دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، زهرا زارع سرپرست نظارت بر ناشران بازار پایه فرابورس اعلام کرد: در راستای اجرای دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در این بورس با توجه به اظهار نظر مشروط حسابرس شرکت ایتالران نسبت به صورت های مالی 6 ماهه حسابرسی شده منتهی به اسفند 98 و احراز سایر شرایط، نماد معاملاتی “کایتا” از تابلو پایه نارنجی به پایه زرد انتقال یافته و در این تابلو نیز قابل معامله است.

بنابراین گزارش، “کایتا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 1.5 به 20 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به تامین نقدینگی جهت اجرای پروژه شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایتالران از برنامه افزایش سرمایه 1233 درصدی از یک محل خبر داد و سیمان لار سبزوار مجوز افزایش سرمایه 427 درصدی را از محل تجدید ارزیابی گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “کایتا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 1.5 به 20 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به تامین نقدینگی جهت اجرای پروژه شود.

همچنین سیمان لار سبزوار که درخواست افزایش سرمایه 873 درصدی داده بود توانست موافقت 527 درصدی را اخذ کند تا سرمایه فعلی از 59.9 به 375.7 میلیارد تومان برسد. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها اعمال می شود تا صرف اصلاح ساختار مالی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان در نظر دارد افزایش سرمایه دهد.

براین اساس، این شرکت اعلام کرد، به پیوست گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 600,300,000,000 ریال به مبلغ 1,200,600,000,000 ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی که در تاریخ 1398/12/21 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، هفته گذشته در حالی بازار سهام به پایان فصل مجامع رسید که اکثر شرکت‌های بورسی عملکرد مطلوبی را به نمایش گذاشتند. این عملکرد مطلوب موجب شد تا با انتشار گزارش‌های عملکرد شرکت‌ها برای فصل بهار، بازار با رشد قیمت‌ها روبه‌رو شود. اکثر شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های صادراتی، رشد فروش و سودآوری را تجربه کردند که در این بین گزارش‌های شرکت‌های پتروشیمی، پالایشگاهی، معدنی، فلزی و برخی از نمادهای کانی غیر فلزی از رشد قابل‌ملاحظه فروش و سود حکایت داشت. این عوامل در هفته گذشته موجب اقبال معامله‌گران شد هر چند اکثر نمادهای مورد‌اقبال با عرضه‌های سنگینی از سوی سهامداران عمده مواجه شدند، اما گزارش‌های مطلوب شرکت‌ها نشان از توانایی حفظ قیمت‌ها در سطوح جدید دارد. برخی کارشناسان در هفته‌های اخیر به دلیل رشد بیش از ۴۰درصدی شاخص کل در سال جاری نگران بروز فاصله میان ارزش ذاتی و ارزش بازاری شرکت‌ها بودند که به نظر می‌رسد با گزارش‌های مطلوب کنونی این نگرانی در اکثر نمادهای بنیادی بازار از میان رفته است. هر چند برخی نمادها به ویژه در بازار پایه با توجه به گزارش‌های منتشره توانایی حفظ توجیه‌پذیری رشد قیمت‌ها را ندارند. به این ترتیب شاخص کل بورس در هفته گذشته توانست با رشد ۵/ ۲درصدی، بازدهی معامله‌گران در سال جاری را به ۵/ ۴۱درصد برساند.

هفته گذشته بازار علاوه بر مجامع و گزارش‌های سه ماهه با چند مساله دیگر نیز مواجه بود؛ تداوم بحران سیاسی به ویژه بحران نفتکش‌ها همچنان در مقابل بازار قرار دارد. در همین حال بهای دلار نیز در سطح پایینی باقی مانده و همین مساله نیز عمق نگرانی از مسائل سیاسی را کاهش می‌دهد. اما در میان‌مدت حل نشدن کامل مسائل سیاسی می‌تواند به بروز شوک در بازار منجر شود. در همین حال در بازار نگرانی از کاهش شدید دلار نیز وجود دارد. هر چند به‌نظر می‌رسد بهای دلار از بهای آن در سامانه نیما کمتر نخواهد شد، اما بروز یک افت ناگهانی به سطوح معناداری نسبت به نرخ نیمای کنونی می‌تواند بازار را نسبت به تحقق سودهای شرکت‌های صادراتی بدبین کند. در این شرایط روز چهارشنبه نیز به‌عنوان آخرین روز کاری هفته بازار سهام با رشد ۶۳/ ۰درصدی شاخص کل همراه شد و بار دیگر توانست خود را در ورای مرز ۲۵۰هزار واحد تثبیت کند. شاخص روز چهارشنبه در حالی به رقم ۲۵۲هزار و ۸۶۴واحد رسید که نمادهای پتروشیمی فارس، پالایشگاه تهران، ملی مس، هلدینگ نفت و گاز تامین و پالایشگاه بندرعباس بیشترین سهم را در این رشد داشتند. در همین راستا شاخص کل هم‌وزن ۴۰۵ واحد رشد کرده و به رقم ۵۹ هزار و ۹۴۵ واحد رسید.

در بازار سهام در گروه فلزی اعلام شد از تاریخ ۵ مرداد سال‌جاری فقط واحدهای نوردی مندرج در لیست بهین‌یاب اجازه خرید شمش از بورس کالا را دارند. خریداران شمش فولادی موظف به عرضه ۷۵درصد وزن شمش خریداری شده به‌صورت محصولات فولادی در بورس کالا هستند. این بخشنامه از یک طرف خرید شمش واحدهای بزرگ نوردی را تسهیل می‌کند و از طرف دیگر، با محدود کردن تقاضای شمش فولادی در بورس کالا، رکود بازار شمش را تشدید می‌کند. علاوه بر این به نظر می‌رسد در این بخشنامه به تامین شمش مورد نیاز سایر کارخانه‌های نوردی توجه نشده است.در گروه بانکی، بانک پاسارگاد بعد از به تنفس کشیده شدن مجمع سالانه، زمان نوبت دوم این رویداد سالانه و تصویب صورت‌های مالی را اعلام کرد؛ بانک پاسارگاد در حالی یکشنبه ۳۰ تیر اقدام به برگزاری مجمع سالانه کرد که به دلیل عدم حضور حداقل ۵۱ درصد سهامداران، این مجمع به حد نصاب نرسید. براساس این گزارش، بعد از چند روز این بانک بزرگ و با سرمایه بیش از ۵ هزار میلیارد تومانی، زمان نوبت دوم مجمع را تعیین کرد که ساعت ۹ یکشنبه ۱۳ مرداد در تالار بزرگ کشور (میدان فاطمی) خواهد بود.

در میان دیگر اخبار مهم، شرایط و زمان عرضه بلوک ۵۶/ ۹درصدی سهام شرکت ایتالران توسط سهامدار حقوقی اعلام شد تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود. موسسه صندوق بازنشستگی وظیفه از کارافتادگی و پس‌انداز کارکنان بانک‌ها در نظر دارد بلوک ۵۶/ ۹ درصدی سهام شرکت ایتالران را به‌طور یکجا و طی شرایطی از طریق عرضه در بازار پایه فرابورس به فروش برساند، تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود. به این ترتیب، مقرر شده یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۱۰۴ سهم «کایتا» دوشنبه ۴شهریور توسط کارگزاری سینا عرضه شود. در این واگذاری، قیمت پایه هر سهم به قیمت پایانی روز قبل از عرضه به علاوه ۲۰ درصد به شرط آنکه کمتر از قیمت ۴ هزارتومان نباشد و قیمت پایه کل به تعداد سهام قابل عرضه در قیمت پایانی روز قبل از عرضه به علاوه ۲۰ درصد به شرط آنکه از قیمت ۷/ ۵ میلیارد تومان کمتر نباشد، تعیین شده است.در گروه سیمانی نیز سیمان ارومیه اعلام کرد پیرو معافیت ماده ۱۳۸ برای سال‌های ۱۳۸۶، ۱۳۸۷ و ۱۳۸۹ و اعتراض برای سال ۱۳۸۸،بعد از پیگیری مکرر رای هیات موضوع ماده ۲۵۱ به نفع شرکت سیمان ارومیه صادر و صدور برگ قطعی به مبلغ۳/ ۳میلیارد تومان برای سال ۱۳۸۸ استرداد خواهد شد که در سود و زیان شرکت اثر مثبت خواهد گذاشت.در مجموع بازار روز چهارشنبه بازاری مثبت بود که در آن ارزش معاملات (با احتساب معاملات بلوکی و اوراق مشارکت) در بورس به هزار و ۴۷۲میلیارد تومان و در فرابورس به ۸۵۸میلیارد تومان بالغ شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.