دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

وضعیت بنیادی پکویر

شرکت کویر تایر تولید کننده انواع تایر رادیال و فلپ (به عنوان کالای فرعی محصول تایر) می باشد. این شرکت در حال حاضر 14 درصد از تایر های تولیدی کشور (از لحاظ وزنی) و بیش از 20 درصد از تایر تولیدی کشور (از لحاظ تعدادی) و 25 درصد کل تایر های سواری کشور در کارخانه کویر تایر تولید می شود.

وضعیت فعلی تولید این شرکت، تولید 11600 حلقه تایر در روز (4030890 حلقه در سال) و 465 حلقه نوار فلپ در روز (185689 حلقه در سال) می باشد.

سال مالی این شرکت منتهی به آذر ماه است. در 9 ماهِ گذشته از سال 98، 14500 تن تایر رادیال با نرخ 21 میلیون و 350 هزار تومان به ازای هر تن فروخته است. مجموعاً مبلغ فروش شرکت در 9 ماهه 98، 312 میلیارد تومان بوده است که با فرض تداوم تولید و نرخ های فروش، حدود 173 میلیارد تومان نیز در پائیز فروش خواهد داشت که جمع فروش شرکت را به عدد 485 میلیارد تومان خواهد رساند.

حاشیه سود ناخالص شرکت در دوره 6 ماهه منتهی به خرداد 98، حدود 3 درصد بوده این در حالی است که در این دوره بهای تمام شده محصولات افزایش یافته و نرخ ها افزایش پیدا نکرده بودند. بنابراین با منظور کردن 17 درصد حاشیه سود ناخالص و 7 درصد حاشیه سود خالص، این شرکت 82 میلیارد تومان سود ناخالص و 34 میلیارد تومان سود خالص (48 تومان به ازای هر سهم) برای سال مالی 98 خواهد داشت. این یعنی پکویر با قیمت فعلی 900 تومان، با P/E = 19 در حال معامله است.

وضعیت تکنیکالی پکویر

وضعیت تکنیکالی پکویر

پکویر از مرداد سال 97 در یک روند صعودی قرار گرفته است. از منظر موج شماری الیوت می توانیم بگوییم سهم در موج 5 از 5 قرار گرفته است و به هدف خود رسیده است. (و حتی همینجا می تواند پایان موج 5 باشد) با این حال امکان دستیابی به اهداف بالاتر نیز امکان پذیر است.

اولین مقاومت مهم پیشِ رویِ سهم، محدوده 980 تومان می باشد. در صورت عبور از این محدوده امکان رسیدن به 1060 و 1100 تومان نیز دور از دسترس نیست. در این نقاط توصیه ای به ورود نداریم. در صورتی که سهم را دارید حد ضرر کوتاه مدت خود را شکست میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای و حد ضرر بلند مدت خود را تثبیت زیر محدوده 770 تومان در نظر بگیرید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در سیگنال تلاش می کنیم جذاب ترین گزارشات ماهانه شرکت ها را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. در ادامه به تحلیل گزارش فعالیت شرکت کویر تایر می پردازیم.

محصولات پکویر

پکویر در هشت ماه نخست سال جاری (سال مالی شرکت منتهی به آذر ماه می باشد) به صورت میانگین، ماهانه 30 میلیارد تومان فروش داشته که این رقم در شهریور ماه با افزایش بی نظیرِ 130 درصدی به 70 میلیارد تومان رسیده است که رکورد ماهانه شرکت محسوب می شود. فروش ماه گذشته شرکت 40 میلیارد تومان بوده است. (70 درصد رشد نسبت به ماه گذشته)

کویر تایر در نه ماه نخست سال گذشته مجموعاً 180 میلیارد تومان درآمد داشته که این رقم در مدت مشابه امسال به 310 میلیارد تومان افزایش یافته است. (70 درصد رشد فروش نسبت به سال گذشته)

مقایسه فروش

عمده ی فروش این شرکت تایر رادیال است. این محصول در شهریور ماه 50 درصد رشد تولید، 80 درصد رشد فروش و 30 درصد افزایش نرخ داشته است.

این شرکت در گزارش خود آورده است؛

افزایش نرخ فروش شهریور ماه نسبت به نرخ فروش 8 ماهه منتهی به مرداد 98 ناشی از افزایش حجم فروش عرضه مستقیم و فروش آنلاین با نرخ های مصوب سازمان حمایت به روش خرده فروشی می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بورس تهران طی معاملات هفته منتهی به نیمه تابستان (15 مرداد) با رشد 6.8 درصدی نماگر اصلی خود همراه شد و پس از کش و قوس فراوان توانست بر فراز کانال دو میلیون واحد بایستد.

جهش 130 کانالی شاخص کل در این هفته در حالی رقم خورد که شاخص کل هم وزن به رشد 4.9 درصدی بسنده کرد. در میان صنایع، گروه تک سهم وسائل ارتباطی همچنان پربازده‌ترین صنعت بازار لقب گرفت. «لپارس» معاملات هفتگی خود را با رشد 25.9 درصدی پشت سر گذاشت. گروه چندرشته‌ای صنعتی دیگر صنعتی بود که با سکانداری «شستا» جایگاه دوم صنایع پربازده را به خود اختصاص داد. رشد 22.9 درصدی را تجربه کرد. در آنسوی بازار بیشترین افت شاخص صنعت اما با کاهش 8.3 درصدی از آن گروه سایرمعادن با تک سهم «کماسه» شد. خودروسازان نیز که پیش‌تر با حجمی از تقاضا در صف‌های خرید همراه بودند، هفته‌ای منفی را پشت سر گذاشتند و شاهد کاهش 2.8 درصد میانگین قیمت سهام زیرمجموعه خود بودند. گروه اطلاعات و ارتباطات با تک نماد «های وب» از دیگر گروه‌هایی بود که پس از رشد پرشتاب قیمت هفته‌ای قرمز را پشت سر گذاشت.

در میان اخبار اثرگذار بر صنایع بورسی، هفته گذشته با موافقت سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، قیمت مصوب انواع تایر تولید داخل کشور 25درصد دیگر افزایش یافت که با محاسبه 30درصد دیگر افزایش علی‌الحسابی که همین یک‌ماه پیش اعمال شده بود، قیمت لاستیک در بازار کشور به‌طور رسمی تا 55درصد افزایش می‌یابد. در این خصوص شرکت‌های تولیدکننده لاستیک یک به یک با ارسال اطلاعیه روی سامانه کدال از مقدار افزایش نرخ محصولات خود خبر دادند. در این خصوص شرکت لاستیک یزد اعلام کرد: «با توجه به مجوز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ فروش هر کیلوگرم تایر سواری و وانتی رادیال 20 درصد، هر کیلوگرم تایر سواری و وانتی بایاس 16 درصد نسبت به نرخ‌های فروش قبل افزایش یافته استو ضمن آنکه با توجه به سهم هر یک از گروه محصولات در تولیدات شرکت اثر افزایش نرخ فوق به صورت میانگین 19.7 درصد نسبت به قبل است.»

«پکویر» نیز افزایش نرخ فروش محصولات تایر رادیال سیمی خود را به میزان 21درصد اعلام کرد.

هفته گذشته برخی از شرکت‌های دارویی نیز از مجوز افزایش نرخ دارو خبر دادند. در این خصوص رئیس سازمان غذا و دارو نیز گفت: میانگین افزایش قیمت دارو در سال جاری قطعا زیر 15 درصد برای همه داروها است.

از این رو شرکت سبحان دارو از دریافت مجوز سازمان غذا و دارو برای افزایش 14 تا 188 درصدی 41 قلم محصول خبر داد که از 9 مرداد اعمال می‌شود. «دسبحان» اعلام کرد: «طی سال مالی جاری تاکنون 41 قلم از محصولات جمعاً به مبلغ 43.5 میلیارد تومان بالاتر از 10 درصد افزایش نرخ داشته است که محضولات فوق 32 درصد فروش کل شرکت را تشکیل می دهند.»

شرکت داروسازی تولیددارو نیز از دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد. «دتولید» اعلام کرد: «22 مورد از محصولات تولیدی طی سال مالی 1399 جمعاً به مبلغ 214,252 میلیون ریال بالاتر از 10 درصد افزایش نرخ داشته که محصولات فوق معادل 18 درصد فروش کل شرکت راتشکیل می‌دهند.»

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

اولویت ارزی مواد اولیه لاستیک (طبق سیاست وزارت صمت) و دارو (طبق سیاست وزارت بهداشت) از ارز بانکی به ارز نیمایی  تغییر کرد.

به گزارش رادیو سهام، دو نماد «دیران» ‌و «پیزد» پس از انتشار یک خبر متوقف شدند. خبر این بود که اولویت ارزی مواد اولیه لاستیک (طبق سیاست وزارت صمت) و دارو (طبق سیاست وزارت بهداشت) از ارز بانکی به ارز نیمایی  تغییر کرد. اولویت ارزی مواد اولیه از گروه یک به گروه دو منتقل و بر همین اساس ارز تخصیصی به این گروه کالایی نیمایی منتقل شد.

پس از انتشار این خبر، سهامداران با استناد به یک تحلیل بنیادی در گروه لاستیکی ها و دارویی ها با ایجاد صف های خرید برای نمادهایی که مواد اولیه دارویی متعاقب این تصمیم تغییر کرد، در مقام خریداران قوی ظاهر شدند. با یک مرور ساده باید گفت، با تصمیم مزبور، قیمت نهایی محصولات تولیدی شرکت های تاثیرپذیر افزایش می یابد که تاثیر با اهمیتی در میزان فروش و سود حاصله آنان خواهد گذاشت و البته نیازمند پیگیری بررسی گزارش عملکرد ماهانه آن ها خواهد بود.

دارویی ها و لاستیکی ها در پی موج ایجاد شده از سوی خریداران امروز را با ثبت دامنه مثبت 5 درصد در بیشتر نمادها سپری کرد. در لاستیکی ها پشت سر سهام تازه وارد «پیزد»، «پکویر»، «پکرمان» و «پدرخش» هم دامنه 5 درصد را ثبت کردند. برای دارویی ها هم 18 نماد پشت سر «دیران» همان رفتار را پیگیری کردند.

جزییات خبر دارویی ها

مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل وزارت بهداشت از تغییر ارز دولتی به نیمایی برخی اقلام دارویی خبر داد. غلامحسین مهرعلیان طی بخشنامه ای به دبیر سندیکای داروهای انسانی اعلام کرد: پیرو مصوبه ستاد تدابیر ویژه دارو و تجهیزات پزشکی در خصوص سیاست گذاری ارزی سال 99، موارد اشاره شده به شرح ذیل از گروه کالایی یک ارز دولتی به گروه کالایی 2 ارز نیمایی تغییر یافته است. لذا مقتضی است به منظور تسریع در فرایند تخصیص ارز با نرخ نیما کلیه شرکت ها با قید فوریت تمام ثبت سفارش های مشمول این موضوع را ویرایش کنند.

الف. کلیه مکمل ها، داروهای موجود در فهرست OTC به همراه مواد به همراه مواد حد واسط مرتبط با همان مولکول ها

ب. داروهای تحت لیسانس و گرانول های وارداتی که تولیدکننده مشابه همان فرآورده در داخل وجود داشته باشد.

ج. مواد جانبی مورد استفاده در فرآورده های دارویی

جزییات خبر لاستیکی ها

همچنین مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صنعت از تغییر نرخ ارز اختصاص یافته گروه لاستیک به نیمایی خبر داد. صدیف بیک زاده‌ در نامه ای اعلام کرد: در خصوص اعلام نوع ارز تخصیصی به عنوان ماده اولیه لاستیک به آگاهی می رساند طبق تصمیمات و سیاست های ابلاغی گروه و اولویت ارزی لاستیک و مواد اولیه از گروه یک به گروه دوم منتقل و براین اساس ارز تخصیصی به این گروه کالایی نیمایی شده است .

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

روز چهارشنبه عرضه اولیه «پیزد» در حالی انجام می‌شود که این شرکت میزان فروش خود را در فروردین ماه نسبت به سال گذشته 109 درصد افزایش داده است.

به گزارش رادیو سهام، سرانجام تکلیف چهارمین عرضه اولیه سال 99 نیز مشخص شد. شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد با نماد «پیزد» در روز چهارشنبه 31 اردیبهشت 40 میلیون و 800 هزار سهم خود را در دامنه قیمتی 40100 تا 40353 ریال در اختیار عموم قرار می‌گذارد که سهمیه هر کد بورسی تنها 50 سهم خواهد بود.

مجتمع صنایع لاستیک یزد که در سال 1364 فعالیت خود را با تولید تایر و تیوب دوچرخه و موتورسیکلت آغاز کرد از سال 1376 به بعد به تولید انواع لاستیک خودرو پرداخت. بیش از 61 درصد سهام پیزد را شرکت آرتاویل تایر در اختیار دارد و شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز تامین نیز 36 درصد سهام این شرکت را به خود اختصاص داده است. سهامدار دیگر پیزد آستان قدس رضوی است که سهمی 2 درصدی دارد.

مجتمع صنایع لاستیک یزد که یکی از زیرمجموعه‌های شستا به حساب می‌آید در گزارش صورت مالی سال 98 خود بیش از 712 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده که نسبت به سال مالی 97 رشدی 74 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین سود خالص این سهم به 117 میلیارد و 774 میلیون تومان رسیده که در 197 درصد بیشتر از سال مالی 97 بوده است. با این حساب این شرکت در سال مالی 98 سودی 2309 ریالی را برای هر سهم خود محقق کرده است که در مقایسه با سال قبل 197 درصدی بیشتر بوده است.

عرضه اولیه «پیزد» بخریم یا نخریم؟

بررسی نسبت حاشیه سود خالص این شرکت همچنین نشان می‌دهد که این نسبت در سال 98 برای پیزد 16٫5 درصد بوده که در مقایسه با نسبت 9٫6 درصدی سال 97 رشدی 72 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین عملکرد فروش این شرکت در سال 98 نشان از افت 35 درصدی درآمد صادراتی می‌دهد. پیزد در سال 98 تنها 124 میلیارد ریال درآمد صادراتی داشته که با این وجود سود حاصل از فروش محصولاتشان به خارج از کشور 2 برابر شده است که این موضوع ناشی از افزایش بهای فروش محصولات این شرکت بوده است.

همچنین عملکرد ماهانه این شرکت نشان می‌دهد میزان فروش فروردین ماه پیزد 318 میلیارد ریال بوده که اگرچه در مقایسه با اسفندماه افتی 47 درصدی داشته اما نسبت به فروردین 98 بیش از 109 درصد افزایش داشته است که حاکی از بهبود عملکرد این شرکت در مدت اخیر است.

عرضه اولیه «پیزد» بخریم یا نخریم؟

با توجه به بازگشایی نماد پیزد در قیمت 40353 ریالی این سهم در روز بازگشایی و سود 2309 ریالی محقق شده در سال مالی 98، نسبت P/E این نماد معادل 17٫48 خواهد بود که در مقایسه با هم‌گروهی‌های این نماد وضعیت خوبی خواهد داشت. به عنوان مثال پسهند که امروز در قیمت 46649 ریالی معامله شد نسبت P/E معادل 31 واحدی دارد و این نسبت برای پکویر 20310 رایلی 82٫32 واحد است و به طور کلی با توجه به نسبت P/E بالای 34٫7 واحدی گروه، می‌توان انتظار داشت که پیزد دستکم رشدی 100 درصدی را در قیمت خود داشته باشد. و

در عرضه اولیه روز چهارشنبه اگر چه سهمیه تخصیص داده شده به هر فرد 50 سهم است اما با توجه به میزان مشارکت بالا در عرضه اولیه غگیلا و همچنین افزایش کدهای ورودی جدید در این مدت به نظر می‌رسد به هر کد بورسی بین 11 تا 14 سهم تعلق بگیرد که نقدینگی مورد نیاز برای خرید این تعداد سهم حداکثر 60 هزار تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، سرانجام تکلیف چهارمین عرضه اولیه سال 99 نیز مشخص شد. شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد با نماد «پیزد» در روز چهارشنبه 31 اردیبهشت 40 میلیون و 800 هزار سهم خود را در دامنه قیمتی 40100 تا 40353 ریال در اختیار عموم قرار می‌گذارد که سهمیه هر کد بورسی تنها 50 سهم خواهد بود.

مجتمع صنایع لاستیک یزد که در سال 1364 فعالیت خود را با تولید تایر و تیوب دوچرخه و موتورسیکلت آغاز کرد از سال 1376 به بعد به تولید انواع لاستیک خودرو پرداخت. بیش از 61 درصد سهام پیزد را شرکت آرتاویل تایر در اختیار دارد و شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز تامین نیز 36 درصد سهام این شرکت را به خود اختصاص داده است. سهامدار دیگر پیزد آستان قدس رضوی است که سهمی 2 درصدی دارد.

مجتمع صنایع لاستیک یزد که یکی از زیرمجموعه‌های شستا به حساب می‌آید در گزارش صورت مالی سال 98 خود بیش از 712 میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده که نسبت به سال مالی 97 رشدی 74 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین سود خالص این سهم به 117 میلیارد و 774 میلیون تومان رسیده که در 197 درصد بیشتر از سال مالی 97 بوده است. با این حساب این شرکت در سال مالی 98 سودی 2309 ریالی را برای هر سهم خود محقق کرده است که در مقایسه با سال قبل 197 درصدی بیشتر بوده است.

بررسی نسبت حاشیه سود خالص این شرکت همچنین نشان می‌دهد که این نسبت در سال 98 برای پیزد 16٫5 درصد بوده که در مقایسه با نسبت 9٫6 درصدی سال 97 رشدی 72 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین عملکرد فروش این شرکت در سال 98 نشان از افت 35 درصدی درآمد صادراتی می‌دهد. پیزد در سال 98 تنها 124 میلیارد ریال درآمد صادراتی داشته که با این وجود سود حاصل از فروش محصولاتشان به خارج از کشور 2 برابر شده است که این موضوع ناشی از افزایش بهای فروش محصولات این شرکت بوده است.

همچنین عملکرد ماهانه این شرکت نشان می‌دهد میزان فروش فروردین ماه پیزد 318 میلیارد ریال بوده که اگرچه در مقایسه با اسفندماه افتی 47 درصدی داشته اما نسبت به فروردین 98 بیش از 109 درصد افزایش داشته است که حاکی از بهبود عملکرد این شرکت در مدت اخیر است.

با توجه به بازگشایی نماد پیزد در قیمت 40353 ریالی این سهم در روز بازگشایی و سود 2309 ریالی محقق شده در سال مالی 98، نسبت P/E این نماد معادل 17٫48 خواهد بود که در مقایسه با هم‌گروهی‌های این نماد وضعیت خوبی خواهد داشت. به عنوان مثال پسهند که امروز در قیمت 46649 ریالی معامله شد نسبت P/E معادل 31 واحدی دارد و این نسبت برای پکویر 20310 رایلی 82٫32 واحد است و به طور کلی با توجه به نسبت P/E بالای 34٫7 واحدی گروه، می‌توان انتظار داشت که پیزد دستکم رشدی 100 درصدی را در قیمت خود داشته باشد. و

در عرضه اولیه روز چهارشنبه اگر چه سهمیه تخصیص داده شده به هر فرد 50 سهم است اما با توجه به میزان مشارکت بالا در عرضه اولیه غگیلا و همچنین افزایش کدهای ورودی جدید در این مدت به نظر می‌رسد به هر کد بورسی بین 11 تا 14 سهم تعلق بگیرد که نقدینگی مورد نیاز برای خرید این تعداد سهم حداکثر 60 هزار تومان خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت کویر تایر و گروه توسعه هنر ایران با اتمام سال مالی منتهی به آذر 98 و سه شرکت سیمان فارس نو، سیمان دورود و سیمان صوفیان با اتمام سال مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین شرکت کویر تایر و گروه توسعه هنر ایران برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه به مجمع فوق العاده می روند. “پکویر” مجوز افزایش سرمایه 211 درصدی از مطالبات و آورده نقدی را کسب کرده و “وهنر” هم که تاکنون مجوز سازمان بورس را اخذ نکرده برای افزایش سرمایه 101 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی تصمیم گیری می کند.

در این میان، مجمع سالانه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان و مجمع فوق العاده سرمایه گذاری کوه نور که قرار بود 18 فروردین برگزار شود، لغو و و تصمیم گیری در خصوص تصویب صورت های مالی و افزایش سرمایه به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام می شود، موکول شد.

کویرتایر(دو مجمع سالانه و فوق العاده): ساعت 10 و 11 روز شنبه 30 فروردین در محل شرکت سرمایه گذاری امید واقع در جردن

گروه توسعه هنر ایران(دو مجمع سالانه و فوق العاده): ساعت 9 و 10 روز سه شنبه 26 فروردین در هتل ارم

سیمان فارس نو: ساعت 15 روز چهارشنبه 10 اردیبهشت در شرکت بازرسی کالاهای ایران

سیمان دورود: ساعت 15 روز سه شنبه 9 اردیبهشت در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش 

سیمان صوفیان: ساعت 11 روز چهارشنبه 10 اردیبهشت در محل شرکت سیمان فارس و خوزستان

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

تمرکز بر یک هلدینگ با 187شرکت

به گزارش خبرنگار بورس‌نیوز، علی صحرائی درخصوص ورود شرکت‌های بزرگ دولتی به بازارسرمایه در قالب عرضه‌های اولیه، اظهارکرد: یکی از عرضه‌های اولیه‌ای که بورس در آن متمرکز بوده، تسهیل شرایط برای ورود “شستا” بوده که این ابرشرکت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور شناخته می‌شود و 187 شرکت زیرمجموعه در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید عنوان کرد که چهار هلدینگ بزرگ زیرمجموعه “شستا” که دارای صنایع متفاوتی هستند پس از شفاف‌سازی و گزارش‌های حسابرسی شده، آماده گام بعدی یعنی عرضه به مردم خواهند شد.

مدیرعامل شرکت بورس تهران درخصوص شرکت‌های بعدی که قابلیت عرضه شدن را دارند نیز اظهار کرد: شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر که نزدیکترین شرکت بوده و به‌زودی این شرکت به بازارسرمایه ملحق خواهد شد ضمن آنکه اگر شرکت دیگری نیز آمادگی عرضه را داشته باشد، بورس از عرضه‌اولیه آن استقبال می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

 

به گزارش بورس نیوز، هجوم مردم از هر طبقه و قشری به بورس تهران و کارگزاری‌ها برای جا نماندن از ثروت بیکرانی که در این بخش از فعالیت‌های اقتصادی در حال توزیع و تکثیر است، به اوج خود رسیده و میلیون‌ها نفر از مردم ایران در حال خرید سهام و تشکیل پرتفوی آراسته‌ای از سهام متنوع قابل معامله در بورس تهران هستند.
افزایش افسارگسیخته نقدینگی در کشور و ورود بخش عمده‌ای از پول‌های تازه به بازار سهام از یکسو و به‌دنبال آن افزایش تورم و رکود دیگر بازار‌های موازی سرمایه‌گذاری، سبب شده این روز‌ها صد‌ها هزار میلیارد تومان به فضای معاملات تزریق شود و قیمت‌ها با رشد سرسام آوری در سیر صعودی و مدار رشد باشند.
به‌طوری‌که همزمان با ثبت رکورد جدید در کارنامه عملکرد بهمن‌ماه بورس، صدور کد‌های معاملاتی نیز رکوردشکن بود.
بر این اساس در ماه گذشته شاهد صدور 154هزار کد جدید در بازار سرمایه بودیم. به این ترتیب از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن‌ماه 650هزار نفر سهامدار جدید به ارتش بورس‌بازان اضافه شدند و در مجموع تعداد سهامداران بازار سرمایه به 11میلیون و 492هزار نفر رسیده است. این در حالی است که با اپیدمی شدن بورس در ماه جاری، انتظار می‌رود بیش از 300 هزار سهامدار جدید نیز تا شب عید به جرگه سهامداران بازار سرمایه بپیوندند.

اوضاع بازار امروز
در بازار امروز شاخص کل متاثر از افزایش قیمت‌ها در نمادهایی، چون فارس، فولاد، کگل، تاپیکو و کچاد و وبملت، با رشد حدود 14778 واحدی روبرو شد. بازار در حال انعکاس انتظارات تورمی است و علیرغم ترس در بازار‌های جهانی، نرخ ارز به تنها دلیل رشد بازار تبدیل شده است.

کارنامه امروز بازار
شاخص کل 518,513 واحد / میزان تغییر 14778 واحد مثبت/ ارزش بازار 18,867,023 میلیارد ریال/ ارزش معاملات 52,914 میلیارد ریال/ حجم معاملات 8.160 میلیارد سهم

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص
فارس 3434 واحد مثبت/ فولاد 1096 واحد مثبت/ کگل 538 واحد مثبت/ تاپیکو 474 واحد مثبت/ کچاد 443 واحد مثبت/ وبملت 430 واحد مثبت/ پارس 363 واحد منفی

بیشترین حجم معاملات
وتجارت 1.4 میلیارد سهم/ وبصادر 789.1 میلیون سهم/ ذوب 376.6 میلیون سهم/ فولاد 371.9 میلیون سهم/ خساپا 271.1 میلیون سهم

خالص خرید حقیقی‌ها
خالص ارزش معاملات خرد 98/12/06 (بورس و فرابورس) امروز 6828 میلیارد تومان بود که نسبت به روز معاملاتی قبل 7 درصد افزایش داشت.
رشد چشمگیر ارتش بورس بازان تحت تاثیر اپیدمی بورس بازی
اهم اخبار و تحولات روزانه
1) دانشمندان آمریکایی ادعا می‌کنند که شرکت مهندسی ژنتیک ایالت تگزاس موفق به کشف واکسن ویروس کرونا شده است.
2) وارن بافت مدیرعامل برکشایر هاثوی می‌گوید در ریزشهای فعلی بازار ترجیح میدهد سهم های ارزشمند را بخرد! وارن بافت میگوید اقتصاد امریکا همچنان قدرتمند است. اما این قدرت کمی ملایمتر از چیزی ست که شش ماه پیش بود.
3) یک مقام پزشکی در بیمارستان مسیح دانشوری گفت، همکارانم کیت تشخیصی کروناویروس جدید (COVID-19) را شبیه‌سازی کردند و با آن در حال شناسایی این بیماری هستند.
4) رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت گفته قرنطینه تهران به هیچ وجه موضوعیت و صحت ندارد. از امروز 22 مرکز به عنوان درمانگاه اختصاصی کروناویروس جدید (COVID-19) در سطح شهر تهران دایر خواهد شد.
5) یک بازرگان عراقی گفته همانقدر که از دست دادن بازار عراق برای ایران مشکل است، جایگزین کردن فولاد ایران با محصولات دیگر کشور‌ها نیز برای بازرگانان عراقی دشوار است.
6) در قم 21 نفر که به کرونا مبتلا بودند پس از بهبودی ترخیص شده اند. رئیس بیمارستان مسیح دانشوری هم گفته از مبتلایان به کرونا در این بیمارستان همکنون 50 درصدشان بهبود کامل یافته و یا در حال بهبود هستند.
7) یک مقام اماراتی گفته در مقابل ایران نه گزینه نظامی مناسب است نه برجام! همانطور که درگیری نظامی گزینه‌ای منطقی و عملی نیست، بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران نیز بسیار دور از دسترس است.
8) دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در نخستین دیدار رسمی خود از هند، این کشور را “یکی از شگفت‌انگیز‌ترین ملل در جهان” توصیف کرد.
9) برخی آمار‌های اولیه نشان می‌دهد کرونا به نفع کرک اسپرد پالایشگاه‌ها شده است. علت این رویداد کاهش بیشتر قیمت نفت نسبت به فرآورده‌های نفتی است خصوصا که خبر‌ها مبنی بر عدم همکاری روسیه با اوپک و افزایش روزانه 2 میلیون بشکه‌ای ذخائر نفت آمریکا، نفت را به شتاب بیشتری کاهش داده است.
10) همتی می‌گوید در شرایط تحریمی کنونی، مخالف پیوستن به FATF هستم؛ اصلا در حال حاضر کاملا تحریم هستیم و تجارت ما بر اساس FATF نیست که ورود ایران به لیست سیاه FATF بخواهد برای ما مشکلی ایجاد کند؟!
11) عرضه اولیه‌ها تا بعد از عادی شدن شرایط به تعویق افتاده است.
12) همراه اول توانسته سهم بازار خود را افزایش دهد، این نشان می‌دهد سایر اپراتور‌ها ضعیف‌تر عمل کرده اند.
13) رزمایش مشترک عربستان سعودی و آمری

کا با عنوان «مدافع دریا» در خلیج فارس آغاز شده است.
14) دولت چین گفته افرادی که مبتلا به ویروس کرونا نیستند، تحت شرایط خاصی می‌توانند شهر ووهان را ترک کنند. بر این اساس ووهان از قرنطینه خارج شد.
15) مرز‌های تجاری ایران با ترکیه، عراق و افغانستان باز شد.
16) نخست وزیر ایتالیا کونته می‌گوید می‌توان پبش بینی کرد که کروناویروس تاثیر قوی بر اقتصاد ایتالیا داشته باشد. وزیر اقتصاد آلمان آلتمایر می‌گوید خیلی زود است تا میزان تاثیر کروناویروس بر اقتصاد آلمان را تخمین بزنیم.
17) طی 24 ساعت گذشته فقط 416 نفر در چین به کرونا مبتلا شده اند در حالی که پیشتر حداقل روزی 1000 نفر تا 2000 نفر مبتلا می‌شدند. آمار مبتلایان نسبت به بهبودی‌ها بسیار کمتر است.
18) کاخ سفید به زودی تقاضای بودجه اضطراری یک میلیارد دلاری جهت مدیریت اثرات شیوع کرونا در امریکا را به کنگره ارسال خواهد کرد!
19) پنج سرباز ترکیه در درگیری‌ها با ارتش بشار اسد و شبه نظامیان مورد حمایت روسیه کشته شدند. لیر در حال سقوط!
20) مقام چینی در روسیه اعلام کرد محققان در چین واکسنی برای کرونا تولید کرده اند که در آزمایش‌های اولیه موثر عمل کرده است، اما برای قطعیت موضوع و تولید انبوه آزمایش‌های بیشتری لازم است.
21) افزایش سرمایه‌ها از تجدید ارزیابی در حال تایید توسط حسابرسان، یکی پس از دیگری!
22) در میان گزارش ماهانه ها، افزایش نرخ‌های فروش و تحقق فروش مقداری مناسب در عموم شرکت‌ها مورد توجه بازار قرار گرفته است. پرچمدار بانکی ها، ملت، گزارش ماهانه خوبی داد، پتروشیمی‌ها در مواجه با تحریم مقدار فروش خوبی داشتند، اثر رشد دلار هم در نرخ فروش شرکت‌های داخلی و صادراتی دیده شد.

پیش بینی بازار چهارشنبه 7 اسفند 98
با سرازیر شدن صد‌ها هزار میلیارد تومان نقدینگی به فضای معاملات در بورس تهران و هجوم مردم برای سرمایه گذاری در این بخش از فعالیت‌های اقتصادی، شاهد برتری مطلق تقاضا نسبت به عرضه‌های موجود هستیم و به اصطلاح، سهام در بازار کم است. حقوقی‌های بازار نیز هر چقدر اقدام به عرضه‌های متعدد و متکثر در هر نمادی می‌کنند، عطش سیری ناپذیر بازار فروکش نمی‌کند و خریداران چنان به جان بازار سهام افتاده اند که قیمت و ارزش بازار بیش از 300 شرکت در بازار، به بیش از 10 برابر ارزش روز دارایی‌های آن شرکت رسیده و تشکیل حباب در این نماد‌ها اظهر من الشمس است.
با اینهمه، شوق و هیجان خرید در بازار چنان بالا است که مهار آن از دست متولیان و مدیران سازمان و دولت خارج شده و هیچ چیز قابل کنترل نیست!.
البته این بدان معنا نیست که سهام ارزنده و دارای فاند قوی بنیادی (زیر ارزش ذاتی واقع شده) در بازار نداریم. بلکه بدان معنا است که سراغ هر سهمی به هر قیمتی نروید.

حافظ عزیزی نقش
مدیر سرمایه گذاری و گروه تحلیل بازار

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

به گزارش بورس نیوز، شرکت کویرتایر مجوز افزایش سرمایه را دریافت کرد.

بر این اساس، این شرکت اعلام کرد، بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشده و افزایش سرمایه با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، بلامانع است.

لازم به ذکر است، سرمایه فعلی شرکت 700.000.000.000 ریال بوده که مبلغ 1,480,000,000,000  ریال به آن اضافه خواهد شد.

گفتنی است، این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی صورت می گیرد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.