دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت فرآورده های نسوز ایران می پردازیم.

محصولات کفرا

کفرا در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 22 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با رشد خوبِ 18 درصدی، به 26 میلیارد تومان افزایش یافته است. فروش مرداد شرکت 22 میلیارد تومان بوده است.

فرآورده های نسوز ایران در نیمه نخست سال گذشته مجموعاً 67 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم در نیمه نخست امسال به 140 میلیارد تومان افزایش یافته است. (100 درصد رشد درآمد نسبت به سال گذشته)

مقایسه فروش شهریور

عمده ی فروش این شرکت آجرهای قلیایی است. این محصول در شهریور ماه 10 درصد افزایش تولید، 25 درصد افزایش فروش اما 15 درصد کاهش نرخ داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت فراورده های نسوز ایران (کفرا) می تواند تا 250 تومان سود بسازد اما اگر بتواند پیش بینی خود از فروش را محقق کند، سودآوری به شدت رشد می کند.

شرکت فراورده های نسوز ایران در زمینه تولید انواع آجرها و مواد ویژه نسوز فعالیت دارد. این محصولات عموما در صنعت فولاد و سیمان و برای پوشش دهی داخل کوره ها مورد استفاده قرار می گیرد. از مواد ویژه هم بیشتر برای تولید جرم های نسوز به صورت ریخته گری استفاده می شود.

بیش از نیمی از مواد اولیه مورد استفاده در تولیدات شرکت وارداتی بوده که عمدتا از کشورهای چین، هند، افریقای جنوبی و کره جنوبی تامین می گردد که نرخ ارز را برای این شرکت مهم می کند.

تحلیل بنیادی کفرا

کفرا در سال 97 با ثبت فروش 213 میلیارد تومانی توانسته است 75 میلیارد تومان سود خالص بسازد که نهایتا به ازای هر سهم حدود 205 تومان سود گزارش شده است. حاشیه سود عملیاتی شرکت در سال 97 حدود 40 درصد بوده که قابل قبول است.

این شرکت در سه ماه ابتدایی سال جاری توانسته است 48 تومان سود به ازای هر سهم بسازد که 110 درصد از مدت مشابه دوره قبل بیشتر است. شرکت در سال مالی قبل حدود 32000 هزار تن محصول فروخته است. اگر شرکت در سال 98 مشابه با سال قبل فروش داشته باشد، با توجه به افزیش نرخ های به وجود آمده امکان تحقق 260 میلیارد تومان فروش برای شرکت وجود دارد که با احتساب هزینه ها، 250 تومان سود به ازای هر سهم ایجاد خواهد شد. اما شرکت، پیش بینی 44000 تن فروش برای سال مالی جاری را داشته است.

لذا در صورت تحقق این پیش بینی و با احتساب افزایش نرخ فروش محصولات سود شرکت می تواند تا 330 تومان سود به ازای هر سهم ایجاد گردد. لذا گزارش های ماهانه شرکت بایستی با دقت بیشتری دنبال گردد تا فرصت سرمایه گذاری در این شرکت شناسایی گردد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در یک سال مالی توانست به ازای هر سهم دو هزار و 95ریال سود پوشش دهد. پوشش سود 2095 ریالی «کفرا» برای هر سهم

به گزارش رادیوسهام، شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در اطلاعات و صورت‌های مالی 12ماهه منتهی به 29اسفند1398 اعلام کرد که طی این دوره سود انباشته شرکت به 989میلیارد ریال رسیده است.

همچنین سود خالص دوره به مبلغ 781میلیارد ریال و سود عملیاتی به مبلغ 995میلیارد ریال رسید. «کفرا» در این دوره فروش خود را 39هزار و 795تن محصولات و به ارزش 3هزار و 179میلیارد ریال بوده است که توانسته سود ناخالص را یک هزار و 142میلیارد ریال ثبت کند.

این شرکت در برنامه های خود به تنوع تولید و فروش، ورود به بازارهای بین المللی وجذب مشتریان جدید، تحقیق در زمینه کاهش بهای تمام شده با توجه به نوع ترکیب تولید و فروش محصولات می‌پردازد.

«کفرا» در خصوص تشریح برنامه های خود در جهت تکمیل طرح های توسعه اعلام کرد که در نظر دارد به منظور تغذیه خط اصلی تولید و تامین زنجیره تامین نسبت به راه‌انداری طرح توسعه تا تاریخ پیش‌بینی شده اقدام کند. همچنین این شرکت با تشکیل کمیته وصول مطالبات نسبت به تامین مالی اقدام ودر صورت نیاز از تسهیلات استفاده می کند و علاوه بر این استراتژی شرکت بر مبنای فروش نقدی قرار داده شده است.

منبع: سنا

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت پتروشیمی کازرون ترکیب اعضای هیات مدیره را تغییر داد.
بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، باستناد مصوبه مجمع عمومی عادی مورخ 1398/02/16 و جلسه هیات مدیرۀ مورخ 1398/11/30 اسامی اعضای هیات مدیره و نمایندگان آن‌ها و سمت هریک تغییر کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پایان معاملات امروز، نماد شرکت های داروسازی اکسیر، سیمان ایلام و واسپاری ملت برای برگزاری مجمع سالانه و نماد فرآورده های نسوز ایران برای دو مجمع سالانه و فوق العاده متوقف می شود.

براین اساس، “دلر، سیلام، ولملت” برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند و دی گذشته و “کفرا” برای تصویب صورت های مالی منتهی به اسفند و افزایش سرمایه 114 از دو محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی، سه شنبه هفته جاری تصمیم گیری می کنند.

بنابراین گزارش، درجریان معاملات شنبه شرکت های داروسازی اکسیر با رشد 5 درصدی قیمت و صف خرید، فرآورده های نسوز ایران، واسپاری ملت و سیمان ایلام به ترتیب با افت 3.6 و 2.1 درصدی و اندک قیمت و صف فروش روبرو بوده اند.

انتهای پیام
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

چند نکته در مورد صندوق ETF با نماد
به گزارش بورس نیوز، سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت و صادرات و شرکت‌های بیمه البرز و بیمه اتکایی امین در قالب صندوق ETF “دارا یکم” عرضه می‌شود.

اشخاصی که “کد بورسی” دارند از طریق مراجعه به سایت کارگزاری‌ها و سایر افراد از طریق بانک‌های منتخب شامل شعب بانک‌های مسکن، سپه، صادرات، ملت، تجارت، ملی، کشاورزی و رفاه کارگران و شعب قرض‌الحسنه مهر ایران امکان خرید این صندوق‌ها را خواهند داشت، امکان خرید از طریق اپلیکیشن “آپ” هم وجود دارد.

هر نفر می تواند حداقل یک و حداکثر 200یونیت (واحد) معادل 2میلیون تومان خریداری کند.

بر پایه این گزارش، پذیره‌نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکانپذیر بوده و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

بر همین اساس، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی نمی‌توانند در پذیره‌نویسی شرکت کنند.

ساعت ورود سفارشات در سامانه معاملات از ساعت 14 لغایت 16 هر روز تعیین شده و در انتهای هر روز سفارش‌های  خرید وارد شده جمع‌آوری شده و تمامی سفارش‌های باز از سامانه معاملاتی حذف خواهد شد؛ این عرضه شباهت‌هایی هم با روش بوک بیلدینگ در عرضه‌های اولیه دارد.

نگاهی به دومینوی کاسته‌شدن خریداران

اگر تعداد سفارشات خرید بیش از تعداد عرضه شده باشد، یونیت‌ها بین خریداران تسهیم شده و ممکن است به هر خریدار کمتر از 2 میلیون تومان برسد.

اما می‌توان نگاه دیگری نیز به این نوع عرضه‌ها داشت؛ این صندوق بیش از 17744هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب می‌کند البته به شرطی که اگر به هر فرد 2میلیون تومان برسید، حدود 8 میلیون و 872 هزار نفر در خرید این سهام مشارکت کنند؛ استقبال از خرید این صندوق توسط بیش از این تعداد، باعث شده تا کمتر از 2 میلیون تومان عاید هر سهامدار شود و اگر هم تعداد خریداران کمتر از این میزان باشد نیز احتمالا باید حقوقی‌ها را هم در مراحل بعدی وارد بازی کنند.

البته با توجه به مشارکت 2 میلیون و 357 هزار نفر در آخرین عرضه اولیه بازار، به نظر می رسد جذب 8 _ 9 میلیون نفر کار سختی نخواهد بود. ضمن اینکه موفقیت دارا یکم در عرضه، راه را برای عرضه مابقی سهام دولت هم باز می کند.

ارزنده‌ترین عرضه‌ها، نخستین پیشکش بازار

دارا یکم” به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران بازار سرمایه، نسبت به سایر عرضه‌های دولت در این قالب ارزنده‌تر بوده چرا‌که سهام بانک‌های بزرگ را در سبد خود می‌بیند و بانک‌ها امسال به لحاظ بنیادی، چشم‌انداز مثبتی برای رشد سودآوری دارند و در شرایطی این عرضه انجام می‌شود که بازار سرمایه تشنه عرضه است؛ پس عجیب نیست اگر یونیت‌های این صندوق به سرعت بلعیده شود.

پول مردم باز می‌گردد!

در صورتی که مطابق مقررات به هر دلیل برای پذیره‌ نویسان، واحد سرمایه‌گذاری صادر نشود و یا کمتر از میزان واریز شده صادر شود، مدیر موظف است مابه‌التفاوت وجوه واریز شده را حداکثر ظرف 5 روز کاری پس از پایان دوره پذیره‌نویسی مسترد کند.

قابل ذکر است واریز مابه‌التفاوت مذکور در صورت ثبت درخواست پذیره نویسی در شبکه بانکی، به حساب پرداخت کننده و در صورت ثبت درخواست در سامانه معامالتی بورس، به حساب شخص صاحب کد معاملاتی واریز خواهد شد.

تخفیف‌هایی که سهامداران باید توجه کنند

قیمت این صندوق با درنظر گرفتن 20درصد تخفیف نسبت به میانگین قیمت 30روزه 5 نماد “وبصادر”، “وتجارت”، “وبملت”، “البرز” و “اتکام” منتهی به فراخوان واگذاری (به شرط آنکه قیمت پس از اعمال تخفیف از 70درصد قیمت پایانی روز معاملاتی قبل از شروع پذیره نویسی کمتر نباشد)، تعیین میگردد و البته باید اشاره کرد که این انتقال از هرگونه کارمزد معاف است.

معاملات ثانویه واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، حداقل 2 ماه پس از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق، در بازار بورس اوراق بهادار تهران آغاز میگردد و حداقل تا 2 ماه امکان فروش وجود ندارد. بنابراین شاید برای برخی فعالان بازار سرمایه چندان جذاب نباشد و مردم عادی که کد بورسی ندارند از این صندوق ها استقبال بیشتری کنند.

ریسک سرمایه‌گذاری در این صندوق شامل ریسک کاهش ارزش دارایی‌های صندوق، ریسک کاهش ارزش بازاری واحدهای سرمایه‌گذاری، ریسک نوسان بازده بدون ریسک، ریسک نقدشوندگی و ریسک صنعت است؛ بنابراین سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کاملا بدون ریسک نخواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

خوراک

به گزارش بورس نیوز، شرکت پالایش نفت بندرعباس شفاف سازی کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، با توجه با کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی در کشور و در سطح بین الملل و در نتیجه کاهش میزان حجم تقاضای داخلی و جهانی نسبت به خرید فرآورده‌های نفتی به دلیل شیوع ویروس کرنا به ناچار مقدار خوراک ورودی شرکت از میانگین روزانه 306 هزار بشکه در روز در سال 1398 به 265 هزار بشکه در روز در فروردین سال جاری کاهش یافته است. همچنین شیوع بیماری کرونا باعث کاهش قیمت نفت خام و فرآورده‌ها نیز شد، اما با توجه به عدم ابلاغ دستورالعمل قیمت‌گذاری در سال 1399 که سالانه توسط وزیر نفت ابلاغ می‌شود در حال حاضر بر آورد دقیق آثار مالی ناشی از شرایط مذکور برعملکرد سال مالی 1399 امکان پذیر نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

مجمع

به گزارش بورس نیوز، شرکت فرآورده‌های نسوز ایران مجمع عمومی برگزار می‌کند.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ از کلیه سهامداران، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت می‌شود تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت 12:00 روز سه شنبه مورخ 1399/02/30 در استان تهران، شهر تهران به آدرس تهران خیابان ولی عصر، بالاتر از جام جم، نرسیده به تقاطع ولی عصر، چمران (چهار راه پارک‌وی) مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش حضور بهم رسانند.

گفتنی است، در این جلسه در خصوص افزایش سرمایه تصمیم گیری خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

برنامه افزایش سرمایه 3 شرکت حاضر در بازار سهام اعلام شد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از کدال، شرکت فولاد افزا سپاهان از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 67 درصدی خبر داد. «فافزا» در نظر دارد سرمایه فعلی را از 9 به 15 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته اعمال خواهد شد تا صرف اجرای طرح بریکت ریزدانه های آهک براساس قرارداد 10 ساله BOT با فولاد مبارکه و مقدمات حضور در بازار دوم فرابورس شود.

همچنین شرکت فرآورده های نسوز ایران مجوز افزایش سرمایه 115 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرد و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد. «کفرا» سرمایه فعلی را از 37٫2 به 80 میلیارد تومان می رساند. 21٫8 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 20٫8 میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال می شود تا قادر به اجرای طرح فرآوری مواد اولیه جمبزه (علی آباد) شود.

در همین حال شرکت کاشی و سرامیک سینا که جهت بررسی وضعیت اطلاعاتی تا 15 اردیبهشت با تعلیق نماد روبرو شده از برنامه افزایش سرمایه 235 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد. «کساوه» درصدد است سرمایه فعلی را از 52٫9 به 177٫4 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس صرف اجرای پروژه های در دست خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فرآورده های نسوز ایران مجوز افزایش سرمایه 115 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرد و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “کفرا” سرمایه فعلی را از 37.2 به 80 میلیارد تومان می رساند. 21.8 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 20.8 میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال می شود تا قادر به اجرای طرح فرآوری مواد اولیه جمبزه (علی آباد) شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری صدرتاءمین مالک 65.3 درصد سهام این شرکت محسوب می شود.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.