دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، چهار شرکت بانک رسالت، پاکدیس، عطرین نخ قم و فرآورده های نسوز آذر مجوز افزایش سرمایه 288، 321، 40 و 79 درصدی را از سازمان بورس گرفتند و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شدند.

براین اساس، “وسالت” سرمایه فعلی را از 50 به بیش از 194 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و برای اصلاح ساختار مالی اعمال می شود.

همچنین سرمایه فعلی “غدیس” از 28 به 116.9 میلیارد تومان می رسد. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و صرف اصلاح ساختار مالی می شود.

در این میان، “نظرین” هم سرمایه فعلی را از 55.2 به 77.5 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل سود انباشته اعمال می شود تا قادر به اصلاح ساختار مالی شود.

سرمایه فعلی “کاذر” هم  را از 45 به 80.4 میلیارد تومان می رسد. 13.5 میلیارد تومان از تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و 21.9 میلیارد تومان از محل سود انباشته اعمال می شود تا صرف حفظ نقدینگی جهت تامین مالی بابت ساخت پروژه کوره دوار شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت فرآورده‌های نسوز آذر با سرمایه 450 میلیار ریال، صورت‌های مالی 3 ماهه نخست دوره مالی منتهی به 30 اسفند 1399 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت فرآورده‌های نسوز آذر در دوره یاد شده، مبلغ 152 میلیارد و 78 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 338 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 2 درصد افزایش داشته است.

یادآوری می‌شود “کاذر” در دوره 3 ماهه نخست سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 (حسابرسی شده) سود هر سهم را مبلغ 333 ریال و سود خالص را 149 میلیارد و 759 میلیون ریال قید کرده است./سنا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های نسوز آذر تقسیم مبلغ یک هزار و 202 ریال سود خالص و 350 ریال سود نقدی برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند. برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه «کاذر»

به گزارش رادیو سهام، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فرآورده‌های نسوز آذر برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398 در روز شنبه 3 خرداد ماه 1399 برگزار شد. دستور جلسه مجمع عمومی سالیانه “کاذر” برای دوره مالی ذکر شده به شرح زیر بوده است:

استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی، تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1398، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره و تعیین پاداش هیئت مدیره.

براساس گزارش منتشر شده در خصوص این جلسه، خلاصه تصمیمات مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های نسوز آذر عبارت است از:

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت توزیع داروپخش و فرآورده های نسوز آذر با اتمام سال مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

براین اساس، “دتوزیع” ساعت 14 روز چهارشنبه 31 اردیبهشت در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش و “کاذر” ساعت 15 روز یکشنبه 21 اردیبهشت در محل کارخانه واقع درکیلومتر 50 جاده اصفهان شهرکرد برای تصویب صورت های مالی تصمیم گیری می کنند.

همچنین شرکت داروسازی ابوریحان برای تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه 55 درصدی از دو محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته، ساعت 11:30 روز شنبه 27 اردیبهشت در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش به مجمع فوق العاده می رود.

بسته بندی مشهد نیز ساعت 10 روز چهارشنبه 17 اردیبهشت در خیابان خالد اسلامبولی ( وزرا) کوچه 26 ، پلاک یک برای تصویب صورت‌های مالی سال منتهی به آذر 98 به مجمع عادی بطور فوق العاده می رود.

انتهای پیام

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

معاملات احتیاط آمیز

آنچه در بازار دیروز گذشت
به گزارش بورس نیوز، پس از افت سنگین قیمت‌ها در روز شنبه، روز گذشته شاهد بهبود روند معاملات و جبران بخش مهمی از کاهش شاخص‌ها در روز شنبه بودیم. شاخص کل با 9 هزار و 782 واحد افزایش به 515 هزار و 583 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن با بیش از 4 هزار و 800 واحد رشد، رکورد جدیدی را ثبت کرد و به 174 هزار و 470 واحد رسید. ارزش معاملات روز گذشته نیز به 73 هزار میلیارد ریال رسید. نماد‌های “فارس”، “وامید” و “همراه” بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشتند و “شپنا” و “فخاس” نیز بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند.

سیاست و اقتصاد کلان

شیوع ویروس کرونا همچنان خبر اول کشور و خبر اول جهان است. کمبود وسایل بهداشتی و ماسک و سایر تجهیزات مورد نیاز مردم در روز‌های اخیر نشان‌دهنده فضای سنگین دلالی و سود‌های غیراخلاقی بوده که توسط بخشی از جامعه پیگیری می‌شود. مسلم است در فضای اقتصادی‌ای که رانت‌خوار‌ها و دلالان و مرتبطین آن‌ها در دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی، در حال کسب سود‌های چند صد درصدی هستند و از سوی دیگر، کارآفرینان و افراد بالیاقت و تولیدکننده در حال محاسبه زیان‌ها و بدهی‌های خود به سازمان‌های مختلف از مالیات و بیمه تا شهرداری و محیط زیست، هستند، طبیعی است که اخلاق اقتصادی در کشور به تدریج رنگ ببازد و شاهد سختی‌ها و معضلات سنگین رشد چند صد درصدی قیمت لوازم و مایحتاج ضروری مردم هستیم. در جدیدترین واکنش و پس از افتضاحات اخیر، وزارت اطلاعات جهت جمع کردن قضیه احتکار ماسک و لوازم ضدعفونی‌کننده به میدان آمده و امید است با شدت عمل قوه قضاییه با این محتکران، شاهد بهبود شرایط باشیم.

در بازار‌های جهانی، همچنان شاخص‌های آتی بورس‌های جهانی منفی بوده و این موضوع پس از فوت اولین آمریکایی بر اثر کرونا منجر به تشدید روند نزولی شاخص‌های بازار سرمایه در آمریکا از جمله شاخص داوجونز هستیم.

در خبری از اقتصاد کلان کشور، شاهد اعمال محدودیت‌های بیشتر بانک مرکزی در خصوص نقل و انتقال وجوه هستیم. بر اساس اعلام بانک مرکزی، دستورالعمل شفاف‌سازی تراکنش‌های بانکی اشخاص توسط مدیریت کل مقررات، مجوز‌های بانکی و مبارزه با پول‌شویی اداره مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم بانک مرکزی ابلاغ شد. براساس این دستورالعمل، تکمیل قسمت (فیلد) بابت در فرم‌های مربوط و ارائه اسناد مثبته دال بر انجام معامله، قرارداد و یا علت انتقال وجه برای انتقال وجه بالای 2 میلیارد ریال از حساب‌های شخصی و انتقال وجه بالای 10 میلیارد ریال از حساب‌های تجاری الزامی شد.

در خصوص افت سنگین قیمت طلا در بازار‌های جهانی، برخی از سرمایه‌گذاران بر این عقیده هستند که افت قیمت‌ها غیرواقعی بوده و انتظار می‌رود که در هفته جاری شاهد شروع مجدد روند صعودی قیمت‌ها در بازار طلا باشیم. شرکت‌کنندگان در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز با وجود ریزش سنگین قیمت‌ها در معاملات جمعه، خوش‌بینی خود را از دست نداده و انتظار دارند این فلز ارزشمند در معاملات هفته جاری روند افزایشی خود را بازیابد. توضیح دیگری در خصوص افت بازار طلا وجود دارد و معامله‌گران و تحلیلگران در توضیح کاهش قیمت طلا به افت شدید بازار‌های سهام اشاره کردند که سرمایه‌گذاران را ناچار کردند برای پوشش ضرر خود به نقد کردن دارایی‌های دیگر از جمله فلزات ارزشمند بپردازند.

هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریکا 75 دلار و 80 سنت معادل 4.6 درصد کاهش پیدا کرد و در 1566 دلار و 70 سنت بسته شد که بزرگترین کاهش روزانه از 20 ژوئن سال 2013 بود. قیمت طلا برای کل هفته حدود پنج درصد کاهش نشان داد که بزرگترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به 11 نوامبر سال 2016 بود. ریزش شدید قیمت جمعه، رشد ماهانه طلا را از بین برد و طلا را با 1.3 درصد کاهش ماهانه روبرو کرد.

بازار امروز
برای بازار امروز انتظار داریم که با توجه به احتمال روند نزولی بازار‌های جهانی، در گروه فلزات و پالایشگاهی همچنان شاهد معاملات احتیاط آمیز سرمایه‌گذاران باشیم. با این حال، با توجه به شروع اعمال حجم مبنا برای شرکت‌های فرابورسی و افزایش حجم مبنا در برخی از شرکت‌های بورسی، به نظر می‌رسد که سرعت رشد قیمت‌ها در هفته‌های پیش رو با کاهش مواجه شود. همچنین با توجه به درج نماد سه شرکت تامین سرمایه بانک ملت، پتروشیمی تندگویان و شرکت رایان هم‌افزا، به نظر می‌رسد که نگاه برخی سرمایه‌گذاران به عرضه‌های اولیه و نقدینگی مورد نیاز جهت این عرضه‌ها معطوف شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

انتخاب هیات مدیره جدید

به گزارش بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر اعضای هیات مدیره را تغییر داد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، باستناد مصوبە مجمع 1397/04/30 و جلسە هیات مدیرە 1396/03/01 اسامی اعضای هیات مدیره و نمایندگان آن‌ها تغییر کردند.

انتخاب هیات مدیره جدید

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

سوالات

به گزارش بورس نیوز، شرکت فرآورده‌های نسوز آذر در یک کنفرانس اطلاع رسانی به سوالات مطرح شده از سوی سهامداران پاسخ داد.

بر این اساس، این شرکت درخصوص تعمیرات کوره دوار اعلام کرد؛ تعمیرات کوره دوار به طور معمول سالانه یکبار انجام می‌شود، اما در برخی موارد به دلیل شرایط خاص ممکن است دیرتر یا زودتر انجام گیرد.

همچنین این شرکت کلیه قوانین و تبصره‌های مالیاتی را در بودجه سال پیش رو پیش بینی کرده و در صورتی که بخشنامه و یا قانون جدیدی وضع شود در زمان تصویب اجرا خواهد شد.

سوالات

سوالات

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، با اتمام نخستین ماه سال شرکت های بورسی و فرابورسی فولاد مبارکه، ایران خودرو، سایپا و 29 شرکت دیگرهم اقدام به انتشار گزارش عملکرد فروردین و مقایسه با دوره مشابه سال قبل کردند که با جهش 3650 درصدی تا افت 87 درصدی درآمد همراه بود.


فولاد مبارکه

“فولاد” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 2.3 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 81 درصد رشد داشته است.


ایران خودرو

“خودرو” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 455.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افت داشته است.


سایپا

“خساپا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 350.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد افت داشته است.


زامیاد

“خزامیا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 43.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد رشد داشته است.


پارس خودرو

“خپارس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 28.7 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 87 درصد افت داشته است.


پتروشیمی غدیر

“شغدیر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 28.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افت داشته است.


پتروشیمی جم

“جم” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 82 درصد رشد داشته است.


پتروشیمی زاگرس

“زاگرس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 754.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد رشد داشته است.


فولاد خوزستان

“فخوز” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.1 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 174 درصد رشد داشته است.


فولاد امیرکبیر کاشان

“فجر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 59.7 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 326 درصد رشد داشته است.


فولاد هرمزگان جنوب

“هرمز” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 471.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 236 درصد رشد داشته است.


چادرملو

“کچاد” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 681.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 107 درصد رشد داشته است.


ارتباطات سیار ایران

“همراه” در دوره یک ماهه مبلغ 1.2 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 درصد رشد داشته است.


تولید فیبر ایران

“چفیبر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ یک میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 173 درصد رشد داشته است.


سیمان اصفهان

“سصفها” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 3.4 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افت داشته است.


آهن و فولاد ارفع

“ارفع” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 160.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 112 درصد رشد داشته است.


ملی سرب و روی

“فسرب” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 21.6 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 294 درصد رشد داشته است.


سرامیک اردکان

“کسرا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 402 درصد رشد داشته است.


صنایع آذراب

“فاذر” در دوره یک ماهه مبلغ 8.5 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد افت داشته است.


سبحان انکولوژی

“دسانکو” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 13.6 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 309 درصد رشد داشته است.


پارس دارو

“دپارس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 20.2 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 235 درصد رشد داشته است.


صنایع شیمیایی سینا

“شسینا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 5.5 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 665 درصد رشد داشته است.


نساجی بروجرد

“نبروج” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 4.9 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 1263 درصد رشد داشته است.


سرما آفرین

“لسرما” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 3.7 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 245 درصد رشد داشته است.


آلومراد

“فمراد” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.3 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2840 درصد رشد داشته است.


فرآورده های نسوز آذر

“کاذر” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 15 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 346 درصد رشد داشته است.


پارس الکتریک

“لپارس” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 814.3 میلیون تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 386 درصد رشد داشته است.


کاشی حافظ

“کحافظ” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 489 درصد رشد داشته است.


نوش مازندران

“غنوش” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 1.5 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 463 درصد رشد داشته است.


معدنی دماوند

“کدما” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 147.9 میلیون تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 348 درصد رشد داشته است.


توکا رنگ فولاد سپاهان

“شتوکا” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 4.8 میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 502 درصد رشد داشته است.


تکنو تار

“تکنو” در دوره یک ماهه از محل فروش محصولات مبلغ 37.5 میلیون تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3650 درصد رشد داشته است.

منبع: boursepress.ir

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بااقتصاد، بررسی مبلغ فروش گروه فرآورده‌های نسوز نشان می‌دهد کفرا ( فرآورده های نسوز ایران) در سال 97 بالاترین میزان درآمد را در بین گروه فرآورده‌های نسوز داشته است. کفرا در سال مالی منتهی به اسفند 97 توانسته است 216 میلیارد تومان درآمد بسازد. در رتبه‌های بعدی ساخت درآمد حاصل از فروش کتوکا (تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا)، کاذر (فرآورده های نسوز آذر) و کفپارس (فرآورده های نسوز پارس) قرار دارند.


کفرا بالاترین مبلغ فروش در گروه فرآورده‌های نسوز را داشته است

مقایسه مبلغ فروش شرکت‌های فعال در گروه فرآورده‌های نسوز نشان می‌دهد، بیشترین میزان افزایش مبلغ فروش متعلق به کفرا می‌باشد که مبلغ فروش شرکت از 109 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 98درصدی (معادل 107 میلیارد تومان) به 216 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است. در کنار میزان افزایش، بیشترین درصد رشد مبلغ فروش نیز متعلق به کفپارس می‌باشد. که با رشد 126 درصدی بیشترین درصد افزایش درآمد را متعلق به خود کرده است.

کفرا و کتوکا بیشترین درصد افزایش درآمد را داشتند


آجرهای قلیایی کفرا بالاترین میزان فروش را داشته‌اند

درامد کفرا بیشترین افزایش را در بین شرکت‌های فعال در گروه فرآورده‌های نسوز داشته است اما در میان محصولات کفرا، آجرهای قلیایی بیشترین میزان و درصد افزایش مبلغ فروش را به خود اختصاص داده‌اند. افزایش 35 میلیارد تومانی مبلغ فروش آجرهای قلیایی بیشترین تاثر از نظر مبلغ فروش را بر افزایش درآمد کفرا در سال 97 نسبت به سال 96 داشته است. مبلغ فروش آجرهای قلیایی در سال 96 بیش از 38 میلیارد تومان بوده است که در سال 97 با رشد 91 درصدی به 74 میلیارد تومان رسیده است. افزایش 14 درصدی در مقدار فروش اجرهای قلیایی و افزایش 67 درصدی در نرخ فروش آجرهای قلیایی موجب افزاش 98 درصدی مبلغ فروش این محصول در سبد فروش کفرا شده است.

کفرا و کتوکا بیشترین درصد افزایش درآمد را داشتند


تعداد فروش و نرخ فروش کتوکا 34 درصد رشد داشته است

افزایش مبلغ فروش کتوکا بعد از کفرا بالاترین مبلغ فروش را در این گروه داشته است. درآمد کتوکا در سال 97 نسبت به سال 96 رشد 57 درصدی داشته است. به دلیل افزایش 34 درصدی در تعداد فروش محصولات شرکت و 34 درصدی میانگین نرخ فروش محصولات شرکت مبلغ فروش شرکت رشد قابل توجهی داشته است. اما در بین محصولات کتوکا بیشترین میزان تغییر مربوط به محصول جرم می‌باشد. مبلغ فروش این محصول از 283 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 73 درصدی (معادل 207 میلیارد تومان) به 491 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است.

کفرا و کتوکا بیشترین درصد افزایش درآمد را داشتند


میانگین نرخ فروش محصولات کاذر 78 درصد رشد داشت

مبلغ فروش کاذر در سال 97 نسبت به 96 بیش از 70 درصد رشد داشته است. مبلغ فروش کاذر از 58 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 74 درصدی به 10 میلیارد تومان رسیده است. مقدار روش محصولات کاذر در سال 97 نسبت به 96 کاهش دو درصدی داشته است اما افزایش 78 درصدی در میانگین نرخ فروش محصولات شرایط را برای افزایش مبلغ فروش کاذر فراهم نموده است. افزایش 19 میلیارد تومانی در فروش آجرهای دومولیتی و افزایش 17 میلیارد تومانی در فروش جرم‌های دومولیتی بیشترین اثر را بر افزایش مبلغ فروش کاذر در سال 97 نسبت به سال 96 داشته‌اند.

کفرا و کتوکا بیشترین درصد افزایش درآمد را داشتند


مبلغ فروش کفپارس 126 درصد افزایش یافت

مبلغ فروش کفپارس در سال 97 نسبت به سال 96 بیشترین درصد تغییر را در گروه فرآورده‌های نسوز را داشته است. مبلغ فروش این شرکت از 9 میلیارد تومان در سال 96 با رشد 126 درصدی به 19 میلیارد تومان در سال 97 رسیده است. مقدار فروش شرکت بیش از 2 درصد در سال 97 کاهش یافته است اما میانگین نرخ فروش محصولات در سال 97 نسبت به سال 96 رشد چشمگیر 131 درصدی داشته است. همین امر موجب افزایش 126 درصدی مبلغ فروش شرکت شده است. افزایش مبلغ فروش آجر منیزیت کربنی در سال 97 بیشترین اثر را در بین محصولات بر افزایش مبلغ فروش کفپارس داشته است. فروش این محصول از چهار هزار و 621 میلیون تومان در سال 96 به 14 هزار و 253 میلیون تومان در سال 97 رسیده است.

کفرا و کتوکا بیشترین درصد افزایش درآمد را داشتند

منبع: baeghtesad.com