دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روزهای گذشته  یک رفت و برگشت جذاب در شاخص بازارهای جهانی شاهد بودیم به طوریکه شاخص اس اند پی ابتدا افت 10 درصد را تجربه نمود و سپس با یک رشد 10 درصد افت خود را جبران نمود و این رفتار در اکثر شاخص ها جهانی به چشم می خورد. همچنین شاخص احساسات و ترس(Vix) برای مدتی به عدد 75 رسید و بعد از سخنرانی آقای ترامپ اندکی از ترس بازار فروکش کرد و به عدد57 رسید. مادامیکه این شاخص بالاتر از عدد 30 باشد نشاندهنده وجود بحران در جهان است. لذا احتیاط در خرید و فروش ها لازم است. بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روزهای گذشته  یک رفت و برگشت جذاب در شاخص بازارهای جهانی شاهد بودیم بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روزهای گذشته  یک رفت و برگشت جذاب در شاخص بازارهای جهانی شاهد بودیم به طوریکه شاخص اس اند پی ابتدا افت 10 درصد را تجربه نمود و سپس با یک رشد 10 درصد افت خود را جبران نمود و این رفتار در اکثر شاخص ها جهانی به چشم می خورد. همچنین شاخص احساسات و ترس(Vix) برای مدتی به عدد 75 رسید و بعد از سخنرانی آقای ترامپ اندکی از ترس بازار فروکش کرد و به عدد57 رسید. مادامیکه این شاخص بالاتر از عدد 30 باشد نشاندهنده وجود بحران در جهان است. لذا احتیاط در خرید و فروش ها لازم است.

بازار با 6 نماد در وضعیت صف خرید و 394 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود. فشار فروش و پیش گرفتن عرضه ها بر تقاضا در بازار مشهود بود. در بازار شرکت هایی همچون چفیبر وچکاپا از توقف فعالیت خود به علت جلوگیری از گسترش ویروس کرونا خبر دادند و شرکت هایی همچون فرابورس، ثمسکن وکگاز با بازگشایی در این بازار افت سنگینی را تجربه نمودند. در پایان بازار با 29 نماد در وضعیت صف خرید و409 نماد در وضعیت صف فروش به کار خود پایان داد.

شاخص بورس تهران امروز با کاهش 17 هزار واحدی عدد 502 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با کاهش 3 هزار واحدی به عدد 175 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 4 میلیارد و 582 میلیون سهم طی 671 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 4201 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، کاهش 3.37 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 4201 میلیارد تومان و در فرابورس 1631 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های فملی ( 1549 واحد)، فارس (تاثیر 1524 واحد) و فولاد(تاثیر 1258 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار بورس و نماد فرابورس (تاثیر 37 واحد) و کگهر (تاثیر 25 واحد ) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های قرن (تاثیر 45 واحد) و غسالم (تاثیر 42 واحد)  بیشترین تاثیر مثبت را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 4201 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 559 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3642 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1631 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 417 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1214 میلیارد تومان می باشد.  ارزش معاملات نسبت به روز های گذشته افت زیادی را تجربه نموده است.

در پایان معاملات امروز از 633 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 29 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و 409 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین فروش حقوقی مربوط به وسرمد ( 53 درصد) و قرن (76 درصد) می باشد. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به میهن (56 درصد) و وصندوق (34 درصد) می باشد.

همچنین گروه غذایی بجز قند و شیمیایی به ترتیب با ارزش معاملات 655 و 620 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
غگل 646 3949 6107 6163
خگستر 84 1830 21582 21750
شکلر 55 1802 32283 30700
غسالم 11 1431 119484 119980

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
ثفارس 10.22 578 6848 6921

ثفارس: بازگشایی پس از کنفرانس اطلاع رسانی و تغییرات 50 درصد.

بیشترین درصد کاهش

نام سهام درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
ثمسکن 19.6 42 4010 3979
کگاز 18 52 42693 41800
فرابورس 17.69 110 75300 75300
چکاپا 11.59 254 13482 12880

ثمسکن: بازگشایی پس از مجمع عمومی سالانه

کگاز: بازگشایی پس از انعقاد قرار داد با شرکت زمزم.

فرابورس: بازگشایی پس از افشای اطلاعات در مورد خرید ساختمان تجاری اداری آرژانتین.

چکاپا: بازگشایی پس از اعلام توقف فعالیت های شرکت به علت گسترش ویروس کرونا.

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. دنیای اقتصاد: ایران دو نامه مهم به نهاد های بین المللی در راستای مقابله با کرونا نوشت. نامه اول را عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به رئیس صندوق بین المللی پول نوشت و درخواست 5 میلیارد دلار وام فوری از این صندوق کرد. نویسنده دوم نامه، محمد جواد ظریف و گیرنده آن، دبیرکل سازمان ملل متحد بود که در آن ظریف خواستار پایان تحریم ها دولت ایالات متحده شده است.
 2. دنیای اقتصاد: مقام معظم رهبری با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری، رئیس کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلح  به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم ساماندهی این خدمات در قالب یک قرارگاه بهداشتی و درمانی برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تاکید کردند.
 3. مدیر عامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران: درصد تولید سامانه معاملات بومی هستیم و امیدواریم بتوانیم آن را هرچه سریعتر به بهره برداری برسانیم.
 4. وزارت امور اقتصاد و دارایی در نظر دارد اوراق مرابحه عام دولت به مبلغ اسمی هر ورقه 100 هزار تومان با مدت 42 ماه و نرخ 18 درصد از تاریخ 25 اسفند ماه عرضه نماید موعد پرداخت این اوراق 6 ماه یکبار از تاریخ انتشار می باشد.
 5. شرکت گروه صنایع کاغذ پارس از توقف فعالیت های شرکت از 25 اسفند ماه لغایت 8 اسفند ماه خبرداد.
 6. شرکت ملی صنایع مس ایران از سود 300 میلیارد تومانی بابت اشتباه تایپی در مبلغ سود وزیان خبر داد.
 7. شرکت صنعتی و کشاورزی شیرین خراسان(قشرین) از فروش حق اعیانی یک قطعه زمین خبر داد.
 8. شرکت آسیا آسیا سیر ارس(حاسا) از فروش 89 دستگاه بدنه واگن باری لبه بلند به شرکت آروین تبریز  به مبلغ 10 میلیارد تومان خبر داد.
 9. بانک شهر از لغو دعوت به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده خبر داد.
 10. هیئت مدیره شرکت بین المللی توسعه ساخت(ثاخت) افزایش سرمایه 50 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامدارن و آورده نقدی به منظور بهبود ساختار مالی وکاهش هزینه های مالی شرکت را تصویب نمود.
 11. شرکت معدنی دماوند از عدم حصول نتیجه از برکزاری مزایده 1000 تن کنسانتره سرب خبر داد.
 12. بانک پارسیان از عدم حصول نتیجه از فروش سهام گروه داده پردازی بانک پارسیان خبر داد.
 13. بانک پارسیان از فروش یک واحد آپارتمان در تهران و یک باب خانه ویلایی در بجنورد خبر داد.
 14. شرکت باما(کاما) از فروش 830 هزار سهم شرکت ذوب روی اصفهان با سودآوری 3.4 میلیارد تومان خبر داد.
 15. بانک مهر اقتصاد از لغو مجمع عمومی شرکت خبر داد.
 16. شرکت تولید فیبر ایران (چفیبر) از لغو تمامی فعالیت های شرکت از 24 اسفند لغایت 16 فروردین خبر داد.
 17. شرکت سیمان فارس و خوزستان (سفارس) از واگذاری17 میلیون سهم شرکت سیمان ساوه خبر داد.
 18. هیئت مدیره بانک پارسیان افزایش سرمایه 579 درصدی را تصویب و حسابرس تایید نمود.
 19. هیئت مدیره شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین(غچین) افزایش سرمایه 33 درصدی از محل سود انباشته را تصویب نمود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت فیبر ایران (با نماد چفیبر) از جمله شرکت های گروه ” محصولات چوبی” در بازار دوم بورس تهران است. از منظر تکنیکالی در حال حاضر قیمت بر روی حمایت مهمی قرار گرفته است. سطح حمایتی در محدوده 300-315 تومان به دو دلیل حائز اهمیت است. این ناحیه سقف قبلی قیمت در گذشته بوده است و همچنین قیمت در کف کانال صعودی ماژور واقع شده است. این دلایل می تواند سرمایه گذاران را برای ورود کم ریسک به سهم چفیبر ترغیب کند. هرچند برای سرمایه گذاران ریسک گریزتر توصیه می شود پس از شکست سطح 340 تومان تصمیم به ورود بگیرند.

در صورت تحقق سناریوی صعودی اهداف این تحلیل را میتوان در 440 تومان و 500 تومان در نظر گرفت. چنانچه محدوده 300-315 به سمت پایین شکسته شده و زیر این ناحیه تثبیت شود، دیدگاه ما به ادامه روند صعودی، تغییر خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال چفیبر به همراه نمودار (28 آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

در هفته گذشته 6 شرکت بازار سرمایه پیشنهاد افزایش سرمایه‌های خود با مبلغی بیش از چهارهزار و پانصد میلیارد تومان را روی کدال قرار دادند، اما از آن‌سو سازمان بورس هیچ مجوز افزایش سرمایه‌ای صادر نکرد. آخرین وضعیت افزایش سرمایه نمادهای بورسی

به گزارش رادیو سهام، در این گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

ونوین ج: سهامداران «بانک اقتصاد نوین» (ونوین) در مجمع فوق‌العاده دوشنبه گذشته افزایش سرمایه بیش از هزار و 700 میلیارد تومانی یا به عبارتی حدود 132 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی را تصویب کردند.

براساس مجوز صادره علاوه بر محل «مازاد تجدید ارزیابی»، سازمان بورس موافقت اولیه را با افزایش سرمایه 2هزار و 800 میلیارد تومانی از محل «مطالبات و آورده نقدی» هم اعلام کرده بود تا اجرای آن در اختیار هیات‌مدیره قرار گیرد و پس از ثبت افزایش سرمایه تجدید ارزیابی، به جریان افتد اما حاضران در جلسه به آن رای نداده و از دستورکار مجمع خارج کردند. تا روز شنبه هنوز افزایش سرمایه ونوین در سامانه معاملات اعمال نشده بود.

رشد قیمتی ونوین در سال جدید آنچنان شتاب گرفت که ظرف سه هفته، دو کنفرانس اطلاع‌رسانی به‌خاطر رشد قیمتی 50 درصدی برگزار شد گرچه طبیعی است در کنفرانس دوم سوالی مطرح نشود.

در پاسخ شرکت به پرسش‌های کنفرانس اول «افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بانک با توجه به رهنمودهای بانک مرکزی» منتفی اعلام شده و درباره تقسیم سود احتمالی در مجمع سالانه پیش‌رو، ضمن اینکه تاکید شده باید سودآوری به میزانی باشد که زیان انباشته تبدیل به سود انباشته شود، محدودیت‌هایی مانند میزان «کفایت سرمایه بانک» نیز برای تقسیم سود یادآوری شده است.

ونوین دیروز یکشنبه با بیش از 6 درصد کاهش نسبت به قیمت تئوریک کشف قیمت شد ولی در ادامه توجه خریداران جلب شد و صف خرید نزدیک صد میلیونی برای آن تشکیل شد.

پس از ثبت افزایش سرمایه «سایپا» (خساپا) و بازگشایی پرحاشیه نماد آن در هفته گذشته، آگهی ثبت افزایش سرمایه «ایران خودرو» (خودرو) هم یکشنبه هفته قبل منتشر شد و سهام جایزه آن در پرتفوی سهامداران قابل معامله شد.

پس از بازگشایی ناموفق خساپا ظاهرا جلسه‌ای با سهامداران عمده آن گذاشته شد تا بلکه حاضر به عرضه شوند، که باوجود رشد بیش از 100درصدی قیمت، عرضه چندانی رخ نداد و نماد متعادل نشد. این بازگشایی به قولی روی کلیت بازار و حتی نمادهای هم‌خانواده سایپا اثر منفی گذاشت. حتی زمان معاملات آن به شیفت سوم معاملات یعنی یک بعدازظهر به بعد موکول شد.

در روز شنبه که بیشتر نمادهای بازار در صف‌های فروش بی‌خریدار، بازار را به پایان رساندند، نوعی سهمیه‌بندی کم‌سابقه برای خریداران خساپا در نظر گرفته شد، طوری‌که هر کد معاملاتی تنها می‌توانست یک سفارش حداکثر 100 هزارتایی وارد سامانه معاملات کند که البته تاثیر چندانی در عطش خریداران نداشت. پیغام ناظر برای بازگشایی خودرو نیز روز شنبه منتشر شد و قرار شد نماد بعد از ساعت 2 بعدازظهر که می‌توان آن را شیفت چهارم معاملات نامید، بازگشایی شود.

خودرو هم با وجود رشد 100درصدی قیمت در صف خرید سنگین به همراه سهمیه‌بندی برای خریداران معامله شد. خودرو در هفته آخر سال گذشته در مجمع فوق‌العاده‌اش افزایش سرمایه حدود 1871 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی را به تصویب رساند.

سایپا در سال 1394 از محل تجدیدارزیابی افزایش سرمایه داده بود، اما ایران خودرو برای اولین بار اقدام به این کار کرد. در هفته گذشته خبر افزایش نرخ محصولات ایران‌خودرو به میزان میانگین 10 درصد هم منتشر شد و البته اعلام رسمی آن به این هفته موکول شد. این تصمیم گرچه در اصل برای کم کردن فاصله قیمت بازار و کارخانه و به قول مسوولان «کوتاه کردن دست دلالان» صورت گرفت، اما شاید بتواند مرهم کوچکی بر زیانده بودن این شرکت در سال‌های اخیر باشد.

براساس گزارش فعالیت خودرو برای یک‌ماهه منتهی به پایان فروردین از حدود 15 هزار خودروی تولیدی تنها 6 هزارتای آن به فروخته شده و بقیه احتمالا با قیمت جدید وارد بازار خواهد شد.

«پخش البرز» (پخش) سرمایه جدید 95 میلیارد تومانی خود پس از افزایش سرمایه حدود 58 درصدی خود را به ثبت رساند. پخش البرز هفته گذشته خبر از دریافت مابقی 400‌میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی (اخزا) داد که اسفند سال گذشته بابت مطالبات از وزارت بهداشت به نامش منتقل شده بود.

چندسالی است دولت بابت بدهی‌هایش به طلبکاران، اوراق خزانه اسلامی تحویل می‌دهد که دریافت‌کنندگان آن در صورت نیاز مالی می‌توانند آنها را در فرابورس با قیمتی کمتر از بهای اسمی بفروشند که اصطلاحا به آن تنزیل اوراق می‌گویند.

اگر هم تا زمان سررسید آن صبر کنند مبلغ اسمی آن را دریافت خواهند کرد. در این بین هم می‌توانند از آنها به‌عنوان «وثیقه تسهیلات بانکی» یا «پشتوانه اسناد تضمینی» استفاده کنند. پخش البرز از پیشگامان دریافت این اوراق در سه سال پیش بود که البته بعد از آن شرکت‌های دیگر هم به استقبال از آن روی آوردند.

شرکت غذایی «صنعتی پارس مینو» (غپینو) ثبت افزایش سرمایه بیش از 425 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هایش را چهار‌شنبه به سرانجام رساند تا با سرمایه جدید بیش از 662 میلیارد تومانی آماده بازگشایی نماد شود.

شرکت بازارپایه‌ای «سرمایه‌گذاری وثوق امین» (وثوق) با گذشت اندکی کمتر از سه ماه از مجمع فوق‌العاده، سرمایه جدید 17 میلیارد و 700 میلیون تومانی‌اش پس از افزایش سرمایه حدود 47 درصدی را به ثبت رساند.

وثوق یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بورسی «سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران» (وتوصا) محسوب شده و در پرتفوی خود تنها اوراق صندوق‌های سرمایه‌گذاری و اسناد خزانه اسلامی (اخزا) را نگهداری می‌کند. وثوق در دوره 9 ماهه منتهی به پایان فروردین‌ماه امسال به ‌ازای هر سهم با سرمایه جدید بیش از 45 تومان سود ساخته است.

پس از ثبت افزایش سرمایه 30 درصدی «زرین معدن آسیا» (فزرین) از سود انباشته، شرکت فرابورسی «صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران» (کیمیا) که می‌توان به خاطر سهامدار عمده مشترک آنها را برادر و خواهر نامید، خبر از ثبت افزایش سرمایه حدود 73‌درصدی از سود انباشته و سرمایه جدید 40‌میلیارد تومانی داد.

«فیبر ایران» (چفیبر) اعلام کرد در حراج بیش از 45 میلیون حق‌تقدم استفاده نشده برای هر برگه مبلغ 6277 ریال به‌دست آورده است که افراد حقیقی دارنده آن برای دریافت باید به بانک سپه مراجعه کنند. چفیبر سال‌هاست از عملیات خود سودی به‌دست نمی‌آورد و براساس صورت‌های مالی دوره 9 ماهه منتهی به پایان آذرماه سال گذشته، حدود (9) تومان زیان انباشته به ازای هر سهم دارد.

آنچه سبب استقبال خریداران از این سهم طی چند سال اخیر شده است، بیشتر دارایی‌های ملکی شرکت است، به ویژه زمین‌های کارخانه که در مجاورت منطقه آزاد انزلی قرار گرفته و احتمال دارد ارزش افزوده‌ای را برای آن به ارمغان آورد.

در مجمع فوق‌العاده دو سال پیش، سهامداران چفیبر تصمیم گرفتند برخی از ماشین‌آلات خطوط قدیمی را برای فروش به مزایده بگذارند که چند نوبت هم مزایده برگزار شد و خریداری نیامد. نهایتا مدیران تصمیم گرفتند قطعات این ماشین‌آلات را پیاده (دمونتاژ) کنند و همزمان به‌صورت آهن‌آلات و ضایعات به فروش برسانند.

البته شرکت همزمان برای تغییر برخی از محصولات شرکت برای تطابق با نیاز بازار هم اقداماتی انجام داده است. چفیبر اخیرا خبر از دریافت سند شش‌دانگ برای قطعه زمینی در رودبار که با فروش‌نامه (مبایعه‌نامه) خریداری کرده بود، داد.

در چند روز گذشته، معاملات اولیه برگه‌های حق‌تقدم «سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات» (ومعادن)، «گروه صنعتی پاکشو» (پاکشو)، «جنرال مکانیک» (رنیک)، «بیمه دانا» (دانا) و حراج حق‌تقدم‌های «صنایع ماشین‌های اداری ایران» (مادیرا) به پایان رسید.

با اصلاحی که در اکثر نمادهای بازار در دو روز آخر هفته گذشته صورت گرفت، فاصله نامعقولی که بین برخی از حق‌تقدم‌ها با نماد اصلی پیش آمده بود، عمدتا به حالت معمول برگشت و تنها نماد «داروسازی سبحان آنکولوژی» (دسانکو) هنوز این وضعیت را داراست؛ یعنی با احتساب صد تومان واریزی، قیمت حق‌تقدم از سهم گران‌تر است.

آخرین وضعیت افزایش سرمایه نمادهای بورسی

منبع: دنیای اقتصاد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در این گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

ونوین ج: سهامداران «بانک اقتصاد نوین» (ونوین) در مجمع فوق‌العاده دوشنبه گذشته افزایش سرمایه بیش از هزار و 700 میلیارد تومانی یا به عبارتی حدود 132 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی را تصویب کردند.

براساس مجوز صادره علاوه بر محل «مازاد تجدید ارزیابی»، سازمان بورس موافقت اولیه را با افزایش سرمایه 2هزار و 800 میلیارد تومانی از محل «مطالبات و آورده نقدی» هم اعلام کرده بود تا اجرای آن در اختیار هیات‌مدیره قرار گیرد و پس از ثبت افزایش سرمایه تجدید ارزیابی، به جریان افتد اما حاضران در جلسه به آن رای نداده و از دستورکار مجمع خارج کردند. تا روز شنبه هنوز افزایش سرمایه ونوین در سامانه معاملات اعمال نشده بود.

رشد قیمتی ونوین در سال جدید آنچنان شتاب گرفت که ظرف سه هفته، دو کنفرانس اطلاع‌رسانی به‌خاطر رشد قیمتی 50 درصدی برگزار شد گرچه طبیعی است در کنفرانس دوم سوالی مطرح نشود.

در پاسخ شرکت به پرسش‌های کنفرانس اول «افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بانک با توجه به رهنمودهای بانک مرکزی» منتفی اعلام شده و درباره تقسیم سود احتمالی در مجمع سالانه پیش‌رو، ضمن اینکه تاکید شده باید سودآوری به میزانی باشد که زیان انباشته تبدیل به سود انباشته شود، محدودیت‌هایی مانند میزان «کفایت سرمایه بانک» نیز برای تقسیم سود یادآوری شده است.

ونوین دیروز یکشنبه با بیش از 6 درصد کاهش نسبت به قیمت تئوریک کشف قیمت شد ولی در ادامه توجه خریداران جلب شد و صف خرید نزدیک صد میلیونی برای آن تشکیل شد.

پس از ثبت افزایش سرمایه «سایپا» (خساپا) و بازگشایی پرحاشیه نماد آن در هفته گذشته، آگهی ثبت افزایش سرمایه «ایران خودرو» (خودرو) هم یکشنبه هفته قبل منتشر شد و سهام جایزه آن در پرتفوی سهامداران قابل معامله شد.

پس از بازگشایی ناموفق خساپا ظاهرا جلسه‌ای با سهامداران عمده آن گذاشته شد تا بلکه حاضر به عرضه شوند، که باوجود رشد بیش از 100درصدی قیمت، عرضه چندانی رخ نداد و نماد متعادل نشد. این بازگشایی به قولی روی کلیت بازار و حتی نمادهای هم‌خانواده سایپا اثر منفی گذاشت. حتی زمان معاملات آن به شیفت سوم معاملات یعنی یک بعدازظهر به بعد موکول شد.

در روز شنبه که بیشتر نمادهای بازار در صف‌های فروش بی‌خریدار، بازار را به پایان رساندند، نوعی سهمیه‌بندی کم‌سابقه برای خریداران خساپا در نظر گرفته شد، طوری‌که هر کد معاملاتی تنها می‌توانست یک سفارش حداکثر 100 هزارتایی وارد سامانه معاملات کند که البته تاثیر چندانی در عطش خریداران نداشت. پیغام ناظر برای بازگشایی خودرو نیز روز شنبه منتشر شد و قرار شد نماد بعد از ساعت 2 بعدازظهر که می‌توان آن را شیفت چهارم معاملات نامید، بازگشایی شود.

خودرو هم با وجود رشد 100درصدی قیمت در صف خرید سنگین به همراه سهمیه‌بندی برای خریداران معامله شد. خودرو در هفته آخر سال گذشته در مجمع فوق‌العاده‌اش افزایش سرمایه حدود 1871 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی را به تصویب رساند.

سایپا در سال 1394 از محل تجدیدارزیابی افزایش سرمایه داده بود، اما ایران خودرو برای اولین بار اقدام به این کار کرد. در هفته گذشته خبر افزایش نرخ محصولات ایران‌خودرو به میزان میانگین 10 درصد هم منتشر شد و البته اعلام رسمی آن به این هفته موکول شد. این تصمیم گرچه در اصل برای کم کردن فاصله قیمت بازار و کارخانه و به قول مسوولان «کوتاه کردن دست دلالان» صورت گرفت، اما شاید بتواند مرهم کوچکی بر زیانده بودن این شرکت در سال‌های اخیر باشد.

براساس گزارش فعالیت خودرو برای یک‌ماهه منتهی به پایان فروردین از حدود 15 هزار خودروی تولیدی تنها 6 هزارتای آن به فروخته شده و بقیه احتمالا با قیمت جدید وارد بازار خواهد شد.

«پخش البرز» (پخش) سرمایه جدید 95 میلیارد تومانی خود پس از افزایش سرمایه حدود 58 درصدی خود را به ثبت رساند. پخش البرز هفته گذشته خبر از دریافت مابقی 400‌میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی (اخزا) داد که اسفند سال گذشته بابت مطالبات از وزارت بهداشت به نامش منتقل شده بود.

چندسالی است دولت بابت بدهی‌هایش به طلبکاران، اوراق خزانه اسلامی تحویل می‌دهد که دریافت‌کنندگان آن در صورت نیاز مالی می‌توانند آنها را در فرابورس با قیمتی کمتر از بهای اسمی بفروشند که اصطلاحا به آن تنزیل اوراق می‌گویند.

اگر هم تا زمان سررسید آن صبر کنند مبلغ اسمی آن را دریافت خواهند کرد. در این بین هم می‌توانند از آنها به‌عنوان «وثیقه تسهیلات بانکی» یا «پشتوانه اسناد تضمینی» استفاده کنند. پخش البرز از پیشگامان دریافت این اوراق در سه سال پیش بود که البته بعد از آن شرکت‌های دیگر هم به استقبال از آن روی آوردند.

شرکت غذایی «صنعتی پارس مینو» (غپینو) ثبت افزایش سرمایه بیش از 425 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هایش را چهار‌شنبه به سرانجام رساند تا با سرمایه جدید بیش از 662 میلیارد تومانی آماده بازگشایی نماد شود.

شرکت بازارپایه‌ای «سرمایه‌گذاری وثوق امین» (وثوق) با گذشت اندکی کمتر از سه ماه از مجمع فوق‌العاده، سرمایه جدید 17 میلیارد و 700 میلیون تومانی‌اش پس از افزایش سرمایه حدود 47 درصدی را به ثبت رساند.

وثوق یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بورسی «سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران» (وتوصا) محسوب شده و در پرتفوی خود تنها اوراق صندوق‌های سرمایه‌گذاری و اسناد خزانه اسلامی (اخزا) را نگهداری می‌کند. وثوق در دوره 9 ماهه منتهی به پایان فروردین‌ماه امسال به ‌ازای هر سهم با سرمایه جدید بیش از 45 تومان سود ساخته است.

پس از ثبت افزایش سرمایه 30 درصدی «زرین معدن آسیا» (فزرین) از سود انباشته، شرکت فرابورسی «صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران» (کیمیا) که می‌توان به خاطر سهامدار عمده مشترک آنها را برادر و خواهر نامید، خبر از ثبت افزایش سرمایه حدود 73‌درصدی از سود انباشته و سرمایه جدید 40‌میلیارد تومانی داد.

«فیبر ایران» (چفیبر) اعلام کرد در حراج بیش از 45 میلیون حق‌تقدم استفاده نشده برای هر برگه مبلغ 6277 ریال به‌دست آورده است که افراد حقیقی دارنده آن برای دریافت باید به بانک سپه مراجعه کنند. چفیبر سال‌هاست از عملیات خود سودی به‌دست نمی‌آورد و براساس صورت‌های مالی دوره 9 ماهه منتهی به پایان آذرماه سال گذشته، حدود (9) تومان زیان انباشته به ازای هر سهم دارد.

آنچه سبب استقبال خریداران از این سهم طی چند سال اخیر شده است، بیشتر دارایی‌های ملکی شرکت است، به ویژه زمین‌های کارخانه که در مجاورت منطقه آزاد انزلی قرار گرفته و احتمال دارد ارزش افزوده‌ای را برای آن به ارمغان آورد.

در مجمع فوق‌العاده دو سال پیش، سهامداران چفیبر تصمیم گرفتند برخی از ماشین‌آلات خطوط قدیمی را برای فروش به مزایده بگذارند که چند نوبت هم مزایده برگزار شد و خریداری نیامد. نهایتا مدیران تصمیم گرفتند قطعات این ماشین‌آلات را پیاده (دمونتاژ) کنند و همزمان به‌صورت آهن‌آلات و ضایعات به فروش برسانند.

البته شرکت همزمان برای تغییر برخی از محصولات شرکت برای تطابق با نیاز بازار هم اقداماتی انجام داده است. چفیبر اخیرا خبر از دریافت سند شش‌دانگ برای قطعه زمینی در رودبار که با فروش‌نامه (مبایعه‌نامه) خریداری کرده بود، داد.

در چند روز گذشته، معاملات اولیه برگه‌های حق‌تقدم «سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات» (ومعادن)، «گروه صنعتی پاکشو» (پاکشو)، «جنرال مکانیک» (رنیک)، «بیمه دانا» (دانا) و حراج حق‌تقدم‌های «صنایع ماشین‌های اداری ایران» (مادیرا) به پایان رسید.

با اصلاحی که در اکثر نمادهای بازار در دو روز آخر هفته گذشته صورت گرفت، فاصله نامعقولی که بین برخی از حق‌تقدم‌ها با نماد اصلی پیش آمده بود، عمدتا به حالت معمول برگشت و تنها نماد «داروسازی سبحان آنکولوژی» (دسانکو) هنوز این وضعیت را داراست؛ یعنی با احتساب صد تومان واریزی، قیمت حق‌تقدم از سهم گران‌تر است.

منبع: دنیای اقتصاد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

هفته بدون مجوز بازار سهام

ونوین ج: سهامداران «بانک اقتصاد نوین» (ونوین) در مجمع فوق‌العاده دوشنبه گذشته افزایش سرمایه بیش از هزار و 700 میلیارد تومانی یا به عبارتی حدود 132 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی را تصویب کردند. براساس مجوز صادره علاوه بر محل «مازاد تجدید ارزیابی»، سازمان بورس موافقت اولیه را با افزایش سرمایه 2هزار و 800 میلیارد تومانی از محل «مطالبات و آورده نقدی» هم اعلام کرده بود تا اجرای آن در اختیار هیات‌مدیره قرار گیرد و پس از ثبت افزایش سرمایه تجدید ارزیابی، به جریان افتد اما حاضران در جلسه به آن رای نداده و از دستورکار مجمع خارج کردند. تا روز شنبه هنوز افزایش سرمایه ونوین در سامانه معاملات اعمال نشده بود. رشد قیمتی ونوین در سال جدید آنچنان شتاب گرفت که ظرف سه هفته، دو کنفرانس اطلاع‌رسانی به‌خاطر رشد قیمتی 50 درصدی برگزار شد گرچه طبیعی است در کنفرانس دوم سوالی مطرح نشود. در پاسخ شرکت به پرسش‌های کنفرانس اول «افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های بانک با توجه به رهنمودهای بانک مرکزی» منتفی اعلام شده و درباره تقسیم سود احتمالی در مجمع سالانه پیش‌رو، ضمن اینکه تاکید شده باید سودآوری به میزانی باشد که زیان انباشته تبدیل به سود انباشته شود، محدودیت‌هایی مانند میزان «کفایت سرمایه بانک» نیز برای تقسیم سود یادآوری شده است. ونوین دیروز یکشنبه با بیش از 6 درصد کاهش نسبت به قیمت تئوریک کشف قیمت شد ولی در ادامه توجه خریداران جلب شد و صف خرید نزدیک صد میلیونی برای آن تشکیل شد.

10-02

پس از ثبت افزایش سرمایه «سایپا» (خساپا) و بازگشایی پرحاشیه نماد آن در هفته گذشته، آگهی ثبت افزایش سرمایه «ایران خودرو» (خودرو) هم یکشنبه هفته قبل منتشر شد و سهام جایزه آن در پرتفوی سهامداران قابل معامله شد. پس از بازگشایی ناموفق خساپا ظاهرا جلسه‌ای با سهامداران عمده آن گذاشته شد تا بلکه حاضر به عرضه شوند، که باوجود رشد بیش از 100درصدی قیمت، عرضه چندانی رخ نداد و نماد متعادل نشد. این بازگشایی به قولی روی کلیت بازار و حتی نمادهای هم‌خانواده سایپا اثر منفی گذاشت. حتی زمان معاملات آن به شیفت سوم معاملات یعنی یک بعدازظهر به بعد موکول شد. در روز شنبه که بیشتر نمادهای بازار در صف‌های فروش بی‌خریدار، بازار را به پایان رساندند، نوعی سهمیه‌بندی کم‌سابقه برای خریداران خساپا در نظر گرفته شد، طوری‌که هر کد معاملاتی تنها می‌توانست یک سفارش حداکثر 100 هزارتایی وارد سامانه معاملات کند که البته تاثیر چندانی در عطش خریداران نداشت. پیغام ناظر برای بازگشایی خودرو نیز روز شنبه منتشر شد و قرار شد نماد بعد از ساعت 2 بعدازظهر که می‌توان آن را شیفت چهارم معاملات نامید، بازگشایی شود. خودرو هم با وجود رشد 100درصدی قیمت در صف خرید سنگین به همراه سهمیه‌بندی برای خریداران معامله شد. خودرو در هفته آخر سال گذشته در مجمع فوق‌العاده‌اش افزایش سرمایه حدود 1871 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی را به تصویب رساند. سایپا در سال 1394 از محل تجدیدارزیابی افزایش سرمایه داده بود، اما ایران خودرو برای اولین بار اقدام به این کار کرد. در هفته گذشته خبر افزایش نرخ محصولات ایران‌خودرو به میزان میانگین 10 درصد هم منتشر شد و البته اعلام رسمی آن به این هفته موکول شد. این تصمیم گرچه در اصل برای کم کردن فاصله قیمت بازار و کارخانه و به قول مسوولان «کوتاه کردن دست دلالان» صورت گرفت، اما شاید بتواند مرهم کوچکی بر زیانده بودن این شرکت در سال‌های اخیر باشد.

براساس گزارش فعالیت خودرو برای یک‌ماهه منتهی به پایان فروردین از حدود 15 هزار خودروی تولیدی تنها 6 هزارتای آن به فروخته شده و بقیه احتمالا با قیمت جدید وارد بازار خواهد شد.

«پخش البرز» (پخش) سرمایه جدید 95 میلیارد تومانی خود پس از افزایش سرمایه حدود 58 درصدی خود را به ثبت رساند. پخش البرز هفته گذشته خبر از دریافت مابقی 400‌میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی (اخزا) داد که اسفند سال گذشته بابت مطالبات از وزارت بهداشت به نامش منتقل شده بود. چندسالی است دولت بابت بدهی‌هایش به طلبکاران، اوراق خزانه اسلامی تحویل می‌دهد که دریافت‌کنندگان آن در صورت نیاز مالی می‌توانند آنها را در فرابورس با قیمتی کمتر از بهای اسمی بفروشند که اصطلاحا به آن تنزیل اوراق می‌گویند. اگر هم تا زمان سررسید آن صبر کنند مبلغ اسمی آن را دریافت خواهند کرد. در این بین هم می‌توانند از آنها به‌عنوان «وثیقه تسهیلات بانکی» یا «پشتوانه اسناد تضمینی» استفاده کنند. پخش البرز از پیشگامان دریافت این اوراق در سه سال پیش بود که البته بعد از آن شرکت‌های دیگر هم به استقبال از آن روی آوردند.

شرکت غذایی «صنعتی پارس مینو» (غپینو) ثبت افزایش سرمایه بیش از 425 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌هایش را چهار‌شنبه به سرانجام رساند تا با سرمایه جدید بیش از 662 میلیارد تومانی آماده بازگشایی نماد شود. شرکت بازارپایه‌ای «سرمایه‌گذاری وثوق امین» (وثوق) با گذشت اندکی کمتر از سه ماه از مجمع فوق‌العاده، سرمایه جدید 17 میلیارد و 700 میلیون تومانی‌اش پس از افزایش سرمایه حدود 47 درصدی را به ثبت رساند. وثوق یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بورسی «سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران» (وتوصا) محسوب شده و در پرتفوی خود تنها اوراق صندوق‌های سرمایه‌گذاری و اسناد خزانه اسلامی (اخزا) را نگهداری می‌کند. وثوق در دوره 9 ماهه منتهی به پایان فروردین‌ماه امسال به ‌ازای هر سهم با سرمایه جدید بیش از 45 تومان سود ساخته است.

پس از ثبت افزایش سرمایه 30 درصدی «زرین معدن آسیا» (فزرین) از سود انباشته، شرکت فرابورسی «صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران» (کیمیا) که می‌توان به خاطر سهامدار عمده مشترک آنها را برادر و خواهر نامید، خبر از ثبت افزایش سرمایه حدود 73‌درصدی از سود انباشته و سرمایه جدید 40‌میلیارد تومانی داد.

«فیبر ایران» (چفیبر) اعلام کرد در حراج بیش از 45 میلیون حق‌تقدم استفاده نشده برای هر برگه مبلغ 6277 ریال به‌دست آورده است که افراد حقیقی دارنده آن برای دریافت باید به بانک سپه مراجعه کنند. چفیبر سال‌هاست از عملیات خود سودی به‌دست نمی‌آورد و براساس صورت‌های مالی دوره 9 ماهه منتهی به پایان آذرماه سال گذشته، حدود (9) تومان زیان انباشته به ازای هر سهم دارد. آنچه سبب استقبال خریداران از این سهم طی چند سال اخیر شده است، بیشتر دارایی‌های ملکی شرکت است، به ویژه زمین‌های کارخانه که در مجاورت منطقه آزاد انزلی قرار گرفته و احتمال دارد ارزش افزوده‌ای را برای آن به ارمغان آورد. در مجمع فوق‌العاده دو سال پیش، سهامداران چفیبر تصمیم گرفتند برخی از ماشین‌آلات خطوط قدیمی را برای فروش به مزایده بگذارند که چند نوبت هم مزایده برگزار شد و خریداری نیامد. نهایتا مدیران تصمیم گرفتند قطعات این ماشین‌آلات را پیاده (دمونتاژ) کنند و همزمان به‌صورت آهن‌آلات و ضایعات به فروش برسانند. البته شرکت همزمان برای تغییر برخی از محصولات شرکت برای تطابق با نیاز بازار هم اقداماتی انجام داده است. چفیبر اخیرا خبر از دریافت سند شش‌دانگ برای قطعه زمینی در رودبار که با فروش‌نامه (مبایعه‌نامه) خریداری کرده بود، داد.

در چند روز گذشته، معاملات اولیه برگه‌های حق‌تقدم «سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات» (ومعادن)، «گروه صنعتی پاکشو» (پاکشو)، «جنرال مکانیک» (رنیک)، «بیمه دانا» (دانا) و حراج حق‌تقدم‌های «صنایع ماشین‌های اداری ایران» (مادیرا) به پایان رسید. با اصلاحی که در اکثر نمادهای بازار در دو روز آخر هفته گذشته صورت گرفت، فاصله نامعقولی که بین برخی از حق‌تقدم‌ها با نماد اصلی پیش آمده بود، عمدتا به حالت معمول برگشت و تنها نماد «داروسازی سبحان آنکولوژی» (دسانکو) هنوز این وضعیت را داراست؛ یعنی با احتساب صد تومان واریزی، قیمت حق‌تقدم از سهم گران‌تر است.

artava@chmail.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، سرمایه گذاری توکا فولاد در نظر دارد افزایش سرمایه انجام دهد.
 
براین اساس، این شرکت اعلام کرد؛ تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت سرمایه گذاری توکا فولاد در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت.
 
بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و افزایش سرمایه با رعایت قوانین از نظر این سازمان بلامانع است.

گفتنی است، مبلغ افزایش سرمایه 1,439,282,000,000 ریال و به منظور تامین منابع مالی جهت سرمایه‌گذاری جدید در شرکت‌های سرمایه‌پذیر و افزایش منابع مالی به‌منظور استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در بازار سرمایه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، این روزها شیوع کرونا و مشکلات ناشی از آن، نقل محافل شده و با توجه به احتمال درگیر شدن تعداد بیشتری از مردم در روزهای آینده به کرونا ویروس، تامین داروی مورد نیاز بیماران کرونایی اهمیت بسیار دارد. اگرچه این بیماری، داروی خاصی ندارد؛ ولی چند قلم دارو برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از آنها، تولید داخل و برخی اقلام هم وارداتی است. داروسازان داخلی به جد در حال تولید دارو و تمرکز بر تولید داروهای جدید هستند. ولی با شرایط تحریمی مردم نگران هستند مبادا در صورت گسترش کرونا ویروس، واردات دارو دغدغه هایی ایجاد کند.

امیرحسین معینی زندی نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: برخی اقلام دارویی که برای درمان مبتلایان به کرونا مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله “آنتی وایرال” وارداتی است. داروی “ریباویرین” هم در داخل تولید می شد، ولی ترکیب جدید “ریتوناویر” در ایران تولید نمی شده که هفته گذشته این داروها تامین شد. کمبودهایی در زمینه اقلام دارویی وارداتی وجود دارد ولی با توجه به ضرورت تامین دارو در این شرایط، به نظر می رسد داروهای مورد نیاز تامین خواهد شد. چنانچه ارز کافی در اختیار این حوزه قرار بگیرد، واردات دارو مشکل خاصی ندارد و در این شرایط، سازمان غذا و دارو نهایت همکاری را جهت واردات دارو دارد. ولی به هر حال به سبب تحریم ها با مشکلاتی در مورد انتقال ارز و حمل و نقل روبرو هستیم.

وی افزود: داروهای مورد نیاز را از کشورهای مختلفی می توان تامین کرد و در حال حاضر به لحاظ کیفی مناسب ترین گزینه برای واردات دارو، کشور هند است. البته شرکت های داخلی برای داخلی سازی این دارو اقدام کرده اند؛ اما تا دارو به مرحله عرضه به بازار برسد، مدتی به طول خواهد انجامید.

لازم به ذکر است چند روز قبل فرامرز اختراعی رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد موثره دارویی به خبرنگار بورس نیوز گفته بود: شرکت های داروسازی امین، پارس دارو، خوارزمی، باختر شیمی و چندین شرکت دیگر داروهای مرتبط با کرونا از جمله هیدروکسی کلروکین را تولید می کنند و مواد موثره داروهای مرتبط با کرونا هم در حجم گسترده در داخل کشور تولید می شود و فعلا کمبودی در این زمینه نداریم. ضمن اینکه برای مبتلایان به کرونا، داروهای آنتی بیوتیک هم تجویز می شود و در این زمینه هم سال هاست که خودکفا هستیم. مگر آنکه شرایط خاصی ایجاد شود که به منظور تنظیم ذخایر دارویی کشور، نیاز به واردات دارو یا مواد موثره دارویی باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

قطار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، شرکت بین المللی توسعه ساختمان در نظر دارد افزایش سرمایه دهد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد؛ به پیوست گزارش توجیهی هیات مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 6,000,000,000,000 ریال به مبلغ 9,000,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور بهبود ساختار مالی و کاهش هزینه‌های مالی شرکت از طریق تسویه حساب با بانک‌ها که در تاریخ 1398/12/24 به تصویب هیات مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌شود.

قطار سرمایه

قطار سرمایه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

افزایش سرمایه

به گزارش بورس نیوز، افزایش سرمایه شرکت صنعتی پاکشو مورد تصویب هیات مدیره قرار گرفت.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، باستناد مصوبة مجمع عمومی فوق‌العاده 1398/11/27 و اطلاعیه زمان تشکیل جلسه هیات‌مدیره در خصوص افزایش سرمایه، مورخ 1398/12/24 موضوع افزایش سرمایه به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

افزایش سرمایه

با توجه به زمان برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 1398/12/29شرکت، افزایش سرمایه فوق تا زمان برگزاری این مجمع نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت نخواهد رسید.
لذا، به دارندگان حق تقدم سودی تعلق نمیگیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت فیبر ایران که با سرمایه اسمی 180 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حضور دارد درباره تعلیق تمامی فعالیت ها توضیح داد و آماده بازگشایی نماد برای یکشنبه شد.

براین اساس، “چفیبر” اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان گیلان و به منظور حفظ سلامتی نیروها، فعالیت های کارخانه از 17 اسفند به حالت نیمه تعطیل درآمده بود. ولی به دلیل ادامه وضعیت، تمامی فعالیت های کارخانه از 24 اسفند تا 16 فروردین بطور کامل تعطیل است. آمار تولید و فروش ماهانه در موعد مقرر وفق قوانین سازمان بورس منتشر خواهد شد.

براساس این گزارش، ایران خودرو هم در حالی با تحقق اهداف سال جاری اقدام به توقف تولید محصولات از پنج شنبه کرده ( با ادامه فعالیت بخش‌های مالی ) که در توضیحات تکمیلی اعلام کرد: با توجه به پایان تولید خطوط ایران خودرو در راستای حفظ سلامت و ایمنی کارکنان و رسیدن به اهداف تولید، ایجاد دست‌کم یک درگاه فعال برای پوشش مراجعات احتمالی مشتریان در مدیریت ارتباط با مشتریان ضرورت داشت.

برهمین اساس بخش پاسخگویی واحد CRM از 22 تا 28 اسفند برای خدمت رسانی  به مشتریان فعال بوده و تمامی تمهیدات لازم برای حضور حداقلی و رعایت الزامات و اقدامات پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا فراهم شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.