دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط 1.5 درصد افت قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها 3.4 درصد کاهش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس افتی 4.6 درصدی را به ثبت رساند.

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق سرو سودمند مدبران با ثبت 2.4 درصد رشد قیمت بود اما NAV این صندوق 2.6 درصد کاهش یافت. بدترین قیمت نیز مربوط به صندوق افق ملت بود که با انحراف 6.6 درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق تجارت شاخصی کاردان اختصاص داشت؛ صندوق «کاردان» که قیمت آخر هفته قبل آن 7.5 درصد پایین‌تر از NAV ابطال بود باز هم با افت 5.5 درصدی قیمت مواجه شد. این صندوق هفته گذشته نیز با 7.5 درصد کمتر از ارزش ذاتی خود قیمت‌گذاری شد.

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین بازده 6 درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آوردند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه 5 درصد افزایش قیمت داشت و در صف خرید به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه طلای لوتوس (طلا) بیشترین بازدهی (9.8 درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، صندوق پشتوانه سکه طلای مفید (عیار) نیز که رشد 6.1 درصدی ارزش ذاتی خود را ثبت کرد.

با توجه به وضعیت ناپایدار بازار سهام، این افزایش قیمت‌ها در صندوق‌های مبتنی بر طلا برای فرار از کاهش سرمایه در بازار سهام شکل گرفته باشد. همچنین به نظر می‌رسد که تعداد کم این صندوق‌ها نیز علت دیگر به وجود آمدن حباب بسیار شدید در آن‌ها باشد.

صندوقهای قابل معامله 99.6.20

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط 5.2 درصد رشد قیمت را تجربه کردند ولی خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها 1.7 درصد کاهش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس افت 2.2 درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق ارزش آفرین بیدار با ثبت 16.7 درصد رشد قیمت بود در صورتی که NAV این صندوق 0.7 درصد کاهش داشت و بدین ترتیب صف‌نشینان چهارشنبه «ارزش» حاضر بودند 10 درصد بالاتر از ارزش تئوریک آن بپردازند. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق هستی بخش آگاه (آگاس) با ثبت 1.6 درصد افزایش NAV بود.

بیشترین افت قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق آرمان سپهر آشنا اختصاص داشت؛ «آسام» با افت 2.1 درصدی قیمت مواجه شد در حالی که قیمت سایر صندوق‌های مشابه رشد داشت.

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین بازده 2.2 درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آوردند که به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه 0.4 درصد کاهش قیمت داشت.

این هفته صندوق ETF پشتوانه سکه طلای زرافشان (زر) بیشترین بازدهی (3.2 درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، حباب صندوق پشتوانه طلای لوتوس (طلا) نیز به 17.7 درصد رسید.

در حال حاضر قیمت سکه یک روزه به نزدیک سکه امامی رسیده و حباب سکه نیز در کمترین مقدار خود در سه ماه اخیر قرار دارد. نرخ دلار صرافی ملی بار دیگر به کانال 23 هزار تومان وارد شده و از سوی دیگر به نظر می‌رسد قیمت انس جهانی طلا بالای سطح 1900 دلار تثبیت شده باشد.

دارا یکم و دوم

ریزش اخیر بورس بیشترین لطمه را به دارندگان واحدهای صندوق دولتی مالی یکم وارد کرد. «دارا یکم» از مدت‌ها قبل مورد بی‌مهری اهالی بازار بود به طوری که از سقف تاریخی خود 50 درصد ریزش داشت ولی دقایق پایانی روز دوشنبه استارت حرکت صعودی آن زده شد و در دو روز پایانی هفته قیمت آن حدود 20 درصد افزایش یافت.

پس از کش و قوس‌های فراوان سرانجام پذیره‌نویسی دارا دوم یا همان صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم با نماد «پالایش» از چهارشنبه این هفته آغاز شد. امید است که مسئولان ذی‌ربط از اشتباهات پیرامون صندوق قبلی درس گرفته باشند و سرمایه میلیون‌ها نفر را به بازی نگیرند.

صندوقهای-قابل-معامله-99.6.6

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش نگاهی به وضعیت صندوق پشتوانه طلای لوتوس در بورس می اندازیم و قیمت آن را از لحاظ تکنیکال بررسی می کنیم.

قیمت طلا در هفته های گذشته نوسانات زیادی داشت و با افزایش نرخ ارز و افت شاخص کل بورس بیشتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت. حدود دو ماه پیش در مطلب سرنوشت صندوق های طلا در بورس به بررسی وضعیت قیمت ها در بازار طلا در بورس پرداختیم و همه صندوق های طلا را مورد تحلیل قرار دادیم. صندوق های طلای بورسی یکی از ساده ترین راه های خرید طلای غیرفیزیکی به شمار می رود که به راحتی و مشابه سهام مورد معامله قرار می گیرند. باید توجه کرد که صندوق های طلا، در بورس کالا قرار گرفته اند و ساعت معاملات آنها از 13 تا 15.30 روزهای کاری می باشد.

نیم نگاهی صندوق پشتوانه طلای لوتوس

مدیریت صندوق پشتوانه طلای لوتوس را شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عهده دارد و بازدهی آن در بازه های زمانی مختلف از قرار زیر است:

بازدهی بر اساس قیمت معاملاتیبازدهی بر اساس قیمت NAVدوره
44.70 %% 0.18-ماهانه
102.50 %% 54.07سه ماهه
133.8 %% 83.5شش ماهه
308.5 %% 171.04یک ساله

تفاوت قیمت معامله و NAV صندوق به چه معناست؟

اختلاف بین قیمت NAV قیمت معاملاتی در صندوق پشتوانه طلای لوتوس در پایان معاملات امروز به 48 درصد رسیده است. این مسئله برای خریداران ریسک بسیار زیادی ایجاد می کند اما همانطور که از جدول بازدهی های فوق مشخص است؛ سرمایه گذاران در بلند مدت از خرید این صندوق سود کرده اند.

بازارگردان این صندوق که وظیفه برقراری تعادل را در قیمت صندوق دارد؛ شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان می باشد. به نظر می رسد حرکت دادن قیمت بازار به سمت ارزش ذاتی آن خیلی وقت است که از دست بازارگردان خارج شده است.

در پایان روز معاملاتی 18 شهریور ماه 99، قیمت NAV ابطال صندوق پشتوانه طلای لوتوس 84706 ریال محاسبه شده است در حالی که قیمت پایانی صندوق 125663 ریال بوده است. در واقع هم اکنون این صندوق 48 درصد بالاتر از ارزش ذاتی (NAV) خود معامله می شود.

برای بررسی دقیق تر درباره ارزش واقعی صندوق ها، NAV و قیمت تابلوی صندوق، کلیپ زیر را ببینید:

تحلیل تکنیکال صندوق پشتوانه طلای لوتوس

شکست سقف کانال بلندمدت صعودی (آبی) در صندوق “طلا” نشانه ادامه روند صعودی ست اما باید دید که واکنش قیمت به سقف کانال میان­مدت (مشکی) چگونه خواهد بود. مقاومت مهم پیش روی قیمت 11800 تومان بود که در روزهای اخیر با سمت بالا شکسته شد و حال منتظر تثبیت این شکست یا نفوذ قیمت به زیر مقاومت یاد شده هستیم. در صورتی که محدوده 11000-11800 تومان نقش حمایتی ایفا کند و کندل های پر قدرت صعودی ایجاد شود می توان انتظار قیمت های 12 و 14 هزار تومان را نیز داشت. مهمترین حمایت سهم که در سنکواسپن B ابر کومو نیز محدوده مستحکمی ایجاد کرده است، حوالی 8000-8400 تومان است. در صورتی که شکست فعلی ناموفق باشد و قیمت به کانال بلندمدت خود برگردد انتظار می رود تا محدوده حمایتی اصلاح داشته باشد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان یکی از 4 صندوق طلا در کشور است. مدیریت این صندوق به عهده شرکت تامین سرمایه امید می باشد.

تحلیل تکنیکال صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان

حرکت قیمتی در صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان وارد کانال صعودی افزایشی شده است. در روزهای اخیر قیمت به حوالی مقاومت خود در 6100-6300 تومان واکنش نشان داد و اصلاح صورت گرفت. نزدیکترین حمایت در این نمودار محدوده 4600-4800 تومان قرار دارد. البته مهمترین حمایت قیمتی رو می توان خط میانی ابرکانال چارت دانست. با توجه به شکست میانگین متحرک 21 روزه میتوان انتظار داشت که وضعیت اصلاحی همچنان ادامه دار باشد. مقاومت مهم در محدوده 6100-6300 تومان قرار دارد و برای شکست آن نیاز به حجم بالا و تقاضای بالای خریداران است.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

صندوق “زر” زیر ذره بین

بازدهیدوره
3.52 ٪  هفت روز گذشته  
11.63 ٪  یک ماه گذشته  
47.49 ٪  سه ماه گذشته  
102.58 ٪  شش ماه گذشته  
139.1 ٪  یک سال گذشته  
413.01 ٪از تاریخ تاسیس تا کنون  

ترکیب دارایی های صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان نشان می دهد که حدود 90 درصد از دارایی های صندوق در سپرده سکه طلای بانکی قرار دارد و 10 درصد دیگر به اوراق بدهی و وجه نقد اختصاص پیدا کرده است.

مقایسه صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان با سایر صندوق های طلا

در نمودار زیر هر چهار صندوق طلا را به یکدیگر مقایسه کرده ایم. در این تصویر نمودار خطی صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان به رنگ سبز است. مشاهده می شود که این صندوق در ماه های گذشته نسبت به سایر صندوق های طلا، عملکرد ضعیف تری داشته است. در این تصویر نمودار آبی صندوق عیار، نمودار صورتی صندوق گوهر و نمودار نارنجی صندوق پشتوانه طلای لوتوس می باشد.

برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار 99 توسط کارشناسان سیگنال گردآوری شده تا مخاطبان سیگنال راحت تر بتوانند پربازده ترین صندوق های طلا در بورس را شناسایی کنند.

بهار 99، پویا و پر رشد

اولین فصل از سال 99 را گذراندیم و عملکرد فصلی بازارهای مالی در کشور فراتر از تصورها بود. بازارهای مختلف تقریبا با هم رشد کردند. بازار های طلا، ارز و بورس همگی در روند صعودی قرار داشتند. البته میزان رشد بازارهای مختلف با هم متفاوت بوده است و بدون شک بازار بورس برترین بازار مالی فصل بهار 99 بود. بازار طلا نیز متاثر از شرایط مختلف ایجاد شده با رشد همراه شد. شیوع بیماری کرونا و ترس سرمایه گذاران در جهان باعث افزایش قیمت طلا شد و تاثیر آن در کشور ما نیز دیده شد. سرمایه گذاری در طلا همواره یکی از گزینه های مورد اعتماد عموم مردم است. با معرفی صندوق های سرمایه گذاری در طلا امر سرمای گذاری در طلا راحت تر شده است و افراد می توانند با داشتن کد بورسی و دسترسی آنلاین به معاملات بازار سرمایه به راحتی در طلا سرمایه گذاری کنند و نگران ریسک های مختلفی که سرمایه گذای فیزیکی در طلا دارد، نباشند.

بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار 99 کدام بودند؟

عملکرد بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار سال 99 به شرح زیر است:

بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهار 99 کدام بودند؟

در صندوق های طلا بیشترین وزن صندوق به سپرده های سکه طلای بانکی در بانک های مختلف اختصاص دارد. بنابراین با نوسان قیمت سپرده های سکه طلا این صندوق ها هم تغییر می کنند.

به طور میانگین بازدهی صندوق های طلا در بهار 99 حدودا 20 درصد بوده ست. جالب است که بازدهی صندوق های طلا در کل سال 98 حدودا 40 درصد برآورد شده بود.

تحلیل تکنیکال نمودار صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس

تحلیل تکنیکال نمودار صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس

مطابق تحلیل نموداری فوق، قیمت در کانال ماژور صعودی در حال حرکت است و هدف سقف کانال در 11000-11800 تومان را در پیش دارد. مسئله ای که هم اکنون بسیار مهم است این است که قیمت بتواند مقاومت فعلی خود را در 8000-8400 تومان پشت سر بگذارد. این ناحیه مقاومتی سقف قبلی کانال مینور و مقاومت استاتیک قیمت نیز بوده است. به هر حال در روند صعودی قیمت این صندوق می توان حمایت مهم را در محدوده 6000-6500 تومان متصور بود. در صورتی که قیمت این محدوده قیمتی را به سمت پایین بشکند، دیدگاه ما به روند صعودی تغییر خواهد یافت.

اطلاعات تکمیلی در مورد صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا به شرح زیر است:

رتبهنام صندوقنماد بورسیدرصد بازدهی فصلی (بهار سال 99)خالص ارزش دارایی  (میلیون ریال)
اولدر اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیانگوهر24.564,068,295M
دوم در اوراق بهادار مبتني بر سکه طلاي مفيدعیار24.542,057,354M
سومپشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیانزر22.793,376,272M
چهارمپشتوانه طلای لوتوسطلا21.445,735,737M

رشد قیمت طلا در بازار های فیزیکی طلا باعث شد تا ارزش خالص دارایی ها در صندوق های سرمایه گذاری در طلا نیز بیشتر شود و دارایی بیشتری به سمت چهار صندوق طلای فعال در کشور سرازیر شود.

هم اکنون ارزشمندترین صندوق طلای کشور صندوق پشتوانه طلای لوتوس است که بیش از 500 میلیارد تومان سرمایه در اختیار دارد. این صندوق که در سال 98 بهترین عملکرد را در بین صندوق های طلا کسب کرده بود در فصل بهار سال 99 ضعیف ترین بازدهی را داشت.

صندوق در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان با رشدی قابل تامل در ارزش خالص دارایی ها در رده دوم قرار گرفت. این صندوق بیش از 400 میلیارد تومان ارزش دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در اسفندماه 98 از لحاظ بازدهی ماهیانه رتبه‌بندی شده‌اند، تا مخاطبان سیگنال بتوانند با آگاهی بیشتری در صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

اسفند 98، ماهی پر افت و خیز

آخرین ماه سال 98 نیز به پایان رسید. ماهی که بازار سرمایه با نوسانات بسیار زیاد همراه بود. در اسفند 98 بازار سرمایه روند صعودی خود را حفظ کرد اما در مقایسه با ماه های گذشته به طرز چشمگیری شاهد کاهش بازدهی‌ها بودیم، بطور تقریبی در اسفند 98 بازار سرمایه 10% رشد کرد. وضعیت سهام شرکت ها نیز با افت و خیزهای بسیاری همراه بود. حال وقت آن است که صندوق های سرمایه گذاری برتر در اسفند ماه 98 را مورد بررسی قرار دهیم.

بی تردید عملکرد گذشته صندوق ها به عنوان یکی از عوامل مهم در انتخاب صندوق سرمایه گذاری مورد توجه سرمایه گذاران می باشد. به همین دلیل کارشناسان ما در سیگنال، گزارشات عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را برای مخاطبان گرامی تهیه و منتشر می کنند.

در این گزارش برترین صندوق های سرمایه گذاری بر اساس آخرین اطلاعات منتهی به تاریخ 29 اسفند ماه سال 1398 مشخص شده اند.

صندوق های سرمایه گذاری در چهار طبقه اصلی ، شامل صندوق های با درآمد ثابت، صندوق های سهامی، صندوق های مختلط و صندوق های طلا تقسیم بندی شده اند.

بیشتر بخوانید
انواع صندوق سرمایه‌گذاری در ایران کدامند؟

لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت

عملکرد بهترین صندوق های درآمد ثابت در اسفند ماه 98 به شرح زیر است:

لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت

برترین صندوق های درآمد ثابت به طور میانگین حدود 3.5% بازدهی ماهانه در اسفند 98 داشتند.

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی ماه (اسفند 98)خالص ارزش دارایی (ریال)
اول گنجینه الماس پایدار 4.56 1,042,727M  
دوم مشترک صبای هدف 4.49 1,163,063M  
سوم آتیه ملت 4.44 616,560M  
چهارم گنجینه الماس بیمه دی 4.33 886,873M  
پنجم مشترک صنعت و معدن 3.62 3,457,883M  
ششم مشترک اندیشه فردا 3.51 621,171M
هفتم قابل معامله تصمیم 3.31 4,547,193M  
هشتم مشترک سپهر تدبیرگران 3.23 8,073,647M  
نهم قابل معامله گنجينه آينده روشن 3.11 468,004M  
دهم نگین رفاه 3.1 48,758,333M

 صندوق گنجینه الماس پایدار که تحت مدیریت شرکت سبدگردان الماس قرار دارد با ثبت بازدهی 4.56% در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت این ماه ایستاد.

همچنین صندوق نگین رفاه با دراختیار داشتن بیش از 48 هزار میلیارد ریال سرمایه در بین 10 صندوق برتر با ثبت بازدهی 3.1% در جایگاه دهم قرار گرفت. صندوق نگین رفاه تحت مدیریت شرکت کارگزاری بانک رفاه فعالیت می کند.


لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر سهامی

عملکرد بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی در اسفند ماه 98 به شرح زیر است:

لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر سهامی

صندوق های سرمایه گذاری سهامی با هدف کسب سود بالاتر از میانگین بازار به میان آمده اند. همانطور که مشاهده می شود، میانگین بازدهی برترین صندوقهای سرمایه گذاری سهامی در اسفند ماه 98 حدود 12% است که 2 درصد بیشتر از رشد بازار سرمایه می‌باشد.

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی ماه (اسفند 98)خالص ارزش دارایی (ریال)
اول مشترک رشد سامان 15.69 1,139,619M
دوم مشترک توسعه ملی 14.25 1,680,746M
سوم زرین پارسیان 13.53 2,097,935M  
چهارم مشترک کارگزاری بانک ملی ایران 13.14 1,512,700M  
پنجم مشترک یکم سامان 12.68 596,265M  
ششم ثروت آفرین تمدن 12.31 3,303,103M  
هفتم سهام بزرگ کاردان 11.83 421,034M
هشتم مشترک گنجینه ارمغان الماس 11.32 136,030M
نهم آرمان آتیه درخشان مس 11.25 748,340M
دهممشترک نوید انصار10.37 239,858M

صندوق مشترک رشد سامان که تحت مدیریت شرکت کارگزاری بانک سامان قرار دارد با ثبت بازدهی 15.69% در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی این ماه ایستاد.

همچنین صندوق ثروت آفرین تمدن با دراختیار داشتن بیش از 3 هزار میلیارد ریال سرمایه در بین 10 صندوق برتر با ثبت بازدهی 12.31% در جایگاه ششم قرار گرفت. صندوق ثروت آفرین تمدن تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه تمدن فعالیت می کند.


لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط

عملکرد بهترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در اسفند ماه 98 به شرح زیر است:

لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط مطابق ماه های قبل بیشتر از صندوق های درآمد ثابت و کمتر از صندوق های سهامی بود. 10 صندوق سرمایه گذاری مختلط برتر در اسفند ماه 98 به طور میانگین 6% بازده داشتند.

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی ماه (اسفند 98)خالص ارزش دارایی (ریال)
اول ثروت آفرین پارسیان 10.5 1,507,808M
دوم نیکوکاری میراث ماندگار پاساگاد 9.03 581,488M
سوم کارگزاری بانک تجارت 8.16 482,435M
چهارم ارمغان یکم ملل 7.48 390,635M
پنجم یکم نیکوکاری آگاه 6.78 47,408M
ششم مشترک کوثر 6.77 914,951M
هفتم مشترک آسمان خاورمیانه 5.99 635,257M
هشتم تجربه ایرانیان 5.03 3,215,512M
نهم توسعه ممتاز 3.9 1,524,956M
دهم نیکوکاری ایتام برکت  3.83 465,543M

صندوق ثروت آفرین پارسیان که تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان قرار دارد با ثبت بازدهی 10.5% در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط این ماه ایستاد.

صندوق ثروت آفرین پارسیان از نظر نحوه معامله در گروه صندوق های قابل معامله در بورس تعریف شده است.

همچنین صندوق تجربه ایرانیان که در اکثر رتبه بندی های سیگنال در لیست 10 صندوق برتر قرار گرفته بود؛ با دراختیار داشتن بیش از 3 هزار میلیارد ریال سرمایه در بین 10 صندوق برتر با ثبت بازدهی 5.08% در جایگاه هشتم قرار گرفت. صندوق تجربه ایرانیان تحت مدیریت شرکت کارگزاری بانک آینده فعالیت می کند و با ارزش ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط کشور است.


رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا

عملکرد بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در اسفند ماه 98 به شرح زیر است:

رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا

بعد از افت قیمت طلا در بهمن ماه 98 بار دیگر تقاضا برای طلای زرد افزایش یافت. بازدهی صندوق های سرمایه گذاری طلا در اسفند ماه 98 تقریبا دو برابر ماه گذشته بود.

رتبهنام صندوقنماد بورسیدرصد بازدهی ماه (اسفند 98)خالص ارزش دارایی (ریال)
اول پشتوانه طلای لوتوس طلا 13.34 4,670,693M
دوم  در اوراق بهادار مبتني بر سکه طلاي مفيد عیار 13.32 1,637,494M  
سوم در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان گوهر 13.29 3,200,571M  
چهارم پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان زر 11.95 817,698M  

با توجه به اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان، صندوق های طلا که به عنوان دارایی امن و مطمئن در تنش ها به حساب می آیند با افزایش چشمگیر در خالص ارزش دارایی ها مواجه شدند.

صندوق پشتوانه طلای لوتوس که تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان قرار دارد با ثبت بازدهی 13.34% در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در این ماه ایستاد.

همچنین صندوق پشتوانه طلای لوتوس با دراختیار داشتن بیش از 4.5 هزار میلیارد ریال سرمایه در بین صندوق های طلا با ارزش ترین صندوق طلای کشور می باشد.

بیشتر بخوانید
توصیه‌هایی برای سرمایه گذاران صندوق‌ها
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش نگاهی مختصر به صندوق های سرمایه گذاری طلا می اندازیم و عملکرد گذشته و چشم انداز آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

سرمایه گذاری غیرمستقیم در طلا – چگونه؟

یک هفته بیشتر به پایان سال 98 نمانده است. سالی که برای بازار های مالی بسیار پر فراز و نشیب بود و با اتفاقات مختلفی همراه شد.

توضیح دادیم که برای سرمایه گذاری بر روی طلا می توانید به صورت غیر مستقیم از طریق صندوق های سرمایه گذاری طلا اقدام کنید. این صندوق ها ابزاری قانونی و ساده برای استفاده سرمایه گذاران از بازار طلا و سکه هستند و دو سه سال بیشتر از عمر آن در بازار سرمایه کشور نمی گذرد. به همین دلیل برای بسیاری از فعالان بازار سرمایه ناشناخته مانده اند.

در حال حاضر 4 صندوق سرمایه گذاری طلا در کشور ما فعالیت می کنند که می توان آنها را به صورت آنلاین و مشابه صندوق های ETF  مورد معامله قرار داد.

تنها تفاوتی که صندوق های سرمایه گذاری طلا با سایر ETFها دارند این است که زمان معاملات آنها بعد از بازار بورس است. در حال حاضر از ساعت 13 تا 15.30 روزهای کاری می توان به معامله در صندوق های سرمایه گذاری طلا اقدام کرد.

در سلسله مقالاتی که در سیگنال منتشر کرده ایم سعی کردیم تا مخاطبان گرامی را با صندوق های سرمایه گذاری آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید
صندوق سرمایه گذاری طلا چیست؟

لیست صندوق های سرمایه گذاری طلا در ایران

کسانی که آشنایی زیادی با پیچیدگی های بازار طلا ندارند، می توانند به سهولت با بهره بردن از این ابزار مالی جدید در بازار سرمایه، به صورت حرفه ای و غیر مستقیم دارایی های خود را در قالب کالای طلا سرمایه گذاری کنند و از نوسانات آن بهره ببرند.

چهار صندوق سرمایه گذاری طلای فعال در ایران، عبارتند از:

نام صندوقنمادعمر صندوق (روز)ارزش خالص هر واحد سرمایه گذاری (ریال)خالص ارزش دارایی صندوق (ریال)
پشتوانه طلای لوتوس طلا 973 46,696 4,664,881M
در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان گوهر 769 32,698 3,190,516M
پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان زر 854 29,460 791,736M
در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید عیار 630 16,045 1,587,277M

همانطور که ملاحظه می شود با ارزش ترین صندوق سرمایه گذاری طلا، صندوق پشتوانه طلای لوتوس است که بیش از چهار هزار میلیارد ریال ارزش دارد.

در ادامه به هر کدام از این چهار صندوق نگاه کوتاهی خواهیم داشت.


صندوق پشتوانه طلای لوتوس


مدیریت این صندوق را شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عهده دارد و بازدهی آن در بازه های زمانی مختلف از قرار زیر است:

دورهبازدهی
1 ماهه 19.52%
۳ ماهه 34.86 ٪
۶ ماهه 48.4 ٪
۱ ساله 30.99 ٪

تصویر زیر نمودار قیمت واحد های سرمایه گذاری صندوق طلا را نشان می دهد. قیمت بعد از پشت سر گذاشتن محدوده مقاومتی 4900-5000 تومان در حال تثبیت بالای این ناحیه است. این محدوده علاوه بر اینکه سقف کانال رنج میان مدت بوده است، مقاومت روانی عدد رند 5000 نیز بود و همچنین با سقف خط میانی کانال بلند مدت صعودی همراه شد.

تحلیل تکنیکال صندوق پشتوانه طلای لوتوس
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

خط سبز رنگ ابتدای سال 98 را نشان می دهد. همانطور که ملاحظه می شود تقریبا نیمی از سال روند قیمت نزولی بوده است و نیمی دیگر روند صعودی از راه رسیده است.

باید منتظر ماند و واکنش قیمت به مقاومت های یاد شده را زیر نظر گرفت. در صورتی که سناریوی صعودی بلند مدت را محتمل بدانیم، هدف قیمت محدوده 9000-95000 تومان خواهد بود. تا زمانی که محدوده حمایتی 4900-5000 تومان به سمت پایین شکسته نشود، دیدگاه کلی قالب بر نمودار تثبیت روند صعودی خواهد بود. اما اگر این محدوده شکسته شود می توان از میانگین های متحرک 21 و  34 روزه به عنوان نزدیک ترین حمایت داینامیک استفاده نمود و سپس کف کانال بلند مدت صعودی را در نظر گرفت.


صندوق مبتنی بر سکه طلای کیان


مدیریت این صندوق را شرکت مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان به عهده دارد و بازدهی آن در بازه های زمانی مختلف از قرار زیر است:

دورهبازدهی
1 ماهه 19.37 ٪
3 ماهه 34.23 ٪
6 ماهه 47.66 ٪
۱ ساله 30.97 ٪

تصویر بالا نمودار حرکت قیمت صندوق سرمایه گذاری گوهر را نشان می دهد. مقاومت قیمت محدوده 3000 تومان بوده است که با ادامه یافتن روند صعودی شکسته شده است. هدف 4000 تومان سقف کانال است که در صورت تحقق سناریوی صعودی در دسترس خواهد بود.

تحلیل تکنیکال صندوق مبتنی بر سکه طلای کیان
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان


مدیریت این صندوق را شرکت تامین سرمایه امید به عهده دارد و بازدهی آن در بازه های زمانی مختلف از قرار زیر است:

دورهبازدهی
1 ماهه 17.35 ٪
3 ماهه 31.12 ٪
6 ماهه 43.24 ٪
۱ ساله 28.15 ٪

نمودار بالا مربوط به صندوق سرمایه گذاری زر می باشد. حرکت این نمودار بسیار مشابه نمودار “گوهر” است. با این تفاوت که هدف صعودی 3500 تومان است. تا زمانی که حمایت 2600-2650 تومان برای قیمت حفظ شود، دیدگاه ما بر روند کلی حرکت قیمت صعودی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال صندوق پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

صندوق در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید


مدیریت این صندوق را شرکت سبدگردان انتخاب مفید به عهده دارد و بازدهی آن در بازه های زمانی مختلف از قرار زیر است:

دورهبازدهی
1 ماهه 19.28 ٪
3 ماهه 34.35 ٪
6 ماهه 47.77 ٪
۱ ساله 30.36 ٪

صندوق سرمایه گذاری عیار تازه ترین صندوق تاسیس شده است که بر دارایی طلا تمرکز کرده است به همین دلیل اطلاعات نموداری آن از سایر صندوق ها کمتر است. از نظر تکنیکالی مشاهده می شود که مقاومت نمودار در محدوده 1500-1600 تومان شکسته شده است. در صورتی که قیمت به این ناحیه بازگشت داشته باشد اصطلاحا پولبک رخ داده است و فرصت سرمایه گذاری جدید فراهم آمده است.

تحلیل تکنیکال صندوق در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس با نماد “طلا” در بورس کالا و در گروه صندوق های قابل معامله قرار دارد. از آن جایی که ترکیب دارایی این صندوق اغلب سپرده های سکه طلا می باشد با نوسانات قیمت طلا و سکه ارزش آن تغییر می کند.

اگر حرکت قیمت واحدهای سرمایه گذاری صندوق طلا را در یک کانال صعودی با شیب آرام تصور کنیم مشاهده می شود که قیمت در نزدیکی سقف کانال قرار دارد. در ضمن معتبرترین حمایت نیز در نزدیکی 3700 تومان واقع شده است.

پس از آنکه قیمت از حوالی 2900 تومان مورد حمایت قرار گرفت، تحت تاثیر افزایش قیمت طلا و ارز در داخل کشور و همچنین روند صعودی طلا در بازار جهانی، صندوق طلا نیز با تقاضای سرمایه گذاران روبه رو شد و افزایش بیش از 50 درصدی را تجربه کرد.

با رشد قیمت برای چندمین بار مقاومت قیمت در محدوده 4250 تومان از پیشروی بیشتر جلوگیری کرد اما با کمی اصلاح و با حجم پایین تری دومرتبه توانست به سمت این مقاومت حرکت کند و بالاخره آنرا به سمت بالا بشکند.

در حال حاضر هدف صعودی قیمت را می توان 4900-5000 تومان دانست اما برای ادامه دار بودن روند صعودی فعلا نمی توان اظهار نظری کرد بلکه باید منتظر ماند و واکنش قیمت را به سقف کانال دید.

تحلیل تکنیکال صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلای لوتوس
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش سیگنال با مقایسه صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا و بازار های مختلف طلا، سعی می کند نگاه روشنی به سرمایه گذارانی که قصد دارند در این بازارها فعالیت کنند، ارائه کند.

در میان بازار های اصلی سرمایه گذاری بازار طلا و سکه در شش ماه نخست سال 98 با استقبال خوبی مواجه نشد. پس از آنکه در سال 97 قیمت طلا و سکه افزایش پیدا کرد در نیمه ابتدایی سال 98 بازار طلا بازدهی منفی داشت. سرمایه گذاری های عمومی با شروع سال 98 به سمت بازار سرمایه حرکت کرد و بازار های موازی نظیر طلا و ارز دچار رکود شدند. وضعیت سکون و تثبیت قیمت طلا تا هفته اول آبان ماه 98 ادامه داشت. بعد از آن و با انجام اصلاح قیمتی طولانی مدت در این فلز گرانبها، بار دیگر سرمایه گذاران به سمت بازار طلا و سکه جذب شدند.

 برای مثال بعد از آنکه قیمت طلای گرمی 18 عیار از ابتدای سال 98 تا هفته اول آبان، 16 درصد ریزش کرده بود، در مدت یک ماه و نیم تقریبا تمام مسیر اصلاحی خود را برگشت و بازدهی مناسبی را نصیب فعالان این بازار کرد.

با ما همراه باشید و نظرات خود را از طریق بخش “نظرات کاربران” با ما به اشتراک بگذارید.

وضعیت قیمت طلا در بازار جهانی چگونه است؟

وضعیت قیمت طلا در بازار جهانی چگونه است؟ پاییز 98

اونس طلای جهانی در قیمت 1499 دلار در بازار های جهانی در حال معامله است و قیمت این فلز گرانبها خارجی تا سقف قبلی 1556 دلاری فاصله ی چندانی ندارد.

 افزایش اخیر قیمت این فلز زرد رنگ خارجی دو دلیل عمده دارد:

  1. نزدیکی به عید میلاد حضرت عیسی و شروع سال میلادی
  2. نزدیکی  به عید چینی که در بازه ی زمانی 21 ژانویه و 18 فوریه می باشد

به دلایل فوق همه ساله قیمت اونس طلای جهانی با افزایش رو به رو شده است.

تحلیل تکنیکال اونس طلای جهانی

تحلیل تکنیکال اونس طلای جهانی پاییز 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در داده های روزانه ی اونس طلای جهانی پس از حمایت تراز 38.2 در صد فیبوناتچی و خط تعادل، مسیر صعودی خود را در پیش گرفت و پس از نوسان در یک کانال نوسانی صعودی و خط روند نزولی ، در 23 دسامبر از این 2 مقاومت داینامیک به طور کامل خارج شد و به استقبال موج جدیدی از صعود رفت.

وضعیت بازار طلا در داخل کشور – تحلیل تکنیکال طلای 18 عیار

وضعیت بازار طلا در داخل کشور - تحلیل تکنیکال طلای 18 عیار پاییز 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در بازه روزانه طلای 18 عیار، قیمت در حوالی 474688 – 489546 تومان دارای مقاومت می باشد و اگر این مقاومت را بشکند و بالاتر از محدوده ی مقاومتی تثبیت شود تا 557872 تومان به پیشروی قیمت ادامه خواهد داد، در غیر اینصورت، حمایت این فلز گرانبها در محدوده ی قیمتی 442426 – 435089 تومان می باشد.

وضعیت طلا و سکه در بازار بورس چگونه بوده است؟


سکه تمام بهار تحویلی 1 روزه ملت


سکه تمام بهار تحویلی 1 روزه ملت

سکه تمام بهار تحویلی یک روزه ی ملت (سكه0011پ02 ) که در قیمت درج شده در تابلو برابر یا یک دهم سکه ی کامل می باشد و هم اکنون در قیمت 4,550,833 در حال معامله می باشد.


سکه تمام بهار تحویلی 1 روزه سامان


سکه تمام بهار تحویلی 1 روزه سامان

سکه تمام بهار تحویلی یک روزه ی ملت ( سكه9812-03 ) که در قیمت درج شده در تابلو برابر یا یک دهم سکه ی کامل می باشد و هم اکنون در قیمت 4,542,059 در حال معامله می باشد.

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری طلا در پاییز 98 چگونه بوده است؟

طبق گزارشات منظمی که در سیگنال خدمت همراهان گرامی ارائه می شود در ادامه به بررسی عملکرد فصلی صندوق های مبتنی بر طلا در پاییز 98 می پردازیم.

در حال حاضر چهار صندوق طلا در ایران فعالیت می کند:

نام صندوق های سرمایه گذاری بازدهی فصلی ارزش خالص هر واحد سرمایه گذاری (NAV)(ریال) خالص ارزش دارایی صندوق(ریال)
 در اوراق بهادار مبتني بر سکه طلاي مفيد 12.14 11,937 1,164,583M
پشتوانه طلای لوتوس 12.11 33,642 3,360,825M
در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیان 11.87 23,672 2,326,899M
پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان 11.42 22,541 384,899M

در نمودار زیر میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا در پاییز 98 را بررسی کرده ایم.

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری طلا در پاییز 98 چگونه بوده است؟

همان طور که ملاحظه می شود صندوق های مبتنی بر طلا در پاییز 98 بازدهی نسبتا خوبی کسب کرده است.

در ادامه به بررسی صندوق های طلا می پردازیم.

نکته: صندوق های طلا در بورس و به صورت آنلاین( مشابه معاملات سهام) مورد مبادله قرار می گیرند با این تفاوت که ساعت معاملات آن از 13 تا 15:30 روزهای کاری می باشد.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس (طلا)

صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس با نماد “طلا” در گروه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و در بازار بورس کالا قرار گرفته است.

صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس (طلا) پاییز 98

قیمت هر واحد سرمایه گذاری نماد “طلا” در تاریخ 4 دی ماه 98 برابر با 3510 تومان است. معامله در صندوق “طلا” بدون حجم مبنا انجام می شود و بازه سالانه آن از 2860 تا 4250 تومان متغیر بوده است.

صندوق سرمایه گذاری “طلا” فعالیت خود را از سال 1396 با مدیریت شرکت تامين سرمايه لوتوس پارسيان آغاز کرد.

بازدهی کسب شده در صندوق “طلا” در شش ماه نخست سال 98 به طرز چشمگیری منفی بود.

“طلا” در بهار و تابستان 98 با کاهش قیمت واحدهای سرمایه گذاری مواجه شد و -17.76 درصد از ارزش آن کاسته شد.

بازدهی صندوق لوتوس با نماد “طلا” در بهار -2.78 درصد و در تابستان -14.98 درصد بود.

در ادامه، تحلیل تکنیکال کارشناسان سیگنال بر روی قیمت واحد های سرمایه گذاری صندوق “طلا” ارائه می شود.

تحلیل تکنیکال صندوق مبتنی بر طلای لوتوس پاییز 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

صندوق “طلا” خط روند صعودی ماژور(خط آبی) خود را شکست اما دو مرتبه از ناحیه 2900 تومان مورد حمایت قرار گرفت. هم اکنون قیمت از باند حمایتی 3300-3400 با تقاضای خریداران مواجه شده است.

در صورتی که نواحی حمایتی مشخص شده در تحلیل تکنیکال صندوق “طلا” حفظ شود، انتظار داریم تا اهداف 3700 و 4200 تومان نیز قابل دسترس باشد.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری سکه طلای کیان (گوهر)

صندوق سرمایه گذاری سکه طلای کیان با نماد “گوهر” در گروه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و در بازار بورس کالا قرار گرفته است.

صندوق سرمایه گذاری سکه طلای کیان (گوهر) پاییز 98

قیمت هر واحد سرمایه گذاری نماد “گوهر” در تاریخ 4 دی ماه 98 برابر با 2394 تومان است. معامله در صندوق “گوهر” بدون حجم مبنا انجام می شود و بازه سالانه آن از 1642 تا 3000 تومان متغیر بوده است.

صندوق سرمایه گذاری “گوهر” فعالیت خود را از سال 1396 با مدیریت شرکت مشاور سرمايه گذاری پرتو آفتاب كيان آغاز کرد.

بازدهی کسب شده در صندوق “گوهر” همانند صندوق “طلا” در شش ماه نخست سال 98 منفی بود.

“گوهر” در بهار و تابستان 98 با کاهش قیمت واحدهای سرمایه گذاری مواجه شد و -17.57 درصد از ارزش آن کاسته شد.

بازدهی صندوق “گوهر” در بهار -3.29 درصد و در تابستان -14.28 درصد بود.

در ادامه، تحلیل تکنیکال کارشناسان سیگنال بر روی قیمت واحد های سرمایه گذاری صندوق “گوهر” ارائه می شود.

تحلیل تکنیکال صندوق طلای کیان پاییز 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا کلیک کنید

حرکت قیمت در صندوق “گوهر” از محدوده حمایتی 2000 تومان با تقاضای خریداران، روند صعودی را در پیش گرفته است. بعد از اصلاح طولانی مدت قیمت، نهایتا عدد روانی 2000 تومان از افت بیشتر قیمت جلوگیری کرد. هم اکنون قیمت در روند صعودی خود تثبیت شده است. در صورتی که حمایت جدید در محدوده 2300 تومان حفظ شود انتظار داریم افزایش قیمت را تا محدوده 2900-3000 تومان شاهد باشیم.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای مفید (عیار)

صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای مفید با نماد “عیار” در گروه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و در بازار بورس کالا قرار گرفته است.

صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای مفید (عیار) پاییز 2019

قیمت هر واحد سرمایه گذاری نماد “عیار” در تاریخ 4 دی ماه 98 برابر با 1204 تومان است. معامله در صندوق “عیار” بدون حجم مبنا انجام می شود و بازه سالانه آن از 1001 تا 1499 تومان متغیر بوده است.

صندوق سرمایه گذاری “عیار” فعالیت خود را از سال 1397 با مدیریت شرکت سبد گردان انتخاب مفید آغاز کرد.

بازدهی کسب شده در صندوق “عیار” مثل سایر صندوق های طلا در شش ماه نخست سال 98 منفی بود.

“عیار” در بهار و تابستان 98 با کاهش قیمت واحدهای سرمایه گذاری مواجه شد و -17.37 درصد از ارزش آن کاسته شد.

بازدهی صندوق “عیار” در بهار -2.23 درصد و در تابستان -15.14 درصد بود.

در ادامه، تحلیل تکنیکال کارشناسان سیگنال بر روی قیمت واحد های سرمایه گذاری صندوق “عیار” ارائه می شود.

تحلیل تکنیکال صندوق طلای مفید پاییز 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

صندوق “عیار” در کانال صعودی با شیب مناسب قرار گرفته است. محدوده حمایتی نزدیک آن 1150 تومان است. در صورت حمایت داینامیک توسط میانگین متحرک 21 روزه و حمایت استاتیک سطوح مهم، انتظار داریم قیمت واحد های سرمایه گذاری نماد “عیار” با رشد مواجه شود. برای تعیین اهداف قیمتی از ابزار فیبوناچی اکستنشن استفاده کردیم. بنابراین اهداف 1400،1500 و 1600 تومان را در صورت ادامه روند صعودی متصور هستیم.

عملکرد صندوق سرمایه گذاری پشتوانه سکه طلای زر (زر)

صندوق سرمایه گذاری پشتوانه سکه طلای زر با نماد ” زر ” در گروه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و در بازار بورس کالا قرار گرفته است.

صندوق سرمایه گذاری پشتوانه سکه طلای زر (زر) پاییز 98

قیمت هر واحد سرمایه گذاری نماد ” زر ” در تاریخ 4 دی ماه 98 برابر با 2272 تومان است. معامله در صندوق ” زر ” بدون حجم مبنا انجام می شود و بازه سالانه آن از 1900 تا 3500 تومان متغیر بوده است.

صندوق سرمایه گذاری ” زر ” فعالیت خود را از سال 67 با مدیریت شرکت تأمين سرمايه اميد آغاز کرد.

بازدهی کسب شده در صندوق ” زر ” مثل سایر صندوق های طلا در شش ماه نخست سال 98 منفی بود.

” زر ” در بهار و تابستان 98 با کاهش قیمت واحدهای سرمایه گذاری مواجه شد و -16.22 درصد از ارزش آن کاسته شد.

بازدهی صندوق ” زر ” در بهار -2.08 درصد و در تابستان -14.14 درصد بود.

در ادامه، تحلیل تکنیکال کارشناسان سیگنال بر روی قیمت واحد های سرمایه گذاری صندوق ” زر ” ارائه می شود.

تحلیل تکنیکال صندوق سرمایه گذاری پشتوانه سکه طلای زر (زر) پاییز 98
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا روی لینک کلیک کنید

همانطور که مشاهده می شود حرکت قیمت در صندوق “زر” مشابه سه صندوق بالاست. صندوق “زر” حرکت صعودی خود را از ابتدای آبان ماه 98 آغاز کرد و با افت و خیز مناسب روند صعودی خود را تثبیت کرد.

در صورتی که محدوده حمایتی 2150-2190 تومان حفظ شود، دیدگاه ما به ادامه روند صعودی تقویت خواهد شد. مقاومت قبلی در محدوده 2600-2650 تومان قرار دارد که در صورت رشد قیمت انتظار داریم مجددا به این هدف برسد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

با توجه به تحلیل تکنیکال صندوق سرمایه گذاری طلا لوتوس در تاریخ 20 آبان ماه سال 98 که در سایت سیگنال قرار گرفت و ثبت بیش از 11% بازدهی مثبت طلا در این روزها دوباره عملکرد تکنیکالی این صندوق سرمایه گذاری بورسی که یکی از بهترین صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا در ایران است را بررسی کردیم.

هم اکنون قیمت هر واحد سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری پشتوانه طلای لوتوس با مقاومت مهم خود در محدوده 3350 تومان مواجه شده است. در صورتی که قیمت بتواند با شکست این سطح مقاومتی بالای این منطقه تثبیت شود انتظار روند صعودی بلند مدت از نماد طلا، دور از انتظار نیست.

تحلیل تکنیکال صندوق سرمایه گذاری طلای لوتوس (نماد: طلا) - 25 آبان ماه 98
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.