دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند یا قدرت خریدار به فروشنده حقیقی آنها بالا است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 غصینو 7.08 3.35
2 چکاوه 4.14 2.19

1. غصینو : صنعتی مینو با نماد غصینو در بازار پایه زرد فرابورس و گروه محصولات غذایی قرار دارد. با نزدیک شدن به میانگین متحرک نمایی 50 روزه و محدوده حمایتی مهم 4200 تومان، حجم سنگینی را امروز در این نماد شاهد بودیم. در صورت افزایش قیمت از این ناحیه، مقاومت بعدی در قیمت 5200 تومان قرار دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 28 اسفند ماه 98)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. چکاوه : صنایع کاغذ سازی کاوه با نماد چکاوه در بازار بورس و گروه محصولات کاغذی قرار دارد. با نزدیک شدن به محدوده حمایتی 2500 تومان و میانگین متحرک نمایی 50 روزه، این نماد با افزایش تقاضا مواجه شد و امروز هم حجم بالایی در این نماد معامله شد. مقاومت مهم بعدی برای این نماد، محدوده 3100 تومان است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (چهارشنبه 28 اسفند ماه 98)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت کاغذ سازی وداد در فروردین 1367 در تهران به ثبت رسید و نام آن در تیر ماه 1369 به شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه تغییر یافت. در بهمن 1375، شخصیت حقوقی از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شده و از بهمن 1375 صنایع کاغذ سازی کاوه در گروه کاغذ و محصولات کاغذی بورس اوراق بهادار درج شده است.

موضوع فعالیت صنایع کاغذ سازی کاوه

شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه در صنعت سلولزی با تولید انواع کاغذ بسته بندی شامل کاغذ قهوه ای، کاغذ تست لاینر، کاغذ فلوتینگ از ضایعات بازیافتی کاغذ و کارتن (آخال) فعالیت دارد. ظرفیت عملی این شرکت در سال 1394، 28844 تن در سال بوده و سهم 5.4 درصدی در تولید انواع کاغذ بسته بندی در کشور را داشته است. با اینحال از اواخر سال 1394 و با به بهره برداری رسیدن ظرفیت های جدید و بزرگ تولید انواع کاغذ بسته بندی در اقصی نقاط کشور، قطعاً سهم از تولید کاغذ تنزل یافته است.

با توجه به عدم نظارت کافی از سوی نهاد ها و سازمان های مسئولِ ظرفیت اسمی و واقعی، تولید انواع کاغذ بسته بندی در کشور بسیار بیشتر از تقاضا بوده و علی رغم مشکلات موجود در کشور در بحث منابع آب، تولید کنندگان زیادی به مجموعه تولیدکنندگان اضافه شده اند که مشکلات عدیده ای را در مسیر تامین آخال (با توجه به ممنوعیت واردات) به وجود آورده اند و به نظر می رسد در آینده هم این ریسک به معضل بزرگی برای شرکت های با ظرفیت محدود و قدیمی تبدیل شود.

سرمایه و ترکیب سهامداران چکاوه

سهامدار درصد سهام
شرکت گروه صنعت سلولزی تامین گستر نوین 65.95
شخص حقیقی 2.57
شخص حقیقی 1.34
سایر 30.14

وضعیت تولید و فروش شرکت

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی نماد چکاوه (25 مهر ماه 1398)

چکاوه در پنج ماه نخست سال جاری به صورت میانگین، ماهانه 8 میلیارد و 600 میلیون تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با 10 درصد افزایش، به 9 میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است. فروش مرداد ماه شرکت 9 میلیارد و 200 میلیون تومان بوده است.

صنایع کاغذ سازی کاوه در نیمه نخست سال گذشته مجموعاً 18 میلیارد تومان فروش داشته که این عدد در نیمه نخست امسال به 53 میلیارد تومان رسیده که پیشرفت قابل توجهی است. (200 درصد افزایش فروش نسبت به سال گذشته) تحلیل های ما نشان از احتمال بالای دستیابی شرکت به فروش 100 میلیارد تومان برای سال 98 دارد.

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی نماد چکاوه (25 مهر ماه 1398)

عمده ی فروش این شرکت فلوتینگ 130 گرمی است. فلوتینگ در کارتن سازی کاربرد دارد. این محصول در شهریور ماه 95 درصد افزایش تولید و 65 درصد افزایش فروش داشته و نرخ فروش تغییر چندانی نکرده است.

اخبار مرتبط با چکاوه

تحلیل تکنیکال چکاوه

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی نماد چکاوه (25 مهر ماه 1398)
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

چکاوه از مرداد 97 وارد یک روند صعودی شده و تا کنون بیش از 650 درصد بازدهی داشته است. با اینحال با نزدیک شدن به مقاومت 161.8 درصد کانال فیبوناچی و پیوت سوم ماهانه، در آستانه ی یک روند نزولی قرار گرفته است.

از منظر موج شماری الیوت به نظر می رسد موج 5 از 3 این سهم به اتمام رسیده و وارد دامنه موج 4 شده ایم. حمایت های پیش روی سهم 1150 تومان و 960 تومان (محتمل تر) خواهد بود.

تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی نماد چکاوه (25 مهر ماه 1398)
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از نظر اندیکاتور MACD، خط MACD در حال نزدیک شدن به خط سیگنال بوده و میله های هیستوگرام در حال کوچکتر شدن هستند. این اولین نشانه ی نزولی است. اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز خط 70 را به طرف پایین شکسته که نشانه ی نزولی است.

در نتیجه از منظر تکنیکالی توصیه می کنیم در این قیمت ها تنها نظاره گر باشید تا نماد اصلاح خود را به اتمام رساند مگر اینکه توجیه بنیادی خیلی قوی برای ورود به این سهم دارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر سامان اسفندیاری در خصوص مرحله نخست افزایش سرمایه شرکت کاغذسازی کاوه گفت:این افزایش سرمایه بخشی از فرآیند افزایش سرمایه است که در دست انجام بوده و فوریت آن مورد تاکید است چراکه ادامه فرایند اجرای پروژه بیستون وابسته به این موضوع است و‌ نباید بیش از این طولانی شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر هلدینگ سلولزی بصورت روزانه پیگیر مسایل شرکتها است که کمک بزرگی در انجام هرچه سریعتر موضوعاتی مانند افزایش سرمایه و اجرای پروژه شرکت ها و مباحث کنترل تولید و فروش و غیره است. با این عزم جدی که در هلدینگ سلولزی وجود دارد، آینده بهتری در انتظار شرکت های سلولزی زیر مجموعه شستا خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: نوع نگرش مدیران ارشد سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)همانطوری که از عملکرد در طی حضور در این شرکت مهم با وظیفه مدیریت سرمایه های بین نسلی مشخص شده، نسبت به بورس بسیار مثبت و سازنده بوده و حرکت درجهت ورود زیرمجموعه ها به بازار سرمایه گواه این مدعا است.

اسفندیاری عنوان کرد: از طرف دیگر با دقت نظر بسیار بیشتری از حقوق سهامداران خرد شرکت های زیر مجموعه مراقبت می شود تا منافع جمعی سهامداران خرد و کلان همزمان در غالب تصمیم گیری ها حفظ و صیانت شود. از همین رو سهامداران “چکاوه” اطمینان داشته باشند افزایش سرمایه فعلی به منظور رفع موانع اجرایی پروژه بیستون بسیار موثر بوده و آورده نقدی سهامداران قطعاً موجب تسریع در امور این پروژه نیز خواهد شد.

وی اضافه کرد: انجام این مرحله از افزایش سرمایه قطعا باعث توقف فرآیند تجدید ارزیابی دارایی های شرکت نخواهد بود و با جدیت علی رغم مشکلات ناشی از کرونا ادامه خواهد یافت تا با حمایت های هلدینگ سلولزی ، تاپیکو و شستا که دید و نگرش بسیار خوبی به شرکت های سلولزی در مدت اخیر پیدا کرده اند، مراحل بعدی افزایش سرمایه را تا رسیدن به اهداف عالی ترسیم شده با قدرت به پیش خواهیم برد.

مدیرعامل کاغذسازی کاوه تصریح کرد: سهامداران قطعا نتیجه مثبت این صبوری و حمایت را در کنار سهامدار عمده درک‌ خواهند کرد چون صنعت کاغذ بسته بندی صنعتی استراتژیک است و هیچ تولیدی بدون بسته بندی نمی تواند به دست مصرف کننده برسد. از سوی دیگر کشورهای همسایه هم جهت بسته بندی کالاها به کاغذ احتیاج دارند لذا شواهد نشان از آینده ای روشن برای محصولات کاغذی دارد.

اسفندیاری با بیان اینکه خوشبختانه شرکت سال گذشته از زیان خارج شده و با انجام این افزایش سرمایه تمام ارکان این مجموعه در سال جاری کلا از زیان انباشته و شمول ماده 141 خارج خواهد شد، ادامه داد: برای اولین بار پس از چندسالی که شرکت به دلیل کمبود نقدینگی نتوانسته بود دپوی مناسبی از آخال داشته باشد حداقل برای یک ماه دپوی لازم را جمع آوری کرده و این از نگرانی در خصوص تامین مواد اولیه به ویژه در شرایط بیماری کرونا می کاهد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت کاغذسازی کاوه که مشمول فرآیند تعلیق شده از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 180 درصدی از یک محل خبر داد.

براین اساس، “چکاوه” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 25 به 70 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا صرف اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد به منظور تامین سرمایه در گردش و حفظ توان تولیدی شود.

بنابراین گزارش، گروه صنعت سلولزی تامین گسترنوین 56.5 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارس پایگاه خبری با اقتصاد، چکاوه در بهمن‌ماه با درآمد 10 میلیارد تومانی مجموع درآمد 11 ماهه خود را به حدود 98 میلیارد تومان رسانده است و د مقایسه با سال گذشته افزایش 63 درصدی را نشان می‌دهد. 

مجموع فروش مقداری چکاوه در 11 ماه معادل  22,966 تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 8 درصدی داشته است. 

Capture

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با رشد مواجه شدند. شاخص بورس با رشد 5880 واحدی در پایان معاملات روز جاری به 524 هزار و 393 واحد رسید.

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با 588 واحد رشد معادل 1.13 درصد به 524 هزار و 394 واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی – ارزشی» با 1567 واحد افزایش معادل 1.13 درصد به 139 هزار و 800 واحد، شاخص کل «هم وزن» با 3000 واحد رشد معادل 1.76 درصد به 173 هزار و 944 واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با 1997 واحد افزایش، معادل 1.76 درصد به 115 هزار و 800 واحد، شاخص آزاد شناور با 10422 واحد کاهش، معادل 1.62 درصد به 655 هزار و 344 واحد، شاخص بازار اول با 4489 واحد افزایش معادل 1.23 درصد به 369 هزار 871 واحد و شاخص بازار دوم با 11002 واحد رشد معادل 0.99 درصد، به یک هزار و 116 واحد رسید.

از سویی دیگر امروز نمادهای «فارس با 3434 واحد، فملی با 1096 واحد، حکشتی با 538 واحد، فولاد با 474 واحد، کگل با 443 واحد و فخوز با 430 واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

براساس این گزارش، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «غذایی بجز قند با 2183 واحد صعود معادل 7.33 درصد به 31 هزار و 974 واحد، حمل و نقل با 1240 واحد افزایش معادل 6.14 درصد به 21 هزار 420 واحد، سایر معادن 7202 واحد رشد معادل 5 درصد به 151 هزار و 259 واحد، محصولات کاغذ 6227 واحد افزایش معادل 5 درصد به 130 هزار و 801 واحد، وسایل ارتباطی با 1142 واحد رشد، معادل 5 درصد به 24 هزار و 10 واحد، محصولات چوبی با 29995 واحد رشد معادل 4.99 درصد به 630 هزار و 680 واحد، لاستیک با 5292 واحد رشد معادل 3.72 درصد به 147 هزار و 576 واحد» رسید.

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «حکشتی، غمهرا، بورس، کالا، کماسه، ختور و چکاوه» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «کپشیر، سمازن، ختراک، غالبر، کلوند، خاهن و غاذر» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از 52 واحد افزایش داشت و بر روی کانال 6 هزار 744 واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار سه میلیارد و 275 هزار برگه سهم به ارزش بیش از 51 هزار و 30 میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز در بین تمامی نمادها، نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پالایش نفت لاوان (شاوان) و پالایش نفت شیراز (شراز)، ‌ نفت ایرانول (شرانل)، ‌ بیمه پاسارگاد (بپاس) و قاسم ایران (قاسم) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند. همچنین، نماد پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) و کشتیرانی دریای خزر (حخزر) ‌مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت شیشه و گاز از انعقاد قرارداد با شرکت پاکدیس خبر داد.

براساس این گزارش این شرکت اعلام کرد، مطابق قرارداد مقرر شد شرکت پاکدیس در طول سال 1399 ومطابق توافق صورت گرفته نسبت به خرید تعداد 40.002.704 عدد شیشه 300 سی سی اقدام کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت فارسیت اهواز از طریق مزایده دو قطعه زمین واگذار می کند.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، به استناد صورت جلسه مورخ 1398/12/19 هیات مدیره و با توجه به ارزیابی صورت گرفته توسط هیات 3 نفره کارشناسان رسمی دادگستری این شرکت قصد دارد دو قطعه زمین به همراه سوله‌ها و سایر ساختمان‌های مربوط به پلاک‌های ثبتی 58/1009 به مساحت 66379/26 متر مربع و 1/977 به مساحت 9784/27 متر مربع را بشرح مدارک و مستندات پیوست بفروش برساند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، ریزش سنگین قیمت‌ها و شاخص‌های بورس‌های جهانی در سطحی گسترده همچنان ادامه دارد و شاهد بدترین وضعیت در بازار‌های مالی و اقتصادی جهان طی ده سال اخیر هستیم. ایران و بورس تهران نیز از این وضعیت نامطلوب و ناخواسته به دور نمانده و شاهد شدت یافتن و برتری طرف عرضه نسبت به تقاضای موجود در بازار هستیم. امری که امروز نیز شاخص کل را چنان تحت فشار قرار داد که علیرغم تلاش طیف وسیعی از خریداران (اعم از حقیقی و حقوقی)، برای جمع کردن بازار و ایجاد تعادل، نماگر بازار در نهایت سر تسلیم فرود آورد و به کاهش سنگین بیش از 14.465 واحدی تن داد و حتی کانال مهم 520 هزار واحدی را نیز از دست داد. این در حالی است که در شرایط بد این چنینی،‌تر نیز به همراه خشک می‌سوزد و سهام ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی نیز تحت فشار اند. نمادهایی، چون کگل، شپنا، وبصادر، وتجارت را میتوان بعنوان نمونه بارزی از این قضیه نام برد که چوب سهام حبابی و گران بازار را می‌خورند.

کارنامه بازار امروز
شاخص کل 519,913 واحد / میزان تغییر 14465 واحد منفی/ ارزش بازار 18,937,623 میلیارد ریال/ ارزش معاملات 40,853 میلیارد ریال/ حجم معاملات 5.323 میلیارد سهم

اهم نماد‌های تاثیر گذار در شاخص
فارس 2040 واحد منفی/ تاپیکو 1105 واحد منفی/فملی 796 واحد منفی/ فولاد 780 واحد منفی/ پارس 689 واحد منفی/ رمپنا 525 واحد منفی/ کگل 470 واحد منفی.

بیشترین حجم معاملات
وتجارت 783.6 میلیون سهم/ ذوب 328.7 میلیون سهم/ وبصادر 269.6 میلیون سهم/ فولاد 179 میلیون سهم/ خساپا 177.8 میلیون سهم

در امتداد کرونا
امروز شاهد انتشار یک خبر خوب کرونایی از چین برای بازار‌های جهانی بودیم. چینی‌ها که از دو ماه قبل درگیر بزرگترین بحران بهداشتی از زمان تاسیس چین نو هستند، حالا می‌گویند پایان شیوع ویروس کرونا با تدابیر اتخاذ شده، نزدیک است سفر «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین به ووهان هم بیانگر این ادعا است. از طرفی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفته با توجه به شیوع ویروس کرونا و درخواست مسئولان مبنی بر عدم انجام سفر‌های غیرضروری میزان پرواز‌های داخلی حدود 70 درصد کاهش یافته است. قیمت بلیط نیز در برخی از مسیر‌ها به دلیل استقبال نکردن مسافران به زیر کف قیمتی رسیده است.
در برخی از مسیر‌ها قیمت بلیط بسیار کاهش یافته و برخی از مسیر‌های گردشگری از جمله پرواز شرکت‌های هواپیمایی به مقصد کیش لغو شده است.

موفقیت تست داروی ایرانی کرونا بر حیوانات
دکتر کرمی، سخنگوی معاونت علمی و فناوری ایران ادعا کرده در ادامه اقدامات مقابله با ویروس کرونا، موفق به عقد قرارداد با دو شرکت دارویی برای تولید داروی ضد ویروس کووید-19 و دو شرکت برای تولید دارو‌های مکمل کاهنده علائم این ویروس شدیم. این شرکت‌ها که همگی سابقه خوبی در تولید دارو‌های مشابه داشته‌اند، تا چهارشنبه 14 اسفند توانسته‌اند مراحل آزمون حیوانی را با موفقیت سپری کنند. گفتنی است در ابتدای هفته جاری این شرکت‌ها با اخذ مجوز اخلاق زیستی از سازمان غذا و دارو مراحل آزمون بالینی را آغاز کرده‌اند و تاکنون نتایج رضایت‌بخشی به دست آورده‌اند. وی اظهار امیدواری کرده با تداوم این روند در آغاز هفته آینده، حامل خبر‌های خوبی از موفقیت دانش‌بنیان‌ها برای مردم باشیم. البته مجامع علمی بین المللی موفقیت ایران در کشف واکسن کرونا را رد کرده اند.

عرضه اولیه فردا
فردا (مورخ 98.12.21) تعداد 412 میلیون و پانصد هزار سهم معادل 15 درصد (330 میلیون سهم جهت عرضه به عموم و 82 میلیون و 500 هزار سهم جهت عرضه به صندوق‌های سرمایه گذاری) از سهام شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر در نماد “زکوثر” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. پتروشیمی آریا ساسول نیز روز شنبه 24 اسفند ماه عرضه خواهد شد.

اهم اخبار و تحولات روزانه
1) برنی سندرز در میتینگ انتخاباتی خودیک روحانی به نام امام قزوینی را همراه خود داشت. در حالی این روحانی سید و شیعه است! که برنی یک نامزد یهودی است! پیروی در میشیگان بسیار مهم است و باید دید امام قزوینی که محبوبیت بالایی در میشیگان دارد چه تاثیری بر آرای سندرز خواهد داشت. (صلح است میان کفر و اسلام، با ما تو هنوز در نبردی؟).
2) ترامپ می‌گوید به زودی از سنای امریکا درخواست خواهد کرد برای حمایت از اقتصاد امریکا طرح کاهش مالیاتی جدیدی را سریعا تصویب کند! وی گفته در کنفرانس پیش رو پاسخ سهمگین و دراماتیک به شیوع ویروس کرونا خواهیم داد.
3) استیون منوچن، وزیر خزانه‌داری امریکا نیز می‌گوید «آمادگی تزریق نقدینگی سنگین جهت حمایت از اقتصادمان را داریم؛ اقتصاد آمریکا شرایط خوب و قوی دارد».
4) در خصوص بحران نفت، وزیر خزانه داری استیو منوچن به همراه سفیر روسیه در ایالات متحده در نشستی حضور یافتند. این وزارت بر اهمیت عادی سازی شرایط بازار انرژی تاکید دارد.
5) شرکت نفتی Rosneft می‌گوید آماده است تا تولیدا

ت نفت را از ماه آپریل افزایش دهد. این شرکت می‌گوید آماده هر سناریویی برای قیمت‌های نفت است. واکنش روسیه نسبت به اقدامات سعودی!
6) وزیر نفت الجزایر می‌گوید ما در اوپک پلاس طی روز جمعه همه موافق بودیم که عدم حصول توافق منجر به آثار منفی بر بازار خواهد شد. ما نیازمند یک تفاهم فوری برای کنترل بازار هستیم. البته از شنبه هم وزرای نفت اوپک پلاس با هم در ارتباط بوده اند!
7) بازدهی اوراق دوساله خزانه داری امریکا برای اولین بار در تاریخ به زیر صفر رسید.
8) آژانس انرژی اتمی از ایران درخواست کرده تا اجازه دسترسی و بازرسی از دو مکان مورد مناقشه را صادر کند.
9) شریف مافی می‌گوید دولت سوئیس 50 شرکت را برای فعالیت در کانال مالی معرفی کرده که نکته مثبت آن در این است که این 50 شرکت الزاما نباید مالکیت سوئیسی داشته باشند. بلکه دفتر آن‌ها باید در این کشور باش. یعنی مالکیت آن‌ها ممکن است برای هر جای دنیا باشد که این امر یک انعطاف خوبی برای تجارت بین دو کشور است.
10) کره شمالی روز دوشنبه موشک‌های به سواحل شرقی خود پرتاب کرد.
11) دلار در سامانه نیما به 13800 تومان رسیده است!
12) موجودی سنگ آهن بنادر مهم چین برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت و به 110/57 میلیون تن رسید. ورود محموله‌های سنگ آهن با کاهش مواجه بوده و همین باعث شده تا قیمت سنگ آهن از شوک نفتی بی تاثیر باشد. در حالی سنگ آهن 2 دلار کاهش یافته که عملا فولاد در چین هیچ کاهشی را تجربه نکرده است البته عامل اصلی حمایت دولت هم هست. موجودی انبار‌های چین در بالاترین سطوح تاریخ است و اگر قیمت‌ها افت کن، تولیدکننده چینی تا مرز ورشکستگی پیش می‌رود.
13) اگر 18 مارس نرخ بهره آمریکا به سمت صفر برود احتمالا شاخص دلار بسیار تضعیف شود. همین باعث شده تا کامودیتی‌ها امروز مثبت باشند. مس به بالای 5600 دلار و روی به بالای 2000 دلار برگشته است.
14) دولت آمریکا به زودی با صدور توصیه‌نامه‌ای، به هرکسی که نفت ایران را «بر خلاف تحریم‌ها» روی آب ذخیره و نگهداری می‌کند، هشدار خواهد داد.
15) مدیرعامل سایپا به شرکت سایپا آذین دستور داده که ماسک بهداشتی تولید کنند.
16) منابع خبری موثق می‌گویند که روز گذشته رئیس سازمان بورس با وزیر اقتصاد جلسه داشته و امروز نیز با حضور سایر اعضا جلسه‌ای برگزار می‌شود. سایر اعضا استعفا یا برکناری رئیس سازمان بورس را تکذیب کرده اند.
17) عضو هیات مدیره ذوب آهن معتقد است که فولاد جهانی از نزول قیمت نفت آسیب نخواهد دید. احسان دشتیانه می‌گوید کاهش قیمت نفت موقتی و عمدتا به دلیل شیوع کرونا است که تقاضا را کاهش داده و از حدود 2 ماه آینده شرایط عادی‌تر می‌شود و با توجه به اینکه فولادسازان ایرانی حداقل محصول دو ماه آینده را پیش فروش کرده اند، ازین مساله اثری نمی‌گیرند.
18) تاپیکو با خرید 5 درصد دیگر از سهام تاصیکو به مالکیت 12 درصدی رسید.
19) هلدینگ فارس قصد دارد سهام پتروشیمی هنگام را به فروش برساند.
20) وامید در تاریخ 31 فروردین 15 درصد وسپه را می‌فروشد.
21) حدود 50 درصد شیران توسط صنعت و معدن 30 فروردین عرضه می‌شود.

پیش بینی بازار چهارشنبه 21 اسفند 98
افت قیمت‌ها و شاخص‌ها در کلیه بورس‌های جهانی از جمله ایران ادامه دارد و زیان‌های سنگین جبران ناپذیری بر جای گذاشته است. متاسفانه این روند نزولی همچنان ادامه دارد و سهامداران بازار‌ها چنان تحت فشار قرار گرفته اند که در ده سال اخیر سابقه نداشته است. در تحلیل وضعیت بدخیم کنونی میتوان سه فاکتور و عامل اصلی را نام برد که باعث بر هم ریختگی و سقوز بی محابای بازار‌های سهام در سطح بین المللی گشته است. 1- افت شدید بهای نفت 2- کاهش شدید قیمت کامودیتی‌ها 3- شیوع بیماری کروناویروس در بیش از 100 کشور جهان؛ لذا بنظر می‌رسد تا زمانی که دولت‌ها نتوانند بر این سه فاکتور منفی غلبه نمایند، فشار‌ها بر بازار‌های مالی ادامه داشته باشد.
خوشبختانه بورس تهران تا حدودی نسبت به قضایای فوق از جمله نفت، آسیب پذیری کمتری دارد چرا که بر خلاف سال‌های قبل، دیگر اقتصاد ایران تک محصولی و نفت محور نیست و کل صادرات نفتی ما به کمتر از 300 هزار بشکه در روز نقصان یافته است. از طرفی نرخ تورم در کشور نه تنها پایین نیامده، بلکه روز بروز بالاتر و بالاتر می‌رود و اکثر مردم ترجیح می‌دهند منابع و پس انداز‌های خود را به شکل دارایی‌های پولی (ریالی) نگهداری ننمایند؛ لذا دور از انتظار نیست که بزودی شاهد برگشت بازار و اوج گیری قیمت‌ها در عرصه معاملات بورس تهران باشیم.
در این راستا و بدون شک، سهام ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی، همچنان در کانون توجه فعالان بازار خواهند بود.

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

وداع

به گزارش بورس نیوز، یکی از نمادهای پربازده سال جاری “چکاوه” بوده که از ابتدای امسال بازدهی تقریبا 790 درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده است. البته بررسی صورت های مالی صنایع کاغذسازی کاوه هم نشان می دهد وضعیت این شرکت رو به بهبود بوده و “چکاوه” که سال گذشته زیان ده بوده، امسال به سود رسیده است. این شرکت ظاهرا برنامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را هم در دست انجام دارد.

وداع

امیر سامان اسفندیاری سرپرست و عضو هیات مدیره صنایع کاغذسازی کاوه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر شیوع کرونا بر تقاضای محصولات این شرکت بیان کرد: صنایع کاغذسازی کاوه، تولیدکننده کاغذ بسته بندی است و تاثیر شیوع کرونا بر فروش این شرکت تفاوت هایی با محصولات سلولزی دارد. البته شیوع کرونا سبب شده توجه به بسته بندی محصولات مختلف هم پررنگ تر شود و تقاضای محصولات این شرکت هم تحت تاثیر قرار بگیرد. تلاش این شرکت هم تامین نیاز بازار جهت عرضه محصولات بسته بندی شده در بازار است. وی افزود: نگرانی شرکت در شرایط فعلی، تامین مواد اولیه (آخال) است. حفظ سلامت مردم وظیفه اصلی تمام تولیدکنندگان است و به منظور حفظ سلامت مردم، اخیرا دستورالعمل هایی در مورد ایجاد محدودتهایی در تفکیک و بازیافت زباله صادر شده و سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا به شدت پیگیر است که در صورت تداوم شرایط، با اخذ مجوز واردات مواد اولیه، خللی در روند فعالیت کاغذسازان ایجاد نشود. نکته اینجا است که آخال مورد استفاده در شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه، به دلیل قدمت ماشین آلات آخال شهری نبوده و بیشتر از نوع آخال صنعتی و فروشگاهی است. بنابراین نگرانی کمتری بابت آلودگی محصولات بسته بندی وجود دارد.

اسفندیاری اضافه کرد: علاوه بر این، به منظور حفظ سلامت پرسنل، از همان بدو شیوع کرونا در کشور، اقدامات پیشگیرانه ای همچون ضد عفونی داخل مجموعه درچند نوبت، کنترل دمای بدن پرسنل قبل از ورود به شرکت، مدیریت حضور پرسنل وکاهش ساعت کاری و… در شرکت انجام شد.

 

روند مثبت درآمد در “چکاوه”

سرپرست “چکاوه” در ادامه با اشاره به روند مثبت درآمد شرکت اظهار کرد: افزایش درآمد شرکت در سال جاری ناشی از تغییراتی بوده که در روند تولید شرکت صورت گرفته است. صنایع کاغذسازی کاوه، 3 نوع کاغذ بسته بندی تولید می کند و امسال تمرکز شرکت بر تولید محصولات کیفی با ارزش افزوده بالاتر از جمله تست لاینر و فلوتینگ بوده است. از سوی دیگر برای اولین بار به مقدار قابل توجهی واردات آخال با تهاتر کاغذ انجام شد .

وی افزود: سودآوری شرکت تا حد زیادی تحت تاثیر نرخ آخال خواهد بود. در صورت کاهش عرضه آخال در بازار داخل، نرخ تامین مواد اولیه شرکت افزایش خواهد یافت. همچنین هزینه تامین برخی محصولات شیمیایی و قطعات یدکی هم در شرایط تحریم و محدودیت واردات، کمی افزایش داشته است. به هر حال در بودجه پیش بینی چند درصد افزایش نرخ فروش محصولات شده و تلاش می شود نرخ فروش محصولات، کاملا منطبق با مفروضات بودجه باشد که مشکلی هم ایجاد نشود. تمام تلاش کاغذسازان و سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا این است که تولید کنندگان کارتن متحمل فشاری نشوند و تولید کاغذ در کشور بدون هیچ مشکلی، ادامه یابد. تمرکز شرکت در سال آینده نیز، تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر خواهد بود و تلاش می شود سبد محصولات به گونه ای باشد که هم با تمام ظرفیت تولید کنیم به گونه ای که هم تقاضای بازار تامین شود و هم حداکثر سود ممکن نصیب شرکت شود. در صورت تامین آخال به میزان کافی، روند مثبت درآمد شرکت تداوم خواهد داشت.

 

آخرین وضعیت پروژه بیستون

اسفندیاری در مورد طرح توسعه ای شرکت (پروژه بیستون) گفت: پروژه بیستون در حال اجرا است و به نظر می رسد روند اجرای این پروژه با تلاشها و سیاست گذاری های جدید شستا و پیگیری مقامات استانی، شتاب گرفته است.

 

تاثیر رونق صادرات قوی تر از نرخ ارز 

وی در رابطه با تاثیر افزایش احتمالی نرخ ارز نیمایی در سال آینده عنوان کرد: بیش از آنکه افزایش نرخ ارز نیمایی بر سودآوری شرکت (و البته بسیاری از صنایع دیگر) اثرگذار باشد، اثر دومینووار آن بر اقتصاد کشور و شرایط صادرات اهمیت دارد. بطور کلی رونق صادرات به مراتب اثرگذارتر از افزایش نرخ ارز نیمایی خواهد بود. وقفه در روند صادرات تحت تاثیر کرونا، کوتاه مدت خواهد بود؛ اما امیدواریم با ریشه کن شدن کرونا در کشور و منطقه ، صادرات پر رونق تر از قبل دنبال شود. رونق صادرات، تقاضای کاغذ بسته بندی را هم از سوی شرکت ها و صنایع مختلف تولیدی افزایش خواهد داد. هدف شرکت، در وهله اول تامین نیاز بازار داخل خواهد بود؛ البته نگاهی ویژه هم به صادرات داریم.

 

از افزایش سرمایه چه خبر؟

عضو هیات مدیره “چکاوه” در خصوص افزایش سرمایه شرکت گفت: پیگیر انجام افزایش سرمایه شرکت هستیم و مقدمات اداری کار، طی شده است. بخش عمده این افزایش سرمایه، از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و اصلاح ساختار مالی صورت خواهد گرفت و احتمالا بخش کوچکی هم از محل آورده نقدی سهامداران خواهد بود. میزان افزایش سرمایه هنوز قطعی نشده؛ اما انجام این افزایش سرمایه، وضعیت شرکت را بهتر خواهد کرد.

 

وداع با زیان

اسفندیاری در خاتمه تصریح کرد: امسال “چکاوه” وضعیت بهتری داشته و ثمره تلاش هایی که در سال های قبل جهت بهبود وضعیت شرکت صورت گرفته بود، امسال نمایان شده و صنایع کاغذسازی کاوه امسال را پس از چند دوره زیان با سود به پایان خواهد رساند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.