دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

کمنگنز در چهار ماه ابتدائی سال 98 به صورت میانگین، ماهانه 8 میلیارد و 400 میلیون تومان درآمد داشته که این عدد در مرداد ماه تغییر چندانی نداشته و به 8 میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است. فروش تیر ماه شرکت نیز مشابه مرداد بوده است. به طور کلی می توان گفت با یک گزارش معمولی از کمنگنز مواجهیم.

بررسی گزارش فعالیت ماهانه شرکت معادن منگنز ایران (مرداد ماه 1398)
نمودار ترکیب محصولات کمنگنز

این شرکت در پنج ماه نخست سال 97 (از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ماه) مجموعاً 17 میلیارد تومان درآمد داشته که این عدد در همین دوره در سال 98، به 42 میلیارد تومان افزایش یافته است. (150 درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته)

بررسی گزارش فعالیت ماهانه شرکت معادن منگنز ایران (مرداد ماه 1398)
نمودار فروش کمنگنز در چهار ماهه سال 98

عمده ی فروش این شرکت، سنگ منگنز دانه بندی شده است. این محصول در مرداد ماه 20 درصد افزایش تولید، 10 درصد افزایش فروش و 5 درصد کاهش نرخ داشته است.

در گزارش فعالیت این شرکت آمده است:

“از آنجایی که آنالیز کیفی محصول فروش رفته مربوط به ماه مورد گزارش، در ماه بعد توسط خریداران گزارش می گردد، فروش در مرداد ماه به صورت تقریبی درج شده است.”

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، بازار سهام در حالی طی روزهای گذشته با دور تازه رونق نسبی معاملات و افزایش قیمت ها، بارقه هایی از بهبود وضعیت را نشان داد و شاخص بورس از کانال 169 هزار واحدی عبور کرد که کارگزاری آبان برای آخرین هفته سال پیش بینی و اعلام کرد بازار در هفته گذشته رشد قابل قبولی را پشت سر گذاشت که عمدتا ناشی از تثبیت نسبی نرخ ارز، نوسانات مثبت قیمت ها در بازارهای کالایی و البته کاهش فشار فروشندگان جهت تامین نقدینگی بود. همین موارد همانند رویه سابق، روزهای پایانی سال را با روند مثبت بازار سهام همراه کرد.

به نظر می رسد در هفته جاری نیز روند کلی بازار مثبت باشد و با توجه به عبور شاخص از سطح مقاومتی سرسخت، می توان انتظار ادامه روند مثبت هرچند با شیبی کمتر را در اکثر گروه های بازار داشت.

در گروه فلزات اساسی ، فولادسازها همچنان ظرفیت پیگیری روند مثبت را خواهند داشت و گروه روی نیز با توجه به رشد آرام قیمت جهانی می تواند مورد توجه باشد.

در گروه فرآورده های نفتی نیز تکرار تحرکات مثبت هفته گذشته با شیبی مشابه در هفته پیش رو محتمل است و نمادهای “شتران، شپنا، شبریز و شبندر و شپاس ” ظرفیت رشد قیمتی را خواهند داشت.

در گروه معدنی نیز پیروی از جو کلی بازار محتمل است و همچنان نمادهای “کروی، کمنگنز و کاما” از ظرفیت اقبال بازار برخوردار هستند. در محصولات شیمیایی هم “شاراک، زاگرس، شغدیر، جم، تاپیکو” و البته اوره سازها همچنان مستعد معاملاتی صعودی هستند.

در بانک ها هم “وبملت، وخاور و وپاسار” از نمادهای همراه با قابلیت رشد خواهند بود.

در گروه خودرو و قطعات نیز مطرح شدن اخباری از همکاری مجدد کمپانی های بزرگ خودروساز می تواند تحرکات مثبتی را در نمادهایی مانند “خپارس و خساپا” به دنبال داشته باشد.

تک نمادهای محصولات غذایی و دارویی، کانی غیر فلزی، سیمان، ساختمان، ماشین آلات دستگاه های برقی نیز می توانند مقصد جریان نقدینگی سرمایه گذاران حقیقی باشند.