تا کجا ادامه خواهد داشت تا بتوانند بر این اساس در مورد آینده بازار تصمیم بگیرند.

پایان مرداد ماه 1399 برای عرضه اولیه ها بسیار پر عرضه بود تا جایی که صف خرید چند عرضه اولیه به کلی از بین رفت و این شرکت ها به صف فروش رسیدند. همچنین این هفته قرار بود که دو عرضه اولیه در شرکت های دنا آفرین فدک (گدنا) و صنعت غذایی کورش (غکورش) داشته باشیم که در آخرین دقایق عرضه اولیه‌ی غکورش لغو شد. در اطلاعیه لغو این عرضه اولیه ذکر شده است که دلیل اینکار، شرایط بازار بوده است اما توضیح بیشتری در این زمینه ذکر نشده است. عرضه اولیه گدنا با مشارکت 5 میلیون و 334 هزار نفری روبرو شد که در نتیجه آن به هر نفر حداکثر 10 سهم با ارزش حدودی 6 هزار تومان اختصاص پیدا کرد.

در ادامه به بررسی مهمترین اتفاقاتی که در نمادهای حاضر در لیست عرضه اولیه ها رخ داده می‌پردازیم:

نمودارهای زیر مقایسه‌ای بین سود دهی عرضه اولیه‌ها در طول هفته گذشته و سود این سهام از روز عرضه تا پایان روز 29 مرداد انجام داده است. تاثیر سود نقدی تقسیم شده در مجامع هریک از این شرکت ها در این نمودار لحاظ شده است.

گزارش وضعیت عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت (هفته پایانی مرداد 1399)

در نظر داشته باشید که در سودآوری این شرکت ها کارمزد معامله و قیمت حق تقدم سهام در نظر گرفته نشده است و این مقادیر بر اساس قیمت پایانی سهم ارائه شده است

در مورد شصدف دقت کنید که چون هنوز حق تقدم این سهام کشف قیمت نشده است، تاثیر قیمت آن در سود کلی این عرضه اولیه دیده نمی شود. مسلما با قابل معامله شدن این حق تقدم ها سود عرضه اولیه شصدف به عدد حقیقی خود خواهد رسید.

شما می‌توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه اولیه ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای اطلاع از عرضه اولیه های جدید، آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال را دانلود و با مراجعه به بخش عرضه اولیه در قسمت سهام نوتیفیکیشن مربوط به آن را فعال کنید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق اعلام قبلی ، قرار بود امروز 12 درصد از سهام شرکت صنعت غذایی کورش در بورس تهران عرضه اولیه و طی آن 360 میلیون سهم( 300 میلیون سهم در روز عرضه اولیه و 60 میلیون سهم روز بعد عرضه به صندوق های سرمایه گذاری) با محدوده قیمتی 2755 تا 2900 تومانی و سهمیه 100 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار شود .

اما صبح امروز بورس تهران بدون اعلام دلیل و تنها به بهانه “شرایط بازار” ، عرضه اولیه “غکورش” را لغو کرد . آن هم در شرایطی که کل ارزش معاملات این عرضه حدود هزار میلیارد تومان بود که در برابر ارزش معاملات روزانه 20 تا 30 هزار میلیارد تومانی ، رقمی نیست .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلسه معرفی شرکت صنعت غذایی کورش بعداز ظهر دیروز برای اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکری با حضور علی ابراهیمی رییس هیات مدیره و کوروش منتصر مدیرعامل صنعت غذایی کورش برگزار شد تا این شرکت 300 میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه 12 درصدی سهام برای امروز در بورس باشد.

پیش بینی آینده روشن “غکورش”

براین اساس، علی ابراهیمی با بیان اینکه شرکت صنعت غذایی کورش چهارمین شرکت از گروه صنعتی گلرنگ است که وارد بورس می شود، گفت: امید می رود این شرکت که آینده بسیار روشنی هم پیش رو دارد برای فعالان بازار سرمایه بازدهی مورد انتظار را به همراه داشته باشد.

تاریخچه شرکت

منتصر مدیرعامل با اشاره به تاریخچه شرکت گفت: گروه صنعتی گلرنگ از سال 88 فعالیت را در حوزه تولید روغن های خوراکی با برون سپاری آغاز کرده و سال 90 آغاز بکار صنعت غذایی کورش بوده است. میزان تولید در سال 88 بالغ بر 8.8 هزار تن بوده که در سال 97 به 280 هزار تن رسیده و در سال 99 برنامه تولید 361 هزار تنی در دستور کار است.

وی افزود: نخستین کارخانه شرکت در شهرک صنعتی حیدریه قزوین سال 92 خریداری شد و همزمان فاز دوم کارخانه سال 93 در شهرک صنعتی اشتهارد آغاز شد. همچنین سال 94 اولین محصول سلامت محور که روغن سرخ کردنی بدون پالم بود به بازار عرضه شد. در سال 98 نیز در تولید روغن های خوراکی خانوار برند اول شدیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ظرفیت تولید روغن در سال 98 بالغ بر 28 هزار تن بوده که به دو بخش مالکیتی و کارمزدی تقسیم می شود، ادامه داد: با بکار گیری ظرفیت های خالی موجود از 21 هزار تن ظرفیت مالکیتی و 7 هزار تن ظرفیت خالی کارخانجات استفاده کردیم و برنامه داریم طی سال جاری نیز تولید 310 هزار تنی را پشت سر بگذاریم.

برند اول در سهم بازار روغن خانوار

منتصر از اختصاص سهم بازار 13.24 درصدی از کل سهم روغن ها در سال 97 خبر داد و گفت: این سهم در چهار ماهه اول سال جاری به 15.8 درصد رسیده اما در سهم بازار روغن خانوار با 23.2 درصد برند اول هستیم. همچنین در راستای اجرای طرح های توسعه ای و با هدف حمایت از تولید و کشت دانه های روغنی به کار واردات و توزیع نهاده های دامی ورود کردیم.

واردات و توزیع نهاده های دامی

وی افزود: سال گذشته بالغ بر 74 هزار تن ذرت دامی و 143 هزار تن کنجاله وارد کردیم و سال جاری واردات 400 هزار تن ذرت دامی و 280 هزار تن کنجاله در دستور کار است که تاکنون 110 هزار تن ذرت دامی و 60 هزار تن کنجاله به فروش رسیده و در چهار ماهه اول سال هم 180 هزار تن ذرت دامی وارد کردیم که به دلیل مشکلات تخصیص ارز هنوز فروش آن محقق نشده است.

اهداف کلان تا سال 1404

مدیرعامل صنعت غذایی کورش درخصوص اهداف کلان “غکورش” تا سال 1404 گفت: دستیابی به ظرفیت تولید 496 هزار تن در سال، رشد سهم بازار تا 25 درصد، تکمیل زنجیره تامین روغن، ارتقا حاشیه سود تا 15 درصد و ارائه دو سالانه حداقل یک محصول جدید را می توان در این شمار نام برد.

آخرین اطلاعات مالی

منتصر درخصوص آخرین اطلاعات مالی شرکت توضیح داد: درآمد عملیاتی در سال 98 به 309.2 میلیارد تومان بودده و در بودجه سال جاری هم تحقق درآمد عملیاتی 440 میلیارد تومان پیش بینی شده است. سود هر سهم در سال 98 به 1284 ریال رسیده و بودجه سال جاری هم با دستیابی به سود 2583 ریالی برای هر سهم برنامه ریزی شده است. سود خالص نیز در سال 98 بالغ بر 385.3 میلیارد تومان بوده که برآورد شده در پایان سال جاری به 775 میلیارد تومان برسد.

عدم برنامه افزایش سرمایه/ نحوه تامین مواد اولیه

وی ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر شرکت هیچ برنامه ای برای افزایش سرمایه ندارد درباره نحوه تامین مواد اولیه توضیح داد: تدابیر لازم برای تامین مواد اولیه اندیشیده و خریدها هم انجام شده و به نظر می رسد مشکل خاصی وجود نخواهد داشت مگر اینکه شرایط خاصی بوجود آید. با توجه به کریدور شمال و روابط مثبت با روسیه، ریسک واردات به حداقل رسیده است.

منتصر افزود: صنعت روغن نباتی مشمول تخصیص ارز دولتی است و به همین دلیل فعلا صادرات روغن نباتی ممنوع است‌ ولی در صورت حذف ارز دولتی صنعت روغن نباتی امکان صادرات هم خواهد داشت و با در نظر گرفتن نزدیکی به دو بازار عراق و افغانستان، حذف ارز دولتی و صادرات روغن نباتی، فرصت خوبی برای این شرکت خواهد بود.

اهداف ورود به بازار سرمایه

علی ابراهیمی درخصوص اهداف ورود این شرکت به بازار سرمایه به بورس پرس گفت: با عرضه صنعت غذایی کورش در گام اول حدود 5 میلیون نفر سهامدار این شرکت خواهند شد. سهامی عام شدن باعث می شود این چند میلیون سهامدار به عنوان یک نهاد نظارتی، تمرکز ویژه بر عملیات شرکت داشته باشند. تامین مالی، معافیت های مالیاتی و در مجموع بهبود عملکرد شرکت از اهدافی است که دنبال می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.