دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ساعت 10:00 جمع صف‌های خرید به حدود شش هزار و 150 میلیارد تومان رسید در حالی که صف‌های فروش مجموعاً 590 میلیارد تومان ارزش داشت. 10 صف خرید برتر مجموعاً هزار و 870 میلیارد تومان (30 درصد) و 10 صف فروش هزار و 570 میلیارد تومان (97 درصد) بوده است.

تا این ساعت سنگینی کفه ترازو با پنج هزار و 560 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید است. بیشترین مقدار پول در صف خرید «شپنا»، «آسیا» و «فملی» و در صف فروش «کفپارس»، «خودکفا» و «لپارس» در نوبت انتظار است. این جدول 33 درصد از شش هزار و 740 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته است را تشکیل می‌دهد.

علاقه‌مندان به گروه‌های ‘فرآورده‌های نفتی’ و ‘فلزات اساسی’ بیشترین سفارشات خرید را در سیستم ثبت کردند و از سویی دیگر فشار فروش گروه ‘سایر محصولات کانی غیرفلزی’ با محوریت فرآورده‌های نسوز پارس همچنان پابرجاست.

در مجموع چهار هزار و 640 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 145 درصد است، یعنی با فرض معامله‌ی کامل حجم صف‌ها، ارزش معاملات به 11 هزار و 380 میلیارد تومان می‌رسد.

4

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصاد آنلاین، در ساعت 11:00 جمع صف‌های خرید به حدود پنج هزار و 400 میلیارد تومان رسید در حالی که صف‌های فروش مجموعاً 880 میلیارد تومان ارزش داشت. 10 صف خرید برتر مجموعاً هزار و 810 میلیارد تومان ( 33 درصد) و 10 صف فروش 800 میلیارد تومان ( 91 درصد) بوده است.

تا این ساعت سنگینی کفه ترازو با چهار هزار و 530 میلیارد تومان به نفع صف‌های خرید است. بیشترین مقدار پول در صف خرید «شپنا»، «آسیا» و «فملی» و در صف فروش «کفپارس»، «ختوقا» و «غشهداب» در نوبت انتظار است؛ این جدول حدود 35 درصد از شش هزار و 300 میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد.

علاقه‌مندان به گروه‌های ‘فرآورده‌های نفتی’ و ‘محصولات شیمیایی’ بیشترین سفارشات خرید را در سیستم ثبت کردند و از سوی دیگر گروه ‘سایر محصولات کانی غیرفلزی’ متاثر از سهام فرآورده‌های نسوز پارس در صدر بیشترین درخواست فروش قرار داشت.

شرکت فرآورده‌های نسوز پارس با نماد «کفپارس» پس از خبر افزایش سرمایه بیش از هزار و 500 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها مدتی بود که سر زبان‌ها افتاده بود اما دومین مجمع فوق‌العاده آن جهت تصویب این افزایش سرمایه به حد نصاب نرسید و سهامداران زیادی با آگاهی از به پایان رسیدن مهلت استفاده از مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به صف فروش پیوستند و بیش از 20 درصد از سهام شرکت را روی میز فروش قرار دادند.

در مجموع هفت هزار و 140 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن 88 درصد است (با فرض معامله‌ی کامل صف‌ها ارزش معاملات به 13 هزار و 420 میلیارد تومان می‌رسد).

5

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجمع فوق العاده شرکت فرآورده های نسوز پارس ظهر روز دوشنبه 16 تیر با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه با حضور 51.4 درصدی سهامداران در محل شرکت برگزار شد.

در این مجمع با توجه به صدور مجوز توسط سازمان بورس، افزایش سرمایه 1520 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها مورد موافقت سهامداران قرار گرفت.

بنابراین گزارش،”کفپارس” به منظور اصلاح ساختار مالی، سرمایه فعلی را از 10 به 161.9 میلیارد تومان رساند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های پالایشگاه شیراز، فرآورده های نسوز پارس، قطعات اتومبیل ایران، سیمرغ، کاغذ پارس و سرمایه گذاری مسکن تهران امروز به مجمع می روند.

براین اساس، “کفپارس” ساعت 10 و 12 در محل شرکت واقع در یزد برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه 1520 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و تصویب صورت های مالی منتهی به آذر 98 به دو مجمع فوق العاده و عادی بطور فوق العاده می رود.

همچنین “شراز” ساعت 10 در محل شرکت واقع در کیلومتر 22 جاده شیراز اصفهان برای انتخاب اعضای هیات مدیره به مجمع عادی بطور فوق العاده می رود.

سهامداران “ختوقا” نیز ساعت 10 در محله اباذر، خیابان بوستان یکم، بزرگراه آیت الله کاشانی، پلاک 9 برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه 464 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها روانه مجمع فوق العاده می شوند.

“سیمرغ” هم ساعت 10 در محل دفتر مرکزی واقع در خیابان آفریقا، نبش گلفام، شماره 209 برای تصویب صورت های مالی منتهی به آذر 98 به مجمع عادی بطور فوق العاده می رود.

در این میان، “چکاپا” ساعت 10 و 12 برای تصویب صورت های مالی منتهی به آبان 98 و تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه 297 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بصورت آنلاین از طریق آدرس www.parspaper.ir به مجمع سالانه و فوق العاده می رود.

“ثتران” هم ساعت 11 در محل بلوار میرداماد ، میدان مادر ، خیابان شاه نظری ، شماره 8 برای اصلاح اساسنامه به مجمه فوق العاده می رود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن 7 میلیارد  سهم و اوراق بهادار طی 879 هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به 5 هزار و 300 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای “فارس”، “فولاد” و “فملی” به ترتیب با 1194، 1052 و 785 واحد بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای “غگل”، “کگاز” و “کفپارس” به ترتیب با 38، 15 و 12 واحد بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز “وتجارت”، “وبملت” و “غگل”  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند.

از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و بانک و فرآورده های نفتی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

دوشنبه هفته جاری بود که سنگین‌ترین افت‌ شاخص کل بورس تهران از هنگام ترور سردار شهید سلیمانی رقم خورد. همزمانی این افت شدید با ابراز نگرانی برخی از فعالان بازار درخصوص حبابی شدن قیمت بسیاری از سهم‌ها موجب شد تا بسیاری از ریزش ادامه‌دار قیمت‌ها سخن گویند. البته در جبهه مقابل عده‌ای دیگر از تحلیلگران اعتقاد داشتند که سطوح فعلی ارزش معاملات جلوی افت بازار را می‌گیرد و افت روز دوشنبه جبران می‌شود.

 

09-01

همین اتفاق نیز رخ داد و روز گذشته دماسنج اصلی بورس تهران تغییر مسیر داد و با ثبت بیشترین رشد خود طی یک ماه اخیر، به یک رکورد جدید دست یافت. به این ترتیب شاخص کل سهام در دوره پساشوک با رشد حدود 30 درصدی همراه شد که نگاهی به عملکرد شرکت‌ها در دوره مورد بررسی از رشد حداکثری قیمت سهام در این دوره حکایت دارد. به‌طوری‌که بیش از نیمی از سهم‌ها رشد به مراتب بیشتر از شاخص کل را تجربه کرده‌اند و در مقابل بنگاه‌های انگشت‌شماری بودند که با اصلاح قیمت سهام خود در دوره پساشوک مواجه شدند.

استراحت‌های کوتاه و رشد بالا

از اواخر مهر ماه سال‌جاری تا اوایل آذر ماه، طی 27 جلسه معاملاتی، شاخص کل بورس تهران بین محدوده 300 تا 310 هزار واحد نوسان می‌کرد. اما بعد از این تاریخ بود که به‌واسطه رشد نرخ ارز و در پی آن افزایش ارزش معاملات خرد شاهد رشدی دیگر در بازار سهام بودیم. از ششمین روز آذر که دماسنج اصلی بازار سقف مقاومتی را شکاند تا روز گذشته 53 جلسه معاملاتی را پشت‌سر گذاشته‌ایم. در این دوره تنها در 10 روز کاری نماگر اصلی بازار روند نزولی را پیمود و در بیش از 81 درصد از جلسات معاملاتی این شاخص در مدار صعودی بود. برآیند این 53 جلسه هم رشد 48 درصدی شاخص سهام بوده است. نکته جالب توجه در این بین آن است که از 10 جلسه معاملاتی نزولی بازار طی این مدت، چهار روز مربوط به هفته بعد از شهادت سردار سلیمانی بوده و در 6 روز کاری دیگر هم فقط یک بار شاهد افت بیش از یک درصدی بودیم و در دیگر جلسات افت‌های شاخص کل بسیار خفیف بوده است. نکته جالب توجه در این بین رشدهای شدید بازار بعد از جلسات منفی است. اولین روز منفی در این دوره مربوط می‌شود به 20 آذر. در این روز نماگر اصلی بورس تهران تنها 48 واحد افت کرد. بعد از این جلسه اما بازار سهام طی 9 روز کاری پی‌درپی مثبت بود و به بازدهی بیش از 7/ 6 درصدی دست یافت. افت بعدی دماسنج اصلی بورس تهران در دهمین روز دی‌ماه بود. شاخص کل در این روز با افت 1171 واحدی (معادل 3/ 0درصد) مواجه شد و باعث شد تا برخی از سهامداران نگران افت شدید در بازار شوند. اما بعد از این افت هم شاخص سهام طی پنج جلسه رشدهای بالایی را ثبت کرد. به‌طوری که در این پنج روز کاری شاهد رشد بیش از 4/ 6 درصدی نماگر اصلی بازار بودیم. اما این روند پرشتاب با ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی پایان یافت و در هفته پس از شهادت سردار برخلاف حمایت‌های شدید از بازار سهام طی چهار جلسه معاملاتی شاهد افت 3/ 6 درصدی بورس تهران بودیم.

اما با گذر از یک هفته سخت برخی از ریسک‌های سیستماتیک بازار که طی دو سال گذشته با خروج ترامپ از برجام تشدید یافته بود، یک‌باره کاهش یافت. همین عامل موجب شد تا روند صعودی بورس تهران شدت یابد. به‌طوری‌که از روز 21 دی ماه تا بیست و نهمین روز همین ماه، طی هفت جلسه معاملاتی، نماگر اصلی بورس تهران یک جهش 1/ 16 درصدی را تجربه کرد. بعد از این تاریخ طی دو روز کاری پیاپی بازار سهام با افت 1/ 1 درصدی مواجه شد تا معامله‌گران بار دیگر به سمت خرید سهام هجوم آورند و شاخص کل طی پنج روز کاری رشد بیش از 2/ 5 درصدی را تجربه کند.

در دوازدهمین روز ماه جاری شاهد یک افت 2/ 0 درصدی دیگر در نماگر اصلی بورس تهران بودیم تا نگرانی‌ها از شروع اصلاح بازار دوباره پررنگ شود. اما از روز بعد از آن بازار سهام دوباره به مدار صعودی بازگشت و تا یکشنبه هفته جاری طی 6 روز کاری، نماگر اصلی بازار با رشد 7/ 6 درصدی همراه شد. آخرین افت که شدیدترین افت بازار طی یک ماه گذشته بوده است هم روز دوشنبه رقم خورد. اما این افت هم ادامه‌دار نشد تا دیروز شاهد بیشترین رشد شاخص کل بورس از 23 دی ماه باشیم.

رشد پرشتاب‌تر قیمت‌ها

از بیست و یکمین روز دی ماه با گذر از یک هفته پرریسک، بازار سهام بار دیگری به مدار صعودی بازگشت. بعد از این تاریخ با کم‌شدن ریسک‌های ژئوپلیتیک شاهد رشد چشمگیر ارزش معاملات خرد و در پی آن ثبت رکوردهای پیاپی توسط دماسنج اصلی بورس تهران بودیم. در این دوره که شامل 23 جلسه معاملاتی است، تنها در چهار روز کاری قیمت‌ها عقب‌نشینی کردند. در نهایت نیز برآیند این 23 روز، رشد حدودا 30 درصدی شاخص کل بورس تهران است. نکته جالب توجه در این بین رشد نزدیک به 38 درصدی نماگر هموزن است. این شاخص از تمام نمادها، فارغ از ارزش بازار آنها، به یک مقدار تاثیر می‌پذیرد و به عبارتی دیگر میانگینی از قیمت سهم‌های بورسی است. در همین راستا می‌توان خاطرنشان کرد که در این دوره ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) در بورس تهران به رقم 3 هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است و در 4 روز کاری هم شاهد گذر این متغیر مهم از مرز 4 هزار میلیارد تومان بودیم. به همین دلیل اغلب تحلیلگران اعتقاد دارند که رشدهای اخیر بورس تهران نه در پی تحلیل‌های بنیادی یا تکنیکال، بلکه به خاطر نقدینگی عظیم موجود در بورس تهران است. در همین راستا فهرستی از نمادهای بازار سهام (شامل نمادهای بورسی و فرابورسی) با بیشترین رشد قیمتی طی این 23 جلسه تهیه شده است. در صدر این فهرست نماد «بورس» با رشد 172 درصدی قرار دارد. در جایگاه بعدی هم «ثپردیس» فرابورسی با بازدهی 169 درصدی قرار دارد. در رتبه‌های بعدی هم نمادهایی مانند «حکشتی»، «ختور»، «کفپارس» و «فرابورس» قرار دارند. ارزش بازار همه این نمادها طی 23 جلسه کاری گذشته بیش از 4/ 2 برابر شده است.

موتور محرکی به نام ارزش معاملات

همان‌طور که ذکر شد به‌نظر می‌رسد ارزش معاملات عامل اصلی رشد بازار سهام در آخرین موج صعودی است. در شرایطی که طی دو سال گذشته نه سهام شناور (سهام قابل معامله هر شرکت) افزایش چشمگیری داشته و نه در مدت اخیر شاهد عرضه اولیه شرکت بزرگی در بازار بوده‌ایم، عمق بازار سهام تغییر چندانی نداشته است. همین عامل موجب می‌شود که با افزایش نقدینگی شاهد رشد بی‌محابای قیمت سهم‌ها باشیم. در مقطع کنونی شاهد غلبه دو دیدگاه بر معامله‌گران بازار سهام هستیم. دیدگاه اول بیشتر بین افرادی که اغلب تجربه چندانی در بازار ندارند و افت‌های شدید و رکودهای بلندمدت بورس تهران را تجربه نکرده‌اند رایج است. این دسته از بورس‌بازان به همین دلیل ریسک‌پذیری بالاتری دارند و با استناد به نقدینگی سنگین موجود در بازار سهام، عمق کم این بازار و اعتقاد به رشد عوامل موثری مانند نرخ دلار معتقدند که سطوح قیمتی سهم‌ها می‌تواند بسیار بیشتر هم شود.

اما دیدگاه دوم که بیشتر در بین باتجربه‌های بازار مطرح می‌شود با استناد به دو عامل اعتقاد دارد که رشد بازار سهام خیلی ادامه‌دار نمی‌شود. عامل اولی که این افراد مطرح می‌کنند این است که بخش عمده‌ای از فعالان حال‌حاضر بورس تهران افرادی هستند که عادت به رشدهای بالای سرمایه‌شان در هر روز دارند و تجربه انتظارهای طولانی برای بازدهی‌های نه‌چندان عجیب و غریب ندارند. به عبارتی دیگر این افراد با دیدی کوتاه‌مدت به گردونه معامله‌گران سهام پیوسته‌اند. به همین دلیل در صورت عدم رشد قیمت سهم‌هایشان به سرعت در سمت فروش حاضر می‌شوند. در همین راستا در صورتی که بازار سهام مدتی نه چندان طولانی درجا بزند و با افت مواجه شود، بورس‌بازان تازه‌وارد با فروش‌های شدید سهام باعث می‌شوند کلیت بازار با افت مواجه شود. دومین عاملی که برخی از این سهامداران برای عدم رشد بیشتر بازار مطرح می‌کنند این است که ممکن است حتی در سطوح فعلی ارزش معاملات خرد هم شاهد افت قیمت‌ها باشیم. استناد آنها هم به گروهی مانند خودروسازی است که به‌رغم قرار گرفتن آن بر صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات طی روزهای گذشته یا با افت متوسط قیمت‌ها مواجه شده یا درجا زده است.

بازار سهام در روز گذشته

طی روز گذشته شاخص کل بورس تهران با جهش 11 هزار و 927 واحدی به کانال 459 هزار واحدی وارد شد. رشد 7/ 2 درصدی دماسنج اصلی بازار درحالی بود که نماگر هموزن با اثرپذیری یکسان از تمام نمادها کمتر از 5/ 2 درصد به ارتفاع خود افزود. رشد بیشتر شاخص کل در پی اقبال معامله‌گران به نمادهای بزرگ بازار سهام بود. به‌طوری‌که در روز درجا زدن شاخص صنعت خودرو، نمادهایی از چهار گروه کانه‌های فلزی، فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و بانک‌ها در سطوح بالای فهرست نمادهای با بیشترین اثرگذاری بر شاخص کل جاخوش کردند. روز گذشته متوسط قیمت‌ها در صنعت کانه‌های فلزی حدود 9/ 3 درصد و در سه گروه فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و بانک‌ها هرکدام 8/ 2 درصد رشد داشت. روز گذشته ارزش معاملات خرد بورس تهران به 3 هزار و 462 میلیارد تومان رسید. از این بین صنعت خودرو با 401 میلیارد تومان معامله در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار گرفت. اما این حجم از اقبال به نمادهای خودرویی منجر به رشد قیمتی آنها نشد. به‌طوری‌که شاخص این صنعت تنها 1/ 0 درصد افزایش یافت و «خودرو» به‌عنوان نماد اول بورس تهران با بیشترین ارزش معامله با افت بیش از 2 درصدی قیمت مواجه شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز دوشنبه پنجم اسفندماه با رشد مواجه شدند. امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 6.3 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 791 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 929 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

طی روز جاری، گروه فلزات اساسی همچنان با ارزش معاملات 604 هزار و 664 میلیون تومان در صدر گروه‌های بورسی قرار گرفت، همچنین گروه خودرو با 483 هزار و 885 میلیون تومان ارزش معاملات و نیز گروه شیمیایی با ارزش 374هزار و 327 میلیون بیشترین ارزش معاملات را از گروه های مختلف بورسی به خود اختصاص دادند.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 4831 واحد رشد معادل 0.97 درصد به 503 هزار و 735 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 1288 واحد افزایش معادل 0.97 درصد به 134 هزار و 322 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 2911 واحد رشد معادل 1.78 درصد به 166 هزار و 233 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 1938 واحد افزایش، معادل 1.78 درصد به 110 هزار و 710 واحد، شاخص آزاد شناور با 8551 واحد کاهش، معادل 1.38 درصد به 626 هزار و 56 واحد، شاخص بازار اول با 3003 واحد افزایش معادل 0.85 درصد به 355 هزار 627 واحد و شاخص بازار دوم با 12098 واحد رشد معادل 1.14 درصد، به یک هزار و 71 واحد رسید.

از سویی دیگر امروز 5 نماد « کچاد با 786 واحد، فخوز با 359 واحد، فخاس با 348 واحد، کگل با 300 واحد و فولاد با 292 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

براساس این گزارش، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «وسایل ارتباطی با 1035 واحد صعود معادل 4.93 درصد به 22 هزار و 34 واحد، لاستیک با 5728 واحد افزایش معادل 4.38 درصد به 136 هزار 487 واحد، اداره بازارهای مالی 28 واحد رشد معادل 4.20 درصد به 704 واحد، مواد دارویی 2497 واحد افزایش معادل 3.91 درصد به 66 هزار و 401 واحد، کانه فلزی با 4161 واحد رشد، معادل 3.70 درصد به 116 هزار و 639 واحد، کانی غیرفلزی با 941 واحد رشد معادل 3.31 درصد به 29 هزار و 351 واحد، محصولات چرمی با (651) واحد ریزش معادل ([4.74) درصد به 13 هزار و 96 واحد» رسید.

شایان ذکر است، قیمت سهام نمادهای «کچاد، حفارس، شیران، وپترو، بورس، کفپارس و لابسا» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وملی، ثامان، مداران، کسعدی، فنورد، قشهد و وآذر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

اولین جلسه کاری هفته جدید با رشد 5 هزار و 790 واحدی شاخص کل بورس تهران همراه شد. به این ترتیب بار دیگر شاهد سقف‌شکنی دماسنج اصلی بازار و ثبت رکوردهای جدید بودیم. جهش 6کانالی شاخص سهام

به گزارش رادیو سهام، در همین حال نماگر هموزن که اثرپذیری یکسانی از تمام نمادها دارد نیز رکوردشکنی کرد و با رشد 3 هزار و 691 واحدی به قله جدیدی دست یافت. طی روز گذشته با رشد 4/ 1 درصدی شاخص کل، بازدهی بورس تهران از ابتدای سال‌جاری از 133 درصد فراتر رفت.

این درحالی است که رشد نماگر هموزن طی این مدت 311 درصد بوده است. به عبارتی دیگر اگر یک سرمایه‌گذار در ابتدای سال به ارزش یکسانی از تمام نمادها خرید کرده باشد، هم اینک سرمایه او بیش از 4 برابر شده است. همانطور که پیش‌تر تاکید شد؛ چنین رشدی بیش از هر چیزی به علت نقدینگی قدرتمند وارد شده در بازار سهام است. در همین راستا می‌توان خاطرنشان کرد که دیروز برای ششمین جلسه معاملاتی پیاپی ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) در سطوح بیشتر از 3 هزار میلیارد تومانی بود.

طی روز گذشته گروه ساخت خودرو و قطعات در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار داشت. 335 میلیارد تومان معاملات خودرویی‌ها موجب شد تا متوسط قیمت‌ها در این گروه بیش از 4 درصد رشد کند. در همین راستا طی روز گذشته از 28 نماد معاملاتی این صنعت، تنها 2 نماد «خریخت» و «خمهر» با افت ارزش بازار مواجه شدند و 26 نماد دیگر بر مدار مثبت معاملات بودند. در این بین 18 نماد این گروه تجربه‌گر مازاد تقاضا در سقف قیمتی مجاز روزانه (صف خرید) بودند. در همین راستا دو غول خودروسازی کشور با رشدهای بیش از 4 درصدی در فهرست نمادها با بیشترین اثرگذاری بر شاخص کل قرار گرفتند. «خودرو» با افزایش 4 درصدی ارزش بازار، اثرگذاری مثبت 178 واحدی و «خساپا» با رشد 9/ 4 درصدی تاثیر مثبت 153 واحدی بر دماسنج اصلی بورس تهران داشتند.

فلزات اساسی در جریان معاملات دیروز، دومین صنعت بورسی با بیشترین ارزش معاملات بودند. این گروه شاهد 306 میلیارد تومان معامله بود. در حالی 11 نماد این صنعت صف خرید و رشد 5 درصدی را تجربه می‌کردند که شاخص این صنعت تنها 5/ 0 واحد درصد رشد کرد. به‌نظر می‌رسد علت اصلی این محدودیت در رشد نماگر، افت ارزش بازار نماد بزرگی مثل «فملی» و رشد اندک «فولاد» بود. افت 2/ 1 درصدی ارزش بازار شرکت ملی مس ایران درحالی رقم خورد که این شرکت در دی ماه عملکرد مناسبی داشته است به‌طوری که در حالی میانگین مبلغ فروش ماهانه «فملی» در پاییز حدود 1869 میلیارد تومان بوده که در ماه گذشته این رقم با رشد 46 درصدی به 2 هزار و 722 میلیارد تومان رسیده است. افت قیمت «فملی» با وجود چنین عملکردی در دی ماه جالب‌توجه است.

طی روز گذشته «کگل» با افت یک درصدی ارزش بازار مواجه شد و موجب فشار 98 واحدی بر شاخص کل بورس تهران شد. این نماد در روز گذشته اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیات‌مدیره برای افزایش سرمایه 108 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را منتشر کرد. این افزایش سرمایه به‌منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر به منظور اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت‌های فرعی و وابسته و جبران مخارج مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر انجام خواهد پذیرفت. از دیگر علت‌های این افزایش سرمایه می‌توان به تامین سرمایه در گردش موردنیاز جهت خرید سنگ‌آهن و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، زیرساختی و بهبود کیفیت اشاره کرد.

در همین راستا طی روز گذشته شاهد تایید افزایش سرمایه 160 درصدی بانک ملت هم بودیم. افزایش سرمایه «وبملت» از محل سایر اندوخته‌ها به‌منظور بهبود ساختار مالی و تقویت نسبت کفایت سرمایه بانک ارائه شده است. «وبملت» هم در روز گذشته با افت ارزش بازار مواجه شد تا جلوی 107 واحد از رشد بیشتر نماگر اصلی بورس تهران را بگیرد. «کفپارس» طی 11 جلسه معاملاتی با رشد 5/ 53 درصدی همراه شده است. در این 11 جلسه فرآورده‌های نسوزپارس در 10 روز کاری مازاد تقاضا در سقف قیمتی مجاز روزانه را تجربه کرده است. این نماد در روز گذشته گزارشی برای شفاف‌سازی رشد قیمت خود منتشر کرد. در این گزارش فرآورده‌های نسوزپارس اعلام کرده، تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. همچنین پیرو شفاف‌سازی درخصوص تغییرات در ترکیب تولید اعلام شده در سامانه کدال تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و افزایش قیمت محقق‌شده ناشی از تحرکات بازار و افزایش تقاضا بوده است. همچنین درخصوص اخذ مجوز افزایش سرمایه، شرکت در تاریخ 2 بهمن 98 نامه اعلام نواقص را از سازمان بورس اخذ و در مهلت 30 روزه مقرر در حال رفع نواقص اعلامی در نامه مذکور است.

 منبع: دنیای اقتصاد
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

این درحالی است که رشد نماگر هموزن طی این مدت 311 درصد بوده است. به عبارتی دیگر اگر یک سرمایه‌گذار در ابتدای سال به ارزش یکسانی از تمام نمادها خرید کرده باشد، هم اینک سرمایه او بیش از 4 برابر شده است. همانطور که پیش‌تر تاکید شد؛ چنین رشدی بیش از هر چیزی به علت نقدینگی قدرتمند وارد شده در بازار سهام است. در همین راستا می‌توان خاطرنشان کرد که دیروز برای ششمین جلسه معاملاتی پیاپی ارزش معاملات خرد (بدون احتساب معاملات بلوک و اوراق) در سطوح بیشتر از 3 هزار میلیارد تومانی بود.

طی روز گذشته گروه ساخت خودرو و قطعات در صدر فهرست صنایع با بیشترین ارزش معاملات قرار داشت. 335 میلیارد تومان معاملات خودرویی‌ها موجب شد تا متوسط قیمت‌ها در این گروه بیش از 4 درصد رشد کند. در همین راستا طی روز گذشته از 28 نماد معاملاتی این صنعت، تنها 2 نماد «خریخت» و «خمهر» با افت ارزش بازار مواجه شدند و 26 نماد دیگر بر مدار مثبت معاملات بودند. در این بین 18 نماد این گروه تجربه‌گر مازاد تقاضا در سقف قیمتی مجاز روزانه (صف خرید) بودند. در همین راستا دو غول خودروسازی کشور با رشدهای بیش از 4 درصدی در فهرست نمادها با بیشترین اثرگذاری بر شاخص کل قرار گرفتند. «خودرو» با افزایش 4 درصدی ارزش بازار، اثرگذاری مثبت 178 واحدی و «خساپا» با رشد 9/ 4 درصدی تاثیر مثبت 153 واحدی بر دماسنج اصلی بورس تهران داشتند.

فلزات اساسی در جریان معاملات دیروز، دومین صنعت بورسی با بیشترین ارزش معاملات بودند. این گروه شاهد 306 میلیارد تومان معامله بود. در حالی 11 نماد این صنعت صف خرید و رشد 5 درصدی را تجربه می‌کردند که شاخص این صنعت تنها 5/ 0 واحد درصد رشد کرد. به‌نظر می‌رسد علت اصلی این محدودیت در رشد نماگر، افت ارزش بازار نماد بزرگی مثل «فملی» و رشد اندک «فولاد» بود. افت 2/ 1 درصدی ارزش بازار شرکت ملی مس ایران درحالی رقم خورد که این شرکت در دی ماه عملکرد مناسبی داشته است به‌طوری که در حالی میانگین مبلغ فروش ماهانه «فملی» در پاییز حدود 1869 میلیارد تومان بوده که در ماه گذشته این رقم با رشد 46 درصدی به 2 هزار و 722 میلیارد تومان رسیده است. افت قیمت «فملی» با وجود چنین عملکردی در دی ماه جالب‌توجه است.

طی روز گذشته «کگل» با افت یک درصدی ارزش بازار مواجه شد و موجب فشار 98 واحدی بر شاخص کل بورس تهران شد. این نماد در روز گذشته اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی نسبت به گزارش توجیهی هیات‌مدیره برای افزایش سرمایه 108 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را منتشر کرد. این افزایش سرمایه به‌منظور مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر به منظور اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت‌های فرعی و وابسته و جبران مخارج مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر انجام خواهد پذیرفت. از دیگر علت‌های این افزایش سرمایه می‌توان به تامین سرمایه در گردش موردنیاز جهت خرید سنگ‌آهن و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، زیرساختی و بهبود کیفیت اشاره کرد.

در همین راستا طی روز گذشته شاهد تایید افزایش سرمایه 160 درصدی بانک ملت هم بودیم. افزایش سرمایه «وبملت» از محل سایر اندوخته‌ها به‌منظور بهبود ساختار مالی و تقویت نسبت کفایت سرمایه بانک ارائه شده است. «وبملت» هم در روز گذشته با افت ارزش بازار مواجه شد تا جلوی 107 واحد از رشد بیشتر نماگر اصلی بورس تهران را بگیرد. «کفپارس» طی 11 جلسه معاملاتی با رشد 5/ 53 درصدی همراه شده است. در این 11 جلسه فرآورده‌های نسوزپارس در 10 روز کاری مازاد تقاضا در سقف قیمتی مجاز روزانه را تجربه کرده است. این نماد در روز گذشته گزارشی برای شفاف‌سازی رشد قیمت خود منتشر کرد. در این گزارش فرآورده‌های نسوزپارس اعلام کرده، تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. همچنین پیرو شفاف‌سازی درخصوص تغییرات در ترکیب تولید اعلام شده در سامانه کدال تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده و افزایش قیمت محقق‌شده ناشی از تحرکات بازار و افزایش تقاضا بوده است. همچنین درخصوص اخذ مجوز افزایش سرمایه، شرکت در تاریخ 2 بهمن 98 نامه اعلام نواقص را از سازمان بورس اخذ و در مهلت 30 روزه مقرر در حال رفع نواقص اعلامی در نامه مذکور است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی اطلاعات منتشر شده در وبسایت کدال نشان می‌دهد، امروز مجوز افزایش سرمایه چند شرکت بورسی از سوی مدیریت نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس صادر شد. بر این اساس نمادهای کفپارس، کویر، کیمیا و غپینو نمادهایی هستند که سازمان بورس پس از بررسی تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید، مغایرتی با قوانین و مقررات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نکرده و پیشنهاد افزایش سرمایه را تایید کرده است.

بر این اساس شرکت فرآورده‌های نسوز ایران که با سرمایه 100 میلیارد ریالی و با نماد کفپارس در بورس فعالیت می‌کند. مجوز انتشار یک میلیارد و 519 میلیون و 519 هزار سهم را به ارزش اسمی 1000 ریال گرفته است که افزایش سرمایه‌ای 1519 درصدی را شامل می‌شود. افزایش سرمایه‌ای از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های استهلاک پذیر این شرکت بوده است.

شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر نیز دومین شرکتی است که مجوز افزایش سرمایه 50درصدی‌اش صادر شده است. کویر از محل سود انباشته یک هزار و 200 میلیارد ریال منابع فراهم کرده تا بخشی از سرمایه مورد نیاز برای احداث و بهره‌بردای خط تولید شمش و بیلت را فراهم کند.

جزئیات افزایش سرمایه

شرکت سوم، شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران است که در حال حاضر با سرمایه 230 میلیارد ریالی در بورس فعال است. کیمیا در اطلاعیه صدور مجوز افزایش سرمایه خود اعلام کرده است که 169 میلیون و 600 هزار سهم جدید منتشر می‌کند و سرمایه خود را از 230 میلیارد ریال به 400 میلیارد ریال می‌رساند که معدل افزایش سرمایه 74 درصدی خواهد بود. موضوع این افزایش سرمایه تامین منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه و جبران مخارج انجام شده بابت سرمایه‌گذاری‌های شرکت اعلام شده است.

چهارمین شرکتی که مجوز افزایش سرمایه آن صادر شده، شرکت صنعتی پارس مینو است. غپینو مجوز 425 درصدی افزایش سرمایه خود را در حالی کسب کرده که موضوع این افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی عنوان شده است. غپینو در حال حاضر با سرمایه‌ای 126 میلیارد تومانی در بورس فعالیت می‌کند.

این شرکت‎ها حداکثر 60 روز زمان دارند که افزایش سرمایه خود را انجام دهند در غیر اینصورت مجوز آنها باطل خواهد شد.

همچنین گزارش‌های کدال نشان می‌دهد برخی نمادها نیز پیشنهاد هیات مدیره خود مبنی بر افزایش سرمایه را منتشر کرده‌اند. بر این اساس وایرا پیشنهاد افزایش سرمایه 100 درصدی را در مجمع خود به تصویب رسانده است. شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان که با نماد غشان در بورس فعال است نیز پیشنهاد افزایش سرمایه 743 درصدی را به مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.