دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

کساپا بعد از تثبیت بالای سقف تاریخی خود به 600 تومان رسید. زمانی که کساپا در قیمت 436 تومان و در نزدیکی سقف تاریخی خود معامله میشد، اشاره کردیم که در صورت صعود و تثبیت بالای سقف تاریخی می تواند تا 600 تومان رشد کند.

بعد از اینکه کساپا سقف تاریخی خود را شکست، کساپا توانست بالای سقف تاریخی خود تثبیت و به تارگتی که در محدوده 600 تومان برای آن مشخص شده بود برسد.

چارت زیر آپدیت تحلیل تکنیکال کساپا را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال کساپا

تا زمانی که در بالای محدوده قیمتی 450 تا 500 تومان معامله می شود، می توانیم امیدوار باشیم تا دوباره سقف قبلی خود در 600 تومان را بشکند و به سمت محدوده قیمتی 700 تومان حرکت کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

نماد کساپا بعد از شکست سقف تاریخی خود به قیمت 600 تومان رسید. در تحلیل قبلی کساپا که در وب سایت سیگنال ارائه شده بود، به قرار گرفتن این نماد در یک کانال صعودی و سقف تاریخی 450 تومان اشاره شد.

بعد از صعود این نماد و شکست سقف تاریخی خود در 450 تومان و تثبیت بر روی آن، کساپا توانست به محدوده 560 تومان صعود کند. چارت زیر آپدیت تحلیل تکنیکال کساپا را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال کساپا به همراه نمودار (16 شهریور ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

تا زمانی که این نماد بالای محدوده 480 تومان در حال معامله است، می توانیم به هدف بعدی این نماد در 700 تومان خوش بین باشیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت سایپا برای دومین بار در سال جاری در نظر دارد بلوک 67.41 درصدی سهام شرکت سایپا شیشه را بطور یکجا و نقد یا نقد و شرایطی روانه میز فروش کند تا درصورت انجام معامله از ترکیب سهامداری این زیرمجموعه خارج شود .

به این ترتیب بیش از 155 میلیون و 45 هزار سهم “کساپا” به قیمت قیمت پایه هر سهم 15890 ریال و به ارزش 264 میلیارد تومان دوشنبه 5 اسفند توسط کارگزاری بانک رفاه عرضه خواهد شد.

در عرضه قبلی و مربوط به 12 شهریور ، قیمت پایه هر سهم 7397 ریال و ارزش بلوک 114.6 میلیارد تومان تعیین شده بود و آخرین بهای هر سهم آن در تابلو در چهارشنبه هزار و 178 تومان است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، زمان و شرایط عرضه سه بلوک 43.77 ، 67.41 و 16.72 درصدی سهام شرکت های سیمرغ، سایپا شیشه و سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی توسط سهامدار عمده اعلام شد.

عرضه بلوک 43.77 درصدی سهام “سیمرغ”

شرکت خدمات پشتیبانی مهر 78 در نظر دارد بلوک 43.77 درصدی سهام شرکت سیمرغ را بطور یکجا و نقد یا نقد و شرایطی روانه میز فروش بورس‌تهران کند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

به این ترتیب، مقرر شده 569 میلیون سهم در نماد “سیمرغ” روز چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه از طریق کارگزاری بانک کشاورزی عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 2100 تومان و قیمت پایه کل 1.19 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

خریدار در صورت تمایل به خرید نقدی موظف است کل مبلغ مورد معامله را طبق مقررات و قوانین بازار اوراق بهادار ظرف مدت مقرر(t+2) پرداخت کند. در صورتی که خریدار تقاضای خرید بصورت نقد و اقساط را داشته باشد باید 20 درصد از ارزش کل معامله را بصورت نقدی حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده و الباقی را طبق شرایط پیش نویس قرارداد پیوست پرداخت کند.

عرضه بلوک 67.41 درصدی سهام “کساپا”

شرکت سایپا شیشه که در جریان معاملات روز گذشته با رشد 4.4 درصدی قیمت و صف خرید روبرو بوده با فروش بلوک 67.41 درصدی سهام مسدود شده متعلق به سایپا مواجه شده که بطور یکجا و نقد در بازار دوم بورس تهران عرضه می‌شود.

به این ترتیب، مقرر شده 155 میلیون و 45 هزار و 540 سهم “کساپا” روز چهارشنبه 10 اردیبهشت ماه از طریق کارگزاری بانک رفاه کارگران واگذار شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 24728 ریال و قیمت پایه کل 383.3 میلیارد تومان تعیین شده است.

کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که 10 درصد ارزش سهام مورد معامله بر اساس قیمت پایه را نقد یا بصورت ضمانت نامه بانکی بدون قید و شرط( به مدت حداقل دو ماه از تاریخ عرضه) از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز یا ارائه کنند و تاییدیه را مبنی بر اخذ تضامین مربوطه به شرکت بورس تهران تحویل دهند.

عرضه بلوک 16.72 درصدی سهام “وپترو”

در این میان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی نیز در نظر دارد بلوک 16.72 درصدی سهام سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی را بطور یکجا و نقد یا نقد و شرایطی در بازار اول بورس تهران به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

بر این اساس، مقرر شده 304 میلیون و 390 هزار و 121 سهم “وپترو” روز چهارشنبه 10 اردیبهشت ماه از طریق کارگزاری صبا تامین عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 17557 ریال و قیمت پایه کل 534.4 میلیارد تومان تعیین شده است.

در صورت تمایل خریدار به خرید نقدی موظف است کل مبلغ مورد معامله را وفق مقررات و قوانین بورس تهران ظرف مدت 2 روز کاری از تاریخ مشخص شدن برنده مزایده پرداخت کند. در صورت انجام معامله بصورت شرایطی، قطعیت معامله حداکثر ظرف مدت 14 روز کاری پس از انجام معامله مشروط به پرداخت ثمن نقدی معامله( 10 درصد ارزش معامله) و الباقی 90 درصد ارزش معاملاتی یک فقره چک به تاریخ 15 روز کاری پس از انجام معامله و ارائه سند تسویه خارج از پایاپای، تکمیل و امضای قرارداد فروش وکالتنامه خواهد بود.

در صورت خرید شرایطی خریدار متعهد می‌شود به منظور تضمین حصه غیر نقدی معامله در قبال چک صادر شده و در راستای ایفای تعهدات قرارداد فروش تا زمان تسویه کامل ثمن معامله، سهام را به نفع فروشنده توثیق و هزینه توثیق به عهده خریدار خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

بررسی درآمد شیشه‌سازها

بررسی درآمد عملیاتی شرکت‌های فعال در گروه فرآورده‌های نسوز حاکی از آن است که شرکت کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی با درآمد 45 میلیارد و 479 میلیون تومان بالاترین درآمد را در این گروه داشته است و شرکت سایپا شیشه با درآمد 15 میلیارد و 585 میلیون تومانی کمترین میزان درآمد را در این دوره ساخته است. این در حالی است که شرکت شیشه و گاز در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 97 بالاترین درآمد را داشته است.

به دلیل افزایش سطح عمومی قیمت‌ها در سال 97 و ادامه این روند در سال 98 به طور کلی در کلیه صنایع شاهد اثرات ریالی بر دآمدها بوده‌ایم. از این رو در اسن گروه نیز شاهد اثرات ریالی بر درآمدها هستیم. به همین دلیل درآمد شرکت‌های شیشه ساز با رشد همراه بوده که در این میان بالاترین میزان افزایش درآمد مربوط به کرازی است که درآمد شرکت با 36 میلیارد و 602 میلیون تومان (معادل 412% افزایش) به 45 میلیارد و 479 میلیون تومان رسیده است. اما کمترین میزان افزایش درآمد مربوط به سایپا شیشه است که با رشد چهار میلیارد تومانی به 15 میلیارد و 585 میلیون تومان رسیده است.

1

بررسی سود خالص شیشه‌ساز‌ها

با توجه به هزینه‌های شرکت2ها در نهایت ساخت سود خالص و مقایسه سود خالص شرکت نشان از آن دارد که کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی با ساخت سود خالص 18 میلیارد و 77 میلیون تومانی بالاترین میزان سود خالص را ساخته است و پشم شیشه ایران با ساخت سود خالص یک میلیارد و 851 میلیون تومانی کمترین میزان سود خالص را ساخته است. اما در این میان شرکت سایپا شیشه زیان خالص یک میلیارد و 132 میلیون تومانی ساخته است.

مقایسه سود خالص شرکت‌ها نشان می‌دهد، سود خالص کرازی بالاترین میزان افزایش را در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 داشته است و سود خالص کرازی 17 میلیارد و 204 میلیون تومان افزایش یافته است.

همچنین شرکت شیشه سایپا گرچه زیان خالص شناسایی کرده است اما مقایسه ان با زیان خالص دوره قبل نشان می‌دهد، زیان خالص در سه ماهه اول 98 نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش یافته است و سود خالص سایپا شیشه 873 میلون تومان افزایش یافته است.

2

بررسی حاشیه سود خالص شیشه ساز‌ها

با توجه به سود خالص شرکت‌ها و درآمدهای ساخته شده در دوره سه ماهه اول 97 و 98 حاکی از افزایش حاشیه سود درآمد شرکت‌های شیشه ساز است که در این میان حاشیه سود کگاز از 11% در سه ماهه اول 97 به 43% رسیده است که بالاترین درصد رشد حاشیه سود خالص را به خود اختصاص داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

در ادامه تحلیل قبل، کساپا سقف 450 تومان و کانال صعودی خود را شکست. چارت زیر تحلیل تکنیکال کساپا در تایم فریم روزانه و لگاریتمی را نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال کساپا (سایپا شیشه) به همراه نمودار
جهت مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در صورتی که بتواند بالای این سقف تثبیت شود، می توانیم انتظار داشته باشیم تا 560 تومان بتواند به رشد خود ادامه دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

موضوع اصلی فعالیت این شرکت، ایجاد کارخانه و تاسیسات لازم به منظور تولید شیشه های مختلف ایمنی مورد مصرف در صنایع خودرو است.

چارت زیر وضعیت تکنیکال نماد کساپا را در تایم فریم روزانه نشان می دهد:

تحلیل تکنیکال کساپا (سایپا شیشه) به همراه نمودار
جهت مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

کساپا که در یک کانال صعودی قرار گرفته است بعد از رسیدن به سقف کانال صعودی در محدوده 450 تومان شروع به اصلاح کرده است. در صورتی که بتواند محدوده 450 تومان و سقف کانال صعودی را بشکند و تثبیت شود، انتظار داریم بتواند تا محدوده 560 تومان صعود داشته باشد.

مهمترین حمایت سهم منطقه 400 تومان است که در صورت از دست رفتن این ناحیه می تواند تا 350 تومان هم ریزش داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.