دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی تغییر مالکیت ها در هفته منتهی به 19شهریور ماه نشان از  حمایت بزرگان بازار در سمت خرید دارد. به طوری که در تمامی روزهای هفته گذشته ، شاهد خرید از سوی سهامداران حقوقی بودیم. در حالی شروع هفته با  خالص خرید 970 میلیارد تومانی حقوقی ها آغاز شد که روند مزبور در جریان معاملات روز یکشنبه به انتقال 440میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقیقی به حقوقی منجر شد. این روند در جریان معاملات روز دوشنبه به بیشترین میزان خود در بازه هفتگی رسید و حقوقی ها در این روز توانستند بیش از یک هزار میلیارد تومان نقدینگی را به سبد سهام خود منتقل کنند.

سهامداران عمده از روز سه شنبه نیز به خریدهای خود ادامه دادند. در این راستا ثبت خالص خرید 590میلیارد تومانی در جریان معاملات روز سه شنبه و بیش از 500میلیارد تومانی در جریان معاملات روز چهارشنبه در کارنامه سهامداران عمده بورسی ثبت شد. به این ترتیب در مجموع هفته ای که گذشت، بیش از 3هزار و 500میلیارد تومان نقدینگی از سبد سهامداران خرد بورسی خارج و به پرتفوی سهامداران عمده منتقل شد.

حقیقی ها چه سهامی را بیشتر خریدند؟

بررسی صنایع مورد توجه سهامداران خرد در هفته گذشته نشان می دهد که سهام گروه فلزات اساسی در کانون توجه معامله گران قرار داشته است. به طوری که خالص خرید حقوقی ها در این گروه به حدود 440میلیارد تومان رسید. در صدر این خریدها نیز جمع آوری سهام ملی مس ایران قرار داشت و حمایت حقوقی های این نماد سبب شد تا بیش از 620میلیارد تومان نقدینگی به پرتفوی سهامداران عمده «فملی» منتقل شود.

در ادامه این روند، حقیقی ها به جمع آوری سهام ایران تایر تمایل نشان دادند. به طوری که بیش از 78میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «پتایر» به پرتفوی خود منتقل کردند. در میان نمادهای شیمیایی نیز بیشترین حمایت سهامداران خرد از نماد «پارسان» بود. حقیقی ها حدود 14میلیارد تومان نقدینگی را بابت خرید سهام گسترش نفت و گاز پارسیان به پرتفوی خود افزودند. در همین راستا سهامداران حقیقی به خرید سهام گروه نیز تمایل نشان دادند. در صدر این خریدها تمایل به جمع آوری سهام «غدام» با ثبت خالص 25میلیارد تومانی از سوی حقیقی ها قرار داشت.

تمرکز حقوقی ها بر خرید چه سهامی بود؟

بررسی خریدهای صورت گرفته از سوی سهامداران عمده نشان می دهد که این گروه از بازیگران بورسی در هفته گذشته بیشترین خرید را در گروه چند رشته‌ای صنعتی داشتند. به طوری که در نهایت خالص خرید 1.1هزار میلیارد تومانی از سوی حقیقی ها در این گروه ثبت شدند. در صدر خریدهای صورت گرفته در این صنعت نیز همچنان حمایت از سهام «شستا» قرار داشت. حقوقی ها در مجموع هفته بیش از 700میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام مزبور به پرتفوی خود افزودند. نماد «وبانک» نیز از دیگر نمادهای مورد توجه حقوقی ها در این گروه بود و خالص خرید حقوقی ها در نماد سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به بیش از 300میلیارد تومان رسید.

در میان نمادهای خودرویی نیز بیشترین خرید سهامداران عمده در نماد ایران خودرو بود. به نحوی که حقوقی ها طی 5روز کاری هفته گذشته بالغ بر 400میلیارد تومان نقدینگی بابت خرید سهام «خودرو» اختصاص دادند.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ حقوقی‌ها امروز حدود 730 میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند.

ارزش کل معاملات خرد 10 هزار و 800 میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 20 درصد یعنی دو هراز و 200 میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها هفت درصد برتری داشتند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “بانک‌ها و موسسات اعتباری”، “فلزات اساسی” و “مخابرات” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های “محصولات شیمیایی” و “لاستیک و پلاستیک” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «اخابر»، «فولاد» و «فخوز» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «امین»، «فملی» و «پتایر» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت مخابرات مبلغ 61 میلیارد تومان افزایش سهام حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقیقی در سهام تامین سرمایه امین به 57 میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در 49 نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 121 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 440 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و 150 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.19

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.19

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود دو هزار و 250 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد و کمترین میزان معاملات در 6 ماه اخیر رقم خورد. پنج نماد «آریا»، «پتایر»، «زاگرس»، «کگل» و «وغدیر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در چهارمین روز هفته معادل 164 میلیارد تومان سهام پلیمر آریا ساسول دست به دست شد، ایران تایر پس از معاملاتی به ارزش 146 میلیارد تومان دوم شد و سهام پتروشیمی زاگرس نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “محصولات شیمیایی” تعلق داشت به طوری که 685 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “استخراج کانه‌های فلزی” با معاملات 210 میلیارد تومانی دوم شد و “لاستیک و پلاستیک” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز 11.3 درصد از کل سهام کشتیرانی آریا (حاریا) معامله شد، 10 نماد برتر سهم 37 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در تنها دو سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 18 نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.6.18

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.18

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها حدود 830 میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند.

ارزش کل معاملات خرد دو هزار و 250 میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی 53 درصد یعنی هزار و 200 میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها 37 درصد برتری داشتند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه “محصولات شیمیایی”، “استخراج کانه‌های فلزی” و “چندرشته‌ای صنعتی” رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه “لاستیک و پلاستیک” به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وغدیر»، «کگل» و «زاگرس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پتایر»، «غدام» و حق تقدم «سیلام» معطوف بود.

در ترکیب سهامداری شرکت سرمایه‌گذاری غدیر مبلغ 60 میلیارد تومان افزایش سهام حقوقی اتفاق افتاد و از سوی دیگر مازاد خرید کدهای حقیقی در سهام ایران تایر به 43 میلیارد تومان رسید.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در پنج نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در 116 نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول 50 میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم 860 میلیارد تومان بود.

تغییر مالکیت سهام 99.6.18

ورود پول حقیقی به بورس 99.6.18

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران تایر از برنامه افزایش سرمایه سنگین 3350 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و با رشد 4.9 درصدی قیمت سهام و صف خرید روبرو شد.

براین اساس، “پتایر” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 28.6 به 988.2 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و با هدف بهبود ساختار مالی اعمال خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران تایر از موافقت هیات مدیره با افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی از محل زمین فعلی کارخانه و انجام مراحل قانونی خبر داد .

براین اساس، “پتایر” پیرو اخبار منتشره در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی اعلام کرد: با توجه به بند 8 تکالیف مجمع سالانه منعقده مورخ 29 تیر به هیات مدیره و موافقت سهامدار عمده مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، هیات مدیره پس از بحث و بررسی موضوع تصویب کرد موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها از محل زمین فعلی کارخانه واقع در کیلومتر 4 جاده مخصوص کرج به متراژ 106 هزار و 958 مترمربع انجام و اقدامات مقدماتی از قبیل دعوت از کارشناسان رسمی برای ارزیابی زمین و تهیه گزارش مربوطه و انجام مراحل قانونی و پیگیری لازم صورت پذیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا خوبی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی به صورت کوتاه مدت این نمادها را بررسی کنید. از خط قرمز رنگ روی چارت می توان به عنوان حد ضرر کوتاه مدت برای نمادهای معرفی شده استفاده کرد.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 شاملا 1.58 2.05
2 پتایر 1.82 1.15
3 خپویش 1.33 0.72
4 غشهداب 1.55 1.62

1) شاملا : معدنی املاح ایران با نماد شاملا در گروه محصولات شیمیایی و بازار دوم بورس قرار دارد. مطابق چارت، شاملا با توجه به حجم نسبتا خوبی که امروز معامله شده است، می تواند از سقف قبلی عبور کند.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2) پتایر : ایران تایر با نماد پتایر در گروه لاستیک و پلاستیک و بازار دوم بورس قرار دارد. پتایر که در کانال صعودی در حال معامله است، بعد از پولبکی که به سقف قبلی خود در 213 تومان زد دوباره با افزایش تقاضا رو به رو شد. باید ببینیم آیا می تواند مقاومت مهم پیش روی خود در قیمت 240 تومان را بشکند یا خیر.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3) خپویش : سازه پویش با نماد خپویش در گروه خودرو و ساخت قطعات و بازار دوم بورس قرار دارد. بعد از پولبک به سقف شکسته شده در 650 تومان، با افزایش تقاضا رو به رو شده است و باید ببینیم در معاملات روزهای آتی آیا می تواند از تراکم خارج شود.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

4) غشهداب : کشت و صنعت شهداب ناب خراسان با نماد غشهداب در گروه محصولات غذایی قرار دارد. بعد از برخورد با خط میانی کانال دچار اصلاح قیمت شد و امروز با صف خرید بسته شد. غشهداب مقاومت مهم 650 تومان را پیش رو دارد.

4 سهم مورد برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت تولیدی ایران تایر با سرمایه 286 میلیارد و 469 میلیون ریال، صورت‌های مالی 3 ماهه نخست دوره مالی منتهی به 30 اسفند 1399 را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت تولیدی ایران تایر در دوره یاد شده، مبلغ 226 میلیارد و 840 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ 792 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از افزایش 214 درصدی برخوردار است.

“پتایر” در دوره 3 ماهه نخست سال مالی منتهی به اسفند 98، به صورت حسابرسی شده، مبلغ 72 میلیارد و 207 میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ 252 ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، شرکت تولیدی ایران تایر در برآورد خود از نرخ فروش محصولات در دوره 9 ماهه منتهی به 30 اسفند 1399 اعلام کرده است: در تاریخ 28 اردیبهشت 1399 به استناد نامه شماره 60/54660 وزارت صمت اختصاص ارز برای صنعت لاستیک از گروه یک به گروه دو (نیمایی) تغییر یافته که موجب افزایش بهای تمام شده تولید ناشی از افزایش نرخ مواد مصرفی خواهد شد و به تبع شرکت نیز درخواست افزایش نرخ فروش محصولات خود را به سازمان حمایت ارائه کرد که در تاریخ 2 تیرماه 1399 با توجه به مجوز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نرخ فروش محصولات اعم از تایر رادیال سیمی و تایر بایاس به میزان 30درصد بصورت علی الحساب افزایش یافته و از تاریخ مزبور لازم الاجرا است./سنا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ایران تایر که با سرمایه 28.6 میلیارد تومانی در بازار دوم معاملات بورس حاضر است درباره اثرات بااهمیت ناشی از تغییرات قیمت ارز توضیح داد و آماده بازگشایی نماد برای فردا شد.

براین اساس، حمیدرضا عبدالمالکی مدیرعامل “پتایر” اعلام کرد: طبق نامه 28 اردیبهشت وزارت صنعت، حسب تصمیمات و سیاست های ابلاغی، اولویت ارزی مواد اولیه لاستیک از گروه یک به دو منتقل و برهمین اساس ارز تخصیصی به این گروه کالایی نیمایی شده است. تا قبل از بهمن سال قبل ارز تخصیصی به مواد اولیه صنعت لاستیک بصورت ارز با اولویت گروه یک بوده است.

ضمناً با توجه به سهم مواد اولیه خارجی در مصرف مواد اولیه این تغییر ارز موجب افزایش بهای تمام شده خواهد شد که بر همین اساس انجمن صنفی صنعت تایر در حال پیگیری جهت افزایش در نرخ فروش محصولات از سازمان حمایت بوده که تا تاریخ تهیه نامه هنوز مجوز ابلاغ نشده که به محض ابلاغ، مجوز افزایش نرخ جهت اطلاع کلیه سهامداران از طریق کدال اطلاع رسانی خواهد شد.

بالغ بر 86.3 میلیارد تومان سود باتوجه به افزایش در نرخ و حجم فروش برای شرکت شناسایی شده که نسبت به سود سال قبل 156 درصد رشد داشته است.

 تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، شرکت تولیدی ایران تایر به سوالات مطرح شده در کنفرانس اطلاع‌رسانی پاسخ داد.

مهم‌‌ترین پرسش و پاسخ پتایر مربوط به افزایش نرخ لاستیک در سال 99 بوده است که در این باره پاسخ داده شده است: نرخ فروش محصولات تمامی تولیدکنندگان داخلی توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تعیین می‌گردد و ضمنا افزایش نرخ در سال 1399 تابعی از افزایش در نهاده‌های تولید شامل مواد، دستمزد و سایر عوامل خواهد بود که این افزایشات در حال محاسبه بودند و قرار است انجمن صنفی صنعت تایر پیگیری‌های لازم را جهت اعمال افزایشات مزبور از سازمان حمایت به عمل آورد.

1

2

3

4

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.