دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تولیدی و صنعتی درخشان تهران در دوره 12 ماهه منتهی به اسفند 1398 به ازای هر سهم  2,155 ریال سود محقق  کرده که نسبت به گزارش حسابرسی نشده کمتر از 1% کاهش یافته است.

«پدرخش» با سرمایه ثبت شده 51,000 میلیون ریال طی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 1398/12/29  مبلغ 109,859 میلیون ریال سود خالص محقق  کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل  %14 افزایش  یافته است؛ این تغییر عمدتاً ناشی از رشد %31 درآمدهای عملیاتی بوده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شما کاربران گرامی خواهد بود. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 شبندر 5.4 3.04
2 پدرخش 2.50 1.34

1. شبندر : پالایش نفت بندر عباس با نماد شبندر، در بازار بورس و گروه فرآورده های نفتی قرار دارد. تحلیل الیوتی نماد شبندر در تاریخ 17 فروردین ارایه شده بود. بعد از واکنش به حمایت 940 تومان، امروز با حجم بالایی معامله شد به طوری که هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 45 میلیون تومان خرید کرد. مقاومت های 1100 تومان، 1200 تومان و 1300 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 31 فروردین ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. پدرخش : درخشان تهران با نماد پدرخش، در بازار بورس و گروه لاستیک و پلاستیک قرار دارد. بعد از واکنش به کف کانال، امروز حجم بالایی معامله شد. هر کد حقیقی به صورت میانگین بالای 30 میلیون تومان را در این نماد خرید کرد. مقاومت مهم 5550 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 31 فروردین ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

اولویت ارزی مواد اولیه لاستیک (طبق سیاست وزارت صمت) و دارو (طبق سیاست وزارت بهداشت) از ارز بانکی به ارز نیمایی  تغییر کرد.

به گزارش رادیو سهام، دو نماد «دیران» ‌و «پیزد» پس از انتشار یک خبر متوقف شدند. خبر این بود که اولویت ارزی مواد اولیه لاستیک (طبق سیاست وزارت صمت) و دارو (طبق سیاست وزارت بهداشت) از ارز بانکی به ارز نیمایی  تغییر کرد. اولویت ارزی مواد اولیه از گروه یک به گروه دو منتقل و بر همین اساس ارز تخصیصی به این گروه کالایی نیمایی منتقل شد.

پس از انتشار این خبر، سهامداران با استناد به یک تحلیل بنیادی در گروه لاستیکی ها و دارویی ها با ایجاد صف های خرید برای نمادهایی که مواد اولیه دارویی متعاقب این تصمیم تغییر کرد، در مقام خریداران قوی ظاهر شدند. با یک مرور ساده باید گفت، با تصمیم مزبور، قیمت نهایی محصولات تولیدی شرکت های تاثیرپذیر افزایش می یابد که تاثیر با اهمیتی در میزان فروش و سود حاصله آنان خواهد گذاشت و البته نیازمند پیگیری بررسی گزارش عملکرد ماهانه آن ها خواهد بود.

دارویی ها و لاستیکی ها در پی موج ایجاد شده از سوی خریداران امروز را با ثبت دامنه مثبت 5 درصد در بیشتر نمادها سپری کرد. در لاستیکی ها پشت سر سهام تازه وارد «پیزد»، «پکویر»، «پکرمان» و «پدرخش» هم دامنه 5 درصد را ثبت کردند. برای دارویی ها هم 18 نماد پشت سر «دیران» همان رفتار را پیگیری کردند.

جزییات خبر دارویی ها

مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل وزارت بهداشت از تغییر ارز دولتی به نیمایی برخی اقلام دارویی خبر داد. غلامحسین مهرعلیان طی بخشنامه ای به دبیر سندیکای داروهای انسانی اعلام کرد: پیرو مصوبه ستاد تدابیر ویژه دارو و تجهیزات پزشکی در خصوص سیاست گذاری ارزی سال 99، موارد اشاره شده به شرح ذیل از گروه کالایی یک ارز دولتی به گروه کالایی 2 ارز نیمایی تغییر یافته است. لذا مقتضی است به منظور تسریع در فرایند تخصیص ارز با نرخ نیما کلیه شرکت ها با قید فوریت تمام ثبت سفارش های مشمول این موضوع را ویرایش کنند.

الف. کلیه مکمل ها، داروهای موجود در فهرست OTC به همراه مواد به همراه مواد حد واسط مرتبط با همان مولکول ها

ب. داروهای تحت لیسانس و گرانول های وارداتی که تولیدکننده مشابه همان فرآورده در داخل وجود داشته باشد.

ج. مواد جانبی مورد استفاده در فرآورده های دارویی

جزییات خبر لاستیکی ها

همچنین مدیرکل خدمات بازرگانی وزارت صنعت از تغییر نرخ ارز اختصاص یافته گروه لاستیک به نیمایی خبر داد. صدیف بیک زاده‌ در نامه ای اعلام کرد: در خصوص اعلام نوع ارز تخصیصی به عنوان ماده اولیه لاستیک به آگاهی می رساند طبق تصمیمات و سیاست های ابلاغی گروه و اولویت ارزی لاستیک و مواد اولیه از گروه یک به گروه دوم منتقل و براین اساس ارز تخصیصی به این گروه کالایی نیمایی شده است .

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، «پدرخش» در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش حاشیه سود ناخالص شرکت از حدود 35 درصد، آیا امکان حفظ حاشیه سود در سطوح فعلی وجود دارد، اعلام کرد: «دلیل حاشیه سود ۳۵ درصدی فقط فروش موجودی‌ها با نرخ پایین نبوده، بلکه از کل فروش سال ۱۳۹۷حدود بیست درصد آن از موجودی انبار بوده و الباقی آن یعنی حدود هشتاد درصد فروش از تولید همان سال بوده است، در واقع حاشیه سود حاصل شده ناشی از قیمت‌های مناسب فروش و تولید محصولات با حاشیه سود بالاتر بوده است.»

«دررابطه با حفظ حاشیه سود ۳۵ درصدی برای سال ۹۸، به طور قطع این مطلب تابع عدم تغییرات نرخ مواد اولیه است. در صورت افزایش نرخ مواد اولیه و سایر هزینه ها، کشش بازار برای افزایش نرخ محصولات حائز اهمیت است.»

درخشان‌ تهران همچنین اذعان داشت: «طبق پیش‌بینی، فروش صادراتی در سال ۱۳۹۸ مطابق سال ۱۳۹۷ خواهد بود اما در صورت افزایش نرخ ارزهای خارجی و کاهش ارزش ریال، صادرات می‌تواند افزایش حدود بیست درصدی داشته باشد.»

«پدرخش» در مورد ظرفیت‌های صادراتی نیز اعلام کرد:«ظرفیت بازارهای صادراتی، حدود بیست درصد کلندری و هشتاد درصد اسپرینگی بوده و برنامه برای پوشش بازارهای صادراتی طبق روال سال گذشته است.»

منبع: eghtesadonline.com