دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همان طور که قاره آسیا گران ترین شهرهای دنیا را به خود اختصاص داده است که بیشترین تعداد ثروتمندان در آنها زندگی می کنند همزمان ارزان ترین شهرهای دنیا را نیز به خود اختصاص داده است که در این بین بیشترین تعداد این شهرها در کشور هند واقع شده است به گونه ای که سه شهر چنای، بنگلور و دهلی نو به ترتیب در جایگاه های 8، 9 و 10 ارزان ترین شهرهای دنیا قرار گرفته اند جالب اینجاست که هیچ یک از شهرهای هند در فهرست گران ترین شهرهای دنیا نیست.

در این بین اما در جایگاه هفتم شهر لوساکا که پایتخت کشور زامبیا است قرار گرفته است؛ کشور زامبیا در مرکز متمایل به جنوب آفریقا واقع شده است و پایتخت آن شهر لوساکا است. جایگاه این شهر از سال گذشته تاکنون 13 پله پایین آمده است و اکنون به رتبه هفتم رسیده است.

ششمین شهر ارزان قیمت دنیا در کشور ونزوئلا واقع شده است؛ پایتخت این کشور که کاراکاس نام دارد از سال گذشته تاکنون با صعود پنج مرحله ای اکنون به جایگاه ششم ارزان ترین شهرهای دنیا دست یافته است.

پنجمین شهر ارزان قیمت دنیا شهر کراچی پاکستان است که این شهر در ناحیه جنوب شرقی پاکستان بر کرانه اقیانوس هند واقع شده و در شمال غربی دلتای سند قرار گرفته‌است. این شهر با جمعیت 15 میلیون نفری از سال گذشته 2 مرتبه جایگاهش نزول کرده است و اکنون در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

در جایگاه چهارم این فهرست بوئنوس آیرس قرار گرفته است، شهری که پایتخت کشور آرژانتین است و بزرگترین شهر و بندر آرژانتین محسوب می شود. این شهر که در سال گذشته در جایگاه هشتم قرار داشته است امسال تا جایگاه چهارم پایین آمده است.

جایگاه دوم و سوم به ترتیب به شهرهای تاشکند پاکستان و آلماتی قزاقستان اختصاص یافته است جایگاه این دو شهر از سال گذشته تاکنون یک پله پایین آمده است.

سرانجام در حال حاضر شهر دمشق، پایتخت سوریه، در جایگاه ارزان ترین شهر دنیا قرار دارد و رتبه آن از سال گذشته تاکنون یک مرتبه پایین آمده است. این شهر پس از حلب دومین شهر پرجمعیت سوریه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت بیمه پارسیان با توجه به زمینه فعالیت خود در حوزه بیمه بیشتر در بخش بیمه شخص ثالث و درمان فعالیت می کند، آنچه که در بیمه پارسیان مورد توجه قرار می‌گیرد، بخش سرمایه گذاری های این مجموعه است. به طور کلی شرکت های بیمه چندان از محل فعالیت های بیمه ای خود سود کسب نمی‌کنند و تقریبا می توان گفت سود آن ها در فعالیت های سرمایه گذاریشان خلاصه می شود.

از جمله مهمترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیمه پارسیان می‌توان به سرمایه‌گذاری پارسیان، آتیه پارسیس پارس، بازرگانی و ساختمانی آینده ساز کرانه کیش، صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان، تجارت الکترونیک پارسیان و سایر سرمایه گذاری ها اشاره کرد. براساس آخرین صورت های مالی منتشر شده در 6 ماهه این مجموعه شرکت بیمه پارسیان به لحاظ مبلغ حق بیمه تولیدی، در رتبه چهارم بازار بیمه ای کشور با مبلغ 19,998 میلیون ریال قرار دارد. این شرکت 5.8 درصد از سهم بازار حق بیمه تولیدی را در اختیار دارد.

سهامداران اصلی شرکت تا پایان شهریور ماه سال 98

سهامداران اصلی شرکت تا پایان شهریور ماه سال 98

فعالیت‌های سرمایه‌گذاری بیمه پارسیان

بیمه پارسیان مالک 14.29 درصد از شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان را دارد، این شرکت سرمایه گذاری عمدتا در بخش معدن و فولاد سرمایه گذاری کرده است. از جمله شرکت های مورد سرمایه گذاری، این مجموعه می توان به شرکت اوپال کانی پارس، توسعه ساختمانی پارسیان، گسترش ساختمانی لوتوس پارسیان، مهر پترو کیمیا و توسعه گردشگری آریا زیگورات و شرکت فولاد سبزوار اشاره کرد. مهمترین این سرمایه گذاری ها اوپال کانی پارس است.

بیشتر بخوانید
تحلیل تکنیکال بیمه پارسیان

مالکیت هر کدام از شرکت های فرعی

سرمایه گذاری پارسیان : 70 درصد بانک پارسیان، 14.29 درصد بیمه پارسیان

فرآوری معدنی اپال کانی پارس: 100 درصد سرمایه گذاری پارسیان

اپال فولاد شرق پارسیان : 87 درصد فرآوری معدنی اپال کانی پارس

پارس فولاد سبزوار : 85 درصد فرآوری معدنی اپال کانی پارس

اپال پارسیان سنگان : 60 درصد اپال فولاد شرق پارسیان

شرکت اپال پارسیان سنگان فعال در بخش بالادستی در منطقه سنگان است و ظرفیت تولیدی به اندازه 2.6 میلیون تن کنسانتره و 5 میلیون تن گندله دارد.

پارس فولاد سبزوار در سال 97 در حدود 500 هزار تن آهن اسفنجی تولید داشته و شرکت اپال پارسیان سنگان در حدود 2.27 میلیون تن فروش گندله و 88 هزار تن فروش کنسانتره داشته است.

کل شرکت های زیرمجموعه سرمایه گذاری پارسیان در تلفیق سال 97 به اندازه 4,203,030 میلیون ریال بوده که این میزان سود به ازای هر سهم سرمایه گذاری پارسیان در تلفیق بیمه پارسیان به اندازه 15 تومان خواهد بود.

با توجه به عمده سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های زیرمجموعه بیمه پارسیان در بخش معدن توجه به این حوزه اهمیت دارد. قیمت های آهن اسفنجی، گندله و کنسانتره در سال 98 در مقایسه با سال 97 رشد داشته است. با توجه به میانگین نرخ شمش فولاد خوزستان برای سال 98 میانگین نرخ شمش را می توان 17,000 ریال و گندله را 9,300 ریال به ازای هر تن پیش بینی کرد. میانگین فروش شمش و گندله در سال 97 در حدود 13,227 ریال و 5,566 ریال بوده است ).

ظرفیت‌های شرکت تولیدی افزایش قابل توجهی در سال 98 خواهند داشت. به این معنا که امکان تولید 800 هزار تن آهن اسفنجی واحد فولادی و 5 میلیون تن گندله خواهد بود.

به نظر می‌رسد شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان توانایی شناسایی سود تلفیق به اندازه 13,612,839 میلیون را برای سال 98 دارد و سهم بیمه پارسیان به ازای هر سهم  486 ریال خواهد بود.

سرمایه‌گذاری آتیه پارسیس پارس

مالکیت بیمه پارسیان در این شرکت سرمایه‌گذاری 59.82 درصد است. شرکت برای سال مالی منتهی به دی ماه 97 سود خالص 342,446 میلیون ریال داشته است. سود این شرکت در 6 ماهه منتهی به تیر ماه 98 برابر با 223,505 میلیون ریال بوده است. کل سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بلند مدت این مجموعه حدود 1,394,200 میلیون ریال است که در انتهای دوره تیر 98 تنها ارزش بازار پرتفوی بورسی در حدود 1,883,000 میلیون ریال بوده است. پیش بینی می‌شود که سود خالص سرمایه‌گذاری به حداقل 250 میلیارد برسد. که سود هر سهم بیمه پارسیان از این محل 38 ریال خواهد بود.

شرکت سرمایه‌گذاری آینده ساز کیش

این شرکت که در حوزه مسکن فعالیت دارد می‌توان انتظار افزایش ارزش افزوده خوبی برای این شرکت انتظار داشت. این مجموعه دارای پروژه بزرگ کرانه کیش در هرمزگان و هچنین برج‌های بهاران در استان مرکزی است. بنابراین انتظار بازدهی خوب از این شرکت برای بیمه پارسیان می‌رود.

صندوق اعتماد آفرین پارسیان

این نوع از سرمایه‌گذاری بیمه پارسیان، سرمایه‌گذاری درآمد ثابت محسوب می شود که نرخ حداقل 19 درصدی را در دوره‌های گذشته برای بیمه پارسیان محقق کرده است. بنابراین برای سال 98 از این محل 13 ریال سود پیش بینی می‌شود.

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان: سود هر سهم این شرکت برای سال 98 به اندازه 560 ریال بوده که با توجه به سرمایه بیمه پارسیان و میزان سرمایه‌گذاری در این شرکت سهم بیمه پارسیان 7 ریال به ازای هر سهم خواهد بود.

شرکت بیمه پارسیان زمینی به اندازه 22 هزار متر مربع در تبریز دارد. این زمین که سال های پیش در تصرف معارضان بود، بیمه پارسیان موفق به تخلیه آن شده است. ارزش دفتری این زمین حدود 70 میلیارد تومان ثبت شده و دارای ارزش روز به اندازه 400 میلیارد تومان است. اگر شرکت بتواند این زمین را در سال 98 به فروش برساند، می‌تواند به ازای هر سهم 825 ریال سود غیر عملیاتی در صورت‌های مالی شناسایی نماید.

نتیجه گیری: با توجه به موارد ذکر شده شرکت بیمه پارسیان در سال 98 توانایی شناسایی سود 950 ریالی را خواهد داشت و در صورت انجام معامله زمین سود هر سهم به 1775 ریال خواهد رسید.

حالت بدبینانه ای که می توان برای بیمه پارسیان متصور شد در صورت عدم تحقق سود فروش سرمایه‌گذاری ها یا دریافت سود تقسیمی بیشتر از سرمایه‌گذاری آتیه پارسیس پارس  و همچنین سود صفر از شرکت بازرگانی و ساختمانی آینده ساز کرانه کیش و همچنین عدم کسب هیچ گونه منفعتی از سود تقسیمی سایر سرمایه‌گذاری‌ها است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از طرح‌های ملی استان‌های بوشهر و آذربایجان غربی با گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل و شهدای 15 خرداد افزود: همان گونه که امام راحل تاکید کردند در همه 15 خردادها در عزای خون‌های به ناحق ریخته‌ای هستیم که از آن زمان به پای نهال جمهوری اسلامی ایران و البته در پاسداشت ثمره خون ها، مجاهدت‌ها در کسب استقلال و پایداری سیاسی و اقتصادی کشور ریخته شد.

وزیر نیرو همچنین در ادامه به سفر روز گذشته خود به کشور عراق اشاره کرد و گفت: روز گذشته به عراق که سال‌ها میزبان امام راحل بود برای انجام مذاکرات در بخش صنعت نیرو سفر کردم که در مجموع گفتگوهای خوبی انجام شد.

اردکانیان با اشاره به پویش هر هفته الف ب ایران به منظور افتتاح طرح‌های مختلف صنعت نیرو در نقاط مختلف کشور افزود: امروز شاهد افتتاح طرح‌هایی در کرانه‌های خلیج فارس، استان بوشهر و منطقه عسلویه و همچنین در بخش کرانه دریاچه ارومیه شهرستان اشنویه از استان آذربایجان غربی خواهیم بود.

وی با اشاره به افتتاح طرح‌های برق در استان بوشهر اظهار داشت: در سال 57 حدود 7 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده داشتیم که در ابتدای دولت تدبیر و امید و نیمه سال 92 به 67 هزار مگاوات رسیدیم که به طور متوسط با احتساب سال‌های جنگ تحمیلی که امکان اجرای طرح‌ها نبود سالانه هزار و 700 مگاوات تولید صنعت برق و ظرفیت ایجاد شده در کشور می‌باشد.

وزیر نیرو با بیان این که از نیمه سال 92 تاکنون 83 هزار مگاوات ظرفیت کامل ما است ادامه داد: در این فاصله زمانی حدود 16 هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه شده است.

وی با اشاره به فعال بودن پویش هر هفته الف ب ایران ادامه داد: امسال 18 واحد نیروگاهی با بیش از 3 هزار مگاوات وارد مدار خواهد شد و از ابتدای اردیبهشت در تهران، پرند، لرستان و امروز نیز در عسلویه و بوشهر شاهد افتتاح طرح‌های صنعت برق هستیم.

وزیر نیرو یادآور شد: به طور متوسط در این سال‌ها 40 هزار میلیارد تومان از منابع خصوصی و دولتی در این بخش سرمایه گذاری شده است.

اردکانیان با اشاره به کاهش تلفات در توزیع برق کشور گفت: توانستیم سال گذشته کاهش تلفات را تک رقمی کنیم و به 9 و 76 صدم درصد رسیدیم که نسبت به سال قبل 7 دهم درصد یعنی کمتر از یک درصد کاهش یافته است.

وی افزود: کاهش تلفات به عبارتی دیگر یعنی معادل 500 میلیون متر مکعب گاز مصرفی نیروگاه‌ها و معادل کاهش یک میلیون تن دی اکسید کربن هوای کشور و صرفه جویی 240 میلیون یورویی در احداث نیروگاه‌های جدید است.

وزیر نیرو با اشاره به شرایط کرونایی و ایجاد موج گرمای زودتر از موعد گفت: افزایش اوج بار گرما در سال 98 نسبت به 97 یک درصد بود، اما براساس آخرین گزارش‌ها در 12 خرداد سال جاری نسبت به سال قبل 23 درصد افزایش بار مصرفی برق داشته ایم که نگران کننده است و باید آن را مدیریت کنیم.

اردکانیان ادامه داد: در صورت مدیریت و صرفه جویی مردم تابستان بدون وقفه‌ای را در مسیر صنعت و تولید با آرامش سپری خواهیم کرد و از سویی مردمی که این موضوع را رعایت کنند در کنار آن پاداش نقدی قابل ملاحظه‌ای مانند سال گذشته دریافت خواهند کرد.

وی در پاسخ به سوال رئیس جمهور که مصرف بالای گفته شده در بخش صنعتی است یا خانگی گفت: خوشحالیم که گزارش‌های عمده کشورهای صنعتی دنیا به دلیل شرایط کرونایی حاکی از کاهش مصرف آنهاست و بیش از 20 درصد کاهش دارند و این برای ما علامتی دلگرم کننده در سال جهش تولید است، اما بدمصرفی را نباید فراموش کنیم.

وزیر نیرو گفت: بیش از 20 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده ما به دستگاه‌های مصرفی متصل است و اگر مردم رعایت کنند تابستان آرامی را سپری خواهیم کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت تاید واترخاورمیانه که با سرمایه 195 میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حاضر است، صورت های مالی حسابرسی نشده تلفیقی منتهی به اسفند 98 را منتشر کرد که با آمارهای جالبی همراه و آماده برگزاری مجمع سالانه شده است .

بازدهی 543 درصدی سهام و نقدشوندگی درجه یک

طبق بررسی های بورس پرس، درحالی حسین زارعی از آذر سال 97 مدیریت این شرکت قدیمی را به عهده گرفته که در برابر میانگین بازدهی سال گذشته بورس با 187 درصد ، بازدهی سهام “حتاید” رقم بسیار قابل توجه 543 درصدی بود که ناشی از تقسیم سود 60 تومانی میان سهامداران و افزایش سرمایه 95 درصدی است.

قیمت سهم این شرکت ، اول سال گذشته 401.2 تومان بود که در پایان سال و با توجه به افزایش سرمایه 95 درصدی و تعداد بیشتر سهام به 1358.9 تومان رسید. همچنین درصد بازدهی این شرکت فقط 9 روز منفی بود که مربوط به 6 تا 18 فروردین، 25 و 28 فروردین و 3 اردیبهشت سال گذشته است .

همچنین در حالی مجموع روزهای کاری سال گذشته بورس 239 روز بوده که “حتاید” طی 12 ماه سال قبل ، 229  روز در تابلو معاملات حاضر بود تا یکی از سهام نقدشونده درجه یک بشمار آید. علت توقف 11 روزه نماد هم ناشی از برگزاری مجمع سالانه و فوق العاده بود.

نتایج دو مجمع سالانه و فوق العاده

بنابراین گزارش، مجمع سالانه این شرکت در 30 تیر ماه با تقسیم سود 60 تومانی هر سهم برگزار شد. مجمع فوق العاده نیز با دستور جلسه تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه در 22 آبان ماه برگزار و موافقت شد سرمایه با 95 درصد افزایش از 100 به 195 میلیارد تومان از محل سود انباشته تامین شود.

عملکرد 12 ماهه شرکت در سال قبل

براین اساس، این شرکت در 12 ماهه سال قبل برای هر سهم 1334 ریال سود، 224.8 میلیارد تومان سود عملیاتی و 260.1 میلیارد تومان سود خالص محقق کرده است . همچنین در این مدت 1342 ریال سود تلفیقی برای هر سهم شناسایی کرده است.

درآمدهای اصلی شرکت از نواحی هرمزگان، خوزستان، مازندران، گیلان و تهران به ترتیب شامل درآمد حاصل از اجاره تجهیزات و ماشین آلات بندری و سایر فعالیت های متفرقه، درآمد حاصل از اجاره انبار ها و تجهیزات و ماشین آلات بندری و سایر فعالیت های متفرقه، درآمد حاصل از اجاره سیلو و تجهیزات و ماشین آلات فرآوری و سایر فعالیت های متفرقه، درآمد حاصل از اجاره تجهیزات و ماشین آلات بندری و سایر فعالیت های متفرقه و سالویج- آزادسازی مغروقه ها در آب ها و سواحل بنادر ایران است.

بررسی فعالیت های بندری

از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته ، مجموع فعالیت های بندری بر اساس تناژ در بنادر با افزایش 8.9 درصدی نسبت به دوره مالی 97 روبرو شده که شامل افزایش 4.4 درصدی عملیات کالاهای کانتینری بر اساس TEU، افزایش 4.1 درصدی عملیات جنرال کارگو، افزایش 13.7 درصدی فله خشک و کاهش 7 درصدی فله مایع و افزایش 3.9 درصدی عملیات فرآورده‌های نفتی می‌شود.

بازارهای اصلی فعالیت

بازارهای اصلی فعالیت در شرایط بحران کنونی و بخصوص تحریم‌ها حرکت به سمت بازارهای جدید عملیات بندری در بخش پتروشیمی فولاد معدنی و مواد ساختمانی و غلات ، خدمات بندری در پس کرانه ها و در اختیار گرفتن و یا احداث ترمینال‌های اختصاصی، حضور جدی در بازار اجاره تجهیزات بندری و دریایی، حضور جدی در بازار فراساحل و سالویچ به ویژه با توجه به درآمد های ارزی آن، ضرورت بررسی امکان حضور در بازار فعالیت های بندری و فراساحلی کشورهای عراق، قطر و کویت و بنادر شمالی و حوزه قفقاز، حضور در بازار خدمات فنی و مهندسی دریایی و بندری، حضور جدی در بازار خدمات لجستیک بندری با توجه به اولویت بندی سازمان می شود.

برخی ریسک های مهم

کاهش نقدینگی به دلیل سرمایه گذاری های سنگین در نواحی خوزستان و مازندران و تحریم‌های بین‌المللی و همچنین سایر رقبا در صنعت می‌تواند از جمله ریسک هایی باشند که شرکت با آنها روبرو است. در حال حاضر مجموعه تاید واتر با بهره گیری از نیروهای متخصص به دنبال رفع تحریم و دستیابی به اهداف از بیش از پیش تعیین شده است و سعی دارد با شناخت کافی نسبت به رقبا و مدیریت استراتژیک هزینه ها و مدیریت منابع و مصارف موجود نسبت به کاهش ریسک آن اقدام کنند.

تغییرات نرخ ارز و اثرات آن بر شرکت

از آنجا که بخش عمده ای از درآمدهای عملیاتی اصلی و مستمر شرکت که ناشی از درآمدهای اجاره و واگذاری تجهیزات و ماشین آلات و اجاره دپوی غلات و غیره است لذا هرگونه تغییر در نرخ ارز بطور غیر مستقیم برای این‌گونه درآمدهای عملیاتی تاثیر گذار خواهد بود.

بدهی ها و امکان بازپرداخت

بدهی شرکت در چارچوب عملیات جاری است و بدهی غیرمتعارف ندارد. سرمایه در گردش شرکت بالغ بر 279.1 میلیارد تومان است.

سرمایه گذاری بلندمدت

خلاصه اطلاعات مالی

سود سهام پرداختنی: سود سهام پرداختنی نسبت به دوره مشابه به میزان 67 درصد کاهش داشته که علت، پرداخت سود سهام سهامدار عمده است.

تسهیلات مالی: مانده تسهیلات پرداختنی در پایان سال مالی منتهی به اسفند 98 نسبت به سال قبل 60.5 درصد کاهش یافته است. مانده تسهیلات مالی شرکت از موسسه اعتباری کوثر به مبلغ 4.1 میلیارد تومان با نرخ 18 درصد است. فعلا شرکت برنامه برای تامین مالی بصورت کلان ندارد و در خصوص پروژه‌های خاص و طرح‌های توسعه ای بصورت موردی مذاکره و اقدام خواهد کرد.

درآمدهای عملیاتی: کاهش درآمدهای عملیاتی در مقایسه با دوره مشابه قبل بابت انتقال عملیات بندری و دریایی در نواحی به شرکت های زیر مجموعه و کسب درآمد تنها از محل اجاره ماشین آلات و تجهیزات و انبارها از شرکت‌های فوق است.

بهای تمام شده درآمد عملیاتی و هزینه های غیر عملیاتی: علت کاهش چشمگیر بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی نسبت به دوره مشابه قبل انتقال عملیات بندری و دریایی به شرکت‌های زیرمجموعه است. افزایش سایر درآمدها و هزینه‌های غیرعملیاتی بابت سود سهام شرکت‌های زیرمجموعه و فروش دارایی های ثابت است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در بین ده کشوری که نرخ تورم آنها نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین تر است نام کشورهای آفریقایی و عربی بارها تکرار شده است و نرخ تورم در بین ده کشوری که در ده جایگاه اول این فهرست قرار گرفته اند زیر صفر است.

تورم منفی یا افت قیمت‌ها در اقتصاد به معنای کاهش شاخص قیمت کالاها و خدمات است و همان طور که تورم، ارزش واقعی پول را در طول زمان کاهش می‌دهد به عکس، تورم منفی ارزش واقعی پول (واحد پول ملی یک کشور یا یک اقتصاد منطقه‌ای) را افزایش می‌دهد. یعنی یک نفر می‌تواند در طول زمان با مقدار ثابتی پول کالای بیشتری خریداری کند.

در جایگاه اول این فهرست نام یک کشور آفریقایی آمده  است؛ اریتره با نام رسمی جمهوری اریتره کشوری است بر کرانه دریای سرخ در شمال شرقی آفریقا و نزدیک به تنگه ی باب المندب که در سال 1993 با جدا شدن از اتیوپی مستقل شد. پایتخت این کشور اسمره است و جمعیت آن نزدیک به 6 میلیون نفر است؛ بنابر آخرین گزارش ها نرخ تورم این کشور منفی 27.6 درصد تخمین زده شده است.

دومین کشوری که پایین ترین نرخ تورم را در جهان دارد یکی دیگر از کشورهای آفریقایی است؛ این کشور گینه بیسائو نام دارد.

گینه بیسائو با نام رسمی جمهوری گینه بیسائو کشوری است در غرب آفریقا در کناره اقیانوس اطلس شمالی بین گینه و سنگال که پایتخت آن بیسائو است. بر اساس آخرین سرشماری ها جمعیت این کشور کمی بیشتر از 1 میلیون و 500 هزار نفر است و نرخ تورم آن منفی 2.58 درصد است.

امارات متحده عربی اولین کشورعربی است که به این فهرست راه پیدا کرده است و جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است در سال 2018 نرخ تورم این کشور به 0.34 درصد رسید که به گفته کارشناسان نرخ تورم این کشور از سال 2012 تاکنون  تا این اندازه پایین نبوده است اما کاهش نرخ تورم امارات متحده تا امسال ادامه پیدا کرده است و بنابر آخرین گزارش ها نرخ تورم این کشور در حال حاضر به منفی 1.5 درصد رسیده است.

View over the waterfront of the skyline of Dubai

چهارمین کشوری که نرخ تورم آن از سایر کشورهای دنیا پایین تر است یکی دیگر از کشور های آفریقایی است؛ نیجر که به صورت رسمی جمهوری نیجر نام دارد کشوری است در غرب قاره آفریقا که 20 میلیون و 600 هزار نفر جمعیت دارد و بنابر آخرین گزارش ها نرخ تورم آن منفی 1.3 درصد تخمین زده شده است.

عربستان سعودی دومین کشور عربی است که به این فهرست راه پیدا کرده است و جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است نرخ تورم این کشور در سال گذشته توانست به زیر صرف برسد و تاکنون نیز عربستان سعودی روند کاهشی نرخ تورم خود را حفظ کرده است به گونه ای که نرخ تورم آن در حال حاضر به منفی 1.05 درصد رسیده است.

ششمین کشوری که نام آن در این فهرست آمده است یکی دیگر از کشورهای عربی است که قطر نام دارد، قطر با نام رسمی دولت قطر کشوری در جنوب غربی قاره آسیا در منطقه خاورمیانه و در شرق شبه‌جزیره عربستان  و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده‌است و پایتخت آن دوحه است. نرخ تورم این کشور که 2 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد بر اساس آخرین گزارش ها منفی 0.36 درصد تخمین زده شده است.

هفتمین کشور این فهرست نیز یکی دیگر از کشورهای آفریقایی است؛ بنین با نام رسمی جمهوری بنین کشوری است واقع در غرب آفریقا که نردیک به 11 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ تورم آن منفی 0.28 درصد است.

هشتمین کشور این فهرست عراق نام دارد که یکی دیگر از کشورهای عربی است؛ نرخ تورم این کشور که جمعیت آن نزدیک به 40 میلیون نفر است بنابر آخرین گزارشات منفی 0.27 درصد تخمین زده شده است.

پورتوریکو نهمین کشور این فهرست است؛ این کشور که مجمع‌الجزایری است در شمال شرقی منطقه کارائیب نزدیک به 4 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ تورم آن منفی 0.06 درصد است.

سرانجام دهمین کشوریی که نام آن در این فهرست آمده است کشور پاناما است این کشور با نام رسمی جمهوری پاناما کشوری است در آمریکای مرکزی که پایتخت آن پاناماسیتی است و نزدیک به 4 میلیون نفر جمعیت دارد و نرخ تورم آن بنابر آخرین گزارشات منفی 0.01 درصد تخمین زده شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

  علاوه‌بر این، شرکت Enterprise Products Partners LP نفت کرانه خلیج تگزاس را در هفته گذشته 12/ 4 دلار بر بشکه قیمت‌گذاری کرده است.

بر اساس این گزارش افت قیمت‌های پیشنهادی در ایالت تگزاس می‎تواند ادامه یابد اگر قیمت نفت شاخص WTI به کاهش خود ادامه دهد. هفته گذشته قیمت نفت‌خام آمریکا نزدیک به 20 درصد از ارزش خود را از دست داد و برای اولین بار از سال 2002 در سطح کمتر از 20 دلار بسته شد.

اندی لیپو، رئیس شرکت Lipow Oil Associates LLC در هیوستون در این خصوص می‎گوید: «من هرگز ندیده‌ام نفت خام تگزاس به قیمت منفی به فروش برسد. این اتفاق در بازار گاز طبیعی در غرب تگزاس رخ داده است اما در بازار نفت هرگز.» او افزایش سریع ذخیره‌سازی نفت و احتمال پر شدن انبارها به دلیل کاهش شدید تقاضا را عاملی می‎داند که می‌تواند قیمت‌ها را منفی کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

پنل «نهادهای مالی بازار سرمایه» در جریان کنفرانس توسعه نظام مالی در صنعت نفت روز گذشته در مرکز همایش‌های کوشک وزارت نفت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، رضا غلامعلی‌پور معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس ایران به عنوان یکی از سخنرانان پنل، تامین مالی از طریق نظام بانکی و تامین مالی از طریق بازار سرمایه را مقایسه کرد و گفت: بازار سرمایه در سمت انتشار اوراق، پتانسیل بالایی دارد؛ هرچند که سرعت رشد در این زمینه مناسب است و رقم تامین مالی از طریق بازار سرمایه از 36 هزار میلیارد تومان در سال 94 به 150 هزار میلیارد تومان در پایان دی‌ماه 98 رسیده است اما همچنان جای رشد بیشتر در این زمینه وجود دارد.

غلامعلی‌پور با نگاهی اجمالی به سهم بورس‌ها از بازار بدهی کشور، اظهار کرد: فرابورس سهم 79 درصدی از بازار بدهی کشور را به خود اختصاص داده؛ چراکه 83 درصد اوراق موجود در بازار سرمایه، دولتی است و فرابورس میزبان این اوراق است.

او همچنین تجربه فرابورس ایران در تامین مالی صنعت نفت و گاز را تشریح کرد و افزود: فرابورس تجربه پذیره‌نویسی نخستین اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت تهران را دارد که این اوراق با هدف اجرای طرح بهینه‌سازی و بهبود کیفیت فرآورده‌های شرکت پالایش نفت تهران منتشر شد.

به گفته غلامعلی‌پور همچنین پذیره‌نویسی اولین اوراق اجاره شرکت نفت پارس در بازار فرابورس ایران انجام شد که هدف از انتشار این اوراق خرید تجهیزات و ماشین‌آلات تولیدی، تاسیسات الکتریکی و مکانیکی شرکت نفت پارس جهت استفاده در فعالیت شرکت، توسط نهاد واسط و اجاره به شرط تملیک آن‌ها به شرکت یادشده بود.

معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس ایران در ادامه یکی دیگر از تجارب فرابورس در تامین مالی صنعت نفت و گاز را پذیره‌نویسی نخستین اوراق منفعت شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند عنوان کرد و افزود: این اوراق برای‎ ‎خرید منافع حاصل از توسعه 11 حلقه چاه نفت منتشر شد که پشتوانه انتشار آن، منافع آتی است.

پذیره‌نویسی اولین اوراق مرابحه شرکت بناگستر کرانه در بازار فرابورس ایران به منظور خرید نقدی 90,000 متریک تن نفت کوره توسط نهاد واسط و فروش اقساطی آن به شرکت یادشده از دیگر اقدامات فرابورس ایران در زمینه تامین مالی صنعت نفت و گاز به شمار می‌رود که غلامعلی‌پور در این پنل به آن اشاره کرد.

معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس ایران در ادامه از جمله مزایای اوراق مرابحه را تامین مالی منابع بزرگ بدون مراجعه به سیستم بانکی و قابلیت استفاده هم برای تامین مالی دارایی‌های ثابت و هم به عنوان سرمایه در گردش برشمرد.

او در بخش دیگری از پنل نهادهای مالی بازار سرمایه، اظهار کرد: در تیرماه امسال ظرفیت خوبی در قانون حمایت از توسعه پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی به وجود آمد که هدف از آن جلوگیری از خام‌فروشی نفت و ایجاد پالایشگاه‌های کوچک‌مقیاس بود.

غلامعلی‌پور با بیان اینکه طی سال‌های اخیر فرآیند انتشار اوراق تسهیل شده است، گفت: با استفاده از مکانیسم توثیق سهام به جای رکن ضامن، بسیاری از پیچیدگی‌های فرایند انتشار اوراق برطرف شده و همچنین انتشار اوراق اجاره سهام نیز از موارد تسهیلکننده در این زمینه بوده است.

معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس ایران در نهایت یکی از راه‌های مناسب تامین مالی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی را عرضه بخشی از سهام شرکت‌های این حوزه دانست و گفت: شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها و زیرمجموعه‌های آنان در صورتی که قابلیت پذیرش و عرضه در بازار سرمایه را دارند، عرضه شوند چراکه عرضه درصدی از سهام این شرکت‌ها به تامین مالی آن‌ها کمک می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، نیکولای ملادینف، هماهنگ کننده سازمان ملل در امور صلح خاورمیانه در جریان سخنرانی خود در نشست شورای امنیت درباره طرح به اصطلاح “صلح” آمریکا موسوم به “معامله قرن” اعلام کرد: روزهای پس از رونمایی از معامله قرن که دولت فلسطین با آن مخالف است و مسئولان اسرائیلی از آن استقبال کرده‌اند، شاهد رخدادهای خشونت‌بار در کرانه باختری (از جمله قدس شرقی)، نوار غزه و اطراف آن بودیم.

ملادینف هشدار داد که هرگونه تنش یا اقدامات تحریک‌آمیز وضعیت را پیچیده‌تر خواهد کرد و این مساله تنها در راستای منافع کسانی است که می‌خواهند مردم را به سمت افراط‌گری سوق بدهند و تلاش‌ها برای تحقق صلح را از بین ببرند.

وی همچنین گفت: مسئولان اسرائیلی پس از رونمایی از معامله قرن از رویکرد اسرائیل مبنی بر الحاق بخش‌های گسترده‌ای از کرانه باختری و غور اردن خبر دادند و آمریکا اعلام کرد که از اجرای این طرح حمایت می‌کند.

این مسئول سازمان ملل تاکید کرد: اقدامات یکجانیه ترامپ و نتانیاهو هرگز به حل نزاع میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان کمکی نمی‌کند و روند صلح را از بین خواهد برد.

ملادینف عنوان داشت: سازمان ملل ملل به همکاری با اسرائیلی‌ها و فلسطینیان و شرکای بین‌المللی و منطقه‌ای برای تحقق صلح عادلانه و دائم پایبند است و این هدف تنها از طریق راهکار تشکیل دو کشوری محقق خواهد شد.

وی گفت: ما امروز به اراده سیاسی برای بازگرداندن اسرائیلی‌ها و فلسطینیان به میز مذاکرات نیاز داریم.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، پیش نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که روز سه شنبه منتشر شد، طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در کرانه باختری را محکوم کرده است، این اقدام نشانه مخالفت اعضای شورای امنیت با طرح پیشنهادی ترامپ برای سازش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها است.

متن این قطعنامه که از سوی تونس و اندونزی در بین اعضای شورای امنیت مطرح شده است، احتمالا با وتوی آمریکا روبرو خواهد شد.

دیپلمات‌ها گفته‌اند که مذاکرات درباره متن این قطعنامه احتمالا اواخر هفته جاری آغاز خواهد شد.

واکنش دبیرکل سازمان ملل به طرح ننگین معامله قرن

احتمالا قرار است محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی هفته آینده در شورای امنیت سازمان ملل درباره طرح پیشنهادی ترامپ سخنرانی کند. این احتمال نیز وجود دارد که آمریکا هفته آینده به پیش نویس این قطعنامه رای منفی بدهد.

در این قطعنامه بر “غیرقانونی بودن الحاق اراضی اشغالی فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی تاکید شده و اظهارات اخیر مقام‌های رژیم صهیونیستی مبنی الحاق شهرک‌های صهیونیست نشین کرانه باختری رود اردن محکوم شده است.”

قرار است جارد کوشنر داماد ترامپ و فرستاده ویژه وی در امور اسرائیل و فلسطینی‌ها روز پنجشنبه با نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت درباره طرح سازش موسوم به معامله قرن دیدار و گفتگو کند.

در حالی که فلسطینی‌ها این طرح را رد کرده‌اند ولی برخی رژیم‌های عربی اعلام کرده‌اند که این طرح می‌تواند مقدمه‌ای برای از سرگیری مذاکرات بین دو طرف باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا،  به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، رسانه‌های فلسطینی سندی را در خصوص بندهای فاش شده از این طرح منتشر کرده‌اند که این بندها از سوی دولت آمریکا پیشنهاد شده است، در ادامه نکات اصلی مطرح شده در این توافق ذکر می‌گردد:

1- توافق

توافق سه جانبه‌ای میان اسرائیل، سازمان آزادی‌بخش و حماس امضا می‌شود و کشور فلسطین با نام «فلسطین جدید» در اراضی کرانه باختری و نوار غزه بدون در نظر گرفتن شهرک‌های یهودی نشینِ برپا شده، ایجاد می‌گردد.

2- تخلیه اراضی

شهرک‌های یهودی نشین همانطور که هستند، باقی می‌مانند و شهرک‌های یهودی‌نشین دوردست نیز به آنها ملحق می‌شوند و مساحت شهرک‌های یهودی نشین امتداد می‌یابد تا به شهرک‌های دوردست نیز برسد.

3- قدس

قدس تقسیم‌ نخواهد شد و میان اسرائیل و فلسطینِ جدید مشترک خواهد بود و ساکنان عرب منتقل می‌شوند تا ساکن فلسطین جدید شوند. شهرداری قدس نیز مسئول تمامی اراضی قدس به استثنای بخش آموزش خواهد بود که فلسطین جدید مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد. این فلسطین جدید خواهد بود که به شهرداری یهودی قدس مالیات املاک و آب را می‌پردازد.

همچنین به یهودیان اجازه داده نخواهد شد که منازل عربی را خریداری کنند، این اجازه به عرب‌ها نیز داده نمی‌شود که منازل یهودی را خرید کنند. مناطق بیشتری به قدس ملحق نخواهد شد، اماکن مقدس نیز همانطور که در حال حاضر هستند باقی خواهد ماند.

4- غزه

مصر اراضی جدیدی را به فلسطین برای ساخت فرودگاه، کارخانه‌ها و برای تبادل تجاری و کشاورزی خواهد داد، اما به فلسطینیان اجازه سکونت در آن را نمی‌دهد. (در مورد مساحت اراضی و بهای آن میان طرف‌ها با میانجیگری «یک کشور حامی» توافق حاصل می‌شود و این کشور حامی در آینده معرفی می‌گردد/ یک مسیر بزرگراه میان غزه و کرانه باختری کشیده می‌شود و اجازه ایجاد کانال آب‌های تصفیه شده در زیر اراضی میان غزه و کرانه باختری داده می‌شود.

5- کشورهای حامی

کشورهایی که موافقت کرده‌اند که به اجرای این توافق کمک کنند و از لحاظ اقتصادی بر آن نظارت داشته باشند، عبارت هستند از آمریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای نفت‌خیز عربی در حاشیه خلیج فارس.

بدین منظور، مبلغ 30 میلیارد دلار طی 5 سال درخصوص پروژه‌هایی برای فلسطین جدید در نظر گرفته شده است. (بهای الحاق شهرک‌های یهودی نشین به اسرائیل از جمله شهرک‌های دوردست را خود اسرائیل پرداخت می‌کند).

6- توزیع مشارکت‌ها میان کشورهای حامی
– آمریکا 20 درصد
– اتحادیه اروپا 10 درصد
– کشورهای عربی نفت‌خیز در حوزه خلیج فارس 70 درصد.

نسبت مشارکت میان کشورهای عربی بر اساس امکانات نفتی آنها تقسیم می‌شود (از این مسئله که کشورهای نفت‌خیز بیشترین هزینه این طرح را پرداخت می‌کنند این برداشت ایجاد می‌شود که آنها از این توافق بیشترین سود را می‌برند).

7- ارتش
فلسطین جدید نباید ارتش داشته باشد و تنها سلاحی که به فلسطین جدید اجازه برخورداری از آن داده می‌شود، سلاح‌های سبک پلیس است.

توافقی میان اسرائیل و فلسطین جدید امضا خواهد شد که بر اساس آن اسرائیل مسئولیت دفاع از فلسطین جدید در مقابل هر حمله خارجی را بر عهده می‌گیرد؛ اما به این شرط که فلسطین جدید به اسرائیل بهای دفاع از خود را بپردازد. میان اسرائیل و کشورهای عربی نیز مذاکره صورت می‌گیرد تا مبلغی که عرب‌ها به ارتش اسرائیل برای بهای این حفاظت می‌پردازند، مشخص شود.

8- جدول‌های زمانی و مراحل اجرا

در هنگام امضای توافق:

1- حماس تمامی سلاح‌هایش را کنار می‌گذارد و این شامل سلاح‌های شخصی رهبران حماس نیز می‌شود و این سلاح‌ها به مصری‌ها تحویل داده می‌شود.

2- به جای آن، نیروهای حماس حقوق ماهیانه‌ای از کشورهای عربی دریافت می‌کنند.

3- مرزهای نوار غزه برای تجارت جهانی از طریق گذرگاه‌های اسرائیلی و مصری و نیز از طریق دریا گشوده می‌شود، همچنین بازار غزه با کرانه باختری افتتاح می‌شود.

4- بعد از یک سال از این توافق، انتخابات دموکراتیکی برای دولت فلسطین جدید برگزار می‌شود و هر شهروند فلسطینی می‌تواند برای این انتخابات کاندیدا شود.

5- اسیران: بعد از گذشت یک سال از انتخابات، تمامی اسیران به صورت تدریجی طی سه سال آزاد می‌شوند.

6- طی 5 سال یک بندر دریایی و یک فرودگاه برای فلسطین جدید ایجاد می‌شود و تا آن زمان، فلسطینی‌ها از فرودگاه‌ها و بنادر اسرائیل استفاده می‌کنند.

7- مرزها میان فلسطین جدید و اسرائیل در مقابل عبور و مرور شهروندان و کالاها باز خواهد بود؛ همانطور که وضعیت با کشورهای دوست اینگونه است. «اسرائیل نپذیرفته است که هیچ مرزی برای آن تعریف شود».

8- پل معلقی میان «بزرگراه» ایجاد می‌شود که ارتفاع آن از سطح زمین 30 متر است و غزه و کرانه باختری را به هم متصل می‌کند. ماموریت ساخت این پل را یک شرکت چینی بر عهده می‌گیرد و در هزینه آن، چین به میزان 50 درصد، ژاپن به میزان 10 درصد، کره جنوبی 10 درصد، استرالیا 10 درصد و کانادا 10 درصد مشارکت می‌کنند، آمریکا و اتحادیه اروپا با هم 10 درصد در ساخت این پل سهیم می‌شوند.

غور اردن

– دشت اردن در دست اسرائیل باقی خواهد ماند؛ همان طور که در حال حاضر این گونه است.

– جاده 90 به جاده چهار مسیره تبدیل خواهد شد.

– اسرائیل بر ساخت جاده 90 نظارت خواهد داشت.

فلسطینی‌ها از این مسیر استفاده می‌کنند و این مسیر فلسطین جدید را به اردن متصل می‌کند و این مسیر تحت نظارت فلسطینی‌ها است.

مسئولیت‌ها (مجازات‌ها)
1- در صورتی‌ که حماس و سازمان آزادی‌بخش با این قرارداد مخالفت کنند، آمریکا تمامی حمایت مالی خود از فلسطینیان را لغو خواهد کرد و برای ممانعت از کمک هر کشور دیگری به فلسطینی‌ها به صورت جدی تلاش خواهد کرد.

2- اگر سازمان آزادی‌بخش با شروط این توافق موافقت کند، اما حماس و جهاد اسلامی آن را نپذیرند، این گروه‌ها مسئول پیامدهای آن خواهند بود و در هرگونه رویارویی نظامی میان اسرائیل و حماس، آمریکا از اسرائیل برای ضربه زدن به رهبران حماس و جهاد حمایت خواهد کرد. “آمریکا نخواهد پذیرفت که فقط ده‌ها نفر در مورد سرنوشت میلیون‌ها تن تصمیم‌گیری کنند”.

3- اگر اسرائیل با این توافقنامه مخالفت کند، حمایت اقتصادی از اسرائیل متوقف خواهد شد.

در همین حال، پیش از کنفرانس بحرین نیز که با هدف بررسی جوانب اقتصادی معامله قرن برگزار شده بود، کاخ سفید طرحی 50 میلیارد دلاری را رونمایی کرد که ظاهراً بخشی از طرح موسوم به «معامله قرن» است.

بر اساس طرحی که جزئیات آن در 40 صفحه در وب‌سایت کاخ سفید منتشر شده بود، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های دولتی و خصوصی در سرزمین‌های فلسطینی دست‌کم یک میلیون فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.‌

همچنین بنا بر این طرح، مبلغ 27.5 میلیارد دلار در کرانه باختری و نوار غزه، و مبالغ 9.1 میلیارد، 7.4 میلیارد و 6.3 میلیارد دلار به ترتیب برای فلسطینیان ساکن مصر، اردن و لبنان سرمایه‌گذاری خواهد شد.

این طرح شامل این موارد است:

-راه اندازی 179 پروژه زیربنایی و اشتغال زایی.

-هزینه کرد بیش از 50 میلیارد دلار در اراضی فلسطینی نابسامان به لحاظ اقتصادی طی 10 سال تا زمانی که مبلغ باقی مانده بین مصر، لبنان و اردن تقسیم شود.

– راه اندازی پروژه‌هایی در شبه جزیره سینای مصر که امکان سرمایه‌گذاری فلسطینی‌های ساکن غزه را در آنجا بدهد.

– در نظر گرفتن یک میلیارد دلار برای بخش گردشگری غزه و کرانه باختری.

-ایجاد گذرگاهی برای رفت و آمد فلسطینی‌ها بین کرانه باختری و غزه که از اسرائیل می‌گذرد و این پروژه همچنین شامل ایجاد یک مسیر میانبر می‌شود و نیز احتمالاً یک خط راه آهن می‌شود.

– برخی کشورها و اساساً کشورهای ثروتمند حاشیه خلیج فارس و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بخش اعظم هزینه‌های معامله قرن را پرداخت خواهند کرد.

– صندوق سرمایه‌گذاری جدیدی راه اندازی می‌شود که بانک توسعه چند جانبه‌ای آن را اداره می‌کند؛ به طوری‌که بخش‌های وام دهنده بین‌المللی نظیر صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در تاسیس آن مشارکت داشته و بر آن نظارت خواهند کرد.

– ارائه بسته‌های اقتصادی به فلسطینی‌ها که امکان ایجاد آینده‌ای شکوفا برای آنها را می‌دهد؛ اگر که به پای میز مذاکرات صلح بازگردند.

– این طرح در عین حال اگر اجرایی شود نیم میلیون شغل در کرانه باختری و غزه ایجاد می‌کند.

– معامله قرن از فقر فلسطینی‌ها می‌کاهد و آن را به نیم می‌رساند و به تولید خالص ملی فلسطین می‌افزاید.

– معامله قرن همانند طرح مارشالی است که واشنگتن در سال 1948 برای بازسازی اروپای غربی نابود شده بر اثر جنگ جهانی دوم ارائه کرد اما بر خلاف تامین مالی این طرح از سوی آمریکا این بار اکثر هزینه‌های آن برعهده کشورهای خاص است.

آمریکا سرمایه‌گذاری عظیمی در معامله قرن در صورتیکه سازوکار دولتی جدید را فراهم کند؛ خواهد کرد اما این مبلغ مشخص نشده است.