دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش امروز بازار سهام خبری از فشار عرضه شدید روز گذشته نیست و بسیاری از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز یا با صف خرید همراهند یا تقاضاهای رو به رشد دارند. این در حالی است که البته فشار عرضه در گروه خودرویی همچنان شدید است و نمادهای بزرگ این گروه نظیر خودرو و خگستر با صف فروش همراه هستند.

در جریان مرحله سفارش‌گذاری، نمادهای وپارس، ولپارس و سیتا بیشترین متقاضی خرید را دارند و در طرف عرضه نیز خودرو، خگستر و وتجارت با صف فروش سنگین مواجه هستند. البته با توجه به جو مثبت ایجاد شده در پیش‌گشایش انتظار می‌رود در ادامه نمادهای بیشتری در محدوده مثبت معامله شوند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که دو نماد خودرو و سیتا از شیفت بعدازظهر خارج شده و در ساعت عادی معاملات دادوستد خواهند شد. همچنین نمادهایی کلوند، کساوه و وآیند نیز به دلیل افشای اطلاعات گروه الف امروز معامله نخواهند شد.

پس از کش و قوس فراوان بعدازظهر دیروز وزیر اقتصاد اعلام کرد پذیره‌نویسی صندوق دارا دوم از روز چهارشنبه 5 شهریور آغاز خواهد شد و این موضوع موجب شده تا صف‌های فروش روز گذشته امروز به شدت کاهش پیدا کرده و جای خود را به صف‌های خرید بدهند.

روز گذشته شاخص کل با بیش از 3 درصد افت به زیر سطح 2 میلیون واحدی سقوط کرد اما به نظر می‌رسد امروز با انجام معاملات مثبت مجددا وارد این کانال بشود.

از ساعت 7 و 30 دقیقه امروز نیز عرضه اولیه «ثبهساز» به عنوان دومین عرضه این هفته آغاز شده است و به گفته مدیریت عملیات بازار شرکت بورس، مهلت ثبت سفارش فعلا تا ساعت 11 است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

برنامه افزایش سرمایه 3 شرکت حاضر در بازار سهام اعلام شد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از کدال، شرکت فولاد افزا سپاهان از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 67 درصدی خبر داد. «فافزا» در نظر دارد سرمایه فعلی را از 9 به 15 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه فرابورس از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته اعمال خواهد شد تا صرف اجرای طرح بریکت ریزدانه های آهک براساس قرارداد 10 ساله BOT با فولاد مبارکه و مقدمات حضور در بازار دوم فرابورس شود.

همچنین شرکت فرآورده های نسوز ایران مجوز افزایش سرمایه 115 درصدی را از سازمان بورس دریافت کرد و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد. «کفرا» سرمایه فعلی را از 37٫2 به 80 میلیارد تومان می رساند. 21٫8 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 20٫8 میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال می شود تا قادر به اجرای طرح فرآوری مواد اولیه جمبزه (علی آباد) شود.

در همین حال شرکت کاشی و سرامیک سینا که جهت بررسی وضعیت اطلاعاتی تا 15 اردیبهشت با تعلیق نماد روبرو شده از برنامه افزایش سرمایه 235 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد. «کساوه» درصدد است سرمایه فعلی را از 52٫9 به 177٫4 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس صرف اجرای پروژه های در دست خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کاشی و سرامیک سینا که جهت بررسی وضعیت اطلاعاتی تا 15 اردیبهشت با تعلیق نماد روبرو شده از برنامه افزایش سرمایه 235 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد.

براین اساس، “کساوه” درصدد است سرمایه فعلی را از 52.9 به 177.4 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی در صورت موافقت سازمان بورس صرف اجرای پروژه های در دست خواهد شد.

بنابراین گزارش، شرکت گسترش پایا صنعت سینا مالک 58.8 درصدی این شرکت محسوب می شود.

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، مقایسه عملکرد 9 ماهه شرکت‌های کاشی ساز نشان می‌دهد در سه فصل گذشته تمامی آن‌ها افزایش در درآمد را تجربه کرده‌اند. 

صنعت کاشی و سرامیک در آذر توانسته از رشد نرخ دلار و تورم انتظاری، حسابی استفاده کند. نرخ های فروش در آذرماه به طور میانگین 12درصد نسبت به 8ماه قبل رشد کرده ضمن اینکه مقدار فروش در کلوند، کترام و کساوه به شدت بالاتر از متوسط ماه‌های قبلی است.

بیشترین افزایش درآمد در 9 ماه گذشته برای کحافظ با رشد 346 درصدی ثبت شده است. هم‌چنین بیشترین رشد فروش مقداری نیز مربوط به کحافظ بوده است. 

 کترام تنها شرکتی بوده است که افت 12 درصدی در مقدار فروش را طی 9 ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال 97 داشته است. 

Capture

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، بررسی عملکرد ۵ ماه اول سال ۹۸ شرکت‌های گروه کاشی و سرامیک نشان می‌دهد در مجموع این شرکت‌ها درآمد ۳۰۰ میلیارد تومانی ساختند.
 بررسی فروش شرکت‌های فعال در زمینه کاشی و سرامیک نشان می‌دهد، در مجموع این گروه با شش شرکت درآمد ۳۰۰ میلیارد و ۴۱ میلیون تومانی ساخته است. صنایع کاشی و سرامیک سصینا با ساخت درآمد ۹۵ میلیارد و ۷۶۶ میلیون تومانی بالاترین میزان درآمدی را در این گروه ساخته است و کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ با درآمد ۲۱ میلیارد و ۶۸ میلیون تومانی کم ترین میزان درآمد را در این گروه داشته‌اند.

بررسی برآوردها و فروش عملیاتی گروه کاشی و سرامیک
کساوه  و کحافظ برای سال مالی ۹۸ مبلغ فروش برآوردی نداشته‌اند اما چهار شرکت دیگر در این گروه برای سال مالی ۹۸ درآمد براوردی در نظر گرفته‌اند. با توجه به اینکه ۵ ماه از سال مالی ۹۸ گذشته است انتظار می‌رود، شرکت ۴۲ درصد از میزان براورد سالیانه را پوشش دهند.
کلوند برای سال مالی ۹۸ درامد ۲۰۷ میلیارد و ۷۰۸ میلیون تومانی پیش بینی کرده است که طی ۵ ماه، درامد ۶۹ میلیارد و ۵۱۳ میلیون تومانی ساخته است. در واقع ۳۳% از مبلغ فروش برآوردی سالانه را محقق نموده است. بنابراین با توجه به گذشت ۵ ماه از سال مالی فاصله ۹ درصدی با مبلغ برآوردی دارد.
حتما بخوانید :  چه دلایلی باعث رشد بازار سرمایه شد؟کپارس برای سال مالی ۹۸ درآمد ۱۲۰ میلیارد تومانی برآوردی و در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ با ساخت درآمد ۵۰ میلیارد و ۶۱۸ میلیون تومانی، توانسته است ۴۲% از فروش برآوردی سال مالی ۹۸ را پوشش دهد، بنابراین عملکرد خوبی طی ۵ ماه گزارش کرده است و توانسته است به صورت کامل مبلغ برآوردی را پوشش دهد.
کسعدی برا سال مالی ۹۸ درامد ۷۷ میلیارد و ۵۴۱ میلیون تومانی را پیش بینی کرده است. با توجه به ساخت درآمد ۳۱ میلیارد و ۹۲۷ میلیون تومانی طی ۵ ماه، ۴۱% از فروش براوردی را محقق نموده است.بنابراین توانسته است پوشش کاملی از براوردها داشته باشد.
کترام برای سال مالی ۹۸ درآمد ۶۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی پیش بینی کرده است، با توجه به این که طی دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ درامد ۳۱ میلیارد و ۱۴۹ میلیون تومانی ساخته است، توانسته است ۴۵% از درآمدهای برآوردی برای سال مالی ۹۸ را پوشش دهد، بنابراین می‌توان با در نظر گرفتن پوشش درآمد برآوردی، عملکرد کترام را در صدر گروه کاشی و سرامیک قرار داد.
بررسی درآمد مرداد ماه به تیر ماه
بررسی درآمد مرداد ماه شرکت‌های گروه کاشی و سرامیک نشان می‌دهد، درآمد کساوه و کسعدی در مرداد ماه نسبت به تیر ماه کاهش یافته است و درآمد کحافظ، کترام، کپارس و کلوند در مرداد ماه نسبت به تیر ماه افزایش یافته است.
حتما بخوانید :  هشتمین عرضه نفت خام سنگین در راه بورسدرآمد کساوه از ۲۵ میلیارد و ۳۵ میلیون تومان در تیر ماه کاهش ۳ میلیارد و ۴۹۷ میلیون تومانی (کاهش ۱۴ درصدی) داشته است. همچنین درآمد کسعدی در این دوره کاهش یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومانی به ۷ میلیارد و ۲۵۴ میلیون تومانی رسیده است.
اما در میان شرکت‌های این گروه، کحافظ با رشد ۴۴ درصدی بالاترین میزان رشد را در این گروه داشته است. درآمد کحافظ از ۴ میلیارد و ۷۴۵ میلیون تومان با رشد ۲ میلیارد و ۶۵ میلیون تومانی به ۶ میلیارد و ۸۱۱ میلیون تومانی داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بااقتصاد، صنایع کاشی و سرامیک سینا (کساوه) در سال 97 در گروه کاشی و سرامیک بیشترین مبلغ فروش را داشته است. این شرکت در سال مالی منتهی به اسفند 97 مبلغ 188 میلیارد تومان فروش داسته است. صنابع کاشی و سرامیک الوند با فروش 161 میلیارد تومانی بعد از کساوه قرار دارد. در انتهای این لیست، کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ قرار دارد که 21 میلیارد تومان فروش داشته است.

مقایسه درآمد شرکت‌های گروه کاشی سرامیک در سال 97 نسبت به سال 96 نشان می‌دهد بیشترین میزان افزایش درآمد در سال 97 نسبت به سال 96 متعلق به کساوه می‌باشد. درآمد این شرکت از 120 میلیارد تومان در سال 96 با افزایش 69 میلیارد تومانی به 188 میلیارد تومان در سال 97 رسید.

در کنار کساوه که بیشترین میزان افزایش درآمد را داشته است، کحافظ بیشترین درصد افزایش درآمد را در سال 97 نسبت به سال 96 داشته است. درآمد کحافظ از 6 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 228 درصدی (معادل 14 میلیارد تومان) به 21 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.

کساوه و کلوند سرنشین های بازار سرمایه در بورس


کاشی دیوار بیشترین سهم را در افزایش مبلغ فروش کساوه داشت

درآمد کساوه در سال 97 نسبت به 96 رشد 57 درصدی داشته است. افزایش درآمد کساوه به دلیل افزایش تعداد فروش محصولات و افزایش نرخ فروش محصولات کساوه بوده است. افزایش مبلغ فروش کاشی دیوار بیشترین اثر را بر رشد درآمد کساوه داشته است. درآمد حاصل از فروش کاشی دیوار در سال 96 مبلغ 91 میلیارد تومان بوده است که با رشد 54 درصدی (معادل 49 میلیارد تومان) به مبلغ 141 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.

کساوه و کلوند سرنشین های بازار سرمایه در بورس


نرخ فروش محصولات کلوند 33 درصد افزایش یافت

شرکت کاشی و سرامیک الوند در سال 97 مبلغ 161 میلیارد تومان درآمد داشته است که نسبت به سال گذشته رشد 34 درصدی داشته است. رشد درآمد کلوند به دلیل رشد 33 درصدی محصولات شرکت بوده است و مقدار فروش شرکت کمتر از 1 درصد رشد داشته است. درآمد حاصل از کاشی پرسلان بیشترین تاثیر را بر درآمد شرکت داشته است چراکه درآمد حاصل از کاشی پرسلان کلوند در سال 97 رشد 43 درصدی (معادل 18 میلیارد تومان) داشته است.

کساوه و کلوند سرنشین های بازار سرمایه در بورس


نرخ فروش محصولات کپارس 40 درصد افزایش یافت

کپارس در سال 97 مبلغ 98 میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به سال 96 رشد 72 درصدی داشته است. مقدار فروش شرکت نزدیک به 20 درصد و میانگین نرخ فروش محصولات بیش از 40 درصد رشد داشته است که در نهایت منجر به افزایش 41 میلیارد تومانی درآمد شرکت شده است. مبلغ فروش انواع کاشی دیواری و پرسلانی کپارس در سال 97 محسوس بوده اما از نظر مقداری رشد درامد حاصل از انواع کاشی دیواری با افزایش 24 میلیارد تومانی اثر بیشتری بر افزایش درآمد شکپارس داشته است.

کساوه و کلوند سرنشین های بازار سرمایه در بورس


مبلغ کاشی کف 132 درصد افزایش یافت

کسعدی بعد از کلوند بیشترین درصد افزایش درآمد را در گروه کاشی و سرامیک به خود اختصاص داده است. درآمد این شرکت در سال 97 نسبت به سال 96 نزدیک به 140 درصد رشد داشته است. بررسی محصولات شرکت نشان می‌دهد افزایش در نرخ فروش کاشی کف در سال 97 و افزایش مقدار فروش ان موجب افزایش درآمد کسعدی شده است. مبلغ فروش کاشی کف در سال 97 نسبت به سال 96 بیش از 130 درصد رشد داشته است.

کساوه و کلوند سرنشین های بازار سرمایه در بورس


لعابدار سایز 60 در 120 محصول اصلی کترام می‌باشد

مقدار فروش محصولات کترام در سال 97 نسبت به 96 رشد 17 درصدی و میانگین نرخ فروش محصولات شرکت در سال 97 نسبت به سال96 رشد 40 درصدی داشته است. که در مجموع موجب افزایش 65 درصدی (معادل 22 میلیارد تومان) درآمد شرکت شده است. محصولات شرکت متنوع می‌باشد اما محصول لعابدار (سایز 12060) و لعابدار (سایز 6060) از سهم بالایی در مبلغ فروش شرکت برخوردار می‌باشند. 17 میلیارد دلار از افزایش 22 میلیارد تومانی درامد شرکت را افزایش محصول لعابدار (سایز 60*120) تشکیل داده است.

کساوه و کلوند سرنشین های بازار سرمایه در بورس


فروش کحافظ 228 دردص رشد داشت

کاشی و سرامیک حافظ بیشترین درصد افزایش درامد را در گروه کاشی و سرامیک به خود اختصاص داده است. درامد این شرکت از 6 میلیارد تومان در سال 96 به 21 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است که رشد 228 درصدی را نشان می‌دهد. مقایسه فروش محصولات شرکت در سال 96 و 97 نشان می‌دهد در هر چهار محصول شرکت شاهد افزایش مبلغ فروش می‌باشیم اما مبلغ افزایش کاشی دیواری بیشترین سهم را در افزایش مبلغ فروش شرکت داشته است.

کساوه و کلوند سرنشین های بازار سرمایه در بورس

منبع: baeghtesad.com