دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

 پنج شرکت هواپیمایی زاگرس، ساها، سپهران، وارش و فلایت پرشیا که پروازهای خود از مهرآباد را به دلیل کمبود مسافر از حدود دو ماه پیش تعلیق کرده بودند به مهرآباد بازگشته اند اما خبری از تقاضای همیشگی سفر نیست.

بهمن سال گذشته آخرین ماهی بود که قیمت بلیت هواپیما در سقف قیمت ها به فروش رفت و کمبود صندلی پرواز در مقابل افزایش تقاضا، قیمت بلیت را به مرز یک میلیون تومان نزدیک کرد.

اما شیوع ویروس کرونا و کاهش 70 تا 90 درصدی سفرهای داخلی بازار گران بلیت هواپیما را ارزان و نرخ ها را به کف قیمت ها رساند.

تا آنجا که از اسفند سال گذشته تا امروز دوشنبه 15 اردیبهشت بلیت هواپیما در اکثر مسیرهای پرتقاضا در کف قیمت باقی مانده و حتی در برخی مسیرها زیر نرخ مصوب به فروش می رسد.

نرخ بلیت شرکت هواپیمایی ایرتور عصر امروز برای مسیر تهران به مشهد مبلغ 249 هزار تومان است و مسافران برای بازگشت از مشهد به تهران می‌توانند با حدود همین نرخ از پنج شرکت هواپیمایی بلیت تهیه کنند.

در مسیر پرتقاضای تهران- بندرعباس نیز که معمولا در این فصل سال قیمت بلیت به یک میلیون تومان می رسید نیز نرخ ها بین 190 تا 260 هزار تومان بسته به کلاس و ساعت پروازی به فروش می رسد.

مسافران شرکت هواپیمایی کاسپین نیز امروز می‌توانند با مبلغ بلیت 226 هزار تومان تهران را به سمت شیراز ترک کنند و همین امروز سه شرکت هواپیمایی دیگر بلیت شیراز را از مبدا تهران تا نرخ های 300 هزار تومان ، بسته به کلاس پروازی به فروش می رسانند.

قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای تهران به مقصد اصفهان،قشم، چابهار،کرمانشاه،آبادان و اهواز نیز در همین حدود و تا سقف قیمتی 300 هزار تومان به فروش می رسد.

فرودگاه مهرآباد 28 اسفند ماه سال گذشته از توقف خدمات‌دهی قدیمی‌ترین ترمینال خود و انتقال پروازهای ترمینال یک به ترمینال دو خبر داد، اما ده روز پیش اعلام کرد به دلیل افزایش پروازها در مهرآباد و به جهت حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از ازدحام در سایر ترمینال‌های این فرودگاه، مجددا پروازهای شرکت‌های هواپیمایی از این ترمینال از سر گرفته می‌شود.

دستورالعمل های حفظ فاصله گذاری اجتماعی نیز باعث شده است که اتوبوس های داخل فرودگاه با ظرفیت 50 درصدی خود مسافران را پای پروازها برساند و در عین حال تمامی ایرلاین‌ها و شرکت های هواپیمایی موظف هستند دستورالعمل حفظ فاصله گذاری اجتماعی را داخل پروازها رعایت کنند و صندلی های هواپیما یکی در میان اقدام به پذیرش مسافران داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت بین المللی توسعه ساختمان از برنامه افزایش سرمایه 50 درصدی خبر داد اما در روزی که شاخص بیش از 17500 واحد ریزش کرد با کاهش 5 درصدی قیمت و صف فروش روبرو شد.

براین اساس، “ثاخت” در نظر  دارد سرمایه فعلی را از 600 به 900 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به بهبود ساختار مالی و کاهش هزینه های مالی از طریق تسویه حساب با بانک ها شود.

بنابراین گزارش، سرمایه گذاری زرین پرشیا و شرکت صنعتی و بازرگانی غدیر با 36.9 و 18.5 درصد در ترکیب سهامداری این شرکت حضور دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس آمار سازمان هواپیمایی کشوری در بهمن سال گذشته 5186 پرواز توسط 16 ایرلاین در فرودگاه مهرآباد انجام شد. از این تعداد 2187 پرواز با تاخیر یعنی حدود 42 درصد انجام شده است.

در صدر بیشترین تاخیرات پروازی هواپیمایی تابان با 59 درصد قرار گرفته است. هواپیمایی آتا با 56 درصد و آسمان نیز با 49 درصد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌آند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با 47 درصد چهارمین ایرلاین دارای بیشترین پرواز تاخیردار بهمن ماه 98 بوده است. بر اساس آمار سازمان هواپیمایی کشوری هواپیمایی کاسپین 44 درصد، کارون 42 درصد،‌ فلای پرشیا 41 درصد و زارس نیز 40 درصد پرواز تاخیردار داشته‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

از ابتدای سال 98 تا کنون شاهد 14 عرضه اولیه در بازار سرمایه بوده ایم که در جدول ذیل می توانید اطلاعاتی اجمالی پیرامون آن ها کسب کنید:

ردیف عرضه اولیه تاریخ درج نماد تاریخ عرضه بورس/ فرابورس فاصله بین درج نماد و عرضه اولیه
1 تاصیکو 97/12/279 اردیبهشت بورس 43 روز
2 زشریف 97/12/0131 اردیبهشت فرابورس 90 روز
3 دکپسول 98/02/045 خرداد فرابورس 32 روز
4 جم پیلن 97/12/2227 خرداد بورس 96 روز
5 سیمرغ 97/10/042 تیر بورس 180 روز
6 درهآور 98/03/1912 تیر فرابورس 23 روز
7 نوری 97/07/1322 تیر بورس 281 روز
8 هجرت 98/04/1719 مرداد فرابورس 33 روز
9 فسازان 97/12/1528 مرداد بورس 166 روز
10 رنیک 98/03/1813 شهریور فرابورس 88 روز
11 بجهرم 98/04/243 مهر فرابورس 72 روز
12 کویر 98/06/2317 مهر بورس 25 روز
13 دتوزیع 98/06/3021 مهر فرابورس 22 روز
14 وآوا 98/06/301 آبان فرابورس 32 روز

جدول (1) – عرضه اولیه های سال 98

ریسک کم و بازدهی خوب عرضه های اولیه باعث شده که افراد بسیاری تمایل به سرمایه گذاری در آن ها داشته باشند. به طوری که میزان مشارکت در عرضه های اولیه نسبت به گذشته افزایش محسوسی داشته است. نمودار زیر میزان مشارکت در عرضه اولیه های سال 98 را نشان می دهد.

پیش بینی از عرضه اولیه بعدی سال 98 در بازار سرمایه

بازدهی خوب عرضه های اولیه باعث شده که اطلاع از تاریخ عرضه اولیه بعدی، نقدینگی موردنیاز و پیش بینی از بازدهی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد اما متاسفانه تاریخ یا جدول زمان بندی مشخصی درباره عرضه اولیه ها وجود ندارد. به طور کلی زمانی که عرضه اولیه جدیدی در راه باشد سازمان بورس یا فرابورس حداقل 48 ساعت قبل از عرضه اولیه از طریق سایت خود اطلاعیه عرضه اولیه جدید را منتشر می کند.

اپلیکیشن سیگنال نیز عرضه اولیه های جدید را با نوتیفیکیشن اطلاع رسانی می کند. برای بهره مندی از این قابلیت می توانید آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال را دانلود کرده و با مراجعه به قسمت (تب) عرضه اولیه در بخش سهام نوتیفیکیشن مربوطه را فعال کنید. با فعال کردن نوتیفیکیشن، عرضه اولیه های جدید بازار سرمایه و ساعث ثبت سفارش آن ها به شما اطلاع داده می شود. نقدینگی مورد نیاز و سایر اطلاعات موردنیاز در خصوص هر عرضه اولیه نیز در اپلیکیشن و سایت سیگنال پوشش داده می شود.

لازم است بدانید شرکت هایی که قرار است عرضه اولیه شوند باید مراحل پذیرش و درج نماد در بورس یا فرابورس را طی کنند. بنابراین شرکت هایی که نماد آن ها در بازار بورس یا فرابورس درج شده اند یک قدم به عرضه اولیه و ورود به بازار سرمایه نزدیک تر شده اند. در جدول زیر می توانید لیست نمادهای در صف انتظار برای عرضه اولیه را مشاهده کنید.

ردیف شرکت نماد تاریخ درج
1 شرکت ترانسفورماتور توزیع زنگان برانسفو 97/07/10
2 شرکت پالایش نفت جی شجی 95/08/29
3 شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا سینا 95/12/18
4 شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا پرشیا 96/01/23
5 شرکت بین الملل ساختمان و صنعت ملی ثملی 96/04/21
6 شرکت لیزینگ پارسیان ولپارس 96/07/18
7 شرکت انتقال داده های آسیاتک آسیاتک 96/07/24
8 شرکت راه آهن حمل و نقل حرآهن 96/08/01
9 شرکت عمران و مسکن سازان ایران ثعمسا 96/11/18
10 شرکت صنایع سرام آرا کآرا 96/12/27
11 شرکت ایمن خودرو شرق خیمن 97/01/29
12 شرکت توسعه مسیر برق گیلان بگیلان 97/08/11
13 شرکت فن آوا کارت رکارت 98/03/19
14 شرکت صنعتی دوده فام شصدف 98/06/17
15 شرکت ذوب روی اصفهان فروی 98/08/13

جدول (2) – عرضه اولیه های در صف انتظار

جدول فوق نمادهایی را نشان می دهد که از سال 95 نماد آن ها در بازار بورس یا فرابورس درج شده است و در صف انتظار برای عرضه اولیه هستند. البته شرکت های دیگری نیز مثل نیروگاه آبادان، پتروشیمی مروارید، پتروشیمی بوعلی و … نیز وجود دارند که قبل از سال 95 نماد آن ها درج شده است. همان طور که در جدول 1 مشخص است بین درج نماد و عرضه اولیه های سال 98 کمتر از 180 روز فاصله بوده است. تنها عرضه اولیه پتروشیمی نوری کمی بیشتر از حد معمول زمان برده است. بنابراین احتمال عرضه اولیه ی نمادهایی که زمان زیادی از درج آن ها گذشته بسیار کمتر از نمادهای درج شده اخیر بازار سرمایه است. به همین دلیل از ذکر نام تمامی آن ها در این گزارش خودداری کرده ایم.

برای اطلاع از عرضه اولیه های جدید، آخرین نسخه اپلیکیشن سیگنال را دانلود و با مراجعه به بخش عرضه اولیه در قسمت سهام نوتیفیکیشن مربوط به آن را فعال کنید.

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، تحلیل‌ها در بازار خودرو در این جهت است که افزایش قابل توجه قیمت خودرو، این کالای سرمایه‌ای را از سبد خریداران خارج کرده است. به همین دلیل است که فعالان بازار احتمال می‌دهند در نقطه‌ای قیمت خودرو به ثبات برسد که خرید و فروش عادی در بازار آغاز شود.

یکی از فعالان بازار خودرو با اشاره به کاهش نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قیمت پراید در هفته گذشته، عنوان می‌کند «هر چند قیمت پراید به حدود ۴۶ میلیون تومان رسیده، اما برای قیمت ۴۴ تا ۴۵ میلیون تومان مشتری دارد و همین امر نشان می‌دهد هنوز مشتریان میزان ریزش قیمت‌ها را کافی نمی‌دانند.»

فعالان بازار، رسیدن قیمت پراید به محدوده ۴۴ میلیون تومان را دور از ذهن نمی‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند «رکود بازار در روزهای آینده با توجه به فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورا تداوم یابد، اما روند کاهشی بر بازار حاکم باشد. »

پراید مدت‌های طولانی در کانال ۵۰ میلیون تومان قرار داشت و به تازگی با پذیرش کاهش ۳ میلیون تومانی قیمت درمحدوده ۴۷ تا ۴۸ میلیون تومان حضور داشت، اما در آخرین روز هفته گذشته رسیدن به قیمت ۴۶ میلیون تومان بسیاری را به این نتیجه رساند که پراید امکان پس‌روی تا قیمت کمتر از ۴۵ میلیون را نیز داراست. قیمت تحویل این خودرو در کارخانه ۳۹ میلیون و ۹۴۱ هزار تومان است. به این ترتیب هنوز قیمت تحویل کارخانه با قیمت بازار آزاد فاصله ای قابل توجه را داراست.

شوک دیگر در بازار خودرو؟

در این میان، فعالان بازار خودرو در توصیه‌ای به مردم می‌گویند برای خرید خودرو عجله نداشته باشید؛ چراکه قرار است شوک دیگری به بازار خودرو وارد شود. رییس اتحادیه فروشندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا با کاهش قیمت دلار، قیمت خودروهای داخلی مجدد ارزان می‌شود؟ می‌گوید: «خودروسازان در حال تکمیل خودروهای ناقص در انبارها هستند. مردم برای خرید خودرو عجله نداشته باشند؛ زیرا حباب قیمت خودروها در آینده نیز تخلیه خواهد شد و قیمت خودروهای داخلی ۱۵ درصد دیگر نیز ارزان می‌شود. »

سعید موتمنی می‌افزاید: «با کاهش قیمت دلار قیمت خودرو در بازار هم ارزان شد. در حال حاضر پرشیا حدود ۱۵ میلیون تومان حباب قیمت دارد؛ البته در این شرایط فروشنده‌ای هم در بازار پیدا نمی‌شود. »

او در پیش‌بینی نسبت به آینده قیمت خودرو عنوان می‌کند: «با کاهش قیمت دلار به‌طور قطع قیمت خودرو در بازار هم ارزان می‌شود. مطمئنا ارزان شدن قیمت خودرو ادامه‌دار است. »

دلایل کاهش قیمت خودرو از نگاه وزیر صنعت

در این شرایط، وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است که «همراهی همه بخش‌ها برای توسعه و اصلاح صنعت خودروضروری است و وزارت صمت این حرکت را به صورت تخصصی شروع کرده است. »

به گفته رضا رحمانی، «عرضه خودروهای کف پارکینگ در دو هفته گذشته از مهم‌ترین دلایل کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر بوده است. »

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تغییر مدیرعامل یک خودروسازی در کاهش قیمت خودرو موثر است؟ عنوان می‌کند: «الان هم قیمت کم شده است و علتش تغییر مدیر نبوده یا تغییر مدیرعامل شاید یک علت آن بوده است. دلیل دیگر آن این است که عرضه کف پارکینگ نیز افزایش یافته است. »

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح می‌کند: «بخشی از خودروها که در ماه‌های گذشته گفته می‌شد کف پارکینگ است و به دلیل کمبود قطعات قابل عرضه نبود، در دو هفته گذشته عرضه شد. برخی از قطعات باید از خارج وارد می شد که این کار در حال انجام است و در داخل هم برای تامین قطعات همت شد، در نتیجه در دو هفته اخیر عرضه خوبی داشتیم. »

رحمانی متذکر می‌شود: «این عرضه به عنوان یکی از پارامترهای اصلی است. تولید هم باید رونق داشته باشد تا عرضه زیاد شود. در نتیجه عرضه و تقاضا در قیمت تاثیر دارد، در ادامه تغییر مدیرعامل و واکنش بازار هم در جای خود تاثیر داشته است. »

دلیل افزایش قیمت تمام شده خودروها

اعتقاد دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در این جهت است که «به دلیل مشکلات تحریمی و غیرتحریمی، قیمت تمام شده خودروها افزایش پیدا کرده است و خودروسازان اگر می‌خواهند با بازار هماهنگ شوند، باید از منافع خود بگذرند که در این صورت توان پرداخت هزینه‌های جاری را نخواهند داشت. پس مجبور هستند با روش‌های دیگر جلوی کاهش بیش از این قیمت خودرو را بگیرند. »

مهدی دادفر در خصوص قیمت خودروهای داخلی و وضعیت بازار می‌گوید: «با توجه به این‌که بیشتر افرادی که اقدام به ثبت‌نام خودرو کرده بودند، با هدف کسب سود و سرمایه‌گذاری بود، اکنون با تحویل آنها شاهد اشباع بازر هستیم. از طرفی، با وجود رکود و نبود خریدار سیر نزولی قیمت‌ها آغاز شده است. »

پیش‌بینی بازار خودرو در نیمه دوم سال

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در خصوص این موضوع که بازار خودرو در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ با چه شرایطی روبه‌رو خواهد شد؟ می‌گوید: «بازار از حیث معامله قاعدتا به سمت کاهش تقاضا می‌رود و حجم خرید و فروش کاهش پیدا می‌کند؛ البته سیاست‌های پولی و اقتصادی می‌تواند در این موضوع تاثیرگذار باشد و جهت بازار را مجددا تغییر دهد، ولی فعلا با سیاست‌های بانک مرکزی و کاهش نرخ رشد تورم در کشور و امید به پایین آمدن نرخ تورم، بازار از هیجان سرمایه‌گذاری خالی می‌شود و مشتریان، مصرف‌کننده باقی می‌مانند. »

وی می‌افزاید: «درصد زیادی از مشتریان خودروسازی‌ها هم همچنان به محصولاتی با نرخ پایین‌تر دسترسی دارند که همان پیش‌فروش‌های دستوری دولت است. این حجم تقاضا با توجه به دستور حفظ قیمت قبلی توسط دولت و اختلاف زیاد با بازار، خودروها را تحویل می‌گیرند و احتمالا به بازار عرضه می‌کنند، بنابراین اتفاقی که می‌افتد، این است که سمت عرضه هم پررنگ‌تر می‌شود و فروشنده‌ها افزایش پیدا می‌کنند. »

این کارشناس صنعت خودرو تصریح می‌کند: «این اتفاق در بازارهای مشابه هم کم و بیش در حال رخ دادن است. برای مثال، در بازار مسکن حتی موج بازگشت هم آغاز شده است … این موضوع در حوزه خودرو هم اتفاق خواهد افتاد؛ به خصوص که فعلا روند تحویل و تکمیل خودروهای ناقص مطلوب است. »

زاوه با بیان این‌که اگر شرایط به همین منوال باشد، باید انتظار کاهش محدود قیمت هم داشت، عنوان کرد: «اما اگر سیاست‌های پولی و اقتصادی تغییر کند، روند عرضه مجددا مختل شود، ممکن است موج تورمی جدیدی در کشور ایجاد کند که نتیجه آن، افزایش مجدد قیمت است. »

وی متذکر شد: «با توجه به کسری سنگین بودجه و این‌که علامتی از سمت دولت برای حل این مساله هنوز دیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد دولت بیشتر امیدوار به حل مشکل فروش نفت و بازگشت درآمد است و سیاست ریاضت اقتصادی داخل دولت و انضباط مالی را قصد ندارد اجرا کند؛ از طرفی معضلاتی مثل یارانه‌های سوخت و انرژی و نقدی را هم حتی اصلاح نمی‌کند؛ این خطر وجود دارد که تلاش‌های بانک مرکزی در کننرل تورم و نرخ ارز پایدار نباشد و مجددا موج جدید تورمی در کشور راه بیافتد. »

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: «این موج تبعا اثرات و تبعات سنگینی بر بازار خودرو هم خواهد داشت؛ اما اگر سیاست‌ها در سازمان برنامه اصلاح شود، هزینه‌کردهای بیهوده متوقف شود، دولت انضباط مالی را در پیش بگیرد و اصلاح یارانه پرداختی را انجام بدهد، می‌توان به روند تعدیل قیمت‌ها امیدوار بود. »

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، در همین حال رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا با کاهش قیمت دلار قیمت خودروهای داخلی مجدد ارزان می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: خودروسازان در حال تکمیل خودروهای ناقص در انبارها هستند. مردم برای خرید خودرو عجله نداشته باشند؛ چرا که حباب قیمت خودروها در هفته آینده نیز تخلیه خواهد شد و قیمت خودروهای داخلی ۱۵ درصد دیگر نیز ارزان می‌شود.

سعید موتمنی افزود: با کاهش قیمت دلار قیمت خودرو در بازار هم ارزان شد. در حال حاضر پرشیا حدود ۱۵ میلیون تومان حباب قیمت دارد. البته در این شرایط فروشنده‌ای هم در بازار پیدا نمی‌شود.

او در پیش‌بینی نسبت به آینده قیمت خودرو اظهار کرد: با کاهش قیمت دلار قطعا قیمت خودرو در بازار هم ارزان می‌شود. مطمئنا ارزان شدن قیمت خودرو ادامه‌دار است.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین – محمد امین خدابخش؛ شاخص بورس تهران در نخستین روز هفته موفق به فتح مجدد کانال 205 هزار و واحدی شد و توانست با ثبت بازدهی 0.74 درصدی خود را به سطح 205 هزار و 287 واحدی برساند. بازدهی یاد شده که به سبب رشد هزار و 510 واحدی نماگر اصلی بازار میسر شد بیش از هر چیز تحت تاثیر رشد قیمت در نمادهای «کچاد»، «رمپنا» و «کگل» روی داد.

همزمان با ثبت این رشد به عنوان عملکرد روزانه بورس تهران پیام‌های ناظران بورس و فرابورس، 9 نماد متوقف و 9 نماد دیگر بازگشایی شدند، چهار نماد نیز تعلیق شدند. در این روز «وامید» از چند و چون انتقال یک دارایی گفت و «ثتران» از جزئیات قرار داد عقد شده در مورد ساخت و بهره برداری از یک پروژه مسکونی خبر داد.

«وامید» و نقل و انتقال یک دارایی: نماد معاملاتی شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با توجه به افشای اطلاعات در خصوص انتقال شش دانگ عرصه و اعیان و تمامی ملحقات، امتیازات، منافع متصوره، محققه، عینیه، فرضیه و محتمله طرف اول در ملک موسوم به گلبرگ، متوقف شد.

شرکت اعلام کرد که ارزش دفتری این دارایی 65 میلیارد و 612 میلیون تومان بوده و ارزش این قرار داد 96 میلیارد تومان است که با شرکت توسعه تجارت زرین پرشیا امید منعقد شده است. گفتنی است تاریخ انتقال این دارایی دوم خرداد سال جاری بوده و ارزش دفتری دارایی انتقالی نسبت به کل دارایی های شرکت 24 درصد است.

توضیحات «ثتران» در خصوص قرار داد عقد شده: نخستین نماد معاملاتی متوقف شده امروز در فرابورس به شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران (ثتران) تعلق داشت.
دلیل توقف «ثتران» لزوم اطلاع رسانی در مورد قرارداد ساخت و آماده بهره برداری نمودن پروژه های مسکونی و تجاری مسکونی و آماده سازی مطابق نقشه ها و جزئیات اجرایی و طراحی و آماده سازی ره باغ بود که قرارداد آن در تاریخ 25 فروردین ماه سال جاری منعقد شده است.

تعلیق چهار نماد طی یک روز/ «وامید» از جزئیات نقل و انتقال یک دارایی گفت


به موجب ان چه که شرکت در متن شفاف سازی درج کرده است آورده شرکت در این قرارداد هزینه عملیات ساخت به همراه محوطه سازی و اجرای دیوار محوطه ، انجام آماده سازی مربوطه مطابق با نقشه ها و جزئیات اجرایی ، طراحی و تهیه نقشه ها و هزینه های نظام مهندسی تجهیز کارگاه و آزمایشات مصالح و بتن و انجام آماده سازی مطابق نقشه ها و جزئیات اجرایی پروژه مسکونی به مساحت نا خالص 129 هزار و 840 مترمربع و پروژه تجاری مسکونی به مساحت ناخالص 49 هزار و 963 مترمربع به انضمام طراحی و اجرای ره باغ براساس طرح مصوب مرکز شهر و مطابق با نقشه ها و جزئیات اجرایی کل مبلغ آورده شرکت به میزان 545 میلیارد و 713 میلیون تومان است. گفتنی است مبلغ این قرار داد 696 میلیارد تومان بوده و طرف معامله آن شرکت عمران شهر جدید اندیشه است.

«فنفت» متوقف شد: نماد معاملاتی شرکت صنایع تجهیزات نفت که در فرابورس تحت عنوان «فنفت» موردمعامله قرار می‌گیرد به دلیل لزوم ارائه اطلاعت در خصوص فروش زمین شرکت واقع در مشهد، متوقف شد.

بر این اساس شرکت اعلام کرده است که پیرو مذاکرات انجام شده جهت فروش زمین مشهد شرکت واقع در مشهد فروش دارایی مذکور به مبلغ 5.5 میلیارد تومان انجام شده و پس از کسر هزینه های نقل و انتقال و قیمت تمام شده به حدود سه میلیارد تومان سود غیر عملیاتی در دفاتر ثبت شده است.

«وهور» مزایده برگزار می‌کند: دیگر نماد متوقف شده طی روز جاری که به شفافذ سازی ملزم بود به شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور تعلق داشت. این شرکت اعلام کرد که در نظر دارد دو واحد آپارتمان را واقع در منطقه نیاوران تهران به فروش برساند.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

تعلیق چهار نماد طی یک روز/ «وامید» از جزئیات نقل و انتقال یک دارایی گفت


منبع : eghtesadonline.com