دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

مسترکارت، ویزا، شرکت مزایده دیجیتال ای‌بی (eBay)، شرکت پرداخت استرایپ (Stripe) و مرکادو پاگو (Mercado Pago) همگی از اتحادیه لیبرا به سرپرستی فیسبوک کناره گیری کردند.

فایننشال تایمز در روز جمعه گزارش داد پس از ای‌بی که اوایل هفته جاری عدم پشتیبانی خود از پروژه ارز دیجیتال لیبرا را اعلام کرده بود، ای‌بی و استرایپ نیز به دلایل فشارهای سیاسی از این پروژه کناره گیری کردند. سخنگوی مسترکارت در گفتگو با کوین دسک تایید کرد که این شرکت نیز به خروج از این پروژه خواهد پرداخت.

سخنگوی مسترکارت در بیانیه خود گفت:

مسترکارت تصمیم گرفته است که در حال حاضر عضوی از اتحادیه لیبرا نباشد. ما بر روی استراتژی و تلاش های چشمگیر خود برای حضور در امور مالی در سراسر جهان معطوف هستیم. ما معتقدیم مزایای بالقوه ای در چنین برنامه‌هایی وجود دارد و به تلاش های لیبرا نظارت خواهیم کرد.

هم چنین سخنگوی ویزا نیز در گفتگو با کوین دسک گفت:

ویزا تصمیم گرفته است که در حال حاضر به اتحادیه لیبرا نپیوندد. ما به ارزیابی این پروژه ادامه خواهیم داد و تصمیم نهایی ما توسط چندین عامل نظیر توانایی اتحادیه لیبرا برای رعایت تمام انتظارات و پیش نیازهای قانونگذاری تعیین خواهد شد. ادامه علاقه ویزا به لیبرا ریشه در این موضوع دارد که ما معتقدیم شبکه های مبتنی بر بلاک چین که دارای قانونگذاری خوبی می‌باشند می‌توانند باعث گسترش ارزش پرداخت های دیجیتال ایمن به افراد و مکان های بیشتری مخصوصا در بازارهای در حال توسعه و نوظهور شوند.

سخنگوی ای‌بی به FT گفت که اگرچه این شرکت برای چشم انداز اتحادیه لیبرا احترام قائل است، اما ترجیح می‌دهد بر روی عرضه “تجربه پرداخت مدیریت شده” برای مشتریان خود متمرکز باشد.

سخنگوی استرایپ نیز کناره گیری این شرکت را تایید کرد و گفت: استرایپ حامی پروژه هایی است که در صدد این می‌باشند تا امور مالی آنلاین را برای مردم سراسر جهان در دسترس تر کنند. لیبرا نیز این پتانسیل را در خود دارد. ما به طور دقیق پیشرفت این پروژه را دنبال و از همکاری با اتحادیه لیبرا در مراحل بعدی استقبال خواهیم کرد.

سخنگوی مرکادو پاگو گفت که این شرکت پس از “شفافیت بسیار بیشتر” پیرامون لیبرا، این پروژه را مجددا ارزیابی خواهد کرد.

اولین نشست رسمی اتحادیه لیبرا برای هفته بعد برنامه ریزی شده است که طی آن قرار است ۲۳ عضو باقی مانده که شامل لیبرا و زیرمجموعه کالیبرا می‌شوند منشور این گروه را امضا کنند. سخنگوی فیسبوک در روز جمعه تایید کرد که این نشست هم چنان طبق برنامه قبلی برگزار خواهد شد.

اگرچه ۲۸ عضو اصلی اتحادیه لیبرا با بیانیه اول این پروژه معرفی شدند، اما این اعضا فقط عهدنامه غیرالزام آور را امضا کرده اند.

شرکت های غیرانتفاعی کیوا (Kiva) و مرسی کورز (Mercy Corps)، شرکت سرمایه گذاری اندریسن هوروویتز، متصدی ارز دیجیتال آنکوراژ (Anchorage) و ارائه دهنده کیف پول زاپو (Xapo) همگی تصمیم خود مبنی بر ماندن در اتحادیه لیبرا را تایید کرده اند.

موانع قانونگذاری

فیسبوک در ژوئن ۲۰۱۹ چشم انداز خود برای لیبرا را مشخص و اعلام کرد که هدف این پروژه بلندپروازانه، ارائه خدمات بانکی به بیش از ۱ میلیارد نفری است که به این خدمات دسترسی ندارند.

هرچند این پروژه بلافاصله با موانع قانونگذاران جهانی مواجه شد، به طوری که مسئولان آلمانی و فرانسوی قسم خوردند که عرضه این پروژه را متوقف کنند و به ماکسین واترز نماینده آمریکایی این پروژه، مهلتی اعلام شد تا زمانی که موانع قانونگذاری تا زمان مورد نظر برطرف نشده اند توسعه این پروژه باید متوقف شود.

اخیرا سناتورهای آمریکایی برایان شاتز و شرود براون نامه های مشابهی به استرایپ، ویزا و مسترکارت نوشتند و طی آن به اثراتی که لیبرا می‌تواند بر سیستم امور مالی جهانی بگذارد هشدار دادند و بیان داشتند که حضور در این پروژه می‌تواند منجر به افزایش حساسیت های قانونگذاری کسب و کارهای اصلی این شرکت ها شود.

طبق برنامه ریزی های انجام شده، مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در اواخر ماه جاری باید در حضور کمیته خدمات مالی کاخ سفید که ریاست آن را ماکسین واترز به عهده دارد شهادت یاد کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.